mantık mı ask mı

lonely_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
179
1
40
arkadaslar evlilik kararı vermem gereken su günlerde kafama takılan bir soru var.ask evliliğimi mantık evliliğimi.ben hep mantıgı savunurdum ama iş ciddiye binince o kişiyle aynı yatagı paylasacagım bunun için az da olsa sevmem gerekmezmi diye düşünmeye basladım.su an hayatımda biri var.her anlamda cok iyi bir konumda.beni de cok seviyor.ama soru işaretleri var kafamda.ve istemeye geleceklermiş.kafam cok karısık

canım kesinlikle aşk evliliği derim mantık evliliği filan iyi güzel de

bak sende diyosun aynı yatağı aynı evi palaşacaksın ömrünü geçireceksin o insanla çok iyi

düşünmen gerek ilerde pişmanlık yaşamamak için..

gözünü kör etmeden aşk diyorum tabikide sürünerek aşk yaşanmaz ama aşksızda olmaz canımsengözlerimebaksanab

Bence erkeklere güven olmuyor,ben güvendim arkasından bir sürü bilmediğim şeyler öğrendim,mantıkta olsa aşkta olsa,evleneceğin kişiyi her yönüyle tanıman lazım,umarım mutlu olursun.

ben ikiside diyorum...aptal aşık olmadan...mantığıda yatmalı bazı şeyler...her anlamda böyle bu...madii manevi...o insanla birliktemisiniz şuan?yani ilişkiniz varmı yoksa görücü usülü gibi bişeymi söz konusu

sagolun arkadaslar.benim önceden uzun süreli bir ilişkim vardı.bitti ve gözümün önünde baskasıyla evlendi o yüzden asık olmaktan korkuyorum ve asksız bir evlilik yapmak istiyordum ama kararımı degistirmek üzereyim.yakınlarım asık olup evlendiğin insan seni hayal kırıklıgına ugratırsa cok üzülürsün ama mantıken uyustugun birini ileride cok sevebilirsin de diyor.ben baya bir karıstım

ben ikiside diyorum...aptal aşık olmadan...mantığıda yatmalı bazı şeyler...her anlamda böyle bu...madii manevi...o insanla birliktemisiniz şuan?yani ilişkiniz varmı yoksa görücü usülü gibi bişeymi söz konusu
beraberiz su an.ama ask yok işte.onu üzmekte istemiyorum.bir gün bile aramasam deli oluyor.off cok sıkıldım herseyden:çok üzgünüm:

beraberiz su an.ama ask yok işte.onu üzmekte istemiyorum.bir gün bile aramasam deli oluyor.off cok sıkıldım herseyden:çok üzgünüm:

eğer ona karşı bişi hissetmiyosan neden birliktesin?bu şekilde karşındakinede boş yere umut vermiş oluyosun...insan bişey hissetmediği biriyle beraber olmazki...

EVLıLıGıN TEMELı SEVGıDıR BUNU UNUTMA
sevmedigin kisiyi evlendikten sonra sevebilirsin zamanla demisler
ya sevemezsen?
bu riski almaya deger mi sence? koca bir omur bu

sevmediğin insanın dokunuşunu bile istemessin kaldı ki bir ömrü paylaşcaksın tabiki zamanla alışırsın belki seversin bile ama aşık olduğun bir adamla hayatını paylaşmak kadar güzel bir şey olamaz tüm zorluklara gögüs gerersin eğer seviyorsan sevmiyorsan her hareketi sana batar

Sen sevmiyorsun beLLi.
Ama sonuna kadar Aşk EvLiLiği derim ben.
Sonuçta sevmediğin biriyLe koca bi hayatı payLaşman imkansız dimi.?
:eek:

mantık desem çok mu abes olur acaba CADIARZU aşkta olmalı ama aşk uçup gidebilio sonra ne olcak :nazar: önce mantık sonra gelsin aşk vereliniortak bu demek değil sevmediğinle evlen hayatını paylaş orda dur derim mantık diyoruz sevebilirmisin? ii biri mi? hayatını paylaşabilirmisin? sorularına evet diyebilmelisin

Son düzenleme:
Mantıkda önemli ama bence her türlü uyuşmak aradaki aşk sevgi bağı daha önemli. Ten uyuşması çok önemli bence.

bende her ikisi diyorum..
ama en önemlisi tabii Evliligi mantik evliligi olarak yapmamak.. cünkü o insana karsi hicbir his yoksa icinde , o Evlilikde yürümez diye düsünüyorum ben.
sanirim mantik'da biyere kadardir..onu tamamlayanda ask'dir bence.. şakkıdı

ıdeal evlilik zaten ikisinin bir arada olduğudur,ayrılmaz bütündür.Hem aklınız hem kalbiniz onu sevmeli .

Eğer eşimi sevseydim ama birşeyler bana mantıksız gelseydi ya da içime sinmeyen şeyler olsaydı ona olan sevgimi sorgulardım,zaten mantığımın almadığı birini sevemem.

Tam tersi mantık evliliği yapıyorum deyip,onun sadece karakteri,hayata bakışı ,duruşu ,tavrı,sosyal statüsü v.b şeylerli dikkate alsaydım gene evlenemezdim eğer sevmeseydim ;ki benim için idealdir eşim.

7 aylık evliyim,ama bu kısa sürede bile anladım ki evlilik ASLA sevgi olmadan katlanılacak bir beraberlik değil.

Son düzenleme:
İkisininde olması lazım mantığına uymayan bir evlilik kimse yapmak istemez körü körüne seviyorum aşığımm diyesüprizzzzz Aşk tabiki olmalı insan aynı yatağı paylaşacağı insanla aşk olmadan nasıl paylaşabilir bazı şeyleri:eek: sen karar vereceksin cnm buna kalbinle ve aklınla ortak noktayı bulacaksındır iyi düşünvereliniortak Allah hakkında hayırlısını eylesin...

Daha önceki ilişkin sana acı verdiği için kendini sorgulamak zorunda hissediyorsun.
Ama demek değilki her sevgi hüsranla sona erer.
O doğru insan değilmiş demekki...
Aşık olmadan, bişey hissetmeden evlenme derim.
Aşık olduğun insan mantığına da hitap eder zaten...

X