Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar bende düzenli olarak 6 ay zoretanin kullandım.mayıs-hazıran gibi bitti tedavim fakat bu aralar sürekli sivilceler çıkıyor bir türlü geçmiyor.
acaba bu konu da fikri olan var mı

tedavi sürecin mi bir aydı yoksa kullanmaya başlayalımı bir ay oldu canm...

1ay kullandım sonra kolestrol seviyem yüksek cıkınca ara verdim bir ayda şimdi yine devam ediyorum yani daha kullanıcam ama gitmiştii o kullandığım 1 ay içinde. benim zaten cok büyük değildi sivilcelerim ama cok fazla ve kücüklerdi her yerimde vardı yüzüm boynum sırtım şimdi gecti hepside :)

kızlar bende düzenli olarak 6 ay zoretanin kullandım.mayıs-hazıran gibi bitti tedavim fakat bu aralar sürekli sivilceler çıkıyor bir türlü geçmiyor.
acaba bu konu da fikri olan var mı

canım la roche posay effaclar yüz temizleme jelini fln dene kozmetik degil sadece eczanelerde bulunuyor..eger faydasını görmezsen bi doktora tekrar görün derim :KK34:

canım la roche posay effaclar yüz temizleme jelini fln dene kozmetik degil sadece eczanelerde bulunuyor..eger faydasını görmezsen bi doktora tekrar görün derim :KK34:

hem yüz temizleme jenilini kulandım hemde nemlendırıcı kremını fakat bır degısıklık olmadı cıldımde

Arkadaşlar bazılarınız ilacı kullanmadan önce yüzünüzün yağlı olduğunu söylüyosunuz. Bende kullanmaya başlicam yarın, fakat benim yüzüm zaten kuru..:KK43:

1ay kullandım sonra kolestrol seviyem yüksek cıkınca ara verdim bir ayda şimdi yine devam ediyorum yani daha kullanıcam ama gitmiştii o kullandığım 1 ay içinde. benim zaten cok büyük değildi sivilcelerim ama cok fazla ve kücüklerdi her yerimde vardı yüzüm boynum sırtım şimdi gecti hepside :)

doktor isotrexınden bir kutu daha yazdı bunu kullan geçmezse başlarız dedi :KK70: bir ay daha ertelenmiş oldu bu durumda umarım geçerde kullanmak zorunda kalmam ama hiç sanmıyorum geçeceğini sanada şifalar diliyorum..

Kızlar ben dün koltukaltı, bacak ve bikini bölgeme ağda yaptım, hiç korktuğum gibi olmadı. Normalinden biraz fazla acılı oldu ama öyle denildiği gibi derim elime falan gelmedi. Tahrişte olmadı. Ağdamı yaptıktan sonra bolca bebe yağı sürüp bekledim mis gibi pırıl pırıl oldu ohhh :21: :KK1: Ama bünyeden bünyeye farkeder tabi bende olmadı sizde temkinli olup önce küçük bir bölgede deneyin derim...:KK76:

Selam millet 24 yaşındayım vee bende bugün başladım bu ilaca.Bir yıldır araştırıyordum düşünüyordum sonunda karar verdim ve başladım =) inş hayırlı olur.Epilasyon da yaptırıyordum ancak ara verdim.Tedavim bitene kadar yaptırmayacağım.

merhaba kızlar aranıza yeni katılıyorum ve bir sorunla dahil oluyorum:KK43: 24 yaşındayım ve ha geçti ha geçecek diye sivilcelerimle baş etmeye çalışıyordum bir çok krem kullandım doktor en son clindoxil i verdi ama bir fayda görmedim o da her krem gibi kullanırken iyi fakat bittiğinde sivilceler saklandıkları yerden tekrar çıktılar. doktorum fayda görmezsen zoretanine başlayalım dedi ve başladık bugün itibariyle 11. günümdeyim hapı kullanmaya başladığımda hepinizin bahsettiği gibi yüzümde dudaklarımda kuruluk ve yanma oldu bayagı kızardım da fakat bugün yüzümde kuruluktan kızarıklıktan hiçbir eser yok birden bire neden böyle oldu anlayamadım 2 gün önce ilacı içemedim bir gün içmemekle sorun olur mu sizce bununla bir ilgisi varmıdır böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yardımcı olsun

merhaba kızlar aranıza yeni katılıyorum ve bir sorunla dahil oluyorum:KK43: 24 yaşındayım ve ha geçti ha geçecek diye sivilcelerimle baş etmeye çalışıyordum bir çok krem kullandım doktor en son clindoxil i verdi ama bir fayda görmedim o da her krem gibi kullanırken iyi fakat bittiğinde sivilceler saklandıkları yerden tekrar çıktılar. doktorum fayda görmezsen zoretanine başlayalım dedi ve başladık bugün itibariyle 11. günümdeyim hapı kullanmaya başladığımda hepinizin bahsettiği gibi yüzümde dudaklarımda kuruluk ve yanma oldu bayagı kızardım da fakat bugün yüzümde kuruluktan kızarıklıktan hiçbir eser yok birden bire neden böyle oldu anlayamadım 2 gün önce ilacı içemedim bir gün içmemekle sorun olur mu sizce bununla bir ilgisi varmıdır böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yardımcı olsun

İlaçlarını aksatma ne olursa olsun benden sana tavsiye. Bende 1 kere senin gibi yaptım ondan2 gün sonra yüzümde neredeyse 10 tane sivilce çıkmıştı önceden olanları saymıyorum. Normalde çok sivilceli biride değilimdir minik minik sivilcelerim vardı. Ben bir daha aksatmama kararı aldım ama kuruluğun geçmesi konusunda bir fikrim yok. Bende öyle olmadı çünkü benim cildim normalde de çok kuru :KK34:

sigara kullanıyorsan o yüzden olabilir çünkü ben kullandığım zamanlarda dudak kenarı ve çenemde çok çıkardı. birde karma ciltlerde oyle oluyor kullandığın nemlendirici krem falan varsa belki ondan olabilir bence kısa zamanda doktora danış illet geliyor artık şu sivilcelerden:KK43:

zoretanin kullanımının 4. ayında ilerliyorum sevgili dostlar ilk iki ay 30mg la gittik fakat şu son iki aydır da 40mg la devam ediyorum. miktarının artırılmasının sebebi aşırı kuruluk yapmaması fazla etkiler görülmedi yani cildimde kuruma dökülme gibi ama burnumun içi ve dudaklarım aşırı kuruyor ve kenarları yarılıyor. bu konuda en büyük yardımcınız ciddi anlamda bepanthen olacak. her ay düzenli testler de yapılmaya devam ediliyor. en son kolesterolum 178 dolaylarında çıkmıştı. arada dalgalanmalar olabiliyor. onun haricinde en kötüsü de gözlerim ciddi şekilde bu ilaçtan etkilendi tvdeki yazıları konturlu görmeye başladım. fazla seçemiyorum ve sürekli göze kirpik kaçmış etkisi oluşuyor bunun sebebi gözdeki kuruma. bu süreç içerisinde fazla balık ve havuç yememenizi öneriyorum. A vitamini içeren çoğu gıdadan kaçının. fazla yağlı yiyeceklerden de uzak kalmaya çalışın zaten bu ilaç oldukça fazla karaciğeri yağlandırıyor. ayrıca teniniz için de bebek yağı kullanabilirsiniz çok faydasını görürsünüz. en güzel tarafıysa siyah noktalar tarih oluyor :)

buraya kadar ilaç hakkındaki oluşan durumları aktardım ve şimdi benim de uzun süre kullanmış (ya da tedavide benden önde olan biri)ve tedavisi sonuçlanmış birileri hala yüzümdeki sivilce izlerinin neden gitmediğini ya da gidip gitmeyeceği hakkında bildi verebilir mi? bunlar çok ciddi lekeler değil ama minik kırmızı beneklerle dolaşmak istemiyorum.​

İlaçlarını aksatma ne olursa olsun benden sana tavsiye. Bende 1 kere senin gibi yaptım ondan2 gün sonra yüzümde neredeyse 10 tane sivilce çıkmıştı önceden olanları saymıyorum. Normalde çok sivilceli biride değilimdir minik minik sivilcelerim vardı. Ben bir daha aksatmama kararı aldım ama kuruluğun geçmesi konusunda bir fikrim yok. Bende öyle olmadı çünkü benim cildim normalde de çok kuru :KK34:

kesinlikle haklısın. birdaha asla aksatmam. tavsiyen için teşekkür ederim:)

mrb. benım 5. gunum bu hap sac kırpık kaş dokulmesi yapıyormu.bunları yaşayan oldumu.eger dokuluyorsa nasıl engelleyecegız bırde 5.gun olmaısna ragmen gozlerım yanıyo gıbı doktora danışmadan gozyaşı damlası alabılıyomuyuz

arkadaşlar çarşamba günü 4. ayıma başlayacağım,ilacımı reçetenin günü dolmadığı için alamadım ,salı günü ilacım bitiyor ancak başka bir reçete cuma günü alabileceğim,eczacının cuma günü reçeteyi götürmek şartıyla ilacı reçetesiz vermesi mümkün müdür 2 gün olsa da ara vermek istemiyorum,bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

arkadaşlar çarşamba günü 4. ayıma başlayacağım,ilacımı reçetenin günü dolmadığı için alamadım ,salı günü ilacım bitiyor ancak başka bir reçete cuma günü alabileceğim,eczacının cuma günü reçeteyi götürmek şartıyla ilacı reçetesiz vermesi mümkün müdür 2 gün olsa da ara vermek istemiyorum,bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.[/
merhaba alaz tanıdık bir eczane varsa alabilirsin kardeşime oyle aldık. parasını verdik kutuyu atmadık ay dolunca doktora gidip yazdırdı daha sonra kutuyu götürüp reçeteyi verdik onlarda paramızı tekrar iade ettiler sende bu şekilde yapabilirsin.

bende zoretenin kullanmaya başladım 5gün oldu daha dudaklarımda çatlama falan olmadı ne zaman başlıyo çatlamaya acaba

X