Bosanmak istiyorum, ama!!

Herkese merhaba! Siteye cok yeni uyeyim ve bazen konulari takip ediyordum ama acikcasi icimi dokmek icin kayit oldum.
yurtdisinda yasiyorum, maalesef(!) evliyim ve cok guzel bir oglum var. evliligim bazen sorunluydu ama hamileligim de kabusa donustu!. kocam beni seven ve cok ustume dusen biri. Herseyi kontrol etsin, herseye karissin istiyor. Temizlik hastasi, daginikligi sevmez, cok elestirir vs. Bunun gibi bir cok sey beni ara ara bunaltsa da cok buyuk dert etmiyordum.. ta ki hamileligime kadar!
universite bitirmis, iyi bir meslegi olan ve yurtdisina gezmeye gidip Turk esimle tanisan biriyim.. sonrasi malum sevgililik ve evlilik sureci.. esimin ikinci evliligi. Cok sorunlu bir evlilik yasamis ve ayrilmis.evliligimin ilk yillarindan sonra cok sorunlar yasadim. Surekli beni kontrol etmeye calismasi, aman sana birsey olmasin, aman suraya gitme lutfen, seni merak ediyorum deyip beni surekli 10 dakika da bir aramalari vs! Neyse, ben hamileligime geleyim.. hamileyken annesi geldi, ben hem calisip hem aksam eve gidip yemek yaptim, midem bulana bulana masaya oturup sonra topladim.. bir yardim gormedim kayinvalidemden. O donem esimle
Cok buyuk kavga ettik, nedeni benim yorgun olup yemek yapmayi ve yemeyi istemem, ! Ustume yurudu!!!! Annesi araya girdi vs.. sonra annesi evine dondu. Is cikisi bir gun eve geldim, kapiyi actim ve onlarin telefon konusmasina sahit oldum. Annesi ile beni cekistiriyordu! Annesine mutsuz oldugunu anlatiyordu, annesi de kontrolu eline al, sen erkek adamsin evin diregi sensin, karinin davranislari kotu vs dedi! Telefon konusmasi sonrasi kiyameti kopardim ve bosanmak istedigimi soyledim, ozurler vs ikna etti beni.ikna olmak degil de, hamilelikten dolayi peki dedim. Neyse sonra dogum surecim pandemiye denk geldi!!! Annem ve ablam gelmisti, surekli evdeyiz zaten cikamiyoruz disari.. esim de evden calismaya basladi. bir de esimin gergin sinirli halleri.. herseyi o bilir, o yapar, biz bilmeyiz tavri cileden cikartti bizi. Ablama bagirdi (ki Ablam sesini bile cikartmadi benim hatirima) , cok kotu sozler soyledi. Hala icimde yaradir.. lahusa donemimden de birsey anlamadim.. stresten cok kilo verdim. Onlar gitti sonra bizim kavgalar basladi. Asla ama asla hatasini kabul etmez, hep hakli. Surekli elestirir beni. Hakli oldugum yerde bile kavga eder aglatir beni. Sonra niye agliyorsun senin psikolojin bozuk der! Beni sen bu hala getirdin deyince yine baslar soylenmeye!! Kavga esnasinda hayvan, serefsiz, domuz vs demeye basladi. Benim sevgim bitti ona.. zaten kendisi artik cok kilolu ve bakimsiz biri. Arkadaslari, guzel karin var biraz bakimli olsana dediklerinde, hep isini bahane eder. Cok yogunum vaktim yok! Bir gun onunla cinsel birliktelik yasamak istemedim diye bana frijitsin dedi! Hic kendine bakip, ya bende mi sorun var acaba diyen biri degil. Hep beni suclar. Bebegime tek basima bakiyorum. Ailem yanimda degil, yorgun ve bitkinim. Bir gun de hastasonu ben bakayim dinlen demez. Tek soyledigi benim bir haftasonum var!!!! Benim O bile yok dedigimde de, ben cocukla her gun rahat misim, en azindan cay iciyor musum!!! Bu arada, oglum cok huysuz bir bebek. Surekli yanindayim veya kucak istiyor. Sonra da sen alistirdin boyle diyor!!! Yani yine ben sucluyum... Benim markete gitmeme bile izin vermiyor cunku pandemi var ve virus kaparmisim, dikkat etmezmisim! Ben boyle biriyle nasil evlendim bilmiyorum! Her gun kavga gurultu. Bebegin yaninda bagirma diyorum, dinlemiyor saydiriyor saygisiz! Bosanmak istedigimi soyledim, once tamam dedi. Sonra hic o konuyu acmadi. Onra birsey olmamis gibi iyi davranmaya calisiyor. Ben de hemen iyi olamiyorum ki!
Bosanmak istiyorum ama benim tek cekindigim konu, Turkiye’ye gelirsem oglunu pek goremeyecek . Bana yaptigi tum haksizlizliklara uzuntulere ragmen ona bu kotulugu yapmak istemiyorum.. ben bunlari dusunuyorum ama, acaba bosanma ciddiye binse, onun tavri bana iyi mi olur kotu mu bilmiyorum. Cok kararsizim ve cooook mutsuz!!! Her gun agliyorum, ailem birsey bilmiyor ve ben burda eriyorum..
Hangi ulkedeseniz acaba?Neden turkiyeye dönmek istiyorsunuz?Bosanin, avukatiniz bu surecte size destek sosyal yardim basvurusu konusunda yardimci olacak.1+1 eve cikarsiniz, yavrunuz buyuyene kadar asgari ucret tutarinda devlet yardimiyla idare edersiniz sonrasinda ise girersiniz.Asla turkiyeye donmek gibi bir hata yapmayin bence.

Hangi ulkedeseniz acaba?Neden turkiyeye dönmek istiyorsunuz?Bosanin, avukatiniz bu surecte size destek sosyal yardim basvurusu konusunda yardimci olacak.1+1 eve cikarsiniz, yavrunuz buyuyene kadar asgari ucret tutarinda devlet yardimiyla idare edersiniz sonrasinda ise girersiniz.Asla turkiyeye donmek gibi bir hata yapmayin bence.
Orada işi gücü mesleği de var konu sahibinin, umarım duygusal davranıp , bir an önce uzaklaşmak için buraya dönerek çocuklarının geleceğini yakmaz

Linç ederlee beni şimdi ama yazayım
Narsist kurbanısın, o seni terketmeden bırakmazsın.
İlişkiniz gittikçe daha da kabusa dönecek, onu daha cok suclamaya baslayacaksın ve eninde sonunda ne cocuguna ne sana zerre merhamet etmeden, sadece seni suclayarak sizi terkedip gidecek, düşman kesilecek, cocugu da koz olarak kullanmaya devam edecek....Sen de şimdiki zamanda türkiyeye dönmediğine, daha erken bırakmadığına yanacaksın...
Türkiye ye dönmek zorunda mı boşanmak için? Niye pişman olsun dönmediğine? Orada boşansa olmuyor mu?

Türkiye’ye gitmek cözüm degilki, kaldığı ülkede kadın koruma kurumları vardır oraya bir gitse artık adam 1 km yakınına bile yaklaşamaz . İsterse taşırlar bir yerlere ev iş herseyine yardımcı olurlar ve adreside gizli kalır devlet kurumlarından başka kimse bulamaz .

Konu sahibesi gitmek istiyorum dediği için seçenekleri yazdım :dua: Yoksam tabi ki olduğu yerde boaşnıp orda da kalabilir, hatta çok daha kolay olur

Konu sahibesi gitmek istiyorum dediği için seçenekleri yazdım :dua: Yoksam tabi ki olduğu yerde boaşnıp orda da kalabilir, hatta çok daha kolay olur
İlla gitmek istiyorsa gitsin ama ordada bir ton sorun yaşayabilir. Elinde yurtdışında olmak gibi bir fırsat varsa bence çok iyi değerlendirmeli.

Avustralya’da yasiyorum. Turkiye’ye donmek istemiyorum aslinda. Oglumun burada egitim almasini istiyorum. Maasim hem ev hem gecinme konusunda yetersiz kalabilir o yuzden bir sureligine Turkiye’ye gidisi dusunmustum.
verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Burada kalmak icin neler yapilir bir arastiracagim.

Linç ederlee beni şimdi ama yazayım
Narsist kurbanısın, o seni terketmeden bırakmazsın.
İlişkiniz gittikçe daha da kabusa dönecek, onu daha cok suclamaya baslayacaksın ve eninde sonunda ne cocuguna ne sana zerre merhamet etmeden, sadece seni suclayarak sizi terkedip gidecek, düşman kesilecek, cocugu da koz olarak kullanmaya devam edecek....Sen de şimdiki zamanda türkiyeye dönmediğine, daha erken bırakmadığına yanacaksın...
Ilginc bir yorum:) tesekkurler:)

Yorum ilginç değil, karşınızdaki adam narsislikte uç nokta...
Tabi siz bunu göremezsiniz.
Niye goremiyim hanimefendi? Ben oyle degil, kabul etmiyorum gibi bir yorum mu yapmisim? Ilginc dememin nedeni, beni sadece yazdigim bir yazidan ve kararsizligimdan dolayi suclayan hanimefendiye bir cevap verdim. Ama goruyorum ki ayni tavir sizde de var..

Niye goremiyim hanimefendi? Ben oyle degil, kabul etmiyorum gibi bir yorum mu yapmisim? Ilginc dememin nedeni, beni sadece yazdigim bir yazidan ve kararsizligimdan dolayi suclayan hanimefendiye bir cevap verdim. Ama goruyorum ki ayni tavir sizde de var..

Benim yorumumda sizi suclayan hiçbişi yok...
Anlattıklarınız tamamen narsist kurbanını yansıtıyor ve yaşayacaklarınızı yazdım...Yazdıklarım aklınızın biyerindr dursun, zaman geçince anlarsınız..Şu an da ağır manipüle halde olduğunuz için daha karşınızdaki adamın kişilk bozukluğu olduğunun farkında bile değilsiniz

Benim yorumumda sizi suclayan hiçbişi yok...
Anlattıklarınız tamamen narsist kurbanını yansıtıyor ve yaşayacaklarınızı yazdım...Yazdıklarım aklınızın biyerindr dursun, zaman geçince anlarsınız..Şu an da ağır manipüle halde olduğunuz için daha karşınızdaki adamın kişilk bozukluğu olduğunun farkında bile değilsiniz
Gelecegi gorme yeteneginiz harika acikcasi! Ben karsimdaki kisinin ne oldugunu sizden cok daha iyi bildigim icin zaten bosanmayi dusunuyorum.
Fakat uslubunuz ve yazilariniz, iyi niyetten cok uzak. Saglicakla!

Kişi hisseder bence bu durumu... Yani gerçekten mutsuz ve yürümeyeceğini düşünüyor boşanmaya karar veriyorsanız. Buradan görünen siz aslında kafanızda olayı bitirmişsiniz ama şartlar oldukça zor olduğu ve bir bebek olduğu için tereddütlüsünüz. Şöyle düşünün sizin aranızdaki gerginliği mutsuzluğu çocuğunuz hissedecek. Zamanla büyüdükçe problemler ortaya çıkacak ve o da evde babasını gördüğü için babası gibi olup gidecek tam da size uygun profilde bir eş seçecek. Sizin yaşadıklarınızı eşine ve çocuklarına yaşatacak. Yapılan araştırmalarda ailede sürekli kavga olmasının, parçalanmış aile de yaşamasından daha çok olumsuz etkilerinin olduğu yönünde. Kendinizi mutsuzluğa mahkum etmeyin. Bugün olmazsa yarın dayanamayıp boşanacaksınız. Aklı erdiğinde boşanma gerçekleştiğinde Çocuğunuz hep sizi suçlayacak senin yüzünden babamı göremiyorum diye. Eşiniz çocuğunuzu manipüle edecek. Seni benden ayırdı kendi rahatı için vs vs babaanne de bunu destekleyecek gibi görünüyor. Bu şimdi boşanırsanız da olabilir. Ama sonra ki zamanlar çok daha az sancılı geçer gibi. Siz onun için yurt dışında yaşamayı göze almışsınız. Emin olun çocuğunuza da bakabilirisiniz. İyi tartın artılarını eksilerini. Muhakeme yaparken kendi hislerinizi düşüncelerinizi de işin içine katmayı unutmayın. Bebeğiniz ve sizin için en sağlıklı olana karar verip harekete geçin. Kararlı duruşunuzu da hiç bozmayın.

Şöyle söyleyeyim kendinize soracağınız ilk soru .Böyle hayat geçer mi ?İkinci soru böyle bir babayla büyüyen çocuk sağlıklı olur mu? Ucuncu soru ben gerçekten hakediyor muyum ?İki kızımla boşandım .Farklı şehirlerdeyiz bir saat uzaklık .Başlarda çok zordu .iki ay deyim size .Sonrasında dedimki Allah'ım ben kendime çocuklarıma ne yapmışım .Keşke kızım iki yaşındayken ayrilsaymisim .Eminim ama eminim kızım daha mutlu bir çocuk olurdu.Anne baba kavgalari arasında büyüyen çocuklar ilerde inanın daha sorunl oluyor .Çünkü öğrendikleri ilişki tarzı kavgacı güvenilmez ve samimi olmayan bir bağ. Şimdi diyorumki Hayatımda verdiğim en doğru karar .Ama bu karardan sonrasında size destek olacak kişilerin varlığı çok ama çok onemli.Maddi olarak manevi olarak yanınızda birileri olamali.Cocjk için önemli olan tek şey mutlu bı anne .Görmek isteyen her koşulda çocuğunu görür.Ayrica Turkiyeye dönmeyin orada bir hayat kurun kendinize .Hangi ülke bilmiyorum ama .Mutlaka bı kolaylık sağlarlar .Hakkımızda hayırlısı olsun.

Herkese merhaba, durumumu guncellemek
Icin yazmak istedim. Bosaniyorum!!!!:)))
En son kavgamizda karsima aldim ve konustum. Istemedigimi, bugun olmazsa zaten yarin obur gun bitecegini soyledim.. sessiz kaldi 2 gun konusmadi benimle. 2 gun sonra, ben tekrar kararli oldugumu, cekismeli bosanip hem maddi hem manevi zarar gormek yerine anlasmali bosanmayi teklif ettim. Kabul etti sonunda!!!!! Avukat tuttuk, hersey en kisa zamanda hallolur dedi. Burada yasayacagim icin cocugu gormesinde sorun olmayacak. Velayet tabii ki bende olacak. Inailmaz mutluyum! Destek olan herkese tesekkurler! 😊

Herkese merhaba, durumumu guncellemek
Icin yazmak istedim. Bosaniyorum!!!!:)))
En son kavgamizda karsima aldim ve konustum. Istemedigimi, bugun olmazsa zaten yarin obur gun bitecegini soyledim.. sessiz kaldi 2 gun konusmadi benimle. 2 gun sonra, ben tekrar kararli oldugumu, cekismeli bosanip hem maddi hem manevi zarar gormek yerine anlasmali bosanmayi teklif ettim. Kabul etti sonunda!!!!! Avukat tuttuk, hersey en kisa zamanda hallolur dedi. Burada yasayacagim icin cocugu gormesinde sorun olmayacak. Velayet tabii ki bende olacak. Inailmaz mutluyum! Destek olan herkese tesekkurler! 😊
Hakkınızda hayırlısı olsun. Nefes almaya başladığınızı düşüneceksiniz. İlk başlarda ev ayarla ihtiyaçlar vs derken zor gelse de sonrasında iyi ki diyeceksiniz

X