Kızlar yüzümüzdeki tüylere evde çözüm........

Alonedarkkkk

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
1.592
27
bir sitede okudum ve hemen sizinle paylaşmak istedim ..............
Bir yumurtanın akını yeteri kadar mısır unu ve toz şekerle karıştırın. Karışım yapışkan bir hale geldikten sonra yüzünüze uygulayın. Kuruduktan sonra nazikçe soyun. Haftada 3-4 defa bu işlemi tekrarlayın.
umarım işinize yarara.s.

Teşekkürler canım paylaşımın için.
Ama tüyler ve toz şeker biraz zıt geldi bana.Beslemesin?

Teşekkürler canım paylaşımın için.
Ama tüyler ve toz şeker biraz zıt geldi bana.Beslemesin?

napıo ada gibi bişemi oluo alıomu

sarınırım ağda gibi birşey oluyor ama ağdadan daha pratik olduğu kesin:jeyyar:ayrıca içine şeker katılmadanda yapılabilir bence en kısa sürede deniyeceğim sonucu yazarım arkadaşlaryasakkelime:1hug:

Bunu suna dumankaya batık tüyleri çıkarabilmek için vermişti...ben bacağıma uygularken hakikaten tüylerim de çıkıyordu,deneyin bakalım..ama yüz hassastır dikkat edin..

peki arkadaşım bacağın tahriş oldumu tarifte nazikçe soyun yazıyorda şimdi deneyeceğim önce bacakta deneyeyim bari yüzüme bir şey olmasın

NASIL YANİ BACAĞA SÜRÜNCE TÜYLERDE GELİYO MU KÖKÜNDEN ANLAMADIM AĞDA GİBİ YANİ:uhm:
Bunu suna dumankaya batık tüyleri çıkarabilmek için vermişti...ben bacağıma uygularken hakikaten tüylerim de çıkıyordu,deneyin bakalım..ama yüz hassastır dikkat edin..

Açıkçası bacağım biraz tahriş olmuştu,belki ben çok zorladığım içnidir,ama sonuçta yumurtanın akı baya yapışkan bir madde,özellikle de öyle iice çırpıp beyaz köpük halini aldıktan sonra..

düşününki bacağınıza çok az ağda döküldü onun ovarak çıkarmaya çalıştnız ,ne olur?orada bulunan tüy de çıkar,durum bundna ibaret.batıklarıma iyi gelmişti gerçekten,çok fazla uygulamadım gerçi,ben daha çok kese uyguladım ve sonrasında limon sürerek lekelerimi batıklarımı azalttım..faydasını gördüm baya bu yöntemin ama 2ay kadar en az,düzenli yaptım bunu.Şu an lazere gidiyorum zaten,batık derdi kalmayacak inş.

arkadaşlar denedim süper birşey ...........
yapıcak arkadaşlara ayrntılarını veririm ben çok memnun kaldım yüzüm hiç tahriş olmadı

eeee yani ben bu tariften hiçbişi anlamadım. döküyomu bitiriyomu batıklara mı iyi geliyo noluyo yaaaaaaaaaaaaaa ?

Bu tarif benim aklıma pek yatmadı ..hadi tüyler gitti diyelim sonra ki çıkan tüyler daha kalın çıkmasın...

ben şeker oranını çok az tuttum mısır ununu çok kattım hemde piling gibi oldu yüzümdeki ölü hücreleri temizledi akasından nemlendirici sürdüm :1hug:ışıl ışıl oldu yüzüm

ayrıntıları yazarsan sevinirim arkadaşım

bir yumurta akının içine çok az toz şeker kattım mısır unu ekleyip macun kıvamına getirdim(çok koyu olmasın sürülmüyor)sonra yüzümün her yerini sürdüm en sorunlu olan yerim elmacık kemikleririmin üzeriydi benim ama hgözlerimin çevresi hariç her yere sürdüm hatta hızımı alamayıp kollarıma bile sürdüm 15 dak.beklettim vaktim yoktu çünkü ama çok kuruyunca daha iyi oluyor sonra ova ova çıkardım yüzümden ılık suyla yıkadım yüzümü kuruladım nemlendiricimi sürüp kocamla gezmeye çıktım hiç bir kızarıklık yoktu yüzümde cildim bebek gibi oldu.:1shok:

bu tarifin değişiğini başka bir sayfada okumuştum tarif şöyleydi

1 yumurta akı
2 tatlı kaşığı süt
4 tatlı kaşığı mısır unu

ama bu peeling için yapılan bi maske tüylere etkisi yok. ben az önce yaptım cildim bebek gibi oldu tavsiye ederim. siyah noktalar gitti batıklarımda da işe yaradı.

bu formülü arnavut arkadsim yapiyor.yumurta akiyla seker karistiriyor sonra avuslarina sürüp yüzüne hizli hizli carpiyor sari tüyler flan oluyor ya onlari aliyor bu sekilde.sonuc tertemiz bir yüz:)) ben denemeye cesaret edemedim belki sari tüyler gider yerine siyahlari gelir diye:)

X