Bosanmak istiyorum, ama!!

retired

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
22
19
43
Herkese merhaba! Siteye cok yeni uyeyim ve bazen konulari takip ediyordum ama acikcasi icimi dokmek icin kayit oldum.
yurtdisinda yasiyorum, maalesef(!) evliyim ve cok guzel bir oglum var. evliligim bazen sorunluydu ama hamileligim de kabusa donustu!. kocam beni seven ve cok ustume dusen biri. Herseyi kontrol etsin, herseye karissin istiyor. Temizlik hastasi, daginikligi sevmez, cok elestirir vs. Bunun gibi bir cok sey beni ara ara bunaltsa da cok buyuk dert etmiyordum.. ta ki hamileligime kadar!
universite bitirmis, iyi bir meslegi olan ve yurtdisina gezmeye gidip Turk esimle tanisan biriyim.. sonrasi malum sevgililik ve evlilik sureci.. esimin ikinci evliligi. Cok sorunlu bir evlilik yasamis ve ayrilmis.evliligimin ilk yillarindan sonra cok sorunlar yasadim. Surekli beni kontrol etmeye calismasi, aman sana birsey olmasin, aman suraya gitme lutfen, seni merak ediyorum deyip beni surekli 10 dakika da bir aramalari vs! Neyse, ben hamileligime geleyim.. hamileyken annesi geldi, ben hem calisip hem aksam eve gidip yemek yaptim, midem bulana bulana masaya oturup sonra topladim.. bir yardim gormedim kayinvalidemden. O donem esimle
Cok buyuk kavga ettik, nedeni benim yorgun olup yemek yapmayi ve yemeyi istemem, ! Ustume yurudu!!!! Annesi araya girdi vs.. sonra annesi evine dondu. Is cikisi bir gun eve geldim, kapiyi actim ve onlarin telefon konusmasina sahit oldum. Annesi ile beni cekistiriyordu! Annesine mutsuz oldugunu anlatiyordu, annesi de kontrolu eline al, sen erkek adamsin evin diregi sensin, karinin davranislari kotu vs dedi! Telefon konusmasi sonrasi kiyameti kopardim ve bosanmak istedigimi soyledim, ozurler vs ikna etti beni.ikna olmak degil de, hamilelikten dolayi peki dedim. Neyse sonra dogum surecim pandemiye denk geldi!!! Annem ve ablam gelmisti, surekli evdeyiz zaten cikamiyoruz disari.. esim de evden calismaya basladi. bir de esimin gergin sinirli halleri.. herseyi o bilir, o yapar, biz bilmeyiz tavri cileden cikartti bizi. Ablama bagirdi (ki Ablam sesini bile cikartmadi benim hatirima) , cok kotu sozler soyledi. Hala icimde yaradir.. lahusa donemimden de birsey anlamadim.. stresten cok kilo verdim. Onlar gitti sonra bizim kavgalar basladi. Asla ama asla hatasini kabul etmez, hep hakli. Surekli elestirir beni. Hakli oldugum yerde bile kavga eder aglatir beni. Sonra niye agliyorsun senin psikolojin bozuk der! Beni sen bu hala getirdin deyince yine baslar soylenmeye!! Kavga esnasinda hayvan, serefsiz, domuz vs demeye basladi. Benim sevgim bitti ona.. zaten kendisi artik cok kilolu ve bakimsiz biri. Arkadaslari, guzel karin var biraz bakimli olsana dediklerinde, hep isini bahane eder. Cok yogunum vaktim yok! Bir gun onunla cinsel birliktelik yasamak istemedim diye bana frijitsin dedi! Hic kendine bakip, ya bende mi sorun var acaba diyen biri degil. Hep beni suclar. Bebegime tek basima bakiyorum. Ailem yanimda degil, yorgun ve bitkinim. Bir gun de hastasonu ben bakayim dinlen demez. Tek soyledigi benim bir haftasonum var!!!! Benim O bile yok dedigimde de, ben cocukla her gun rahat misim, en azindan cay iciyor musum!!! Bu arada, oglum cok huysuz bir bebek. Surekli yanindayim veya kucak istiyor. Sonra da sen alistirdin boyle diyor!!! Yani yine ben sucluyum... Benim markete gitmeme bile izin vermiyor cunku pandemi var ve virus kaparmisim, dikkat etmezmisim! Ben boyle biriyle nasil evlendim bilmiyorum! Her gun kavga gurultu. Bebegin yaninda bagirma diyorum, dinlemiyor saydiriyor saygisiz! Bosanmak istedigimi soyledim, once tamam dedi. Sonra hic o konuyu acmadi. Onra birsey olmamis gibi iyi davranmaya calisiyor. Ben de hemen iyi olamiyorum ki!
Bosanmak istiyorum ama benim tek cekindigim konu, Turkiye’ye gelirsem oglunu pek goremeyecek . Bana yaptigi tum haksizlizliklara uzuntulere ragmen ona bu kotulugu yapmak istemiyorum.. ben bunlari dusunuyorum ama, acaba bosanma ciddiye binse, onun tavri bana iyi mi olur kotu mu bilmiyorum. Cok kararsizim ve cooook mutsuz!!! Her gun agliyorum, ailem birsey bilmiyor ve ben burda eriyorum..

tamda buna benzer bi konu açmıştım az önce bebekten ayri kalmasi esinize haksizlikta peki size yapilan pskolojik siddet size haksizlik degil mi gerci disardan bakınca boyle yorum yapmak kolay ama isin icinde olunca her sey değişiyor ALLAH herkese ferahlik versin baska bi sey demk gelmiyo icimden

Merhaba, çok benzer bir durumun içindeyim. Moralinizi bozmayın. Kadın erkek eşitliği değil, kadın erkek hakları eşitliğini savunurum. O yemeği biz yapmak, o evi biz toparlamak zorundaymış gibi hissettiriliyoruz hala. Benim eşim de malesef obsesif. Her şey onun istediği gibi olacak. Ev temiz düzenli olacak sürekli. Dışarda o ne isterse öyle olacak. Ben onun istediği gibi görüneceğim. Ailesi ne derse desin, hep iyş güzel olacağım. Her türlü hayvanlığını normal göreceğim. Liste uzar. Ben şiddetle tanıştığımda anlamadım. Üstüme yürüdüğünde kötü bir şey yapmak istemediğini söyledi. Buna inandım . İş duygusal şiddetle başlayıp, fiziksel şiddete en son artık beni mutlu edemiyorsun ,istediğim insan değilsin noktasına geldi.. v3 aldatmaya kadar geldi. Neymiş onun istediği kadar çekici değilmişim. boşanacağım bende . Çok zor bir süreç. Tabi iyi düşünmek de lazım. Ama lütfen şiddetin büyüğü küçüğü olmazmış hoş görmeyin. Siz de benim yaşadığımı yaşamayın . Herşey gönlünüzce olsun .

Canım kendini üzme. Eşinin yaptığı çok ayıp annesiyle seni çekiştiricene güzel Bi şekilde ne sorunu varsa konuşabilirdi çok yanlış davranmış

tamda buna benzer bi konu açmıştım az önce bebekten ayri kalmasi esinize haksizlikta peki size yapilan pskolojik siddet size haksizlik degil mi gerci disardan bakınca boyle yorum yapmak kolay ama isin icinde olunca her sey değişiyor ALLAH herkese ferahlik versin baska bi sey demk gelmiyo icimden
Tesekkur ederim..

Merhaba, çok benzer bir durumun içindeyim. Moralinizi bozmayın. Kadın erkek eşitliği değil, kadın erkek hakları eşitliğini savunurum. O yemeği biz yapmak, o evi biz toparlamak zorundaymış gibi hissettiriliyoruz hala. Benim eşim de malesef obsesif. Her şey onun istediği gibi olacak. Ev temiz düzenli olacak sürekli. Dışarda o ne isterse öyle olacak. Ben onun istediği gibi görüneceğim. Ailesi ne derse desin, hep iyş güzel olacağım. Her türlü hayvanlığını normal göreceğim. Liste uzar. Ben şiddetle tanıştığımda anlamadım. Üstüme yürüdüğünde kötü bir şey yapmak istemediğini söyledi. Buna inandım . İş duygusal şiddetle başlayıp, fiziksel şiddete en son artık beni mutlu edemiyorsun ,istediğim insan değilsin noktasına geldi.. v3 aldatmaya kadar geldi. Neymiş onun istediği kadar çekici değilmişim. boşanacağım bende . Çok zor bir süreç. Tabi iyi düşünmek de lazım. Ama lütfen şiddetin büyüğü küçüğü olmazmış hoş görmeyin. Siz de benim yaşadığımı yaşamayın . Herşey gönlünüzce olsun .

Boşanın

Size bu kadar psikolojik baskı yapan hasta bir adamı vicdan yapmayın asla, çocuğunu sevseydi size eziyet etmezdi

Bana sorarsanız pazartesi binin uçağa boşanma kağıtlarını sonra gönderirsiniz şu adamla 1 sn daha durmayın
Ayrica pandemiden dolayi ulkeye giris cikislar yasak;( annem ablam haric tum ailem daha goremedi oglumu.. burada yalnizim ve bu daha da uzuyor beni..

Kendinizi çok yalnız ve sıkışmış, çaresiz hissediyorsunuz. Bir yandan da ne kadar kötü de olsa bu düzeni bozup yeni düzen kurma cesaretini, dışarıdan gelecek yorumlara, sorulara cevap verme gücünü kendinizde bulamıyorsunuz muhtemelen. Üstelik ülkeye giriş çıkış yasağı, çocuğunuzun pasaportu olmaması vs. sizi daha da çaresiz hissettiriyor. Size tavsiyem eğer imkanınız varsa ayrılın o evden gidebileceğiniz başka bir yer varsa en azından şartlarınızı oluşturana kadar o evden uzaklaşın. Biraz oğlunuzla beraber yalnız yaşamayı, eşinizden ayrı yaşamayı deneyimleyin. Bu süreçte belki eşiniz durumun ciddiyetini anlayıp çabalar ya da hiçbir şey yapmaz. Siz de ona göre yolunuzu çizersiniz. Ama bu şekilde aynı evde yaşamaya devam ettiğiniz sürece bu sıkıntılar hiç bitmeyecek. Daha da artacak huzursuzluk. Umarım bir an önce hayatınız aydınlanır, içiniz ferahlar🤲🤍

Kendinizi çok yalnız ve sıkışmış, çaresiz hissediyorsunuz. Bir yandan da ne kadar kötü de olsa bu düzeni bozup yeni düzen kurma cesaretini, dışarıdan gelecek yorumlara, sorulara cevap verme gücünü kendinizde bulamıyorsunuz muhtemelen. Üstelik ülkeye giriş çıkış yasağı, çocuğunuzun pasaportu olmaması vs. sizi daha da çaresiz hissettiriyor. Size tavsiyem eğer imkanınız varsa ayrılın o evden gidebileceğiniz başka bir yer varsa en azından şartlarınızı oluşturana kadar o evden uzaklaşın. Biraz oğlunuzla beraber yalnız yaşamayı, eşinizden ayrı yaşamayı deneyimleyin. Bu süreçte belki eşiniz durumun ciddiyetini anlayıp çabalar ya da hiçbir şey yapmaz. Siz de ona göre yolunuzu çizersiniz. Ama bu şekilde aynı evde yaşamaya devam ettiğiniz sürece bu sıkıntılar hiç bitmeyecek. Daha da artacak huzursuzluk. Umarım bir an önce hayatınız aydınlanır, içiniz ferahlar🤲🤍
Acikcasi bir otele yerlesip bir hafta kafami dinlemeyi teklif ettim ama onu da istemedi! Pandemiden dolayi paronaya olmus durumda!:KK43: hemen duzelmehr calisiyor ama 2 gun sonra yine problem! O calistigi ben de dogum iznin de oldugum icin, sadece para kazanmanin yeterli oldugunu dusunuyor! Ama bize huzur, aile olma duygusu da gerekli..

X