Saç Uzatma Yöntemleri Isırgan otu ile saç uzatma...

ben ilk defa dün kullandım aynen dediğin gibi sertleşti saçlarım.. havluya sarılı bi şekilde bekledim, nemi iyce çekilince durulanmayan saç kremi sürüp yattım (normalde de kullanırım zaten). saçlarım her zamanki gibi oldu. ama sürmesem mahvolurdu heralde.

sanırım ben yanlış maya kullandım geçen zeytin yağını ısıtıp içine kattım ama kıtır kıtır erimedi hiç
:KK43:(

evet yağda erimiyor kuru maya.yaş maya kullanmalısınız.ben bazen yaş maya kullanıyorum ama genelde kuru mayayı tercih diyorum.şöyle bir çözüm buldum:mayayı önce birazcık sütle yaş maya kıvamına getiriyorum sonra yağ ile karıştırıyorum.
ama dökülme için farklı bir yöntem öneririm.su ile koyu ayran kıvamına getirip diplerine yedirin mayayı ve sadece 15 dakika sonra dipleri tamamen temizlenecek şekilde yıkayın..bende iki yada en fazla üç uygulamada dökülmeyi durdurdu.inanın odamda yürüdükçe ayaklarıma saç dolanıyordu..şu an günlerce süpürmesem de oluyor odamı..
benim stresten tutam tutam dökülen saçlarımı durdurduysa herkeste işe yarar diye umuyorum..şu an aralardan yine tutamlar şeklinde çıkıyorlar..tabi henüz 2-3 cm oldukları için havaya kalkıyorlar ve bu biraz sıkıntı yaratıyor açıkçası..bir an önce uzamalarını istiyorum,burada yazılanları umutla deniyorum ama olmuyor,bir türlü uzatamıyorum..

aycangul mayanın uzamaya etkısını gördun mu ?? ve bu maya sac maskesını haftada kac kez yapıosun

mayayı içmek daha faydalı bence. saçıma sürdüm ben bi kere. yıkadım yattım kokusundan uyuyamadım -ki turp sinameki çeşit çeşit yağlar kullanmaktan saçımda tuhaf kokuya alışkınım ama maya bambaşka koktu- gittim 5-6 sefer şampuanladım bolca kremledim anca cıktı kafamdan. içince hem cilde hem tırnaklara hem de saça faydası oluyo. uzamaya etkisini görmedim de saçımda elektiriklenme tuhaf tuhaf kabarmalar falan olmamaya basladı. artık fönsüz de çıkabiliyorum dısarı =)

kizlar evde yaapilan sac bakimlari adli baslikta saclari zamayanlar buraya diye bi topik var mayali süt hakkinda baya bilgi var oraya bi bakin bende iciyorum mayali süt

ısrgan tohomu var bende.kaynatma işlemini onunla yapsam olur mu yapıpta faydasını gören bir arkadaş yazarsa sevinirim.

kızlarr ben ısırganı bahçeden topladım hepsini demledim 2 kavonız çıktı buz bızdolabına koydum yıkıcağım zaman çıkartıp ılıtıp döküyorum saçıma ..aynı etkiyi yapar heralde dimi..herzaman taze demlemeye vakit yok..
bu şakilde yapıp sonuç alan varmı ??
bu arada benim saçlarımı hiç sert yapmıor her saç bir değil demekkii

kızlar ara sayfaları tam okumadım tekrar ediyorsam kusura bakmayın..ben ısırgan ı saçıma sürerek kullanmadım ama dogumdan sonra emzirme döneminde dr umun tavsiyesiyle çay olarak içiyordum anne sütünü artırdıgı için...felaket bir tadı var,günde 3 bardak kadar içiyordum ,bazen de daha fazla...bol bol su da içirtiyor insana,dolayısıyla zayıflamanıza da yardımcı oluyor,hem de saçlarım hızlı bir şekilde uzamıştı...dogumdan iki ay kadar sonra görenler şaşırmıştı saçlarıma....
şimdi tekrar alıp içmeyi düşünüyorum saçlarım için...süt artırmak gibi bi derdim olmadıgı için şu aralar,3 bardak içebilir miyim bilmiyorum:KK1: ama yine de deneyin derim...

komşumuz bugün taptaze ısırgan otu getirdi. bunu saçımda kullanmak istiyorum. ama kaynatıp durulama suyu olarak kullanmak yerine daha uzun vadede değerlendirmek istiyorum. Şampuana katılır mı mesela ya da zeytinyağında bekletip saçıma sürebilir miyim?
nasıl kullanabilirim? boş yere heba olsun istemiyorum

cnm ben geçen sene kaynatıp kavanoza koymuştum,ara ara saçımı bu suyla yıkarım diye,bekleyince berbat bir koku oluştu bozlup küflenmiş gibi,ben de dökmüştüm..:KK43:(( kullanacagın kadar otu kaynatıp oyle dene ıstersen yoksa kokmaya başlıyor...ya da ben her seferinde uğraşamam diyorsan otları kurutup demleyip içebilirsin ,daha pratik olabilir,hem ziyan etmemiş olursun...:KK1:

cnm ben geçen sene kaynatıp kavanoza koymuştum,ara ara saçımı bu suyla yıkarım diye,bekleyince berbat bir koku oluştu bozlup küflenmiş gibi,ben de dökmüştüm..:KK43:(( kullanacagın kadar otu kaynatıp oyle dene ıstersen yoksa kokmaya başlıyor...ya da ben her seferinde uğraşamam diyorsan otları kurutup demleyip içebilirsin ,daha pratik olabilir,hem ziyan etmemiş olursun...:KK1:

evet yeşil yapraklı bitkiler işlem gördükten sonra çabuk bozulurmuş. Mesela kalan yemekler ertesi gün zararlı hale gelirmiş. Ama kurutmak çok mantıklı. Çok teşekkürler

Isırganı demleyip soğuttum duştan sonra saçlarıma döktüm bende. ama tam olarak süzülmedi sanırım siyah siyah noktalar vardı umarım saçlarıma gelmemiştir çokta dikkat ettim gelmesin diye..
Ama demek istediğim dün akşam yıkanmama rağmen bugün saçlarım ısırgan kokuyor gitmemiş koku sizdede öyle oluyor mu?

arkadaşlar benim kardeşimin saçlari çok fena halde dökülüyordu. dökülmesini önlemek için her banyo yaptıktan sonra ısırgan otunun suyunu dokmeye basladi saclarina
kardesimim saclari isirgan suyunu dokmeden once omuzlarindaydi 1 ay uyguladi
simdi saclari belindende asagi hatta kestirmeyi bile dusunuyor ve dokulmuyorlar artik

anlamadım bi ay içindemi beline geldi hergün uygulamak zararlı olur mu

arkadaşlar benim kardeşimin saçlari çok fena halde dökülüyordu. dökülmesini önlemek için her banyo yaptıktan sonra ısırgan otunun suyunu dokmeye basladi saclarina
kardesimim saclari isirgan suyunu dokmeden once omuzlarindaydi 1 ay uyguladi
simdi saclari belindende asagi hatta kestirmeyi bile dusunuyor ve dokulmuyorlar artik

Canım 1 ayda omuzlarından beline kadar geldi ? nasıl bu kadar çabuk uzadı biz hala sinamekilerle uğraşıyoruz da ayda 10 cm iiçin çok şaşırdım doğrusu

X