Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
kalmasansı daha yuksek dedı dr.bınde bır mılynda bır boyle olan hastalarm var dedı :KK43:

Canim ben 5 yil once tip fakultede Laparoskopi oldum neden hamile kalamadigimi arastirmak icin.bende endometriozis hastalığı banada dunyada 4 kiside bu hastalik varsa biri sensin dediler.benim yumurtanin etrafindaki sıvı spermi yakiyormus.dusunsene 12 yillik evliyim 32 yasindayim bir kere bile hamile kalmadim.napalim herşey mevladan geliyor haa bizede elimizden gelen çabayı gosterecegiz.rabbim merhametli muhakkak ki bize de tattiracak.bizler inançlı insanlariz elimizden geleni dilimizde duayi dusurmeyecegiz.rabbim duaları karsiliksiz birakmaz.birkere dr dediklerini unut rabbim daha iyi bilir surekli kuranda cocuk icin sureler var onlari okuyalim.ya arkadaşım umidimizi biraz canlandiralim inancimizida kuvvetlenditelim takdiri ilahi diyrek rabbim isyan ettirmesin inşallah.

saol canmbenm rabbım once olmayanlara versn ınsallah benım cok ama cok sukur bı tane var ama ıkıncı olmuyo bundada vardır bır hayır elbet...duamda onceliğim hic olmayanlar ıçın sonra kendım ıcın senın denedıgın hayıt tohumu arıpolen vs nası kullandın nekadar surede yazarmısın rıca etsem

sende yumurta olusumu varmı yanı yoktuda sonradanmı olustu suan benım hıc ama hıc yokmus nası oluoda bıttı yada ne oluoyoda bıtıyo artık yumurtalıklar bılmıorum canım rabbım ol derse oluverır ınancımız sonsuz cok cabalıyıncada bıyerde tıkanıosun ıste umarım sende ıyı sonuclar alırsın

saol canmbenm rabbım once olmayanlara versn ınsallah benım cok ama cok sukur bı tane var ama ıkıncı olmuyo bundada vardır bır hayır elbet...duamda onceliğim hic olmayanlar ıçın sonra kendım ıcın senın denedıgın hayıt tohumu arıpolen vs nası kullandın nekadar surede yazarmısın rıca etsem
Hayit tohumu ve ari poleni tam bizim gibi problem leri olanlara birebir.arkadasim sana faydalarini anlatmakla bitmez internet yaz faydalari ve zararlari nedir diye orda oku senin tam 3 ay kullanman gerekir sabah akşam hayit tohumunu.1 sub.su kaynayinca bir tatli kaşığı hayit koy 15- 20 dk demlendir ic sicak icmen lazim ve taze olacak kaynatmican.ari polenden bir su b. ılık suya istersen sut olurda be suya 1 tatli kasigi polen kattim sabah bazen aksam ictim ondan fazla icemiyorsun cok etkili oldugundan vitamin yönünden. Sifa allahtan bence bunlari dene yumurtan olur bir tane gibi.bunlari kullanirken dua etmeyi unutma rabbim safi ismiyle sifa versin.

TE="Mmbet, post: 44162680, member: 703588"]sende yumurta olusumu varmı yanı yoktuda sonradanmı olustu suan benım hıc ama hıc yokmus nası oluoda bıttı yada ne oluoyoda bıtıyo artık yumurtalıklar bılmıorum canım rabbım ol derse oluverır ınancımız sonsuz cok cabalıyıncada bıyerde tıkanıosun ıste umarım sende ıyı sonuclar alırsın[/QUOTE]
Canim geçen ay tüp icin gittiğimde dr yumurta gorememisti menopoza giriyorsun demisti.ilacla 3 yumurta bulunduydu.ilk tupte 7 yumurta vardi.yani git gide azaliyordu.bu yaptigim kürleri bir ay kullandim tahliller menopozu yalanladi yani faydasi oluyor.kaliteli olsun diye bir ay daha kullanacam adetten sonra.sen bu kuru denedinmi acaba ben inaniyom senin durumda çoğu kişinin yumurtasi oldu bir tane en fazla üç gibi allahtan umid kesilmez bacim.kolay degil insanın dunyasi basina yikiliyor allahta bir evladin allah bagislasin sana.ama ben senden umitliyim bir dene zaman iyice kaybetmeden...

tamamcanımn cok saool arıpolenkarsmı apıtarenın balparmk kullnmstm oolurmukli deneym canm haytotnu bıraykadar denemstm bu sefry3 aydeneym duamdasnz

tamamcanımn cok saool arsmı apıtarenın balparmk kullnmstm oolurmukli deneym canm haytotnu bıraykadar denemstm bu sefry3 aydeneym duamdasnz
Ari polenini ben bi tanidiktan bingolden 1 kilo gwtirtim sade olarak kullanıyorum sifa allahtan o senin dedigini bilmiyorum ama sahtesi olmasin inşallah.kullan bacim denemekten zarar olmaz ama ben inanıyorum tedavimizden sonuc alacagiz.. hepiniz duamdasiniz..

bayanlar cuma günü ege ünv. gittim hiç menepoz falan demedi amh testi istedi ona göre bakalım değerlendirelim dedi. bu test nedir nasıl yapılıyor izmirde güvenilir yapan bir yer biliyormusunuz?

B
cicekgibi- .!.:
bayanlar cuma günü ege ünv. gittim hiç menepoz falan demedi amh testi istedi ona göre bakalım değerlendirelim dedi. bu test nedir nasıl yapılıyor izmirde güvenilir yapan bir yer biliyormusunuz?
Bu test galiba yumurta rezervlerine bakiliyor.dr banada baktir dedi ama özelde yapiliyormus kan tahlil. (Kadınlar kulübün den AMH testi yaptiranlar oraya bakmanizi tavsiye edrim) cogu konu menopozla ilgililenenler oraya bi baksin lutfen umit verici konular var.

agustos ayinda erken menapoz teshisi konuldu banada.. hatta burda yazmistim.. fsh degerim 96 cikmisti, anti müller hormonu ise sifirlanmisti vucudumda.. normalde fsh 10 un üzerinde ise cok zor hamile kalinirmis heleki 20 nin üzerindeyse cocuk sahibi olunamazmis.. bende birde üstüne hamile kaldigimizda bebegimizin cinsiyetini belirleyen hormon (anti müller) tamamen bitmis.. vucudumun artik asla yumurta üretemeyecegini uzun uzun anlatti doktorum.. 2 cocugum olmasina ragmen nedense bunu duymak daha bu yasta menapoza girme düsüncesi vs beni kahretti.. erken ve hizli bir sekilde yaslanma sürecine girebilecegimi söylediler ve hormon takviyesi almami söylediler.. plaster seklinde olanlari yazdi dr um.. 3 gunde bir bacagima kalcama yada göbegime yapistiriyordum.. bu arada tabii defalarca dr umuza sorup imkansiz cevabini aldigimiz icin korunmamaya basladik.. sonuc.. :KK43: HAMILEYIM.. nerdeyse 8 hft olmus üstelik.. adetimimde hormon bantlarindan sonra zamanla kesilecegini söyledikleri icin hic bir seyden süphelenmeden bu gune geldik.. korkunc kismi su ki; belimden rahatsizim ve bir ay boyunca cok agir ilaclar kullandim.. lazer epilasyon vs hamilelikte yapilmayacak ne varsa yaptim.. bebegin gelisimi normal degil ve cuma gunu alinacak.. psikolojik olarak mahvolmus durumdayim..

diyecegim su ki; Allahtan umidinizi asla yitirmeyin.. sogan kürünü mutlaka yapin.. ben adet düzeni icin yaptim ama sanirim etkili oldu..

agustos ayinda erken menapoz teshisi konuldu banada.. hatta burda yazmistim.. fsh degerim 96 cikmisti, anti müller hormonu ise sifirlanmisti vucudumda.. normalde fsh 10 un üzerinde ise cok zor hamile kalinirmis heleki 20 nin üzerindeyse cocuk sahibi olunamazmis.. bende birde üstüne hamile kaldigimizda bebegimizin cinsiyetini belirleyen hormon (anti müller) tamamen bitmis.. vucudumun artik asla yumurta üretemeyecegini uzun uzun anlatti doktorum.. 2 cocugum olmasina ragmen nedense bunu duymak daha bu yasta menapoza girme düsüncesi vs beni kahretti.. erken ve hizli bir sekilde yaslanma sürecine girebilecegimi söylediler ve hormon takviyesi almami söylediler.. plaster seklinde olanlari yazdi dr um.. 3 gunde bir bacagima kalcama yada göbegime yapistiriyordum.. bu arada tabii defalarca dr umuza sorup imkansiz cevabini aldigimiz icin korunmamaya basladik.. sonuc.. :KK43: HAMILEYIM.. nerdeyse 8 hft olmus üstelik.. adetimimde hormon bantlarindan sonra zamanla kesilecegini söyledikleri icin hic bir seyden süphelenmeden bu gune geldik.. korkunc kismi su ki; belimden rahatsizim ve bir ay boyunca cok agir ilaclar kullandim.. lazer epilasyon vs hamilelikte yapilmayacak ne varsa yaptim.. bebegin gelisimi normal degil ve cuma gunu alinacak.. psikolojik olarak mahvolmus durumdayim..

diyecegim su ki; Allahtan umidinizi asla yitirmeyin.. sogan kürünü mutlaka yapin.. ben adet düzeni icin yaptim ama sanirim etkili oldu..
Canım benim Allah yardımcın olsun. Ne olursa olsun Allahtan başka kimsenin dediği olmaz sen bir mucize yaşadın keşke sonuç böyle olmasaydı ama oda yine rabbimin hayırlı gördüğü şekilde sonuçlanmıştır.Allah bizlere de güzel mucizeler yaşatsın inşallah.Rabbim neylerse hayır eyler.Allah iki çocuğuna sağlık sıhhat verdin bahtına güldürsün inşallah.

Canim cok üzüldüm. Allahın takdiri.sende umudunu kaybetme. Bak ne güzel evlatalrin var. Amh da dahil hiç bir test ne zaman manapoza gireceğini göstermez. Amh 0.01 olup 50 yaşında menapoza Girende var. Inşallah mucizene tekrar kavusursun. Geçmiş olsun Allah yardimcin olsun

geçmiş olsun.Rabbim isterse tüm engeller ortadan kalkıyor.doktorlar ne söylerse söylesin ümidimizi hiç kaybetmemeliyiz...

hepinize cok tesekkür ederim güzel düsünceleriniz icin.. gercekten cok bir moral bozuklugu icindeyim.. su 4 5 ay icinde yasadiklarim cok yipratti.. daha 37 yasindayim ve biden bire erken menapoz teshisi konuldu.. devrim82; canim sadece amh degeriyle alakali olarak bu teshis konulmadi.. cok fazla seye bakildi ve sorunun bu oldugu, sonuclarin bunu gösterdigi söylendi.. menapoza girmek üzereyken son anda durduruyoruz ama yinede asla cocuk sahibi olabilmemin mumkun olmadigi söylendi.. bir kac ay adet görmedigim icin inanilmaz karnim sismisti ve ben belki fayda eder diye dusunup sogan kurunu yaptim.. su an ortalama 2 aylik hamile olduguma gore yani yine ortalama bana ASLAA dedikleri tarihten 2 ay kadar sonra hamile kalmisim.. bu korkunc bir celiski kafamda.. 2. cocugum icin biz nerdeyse 2 sene ugrastik :) olmaz dediklerinde ise 2 ayda.. neyse.. hersey allahtan.. bunu yasamakta varmis.. allah kimseye bunu yasatmasin.. cok üzgünüm gercekten..

hepinize cok tesekkür ederim güzel düsünceleriniz icin.. gercekten cok bir moral bozuklugu icindeyim.. su 4 5 ay icinde yasadiklarim cok yipratti.. daha 37 yasindayim ve biden bire erken menapoz teshisi konuldu.. devrim82; canim sadece amh degeriyle alakali olarak bu teshis konulmadi.. cok fazla seye bakildi ve sorunun bu oldugu, sonuclarin bunu gösterdigi söylendi.. menapoza girmek üzereyken son anda durduruyoruz ama yinede asla cocuk sahibi olabilmemin mumkun olmadigi söylendi.. bir kac ay adet görmedigim icin inanilmaz karnim sismisti ve ben belki fayda eder diye dusunup sogan kurunu yaptim.. su an ortalama 2 aylik hamile olduguma gore yani yine ortalama bana ASLAA dedikleri tarihten 2 ay kadar sonra hamile kalmisim.. bu korkunc bir celiski kafamda.. 2. cocugum icin biz nerdeyse 2 sene ugrastik :) olmaz dediklerinde ise 2 ayda.. neyse.. hersey allahtan.. bunu yasamakta varmis.. allah kimseye bunu yasatmasin.. cok üzgünüm gercekten..
Allah yardımcın olsun, kolaylık versin canım..kendini artık üzmemeye çalış, stres de çok etkili bu konularda..soğan kürü nasıl yapılıyor, ben bilmiyorum??

X