Çocuklarınızı dövmeyin...

canım gözlerim doldu yazdıklarını okurken
boğazım düğümlendi...
kendi bebeğimi düşündüm,nasıl bir anne baba böyle davranabilir çocuguna
ikisi de mi ruh hastası????
bence sen evlendiğin günü kendin için bir milad kabul et canım,evlenmeden önce ve evlendikten sonra
diye böl yaşamını,evlenmeden öncesi çok acıtmış seni ama geçti,evlendikten sonrası seni seven,değer veren bir eş ve çocuklarla çok mutlu geçecek inşallah...
çok üzüldüm yaşadıklarına,inanamıyorum...

canım arkadaşım anne denilen kavram bu değil olmamalı ,madem değil sil gitsin hayatından ,senin annen ,baban, kardeşin ,sana değer veren eşin olsun..

varmı böyle anne baba yaa çok üzüldüm
bak allah yüzüne gilmüş eşin iyiymiş hrşeyi unut eşinle mutlu olmaya bak o sana deger veriyorsa karşılıgını ver karamsar olma

canim cok üzüldüm gercekten. okurken gözlerim doldu. bir anne baba nasil cocuklarina böyle davranabilir ki. nasil cocuklari arasinda ayirim yapabilir anlamiyorum.
neyseki iyi bir evlilik yapmissin. gecmisini düsünürek gelecegini karartma canim. artik senin de bir ailen var, onlari düsün.
ayrica bir psikolojik bir yardim alsan daha iyi olur

ya onların öz ailen olduğuna eminmisin sen,
hangi anne baba bu kadarını yapabilirki

bu yaramazlık yaptığı için çocuğunu döven bir anneden çok daha fazlası,
babamızdan değil belki ama çocukken hepimiz annemizden dayak yemişizdir illaki

ama bununla aynı şey değil olamaz,

benim kızım doğunca ona tekbir fiske bile atamam die düşünüyorum ,kaldıki annenin yaptıkları akıl alır gibi değil

bu kadın ya öz annen değil ya ciddi psikolojik tedavi görmesi lazım hatta yatarak hastanede

bunu insan başkasının çocuğuna bile yapamaz

Çok ağır yaşadıkların.Çocuk ruhunda açılan yaralar hiç iyileşmiyor maalesef.Ama senin hikayende bu yaşadıklarına rağmen okuman ve üniversiteyi bitirmen çok büyük bir azim ve başarı.Allah'da sana iyi bir eş vermiş,üstelik aileside çok iyi diyorsun.Yani hayatının ikinci kısmında Allah sana güzel şeyler nasip etmiş.Bu yüzden çok şanslısın emin ol.Elindeki güzellikleri doya doya yaşayarak geçmişine bir çizgi çekersin umarım,bütün güzellikler seninle olsun..:teselli:

bence seslerini bile duyma artık canım,

ve onlar için kendini hayatını daha fazla mahvetme

eşine sarıl,onun ailesine kendi çocuklarına sarıl

onlar olmasada olur ,hatta onlar sana yük bu hayattta

canım çok üzüldüm...çocuk dövmek bı karaktersızlık örneği bence...savunmasız her canlıya atılan tokat bı acizliktir...sen aşşağılık değilsin sana bunları yaşatanlar aşşağılık ve hatta dahada ötesı .kelımelerı buraya dökmek imkansız ama yaraların artık kabuk tutmalı,unutmaya çalış öpüyorum senı..

aglayarak okudum yazdıklarını.. benım annem de benı hep ıgneledı, ne yaptıysam begenmedı kı okul hayatım boyunca hep takdır alan bı ogrencıydım.. fızıgımı begenmedı goz zewkımı bozuyosun dedı(kılomdan dolayı) assagıladı assagıladı.. ewlenıcegım zaman bı kere ınsallah mutlu olursun demedı.. hep goruceksın sen mutsuz olucaksın dedı..hasta olurum gelmez ama ıyıyken gezmeye gelır.. sımdı hamıleyım bı kere bıle sewınmedı hatta aldırmam ıcın elınden gelenı yaptı 3 gun boyunca bu konuyu konustu sabah aksam.. hala ıgneleyıcı konusur.. ama ben onu oyle kabullendım.. ama hala cok uzuluyorum her yaptıgına, ama o benım annem yapıcak bısey yok..
cok kotu seyler yasamıssın unutulmuyor bılıyorum.. ama ne mutlu kı mutlu bı ewlılıgın war, sadece bunu dusun bence.. ınsallah bundan sonra her sey senı mutlu edıcek sekılde gelısır arkadasım
..

aglayarak okudum yazdıklarını.. benım annem de benı hep ıgneledı, ne yaptıysam begenmedı kı okul hayatım boyunca hep takdır alan bı ogrencıydım.. fızıgımı begenmedı goz zewkımı bozuyosun dedı(kılomdan dolayı) assagıladı assagıladı.. ewlenıcegım zaman bı kere ınsallah mutlu olursun demedı.. hep goruceksın sen mutsuz olucaksın dedı..hasta olurum gelmez ama ıyıyken gezmeye gelır.. sımdı hamıleyım bı kere bıle sewınmedı hatta aldırmam ıcın elınden gelenı yaptı 3 gun boyunca bu konuyu konustu sabah aksam.. hala ıgneleyıcı konusur.. ama ben onu oyle kabullendım.. ama hala cok uzuluyorum her yaptıgına, ama o benım annem yapıcak bısey yok..
cok kotu seyler yasamıssın unutulmuyor bılıyorum.. ama ne mutlu kı mutlu bı ewlılıgın war, sadece bunu dusun bence.. ınsallah bundan sonra her sey senı mutlu edıcek sekılde gelısır arkadasım
..

ya bir anne nasil böyle seyler söyleyebilir evladina aklim almiyor. gerci onlara anne bile denmez ama neyse...:eek:klava::eek:klava:

ya bir anne nasil böyle seyler söyleyebilir evladina aklim almiyor. gerci onlara anne bile denmez ama neyse...:eek:klava::eek:klava:

maalesef oluyo boyle seyler ıste we ınsanın ıcınden hıc sılınmıyo.. ınsallah kımse boyle seyler yasamaz, kımse benım gıbı ımrenerek bakmaz anne kız ılıskılerıne.. hamılelıkten mı bu duygusallık bılemıyorum, bu kadar uzuldugumu kendımden bıle saklamısım galıba..

bize demesi kolay dimi.. yaşayan bilir acısını..
Allah yaralarınızı sarmak nasip etsin. eşinizde iyi birisiymiş bak.. ona sıkca sarılın.. hiç bırakmayın birbirinizi.. evladınız olursa da nasıl davranacağınızı sizden iyi kimse bilemez

çok üzüldüm canım
anne baba olmak böyle bir şey değildir
her çocuğun doyasıya sevilmeye ihtiyacı vardır
sevgilerini esirgemek en büyük haksızlıktır
bak şimdi mutlu bir yuvan var
hedeflerine ulaşmışın
ne olur kendini bırakma
bundan sonrasına bak
eminim sen çok iyi bir anne olacaksınŞeniz

ne demisler dogurmakla ana olunmuyor zaten o kadarini sokaktaki kopeklerde yapiyor anne olmak baska sey Allah tum isteyenlere nasip etsin insanin cocugu olmasi soluksuz kaldigin anda daglardan gelen cam kokulu ruzgar gibi,usudugun korktugun karanlikta kaldigin anda sicacik ellerin isigiyla sana sarilmasi gibi,acliktan olucekken onunde kral sofralarinin belirmesi gibi bir canlinin seni cikarsiz hesapsiz delice sevmesi gibi yani anne olmak insanin tekrar tekrar dogmasi gibi bir sey insan ona muhtac parcasi olan bir masuma nasil kiyar onu ruhen bedenen hirpalar bu kisiler insan midir ???bence degildir bu varliklar sevgisiz dogup sevgisiz buyuyen insan goruntusu olan ama insani vasiflari olmayan seylerdir bir cocugu hirpalamak acizlikten ote kisinin kendi zavalligidir diye dusunuyorum bir tane evladim var degil ona kotu davranmak parmagi acisa icim yaniyor bir atesi ciktiginda aklimi kaybediyorum onun yedigi bir fazla kasik icin mutlu oluyorum o uyrken bile ozluyorum nefes alislarini kontrol ediyorum anne olmak baska sey anne gibi anne olmak baska sey .......................

yaşadıklarından tamamen kurtulman tabiki çok zor.ama en azından yıkıntıları temizlemen gerekli.

yardım al,arkadaşım.

birde bilki insanın şansı iki yerde kendini gösterir,biri baba evinde ,diğeride koca evinde,neyseki eşinde mahrum olduğun ilgiyi bulmuşsun.bunun kıymetini bil.

canım hayvanın bıle sevgıye ıhtıyacı var hayvan besleyenler bılır anneın babanın cahıllıgıe ver sen anne olsan oyle davranmazsın egıtım ve yasayıs hayat tarzı...........
çok uzuldum benım annemede sevgısını gostermezdı benı kucukken cok doverdı babama babanneme kızardı sınırını benden alırdı yaramazdım hareketlıydım ben ewlenene kadar bir kere opmedı bayramlar harıç.ama babam anne gıbıdır
nezaman ewlendım sımdı çok opuyor sevıyor
ben annemın kendı aılesınden sevgı gormemesıne baglıyorum kızmıyorum ona hatta cok uzuluyoum.
bu sorun senın gunluk yasantını olumsuz etkılıyor psıkolog oldugunu solemıssınsen daha ıyı bılırsınkı bu durum hafif depresyondur bunu çok kolay br sekılde psikiyatr yardımı ıle haledebılırsın.
ama su varkı annen hasta normal degıl onun cıddı cıddı tedavıye ıhtıyacı var
ve rabbım sana ewlat verdıgınde kendı sevgı eksıklıgını onu severek yasarasın hem cok sanslısın kı esın ve ılesı yanında tamam artık en azından senınle yol alanlar var yaa onarda uzselerdı senı
kıymetını zate bılıyorsundur buna emıım buradan paylasman onları anlatman bunları gostrıyor onların ılgı ve sevgısını dusunerek mutlluktan pay almaya çalıs
esı çok anşlayıslı onunla beraber yaralarını sar kolay degıl yasadıkların ama usteınden geleblecegını dusunuyorum

yasadiklarina gercekten cok uzldum cnm oyle bir duyguyla anlatmissinki resmen tuylerim diken diken oldu
babayi geciyorum ama bir anne evladina nasil bu kadar kayitsiz kalir gercekten aklim almiyor evladimin bir gulumsemesi icin dunyalari feda edebilirim gercekten
herkes anne baba olabilir ama herkes iyi bir anne-baba olamaz hep kendi kendime sunu dusunmusumdur keske anne-baba olmak icin bir ehliyet sinavi gibi bir sey olsa once bunun egitimini alsak ve sadece bu egitimden gecen anne babaligi haketse.ama malesef boyle bir sey sadece hayalden ibaret.
arkadasim yinede sukretmelisinki hayat hep sana kotu yuzunu gostermemis esinden yana mutlu etmis bunun kiymetini bilmelisin
gecmise sunger cekmelisin kendi kendine bu sorunu asamiyorsan bir psikolojik yardim almalisin.

yazdıklarınızı okudum ve gerçektende içim acıdı annelik çok özel çok gzl bir duygu olsa gerek ama anneniz bu duygudan mahrummuş allah herkese anne olma fırsatını vermio hele birde evlat ayrımı çok kötü bişi herneyse bunları hatırlayıp daha fazla üzülmeyin lütfen gerçekten çok şanslısınız allah size çok ii bir eş ve anne baba nasip etmiş o yaşadığınız kötü anılar yazdığınız o ilk günlüğünüzde kaldı ve bundan sonrada eşinizin aldığı o günlüğe inş çok gzl anılar mutluluklar yaşar ve yazarsınız herşey gönlünüzce olsun inş...

X