2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

yaaa yemiyo kayracık sebze çorbalarını kendim yaptım yemedi gittim hazır aldım onu da yemedi tatlı şeylere bayılıyo ama çorbalara öğürüyo ne yapıcamı şaşırttı bana

benim oğlanda aynı...

hadi bakalım hayırlı haberlerle gel inşallah
maaşallah :nazar: ellerine sağlık, inşallah sever, yoğurt beslenmede çok önemli
geçmiş olsun kuzuya inşallah çabuk atlatır

ayy kıyamaaaam olsun emmek istiyosa bırak emsin sonuçta anne olmayan kişilerin bile sütü olabiliyor önemli olan ordaki sinirlerin uyarılması bakarsın çoğalıverir

-----------------------------------------------------
selam kızlar napıyonus bakalım ben de oğluşu götürdüm sağlık ocağına tarttırmaya 6.700 gr olmuş miniğim
hava da ne sıcak yavv sırtım su oldu gelene kadar

çanım sağol maşallah senin oğluşada...

Ebru Philipsin hangi modeli. Şimdi onlara bakıyordum sanırım ben de ondan alacağım

anım ekte resmini ekledim..şu meyveleri bütün bütün doğrayandan..

hoşbuldukk :):) keşke hep dursam ama işler yoğun birde evde gşremiyorum ... hamile iken ansılda yazışıyorduk :):):)

canım emirhanda mı sütü bırkatı :KK43::-)(( ben çok geride kalmışım ... ama emzirin bir ara selinde memeden kaçıyordu zorla emzirdim şimdi normale döndü bıraktırmayı nsakın... ismail kafaısnı tutup memeye dayıyordu kaçaması ndiye bende sütü ağzına sıkıyordum :):):) bir iki gün böyle emdi ama normale döndü :):):)

çanım emirhan beni hiç emmedi pompayla devam ettim 2 ay ama sonrada sürüm kesildi...

maşallah canım oğluşuna

denerim artık bundan sonra geceleri özellikle denerim Allahım inşallah keşke gelse sütüm yeniden azda olsa emse

bu arada seyyalim hoş geldin,,
ebrucum emirhanımıza çok geçmiş olsun
benim yaramaz kudurdu kızlar ilgi istiyo seftali ve siyah üzüm suyumuz hazır birazdan içiririm
ben de almıştım hamileyken katı meyve sıkacağı ama şimdilik az yapıyorum zaten o yüzden randesinde yapıyorum

çanım çok sağol...

Eklentiler

• $images.jpg
    $images.jpg
    3,1 KB · Görüntüleme: 12
Selkie Emirhan a çok geçmiş olsun.Biz de daha hastalıktan kurtulamadık moralim bozuluyor o yüzden.
Seyyalcim benimki de sebzeyi çok sevmiyor.O yüzden ben patates, havuç , pirinç ve kabağı buharda pişirdikten sonra şeftali püresi katıyorum (şeftali püresi tadı ağırlıklı)ancak öyle yiyor.Bizde Yoğurdu ve pirinç ununuda bir türlü yediremiyoruz.Oturma konusunda da dr. 5. aydan itibaren(erken doğmadıysa) destekli oturtabileceğimizi söyledi.O yüzden biz de ana kucağını oturma pozisyonuna getirdik.

Geldik doktordan oğluşum 6700 olmuş doktor yine az buldu kilosunu 1 ay 10 günde toplam 650 grm almış az tabii
ama bunun içinde sünnet olduğu dönemde var o
sütünü sağıp ver dedi... belki sıcaktan emmiyordur şimdi sağdım veriyorum emmiyor
iştahsız ben ne yapabilirim :gitme: ama ya sofrada ağzına bi şey sokayım hemen yiyor
haftaya pazartesi tekrar gideceğiz ondan sonra ne yapacaksa bilemiyorum...

bana ise bu doktor da ameliyat başka çaren yok dedi...

ebrucuğum hoşgeldin geçmiş olsun kuzuya...

Son düzenleme:
Selkie Emirhan a çok geçmiş olsun.Biz de daha hastalıktan kurtulamadık moralim bozuluyor o yüzden.
Seyyalcim benimki de sebzeyi çok sevmiyor.O yüzden ben patates, havuç , pirinç ve kabağı buharda pişirdikten sonra şeftali püresi katıyorum (şeftali püresi tadı ağırlıklı)ancak öyle yiyor.Bizde Yoğurdu ve pirinç ununuda bir türlü yediremiyoruz.Oturma konusunda da dr. 5. aydan itibaren(erken doğmadıysa) destekli oturtabileceğimizi söyledi.O yüzden biz de ana kucağını oturma pozisyonuna getirdik.

çanım sagol,,inşallah sizde iyileşirsiniz bir an önçe..
bende sebzeyi muzla karıştırıp verdiğim oldu..ama böyle yiyeeklerede alışsın istiyorum...sonra normal yemeklere geçtiğimizde sıkıntı olaçak diye korkuyorum açıkası..oturmayada bizde destekli oturuyoruz...

tesekküy edeyim anne teyseleyim biyas önce de annem beni banyo yaptıydı
ay maşallah sana...tosunçuuukk...yerim seni...
Geldik doktordan oğluşum 6700 olmuş doktor yine az buldu kilosunu iki ayda toplam 650 grm almış az tabii
sütünü sağıp ver dedi... belki sıcaktan emmiyordur şimdi sağdım veriyorum emmiyor
iştahsız ben ne yapabilirim :gitme: ama ya sofrada ağzına bi şey sokayım hemen yiyor

çanım sagol önelikle...

oğluşuna maşallah ama 2 ay için azolmuş kilosu..sütünü sagdıktan sonra emmezse yine sırınga ile az az ağzına sık..benemirhan yemediğinde öyle yapıyorum...birde ek besinlere
az az başlasan...

Geldik doktordan oğluşum 6700 olmuş doktor yine az buldu kilosunu iki ayda toplam 650 grm almış az tabii

Pınarcım çok geçmiş olsun...
Ameliyat tek çareyse yapacak bişey yok, sadece ertelem imkanın varsa biraz erteleyebilirsin.
Ama bunun sağlığını tehdit eder duruma gelmemesi lazım.
En kötü ihtimalle biraz sağılmış süt, biraz ek gıda ile idare eder Eymencik birkaç gün...
Senin sağlığının ve keyfinin yerinde olmaması, birkaç gün anne sütü almamasından daha kötü inan...
Allah yardımcın olsun canım.

Eymen biraz az kilo almış ama toparlıyorlar hemen, üzülme, Doruk da öyleydi geçen ay.
Tam da göz operasyonuna denk gelmişti, böyle şeyler çok etkiliyor bebekleri.
Az kilo aldığı dönem için, gündüz 2 gece 3 saatte bir emzir demişti bizim doktor...

JALEEEE,
Çok tatlı, maaşallah, o ne güzel gülüş öyle...
Allah nazardan saklasın Arda kuzuyu...

Vakit geldi, ben de gidiyorum canım oğluma artık.
Öptüm hepinizi...

pınar sen ne ameliyatı olaçaksın baçım..ben bişeylermi kaçırdım...

kulak zarı ameliyatı canım sürekli orta kulak iltihabı geçiriyorum zar delindi ve kapanmıyor... kulağımda işitme azlığı var o yüzden ameliyat diyorlar...

evet ben şeftali ve yoğurt vermeye başladım bir kaç kaşık yiyor sonra sıkılıyor zaten ama bizim oğlan iştahsız olacak anlaşılan...

bosnacığım sağ ol canım zaten eymen gece 2 saatte bir kalkıyor neredeyse gündüzde en geç 3 saatte bir emiyor ama ilk aylarda güzel kilo alıyordu o zaman saatte bir emiyordu tabii
şimdi az ve çok zaman aralığında emiyor..

kulak zarı ameliyatı canım sürekli orta kulak iltihabı geçiriyorum zar delindi ve kapanmıyor... kulağımda işitme azlığı var o yüzden ameliyat diyorlar...

evet ben şeftali ve yoğurt vermeye başladım bir kaç kaşık yiyor sonra sıkılıyor zaten ama bizim oğlan iştahsız olacak anlaşılan...

bosnacığım sağ ol canım zaten eymen gece 2 saatte bir kalkıyor neredeyse gündüzde en geç 3 saatte bir emiyor ama ilk aylarda güzel kilo alıyordu o zaman saatte bir emiyordu tabii

ay çanım geçmiş olsun ya...insallah bir an öne iyileşirsin...

canım geçmiş olsunnn...
,

ebrucum ben bilmiyordum emirhanın emmediğini yada hatırlayamadım :):):) neyse yinede maşşalh tosuncuğuma...

maşallah annesi eymen kuzuya havalar sıcak bunalıyor bebişler seninde sıcaklığın birleşince memede az kalıyorlar tabii sağarak vermeye başlarsan ilk başlarda yadırgadığı için içmiyodur alışır zamanla içer merak etme serhanın hala nerde ne yapacağı belli olmuyor bazen kucakta istiyor bazen ana kucağında
üzme kendini öyle çok az değil kilosu ek besinlerle falan toparlar merak etme
sanada tekrar geçmiş olsun artık düşünür zamana karar verirsin hayırlısı olsun canımcım

tesekküy edeyim anne teyseleyim biyas önce de annem beni banyo yaptıydı
:nazar::nazar: gülüşünü yerim senin sıhhatler olsun tontişimopuyorumnanaktan

bizde serhanı sünnet ettiricez şimdi sen öyle diyince pınarcım çokmu etkilendi eymen bizdemi yaşarız aynısını

X