Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

MERHABA,
Ben tahminen 5-6 haftalık hamileyim,doktorla randevum perşembe günü o zaman herşey netleşecek ama
benim bi sorum var 2 gündür bende koyu kahverengi bir akıntı geliyor bu da beni çok korkutuyor acaba neden olabilir normalmidir.?????

Canım gelen akıntı eğer koyu renkte ise, bu sorun büyük ihtimal yerleşme kanamasının işaretidir.
Muhakkak aksatma ve doktorun ile görüş.En önemli ve gerçek bilgiyi doktorun verecektir sana.
Ama sana tavsiyem kesinlikle kendini yorma ve bol bol dinlen emi canım.
Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsina.s.

Adıvar merhaba Öncelıklı olarak verdıĞın gÜzel bılgıler ıÇın teŞekkÜr ederım.
Ben yaklaŞık 5 ay Önce dÜŞÜk yaptım fakat kÜrtaja gerek kalmaıd kendı dÜŞtÜ..
Şuan da hamıle kalmak ıstıyorum ma Öncelıklı olarak mart ayında adetım bıttıĞı son gÜn bır denememız oldu. BıldıĞım kadarıyla adet dÖnemınde herhangı bır hamılelık durumu olmuyor ama halk dılınde dÜŞÜkten sonra Çok kolay hamıle kalınacaĞı sÖylenıyor... Bu konuda herhangı bır bılgın var mı? Ve bunu dıŞında bahsettıĞım olay 7 martta oldu ve 25-26 martta bıraz yumurtalık aĞrısı Çektım. ıÇıme ŞÜphe dÜŞtÜ herhangı bır aksılık yada olumsuz bı durmummu a caba ?

Halk dilinde düşükten hemen sonra hamile kalınır gibi bir şey duymadım.
Ancak düşük sonrası belirli bir süre kanaman olur ve hormonların düzene girmesi için belirli bir süreye ihtiyacı vardır.
Hemen hamile kalman belki seni sarsabilir nasılmı;hormonların düzene girmesini beklemedin ve adetinde düzene girmedi,her defasında ağrıların olucak ve sen her defasında aceba? diyeceksin.
İşte bu hayal kırıklığına uğramak istemiyorsan en az 3 veya 4 ay adetlerinin düzene girmesini bekle derim.
Çok ama çok geçmiş olsun.Rabbim bir daha yaşatmasına.s.Sağlıklı günler.

hamile olduğumdan şüpeleniyorum ama karnımda adet olacakmış gibi ağrıyor normal mi?

merhaba ben 1 aylık hamileyim ama sancı ve kasılmalarım ver acaba bu normalmi doktorumla görüştüm normal dedi ama benim için rahat değil yardım edin

merhaba arkadaşlar bende 2 aylık hamıleyım fakat gecen hafta bı kana ma gecırdım doktor düşük rıskı dedı dınlenıyorum fakat benden halan daha koyu kahve rengınde bır leke gelmeye devam edıyo doktora gotmedım daha acaba kötu bışeymi bu bebege zararı varmıdır bunla ilgılı bılgı verırsenız bana sevinırım hayırlı gunler...

canım öncelikle çok büyük geçmiş olsun..geçtiğimiz sene bir düşüğüm oldu..benimde kanamalarım yada akıntılarım olmuştu..ama ben doktora gitmeyi ve dinlenmeyi ihmal ettim..şuan 3 aylık hamileyim ve inanılmaz dikkat ediyorum kendime..sana tavsiyem şudur arkadaşım..hiç vakit kaybetmeden acilen doktoruna gidip kontrol ol..doktor yapacağı ultrason incelemesiyle senin yada bebeğin durumunu daha net görür..sonra inşallah hayırlı haberler alırsın..ama yapacağın 2 şey en az 4.ayın bitene dek sırt üstü sürekli yatacak ve mümkün mertebe tuvalet ihtiyacı dışında kımıldamayacaksın dahi..bir ikincisi ise kesinlikle cinsel perhiz..tekrar geçmiş olsun..

hamile olduğumdan şüpeleniyorum ama karnımda adet olacakmış gibi ağrıyor normal mi?

özellikle gebeliğin ilk ayında hep adet olacakmış gibi belirtilerin olması çok normal. kasıklarda ağrı, memelerde şişkinlik vs...

gebeliğimin ilk 3 ayında kasık ağrısı devam etti bende dr.um bebek kendine yer açıyor ve bebek büyüyor ağrı olması normal demişti

ağrıya kanama eşlik ediyor ise o zaman normal değil.

umarım güzel haberlerini alırız, endişe yok, bol bol dinlenmek var :1rolleyes:

sevgiler

cok sagol canım bılgılerın için senınde insallah hayırlısıyla bebegını saglıklı bı şekılde kucagına almak nasıp olur.

kızlar, 27 haftalık hamileyim. son 2 haftadır inanılmaz sırt ağrısı çekiyorum. aynı zamanda göğüslerimde,kürek kemiklerimin etrafında, kollarımda ağrılar var. sabahları dayak yemiş gibi uyanıyorum. hele bugün çok fenayım göğüs kafesimden itibaren sırt dahil ağrıyor. aynı zamanda panik atak hastasıyım eşim bunlarım hepsini panik atak a bağlıyor. dokturuma anlattım normal göğüslerin büyüyor, karnın büyüyor olur böyle dedi. ama ben etrafımda duymadım bu kadar ağrısı olan. aranızda buna benzerini yaşayan varmı???

merhaba ben 9 haftalık hamileyim.yeşil çay içiyorum,zararı var mı?bir de hazır sütlerde katkı maddesi var diyorlar.ilerde inek sütü alıp kaynatmayı düşünüyorum,ne dersiniz?günde ne kadar süt içmeliyim?
yaşım 40,işim zor arkadaşlar.dua edin bana....

adıvar gercekten guzel bılgıler anlatmıssın tesekkur ederım tum hamıleler adına

merhaba ben yeni üye oldum 3 yıllık evliyiz 23 yaşındayım eşimle birlikte yaklaşık 1 yıl dır bebek düsünüyoruz ama hamile değilim doktora gittim bi sorun olmadığını söylüyor folik asit kullandım adetim her ay geliyor ama günü gününe gelmiyor eşimle birlikte ikimizde çalışıyoruz sürekli doktora gitmeye vaktimde yok adet dönemlerinde ayaklarım da cok ağrıyor herhangi bir ağrı kesici ilaç kullanmıyorum igne vurulmuyorum bilmiyorum neden olmuyor cok istiyoruz bana cevap verirseniz çok teşekkür ederim selamlar

merhaba arkadaşlar

9 haftalık hamileyim gögüslerimde karın bölgem ve sırt kısmımda inanılmaz ağrı hissediyorum çalışıyorum aynı zamanda akşama kadar mahfoluyorum eve gidince biraz yatınca sırt üstü geçiyor.
birde karnım büyüyünce nefes alamıycam korkusuna kapıldım...
herşeye oturup ağlıyorum çok alınganım korkular yaşıyorum dönem dönem ...daha önce panik atak geçirmiştim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim ...
şimdiden teşekkürler...

Merabalar, bende 11 haftalık hamileyim ,önceleri hastene de çeşitli test ve kontrollerimi yaptırdım, şimdi özel bir doktora düzenli muayene olmak istiyorum , aceba ıstanbul da bana bir doktor önerebilirmisiniz. bu anlamda tanıdığınız ve güvendiğiniz bi doktor varmı,Bide 12. haftadan sonra yapılan 2'li test ve 3'test hakkında bilginiz varmı.. Teşekkür ederim..

merhaba ben 9 haftalık hamileyim.yeşil çay içiyorum,zararı var mı?bir de hazır sütlerde katkı maddesi var diyorlar.ilerde inek sütü alıp kaynatmayı düşünüyorum,ne dersiniz?günde ne kadar süt içmeliyim?
yaşım 40,işim zor arkadaşlar.dua edin bana....

Canım bende 6+1 hamileyim. Bende her sabah yeşilçay içiyordum. Sordum dr içme dedi. Yeşilçay özellikle adaçayı içme yerine nane limon yada ıhlamur iç dedi.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bende hamileyim bugün 6+1 olduk. Sizlere sorum olacak. Ben 6 ay önce bir düşük yaşadım. Şükür Allahıma şimdi yeniden hamileyim. Ama çok tedirginim bir hafta önce lekelenme başladı. Kırmızı değil açık kahverengi. ılk olduğunda doktorumu aradım progestan verdi 2 gün günde 3 sonra sabah akşam iç dedi. 4 gün içtim ama kesilmedi. Bu kez gittim doktora şu an herşey yolunda prıblem yok dedi ve bana 2 tane Proluton Depot isminde iğne verdi.3 gün ara ile ol dedi ve progestanı sadece iğne olduğun gün içme diğer günler devam et 10 gün sonra kalp atışları için gel ve bu arada istirahat et dedi. Dün ikinci iğneyi oldum. Ama günde bir kez az da olsa o lekelenme yine oluyor. Sizde yaşadınızmı bunları yazarsanız sevinirim

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba..bende 5 haftalık hamileyim sağ kasığımda sancım oluyor ama çok rahatsız edici şekilde değil.birde vajinamda ara ara iğne batması gibi bir ağrı oluyor sizce normal mi?

14 haftalık hamıleyım rahım genıslemesınden dolayı agrı ve sancılar oluyor genelde 14 ve 15 haftalarda rahatlıyoruz...tebrıkler allah kucagına saglıklı bır sekılde bebegını nasıp etsın:CüvCüv:

X