Gebelik testi kullananlar buraya

ah ah inşallah bu ovulasyon testi doğru sonuç verir ve gebelik testinden da hassas olur,yoksa ben ayın 2nde yumurtladım,bugun ayın 13 yane bugune kadar bişey olmasaydı siliği boşver gölgesi bile çikmazdı

O zaman adetin 16 gibi gelmesi lazim, yani yumurtlamadan 14 gün sonra, ah ah insallah gelmez eger adet olursan ben artik ovulasyon testi falan kullanmam kandiriyor o zaman. Hayden bakim gözüm üstünde allahim bebis versin bebisssssssssssssss

canım sen bari hamile ol bu sefer aynı şeyleri yaşamayalım kızlar benim karnım hala davul gibi ya bulantımda hala var fena üşüttüm galiba belirtilerin sebebi bu olmalı ama hala umudum var ya deli miyim neyim

bak bir kız ne yazdı

arkadaşlar adetim yaklaşık 4 gün var çok akıntım gelmeye başlayınca yumurta akı gibi uzayan ovulasyon testi yapayım dedim meraktan.dün yaptığım silik çıktı bugün tekrar yaptım dayanamadım neredeyse aynı çıktı yarın yapsam tam iki çizgide denk koyulukta olacak sanki bu gidişle sizce bunun açıklaması nedir adete yakın bi dahamı yumurtluyorum

adetine 4 gün varken silik çiktı ertesi gün biraz koyulaştı,da benim adetime 5 gün var eğer ayın 17 nde gelirse,eğer ayın 20sinde gelirse ohooo 8 gün var

Aynen bendede öyle olmustu, tam koyu ciktigi günün öncesi up uzun akintim gelmisti. Valla karisik bir olay, insallah böyle cikmasinin sebebi bebektir ama peki benim adetim neden test tam koyu oldugu ertesi gün geldi? Ne bilim valla acaba adet gelecegi zamanda böyle cikiyor veyahut her iki durumdami cikabiliyor?

Aynen bendede öyle olmustu, tam koyu ciktigi günün öncesi up uzun akintim gelmisti. Valla karisik bir olay, insallah böyle cikmasinin sebebi bebektir ama peki benim adetim neden test tam koyu oldugu ertesi gün geldi? Ne bilim valla acaba adet gelecegi zamanda böyle cikiyor veyahut her iki durumdami cikabiliyor?

evet ama o kız,sonra gitti gebelik testi yaptı ve hamileymış

Kizlar bakin ne bulmustum belki okumamisinizdir bir daha eklemek istedim. Bu durumda her iki olasilikta olabilir cünkü ADET ile GEBELIK belirtileri tipa tip ayni

Premenstruel (Adet Öncesi) Sendrom
Belirtileri Nelerdir ?
Premenstruel sendromun ( kısaca PMS ) birçok belirtisi vardır. Belirtiler adet döneminden yaklaşık 1 hafta önce başlar. Ana belirtileri huzursuzluk, endişe ve ' sinirliliktir. Kendinizi üzgün hissedebilir, kolay ağlayabilirsiniz. Başağrısı, sırt ağnsı ve memede ağrı ve kramplar görülebilir. El ve ayaklarınız şişebiîir, midede doluluk hissi olabilir. Kas ağrıları, yorgunluk hissi olabilir. PMSİi bazı kadınlarda tuzlu veya şekerli gıdalara karşı istek olur.
PMS' ÎÎİÎÎ Sıklığı Nedir ? ı
PMS' niz var ise yalnız değilsiniz. Çocuk doğurma yaşındaki hanımların % 40'mda adetten 1-2 hafta Önce PMS belirtileri olur. Bazı hanımlarda hafif rahatsızlık hissi olurken bazılarında işe, okula gidemeyecek kadar ciddi belirtiler olur.
PMS' nin Sebebi Nedir ? :
Bilinmemektedir. Bazı kadınlarda PMS beyinde depresyon benzeri kimyasal değişikliklere sebep olur; bu da adetten 1-2 hafta önce psikolojik durumlarında değişikliğe sebep olabilir. ;
Menstruel siklus sırasında kadınların hormon düzeylerindemeydana gelen değişiklikler de PMS de rol oynayabilir. PMS, menstruel siklusu sırasında yumurtlaması olan kadınlarda olur. Doğum kontrol hapları kullanan kadınlarda yumurtlama olmaz dolayısıyla onlarda, genelde PMS olmaz.
Bazı vitamin ve minerallerin düşük olması da PMS' ye yol açabilir. Bazı çalışmalarda PMS' li kadınlarda düşük magnezyum, manganez, vitamin E düzeyleri bulunmuştur. Çok tuzlu yemek de vücutta su tutulmasına neden olur. Bu da el ve ayaklarda şişmeye neden olur. Çok fazla şeker (kurabiye, şeker, şekerli içecekler) tüketimi de adet öncesinde psikolojik durumda değişiklik ve yorgunluğa neden olabilir.
Kafeinli içeceklerin (kahve - kola) fazla içilmesi sinirliliğe yol açabilir.

Vajinal akinti

Vajinal akıntılar kadınların doktora en sık başvurduğu hastalık şikayetidir.Vajina normal olarak nemli bir yapıya sahiptir.Vajina duvarlarındaki ve vajinanın içinde bulunan rahim ağzındaki bezelerden salgılanan sıvılar bu nemliliği-ıslaklığı sağlar . Vajina vücudun dışarıya açılımı olan boşluklarından bir tanesidir. Vajinanın ıslaklığı kadının sağlığı açısından gereklidir . Mühim olan var olan akıntının normal mi, yoksa bir hastalık habercisi mi olduğunu ayırt etmektir. Çünkü varolan akıntı kişinin hareketi, ayakta durması gibi nedenlerden dolayı yerçekiminin etkisiyle vajinadan dışarı akacak ve iç çamaşırında veya pedinde bir ıslaklık oluşturacaktır.Ve bu salgılanma herhangi bir hastalık veya sıkıntı yoksa sağlıklı bir kadında süreklidir.Normal vajinal akıntı berraktır ve sıvı yumurta akını andırır, koku yapmaz. Bu ıslaklığın kıvamı yumurtlama dönemi sırasında (adetin başlangıcından itibaren 14. gün civarı) biraz değişir ve sıvılaşabilir. Bunun amacı doğanın döllenmeye hazır yumurtanın döllenmesini kolaylaştırmak için salgının kıvamını değiştirmesidir ,Servikste(rahim ağzındaki) ve buradan salgılanan sıvılardaki tüm değişiklikler buradan spermin kolayca geçerek yumurtaya ulaşmasını sağlamak içindir.. Adet dönemine yaklaştıkça bazı hanımlarımızda vajinada bir koku olabilir ve akıntı rengi koyulaşabilir. Bu adet kanamasını oluşturan hormonların bu dönemde getirdiği etkidendir.

vallah canım bilmıyorum,ama ben bu testlere fazla güvenmıyorum,belki kandırıyor bize,ama o kadar araştırdık,sen danimarka sayfalarında be romanya sayfalarında,ah ahhh

vallah canım bilmıyorum,ama ben bu testlere fazla güvenmıyorum,belki kandırıyor bize,ama o kadar araştırdık,sen danimarka sayfalarında be romanya sayfalarında,ah ahhh

Bu durum benimde kafami cok kurcalamaya basladi ama sende belli olacak canim. Ha gayret az kaldi kaydirigubbakcemile2 insallah müjdeni aliriz bayram havasi olur ne güzel

cnm sen Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz ıçin Paylaşım Alanı okudun mu hiç,ben sonuna kadar gittim,ve çoğü,bu testle adete yakınken çift çizgi çikmış yane 1tansi silik,ve sonradan hamile oldunu örenmişler...allah allah vallah kafam allah bulak oldu

cnm sen Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Paylaşım Alanı okudun mu hiç,ben sonuna kadar gittim,ve çoğü,bu testle adete yakınken çift çizgi çikmış yane 1tansi silik,ve sonradan hamile oldunu örenmişler...allah allah vallah kafam allah bulak oldu

Kafama takilan yerleri okudum canim ama detaylari atlamisim :roflol: allah allah demek herkes bi sonucta hamile kalmis, cok ilginc ya acaba ben kimyasal gebelikmi ne gecirdim zaten tutunmuyor embrolar bana aslinda rahimde falan sorun yok belki endometriose hastasi oldugum icin tutunmasini engelliyor adet zamaninda ati veriyordur

olabilir canım,çünkü hepsini okudum,hepside sonunda hamile olduklarını örendi,hata bi tane var,
ovulasyon testi hep 2 çizgi,sonra gebelik testi yaptı negatif,3 saat sonra hafif bi 2nci çizgi çiktı,2-3 gün sonra testi tekrarladı ve çift çizgi

21. gün 30. günde ovulasyon testi yapıp çift çizgi çıktığı için 30. 33. 34. 35 günlerde ovulasyon testi yaptım ve hep pozitif çıktı yani hamileymişim
bu test sonraki zamanlarda çift çıkarsa hamile oluyosun yani Allahın izniyle
herşey gönlünce olsun

21. gün 30. günde ovulasyon testi yapıp çift çizgi çıktığı için 30. 33. 34. 35 günlerde ovulasyon testi yaptım ve hep pozitif çıktı yani hamileymişim
bu test sonraki zamanlarda çift çıkarsa hamile oluyosun yani Allahın izniyle
herşey gönlünce olsun

Allahim insallah sen o zaman hamilesindir :Saruboceq: Ne olur dualarimizi kabul eyle.

bak cnm...demeki bu 2 çizgi doğru oluyor

Kızlar pazartesi günü belirtilerim üzerine gebelik testi yaptım çok silik çıktı. Belli belirsiz. Ovulasyon testi yaptım sonra da onda da 2. çizgi çıktı.

kız gebelik testi yapalı 1 saat oldu,şimdi baktım 2nci çizgi gözükmıyor boyle silik ve kırmızı,ama şey gibi gölge gibi bişey

X