Bana Annenizi anlatın...

Annem cok ileri görüşlü bi kadındır bana hayatim boyunca cok destek oldu maddi olarak manevi olarak ...lakin cok inatcidir despot ve kırıcıdir istedigi olmadigi an ne var ne yok döker ve baskalarinin yaninda hep kiyaslama yapar yalniz kalinca hep aşağılayıcı konusur ozguvenimizi sarsar motive edicilihi yoktur.ama buna ragmen o benim annem ve en kiymetlim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

annem bana hiç "yavruuum" diyip sarılmadı ama ters bakanı da yavrusuna yaklaştırmadı..

annem hiç "yağ bal olsun kuzuma" demedi ama yemeğimi tepsiye koyup hep aynı saatte odama getirdi..

annem hiç "hoşgeldin canım kızım" demedi ama kapıyı anahtarla da açtırmadı, hep o saatte evde bekledi beni..

annem hiç saçımı okşamadı ama hiç "saçımı süpürge ettim senin için" de demedi..

annem hiç "bi derdin var mı" demedi ama dertli olduğumda hep idare etti..

annem hiç başkalarına benden bahsedip övünmedi ama başkaları ile de kıyaslamadı beni..

annem hiç "ders çalış" demedi ama ders çalıştığımda gürültü yapan komşunun hakkından geldi..

annem hiç beni merak edip aramadı ama her geç geldiğimde benimle konuşmadı..

annem hiç"seni seviyorum" demedi.. ama hep sevdi..

Annem diyemezdim anneme ben.. Hic şöyle sıkıca sarılıp sevemedim annemi. Anlam veremedigim bi kızgınlık vardı anneme karşı icimde hep. Ve saniirim bu yüzden sevgi gosterilerim hep kısa ve çok sade olmuştu. Hic anlamadı annem beni hic dinlemedi duygularımı anlamadı hic bi zaman.. Evlenirken yıne anlamadı beni ve esimle kaçtık. Beni anlamadığı için hala çok kızgınim su an annemle konusmuyoruz ama anne anneymis nolursa olsun onu anladım.. Çünkü annemi çok özledim.. Anneleriniz size nasil davranirsa davransin kızlar anneniz yaninizdaysa bilin kıymetini. Çünkü onun boşluğunu dolduracak hic kimse yok hayatta..

benim güzel annem canım annem çilekeş annemm kucağında büyüyemedim aramızdaki bağ sonradan kuvvetlendi ama inan seni hiç üzmek istemedim ben dağıttım sen topladın ben kırdım sen tamir ettin ben bozdum sen düzelttin yanlışta yapsam sen yanımdaydın ben senin hakkını ödeyemem kurban olduğum. Babamdan çektiklerini hiç yazmıyorum yediğin dayaklar bizim için savaşman bize hem anne hem baba olman kimseye muhtaç etmemen iyiki benim annemsin canımın içi bende şimdi anne oldum inşaallahh senin gibi mükemmel bir anne olurum canımın içi seni çok seviyorum ellerinden ayaklarından öpüyorum..

15.06.2014 nişanlandım annem, senin gözlerinde hiç büyütemediğin, fotoğraflarımla konuştuğun, bir gün kahvaltısız göndermediğin, kapıdan Allaha emanet edip, pencereden kaybolana kadar baktığın smuwilan nişanlandı. İçim çok yandı annem, babam takıya yalnız kalktığında, onunla oynadığımda, kayınvalidem geldiğinde gözlerim hep benim annem nerde diye seni aradı.

Çok zormuş hayata eksik devam etmek, ağlarken gülmeyi de öğrenmek..
Annesizlik çok zormuş annem, hani derdin ya her anne gibi bir gün çok arasınız beni diye bize kızınca, sanki biliyordun vakitsiz ayrılacağımızı? 2 sene oldu sensiz, koca 2 sene sesini duymadan, yüzünü görmeden geçti. Çok zor sensiz günleri doldurmak, her gelen yılı memnuniyetsiz karşılamak, keşke zaman dursa annem, keşke sensizliğime sensizlik eklemese yıllar..
:KK14::KK14::KK14:

Annemimi anlatıyım. Babamız olmasına ragmen! Baba sevgısı sevkati görmemis 11 cocuga hem annelık hem babalık yaptı cocukları icin dayagını hakaretını her ögün yedi, böbreginden oldu :KK43: yetmedı guatır la ugrastı yıllarca. Evlatlarını askerede yolladı kızlarını telli duvaklı evlendirdi de. Kimseye karsı ezdirmedı o zalim harıc gücümü yetmiyodu korkuyomuydu 27 yıl anlamadım. bunu yıllarca Gülmedi garıban anam. Bende anneyım 3 aylık oglum kucagımda 2 aylık hamıleyken annemi kaybettim:KK43:(( ömrü boyunca ona acı cektıren adam katletmisti annemi:KK43:hayat cok acımasız ailenizin kıymetını bılın dicek okadar cok sey var ki neyse,sevgi olsun barış olsun insanlık icin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

15.06.2014 nişanlandım annem, senin gözlerinde hiç büyütemediğin, fotoğraflarımla konuştuğun, bir gün kahvaltısız göndermediğin, kapıdan Allaha emanet edip, pencereden kaybolana kadar baktığın smuwilan nişanlandı. İçim çok yandı annem, babam takıya yalnız kalktığında, onunla oynadığımda, kayınvalidem geldiğinde gözlerim hep benim annem nerde diye seni aradı.

Annesizlik çok zormuş annem, hani derdin ya her anne gibi bir gün çok arasınız beni diye bize kızınca, sanki biliyordun vakitsiz ayrılacağımızı? 2 sene oldu sensiz, koca 2 sene sesini duymadan, yüzünü görmeden geçti. Çok zor sensiz günleri doldurmak, her gelen yılı memnuniyetsiz karşılamak, keşke zaman dursa annem, keşke sensizliğime sensizlik eklemese yıllar..

keşke zaman dursa annem, keşke sensizliğime sensizlik eklemese yıllar... Off bu cümle çok fena hissettirdi beni Allah sabır versin ve güzel günler nasip etsin inşallah

keşke zaman dursa annem, keşke sensizliğime sensizlik eklemese yıllar... Off bu cümle çok fena hissettirdi beni Allah sabır versin ve güzel günler nasip etsin inşallah

Amiiin, çaresi olmayan bir acı ve geri dönüşü olmayan bir yol..
Annem bir daha hiç olmayacak, hiç göremeyeceğim onu.
Ne anlamı kaldı böyle dünya' nın onu da bilmiyorum..
Allah canımı alana kadar son nefesime kadar yaşayacağım sadece..
Yoksa mümkün değil hayattan eski tadı almak, eskisgi gibi mutlu olmak..
Allah kimseye zamansız yaşatmasın bu acıyı..

Canimdan ote...arada bi tartissakda o benim canimmm...en kotu gunumde kollarinda agladigim.iyiki benim annem...allahim kimseyi annesiz babasiz birakmasin..ikiside iyiki benim annem babam....

Anne denilince...
hatırımda kalan bol gülücükleri geliyor aklıma.

bi kerede babam beni döverken araya girip bana sıksıkı sarılması....

anne diyince gece boyu konuşmalarımız geliyor aklımaa
sımsıcak kucağı..
çamaşır suyu kokan elleriii :)

Annem diyince kızıl saçları geliyor aklıma
uzağa buğulu bakan gözleri geliyor...
Teninin kokusu geliyor; sarılmışta içime çekiyor muşum gibi çekiyorum kokusunu...

Belisima parfüm geliyor anne diyince...
ve dünyada ki en güzel yemekler geliyor....

Bazen kızmaları geliyor
bazende başımda ağladıkları...

Hasta olduğum o gün ambulansta gözlerimi açtığımda tek gördüğüm varklık..
Annemmm......

Keşke her gun gözlerimi açtığımda görsem seni...

Anne dediğimde hep şu söz var kulağımda

"kızım hadi bana gitarla şafak türküsünü çal"

Anne deyince aklıma en sevdiği şarkı geliyorrr.....

göğsüm daralıyor yüreğim kanıyor... olmasaydı sonumuz böyle...

Ve anne deyince aklıma 19 haziran günü onu bir av tüfeğiyle bulduğum gün geliyor aklıma...
birde iğrenç bir barut kokusu eşliğinde...
seslenişlerim haykırışlarım ve onun uyanmayışıı...
yapayalnız kalışım.....

Ve anne diyince aklıma

4 yıllık ona olan hasretim geliyor...
ve bir daha onu koklayamayacak olmam geliyor...

Ahh annecim keşke ben herşeyin kıymetini bu kadar geç anlamasaydımm,,, keşke sen de bu kadar erken veda etmeseydin bana...

Son düzenleme:

Anne denilince...
hatırımda kalan bol gülücükleri geliyor aklıma.

bi kerede babam beni döverken araya girip bana sıksıkı sarılması....

anne diyince gece boyu konuşmalarımız geliyor aklımaa
sımsıcak kucağı..
çamaşır suyu kokan elleriii :)

Annem diyince kızıl saçları geliyor aklıma
uzağa buğulu bakan gözleri geliyor...
Teninin kokusu geliyor; sarılmışta içime çekiyor muşum gibi çekiyorum kokusunu...

Belisima parfüm geliyor anne diyince...
ve dünyada ki en güzel yemekler geliyor....

Bazen kızmaları geliyor
bazende başımda ağladıkları...

Hasta olduğum o gün ambulansta gözlerimi açtığımda tek gördüğüm varklık..
Annemmm......

Keşke her gun gözlerimi açtığımda görsem seni...

Anne dediğimde hep şu söz var kulağımda

"kızım hadi bana gitarla şafak türküsünü çal"

Anne deyince aklıma en sevdiği şarkı geliyorrr.....

göğsüm daralıyor yüreğim kanıyor... olmasaydı sonumuz böyle...

Ve anne deyince aklıma 19 haziran günü onu bir av tüfeğiyle bulduğum gün geliyor aklıma...
birde iğrenç bir barut kokusu eşliğinde...
seslenişlerim haykırışlarım ve onun uyanmayışıı...
yapayalnız kalışım.....

Ve anne diyince aklıma

4 yıllık ona olan hasretim geliyor...
ve bir daha onu koklayamayacak olmam geliyor...

Ahh annecim keşke ben herşeyin kıymetini bu kadar geç anlamasaydımm,,, keşke sen de bu kadar erken veda etmeseydin bana...

maf ettiniz beni bayanlar...:KK43:(((

ins acınızı hafifletecek güzel şeyler yaşarsınız...ki bu acı da nasıl hafifler bilmiyorum. hayali bile korkunç

Cennet kokulu merhametli anlayışlı annem.hep beni idare ettin hatalarımı görmemezlikten geldin en kötü günlerimde seninle ayakta kaldım annem.sen ağlardın bazen işte bende ağlardım gizlice.gözünün içine baktığımda derdini anladığım Annem.ne kadarda bişiy yok desende gözlerin hep söylüyor annem.ah bazen oram Ağrıyor burAm Ağrıyor diyosunyA bazen işte o an benim içim Acıyor annem.her duamda eklediğim annem sen acı yAşama sen mutlu ol annem.evlendim belki yanından ayrıldım ama evimin her köşesinde emeklerin bana senin kokunu üflüyor annem.bize hep iyiliği öğrettin" kızım sana taş atana sen ekmek at" derdin merhametin iyiliğin yüzüne vurmuş annem sen hep gül annem sana daha çok ihtiyacım var ayAklarının altı cennet annem

Ben annemle çok kavga ederdim lise bitene kadar.evlendm meger ne çok seviyormuş:)annemi çok ama çok seviyorum.iş yapamıyor suan yanında olamıyorum diye çok üzülüyorum.annem de kaynanasından çok çekmiş.çok çile çekmiş.
Annem çok gururludur çok merhametlidir çokda dürüsttür dürüst diye kaynana ve eltisnden çok çekmiş:KK43:((babannemi sevmyrum bu yüzden

Annemmmm aklima geldin yine..... Canim ya benimle arkadas gibiydi annem. Hic karsi cikmadi kararlarima. Evlendim senden cooookkk uzaklara geldim. Ama eller kadir kiymet bilmiyo annem kimse senin kadar sevmiyor annem.

annem ana kokusu baskaymıs sesini duymadan yapamıyorum Allah seni bizlere bagıslasın en iyi dostum arkadasım derttasım sırdasım pamuk kalplim titiz annem.yemeklerini özledim annem.gurbet zormus annem.ne cok alısmısım meger.ne güzeldi o günler.sizleri cok seviyorum Allah korusun sizleri Allah saglıklı uzun ömür versin.insallah torunlarınızı sevdiğiniz günleride görürüm....canım annem cok özledim:KK14::KK14::KK14:

aayyy benim tombik annem adile naşite bezer :) gülünce böyle göbeği hop hop eder :) yumuş yumuş pamuk gibi elleri vardır.. o ellerle bize ne yemekler yapar ne yemekler.. onun keyfi yerindeyse ve sofra kurduysa tüm aile nerede olsa bırakır işi gelir.. biraz inattır benim dediğim olsun der hepimize kök söktür ama yine hepimizi bir araya o toplar.. dayılar halalar teyzeler onun bir telefonuna bakarlar :) şımarıklık yapıp yanaklarını mıncık mıncık yapınca hem sarılır hem söylenir hemde arada hemen laf sokar:) evlenmeyin siz evlenmeyin bu gidişle anca bana sarılacaksınız bende torun yüzü göremiycem diye :)

Anne diyince dünya durur benim için...Kelimeler kifayetsiz kalır..Hayattaki en kıymetlimdir annem.Yenini hiçbirsey dolduramaz.Elimden geldiğince iyi evlat olmaya çalıştım hep.Bizim ilişkimiz bambaşkadır.Hep sevgi doludur.32 yaşındayım hala bebekken neysem oyum.Birbirimizi öpmelere koklamalara doyamayız hiç.Hayatta başıma ne gelirse gelsin annem varsa herşey hallolur.İçim cız eder benim anne deyince.Hala hayallerimde annem vardır.Annemle ne yapsam nereye gitsek nereleri gezsek ne yesek ne yapsak....Sanki ne yaparsam yapayım yetmez.Hep onu mutlu etmek isterim..Çok fedakar çok sevgi doludur benim annem.Her zaman çok anlayışlı.Allah onların acısını göstermesin.Allah annesiz kalan ve yaşı kaç olursa olsun tüm yavrulara sabır versin...Büyüsekte biz onların bebekleriyiz onların omuzlarıda bizim en kuvvetli yerimiz..Canım annem bal annem mis kokulum seni çok seviyorum...

O benim fedakarım katlandi herşeye anlatsam seri çıkar.. ama annesizkalmayalım diye her şeye katlandı sübretti itildi kakıldı aldatıldı yokluk çekti ama bırkmadi. Bizse hiç anlayamadık iyi evlat olamadık psk. Bozldu. Evt beni koruyamadı tam olarak arkamda duramadı bizde asiydik... her neyse ama ben anne olunca anladım. Genç yasta babamı kaybetti ztn yılda bi ay kalırdı evde babam. İş için gurbeti yurt etti bizm için ğurbette vefat etti annemse onun kokusuyla ölcem dedi... hala kendine güvensiz ürkek ince düsünmez yardım bekler ama annem o benim.fedakarım canım...

X