Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    19
Canımmmm yaşadığımız şeyler elbette kolay şeyler değil ama kötünün de her zaman on kat daha kötüsü de var. İlerleyen haftalarda da kaybedebilirdik. Bu daha kötü olurdu bizim için. 5-6-7 veya doğumda bebeğini kaybedenler var. Böyle kötü bir durumda dahi şanslıyız ki biz daha kötüsünü yaşamadık. Rabbim ol derse yine olur. Allahım geciktirme, kucağımı boş bırakma, bana da annelik duygusunu yaşat. Bana eşime sağlıklı bebek ver eli ayağı düzgün diye dua et. Ben inanıyorum yine olur. Benim de ruh sağlığım yerinde değil ama koyvermiyorum kendimi daha iyiyim iyi olacağım diyerek geçiriyorum günlerimi. Ve ben bu dönemde eşimin çok anlayışsız bir zamanına denk geldim. Eşimin ailesiyle tartıştık birbirimize girdik eşimle boşanma noktasına geldik birkaç gün içinde. Yine de kendimi bırakmıyorum önce biz önemliyiz bizim sağlığımız. Daha sonrasında bebekte olur anne de oluruz inşallah. ❤️

Canım benim.. şu süreçte yaşamaman gereken şeyleri yaşamışsın. Daha hassas, daha kırılgan olduk. En çok da eşinin anlayışını desteğini arıyor insan. İkinizde yıprandınız. Bazen erkekler ailelerinin ağzına çok bakıyorlar. Haklı haksız bakmaksızın. Annemdir diyip eşlerini kırıyorlar. Rabbim yuvanızı ısıtsın. Huzur sukunet versin. 🌸

Benim öyle. Arada kesilip tekrar başlıyor. Tam kırmızıya dönmüyor ama önce daha açık sonra koyulaşıyor. İkiz gebelikte sık oluyor demişti doktorumuz.
Sizinde ikiz mi kaçıncı haftada siniz mide bulantisi çok oluyor mu ben artık başa çıkamayınca hemşirem piriliam dr ilacını verdi o bile çok fayda etmiyor özellikle akşamları daha kötü oluyorum

Ah cnm. Su yasadiklarinin pesinden olacak seymi bunlar nedemek ailesiyke tartistik nasil boyle anlayissiz olabilirler konuyu bilemeyiz tabiki ama su yasadigim olayda yemin ederm kendi annem olsa umrumda olmaz hic kendini uzme herkes yasattigini yasar
Nişanlılığımdan bu yana problemli insanlardı ama ben eşimin ailesi sonuçta eşim böyle biri değil diye sabrettim tüm yapılan şeylere. Dün yakın arkadaşıma ilk defa patlayınca anlatmak zorunda kaldım o bile çok şaşırdı ya sen neler yaşamışsın böyle diyerek. Yani 3,5 4 senelik bir birikim sabır taşı olsaydı çatlardı diye düşünüyorum. Şu son 10 günde yapılan şeylerden dolayı da patladım artık. Hakkımı savunmak isterken de saygısızlıkla suçlandım eşim tarafından bir müdahale de edilmedi ya o benim karım böyle davranamazsınız yapamazsınız yaptıklarınız bir değil iki değil milyonu geçti karım ve ben zor günlerden geçiyoruz siz bu dönemde bile yapmaya devam ediyorsunuz diye. Suçlu olmalarına rağmen gitti öyle bir ortamda özür diledi ailesinden sarıldı etti yani bir ayağının altını yalamadı öyle tabir edeyim. Kayınvalidem de ben hakkımı savunmaya çalıştıkça bu hareketi yaptı ay vallahi aradım nasıl anlatabilirim yaptığı hareketi diye. Önce bu hareketi yapıp bak işte böyle dolduruşa gelirsin dedi. Kabahat eşimde kök ailesi sil görüşme ya ben ya onlar diyen biri değilim ki sadece böyle yapamazsınız demesi gerekirdi. Yani bebeğimle alakalı bir üzüntümü yaşayamadım uzun lafın kısası daha çok böyle şeylerle uğraştım. Allaha havale ediyorum Allah ıslah etsin canım

Eklentiler

• IMG_6724.jpeg
    IMG_6724.jpeg
    17,8 KB · Görüntüleme: 23
Yaa seni böyle görmek ne kadar güzel 😍 inşallah çok daha iyi olursun her konuda. Rabbim eşinle arana muhabbet versin, sağlığın keyfin yerinde olsun çok kısa zamanda burdasın bence 😍
Ayyyy canım benim teşekkür ederim 😍😍😍 amin amin kuşum benim. İnşallah eşim az hatasını anlasın da biraz daha sonra gelmeyi düşünüyorum buralara bebişle 😛😛😛

Nişanlılığımdan bu yana problemli insanlardı ama ben eşimin ailesi sonuçta eşim böyle biri değil diye sabrettim tüm yapılan şeylere. Dün yakın arkadaşıma ilk defa patlayınca anlatmak zorunda kaldım o bile çok şaşırdı ya sen neler yaşamışsın böyle diyerek. Yani 3,5 4 senelik bir birikim sabır taşı olsaydı çatlardı diye düşünüyorum. Şu son 10 günde yapılan şeylerden dolayı da patladım artık. Hakkımı savunmak isterken de saygısızlıkla suçlandım eşim tarafından bir müdahale de edilmedi ya o benim karım böyle davranamazsınız yapamazsınız yaptıklarınız bir değil iki değil milyonu geçti karım ve ben zor günlerden geçiyoruz siz bu dönemde bile yapmaya devam ediyorsunuz diye. Suçlu olmalarına rağmen gitti öyle bir ortamda özür diledi ailesinden sarıldı etti yani bir ayağının altını yalamadı öyle tabir edeyim. Kayınvalidem de ben hakkımı savunmaya çalıştıkça bu hareketi yaptı ay vallahi aradım nasıl anlatabilirim yaptığı hareketi diye. Önce bu hareketi yapıp bak işte böyle dolduruşa gelirsin dedi. Kabahat eşimde kök ailesi sil görüşme ya ben ya onlar diyen biri değilim ki sadece böyle yapamazsınız demesi gerekirdi. Yani bebeğimle alakalı bir üzüntümü yaşayamadım uzun lafın kısası daha çok böyle şeylerle uğraştım. Allaha havale ediyorum Allah ıslah etsin canım
Ne kadar edepsiz kaynanan varmış özür dileyerek söylüyorum o hareketi nasıl yaptı vallahi şok oldum

Kendini yemek ya da yememek için bir sıkma, evet güzel beslenmek önemli ama başlangıçta cidden insanın tüm alışkanlıkları değişiyor. Ben her gün 1 yumurta yemeye çalışıyorum, ceviz, muz, yoğurt hemen her gün yine yemeye çalıştıklarım. Eti de en azından haftada 3-4 gün yemeye çalışıyorum. Tatlıdan acayip tiksindim, tatlı hiç tüketmiyorum. Su normalde çok içerdim ama şu an midem boşken çok içemiyorum ama en azından 1,5 litreyi bitirmeye çalışıyorum.
Ay inan bilmiyorum nasıl beslenecegimi,
Ben muz, kivi falan yiyorum,
Ceviz alıyım ondanda yerim,
Yogurtta hergün olmasada yiyorum,
Et hiç yiyemiyorum,
Bi kaç kere yedim kötü oldum 😢
Tatlı seviyorum,
Ama genel olarak herşeyden tiksindim,
Bi Patlamış mısırı yiyorum rahat

Canım benim.. şu süreçte yaşamaman gereken şeyleri yaşamışsın. Daha hassas, daha kırılgan olduk. En çok da eşinin anlayışını desteğini arıyor insan. İkinizde yıprandınız. Bazen erkekler ailelerinin ağzına çok bakıyorlar. Haklı haksız bakmaksızın. Annemdir diyip eşlerini kırıyorlar. Rabbim yuvanızı ısıtsın. Huzur sukunet versin. 🌸
Biraz anlayış, sakinlik, huzur kendi kendime kalabildiğim bir dönem olsun isterdim de yapacak bir şey yokmuş canım. Kesinlikle öyle tabii ki bana karşı böyle olsalar da kök ailesi atsa atamaz, satsa satamaz, silse silemez. Ben de bunu hiçbir şekilde zaten istemem. Aile kavramı benim için de çok önemli. Ama artık biz de aileyiz zor bir şey geçiriyoruz insan yine de eşini korumalı diye düşünüyorum. O da bunu eminim istiyordur ama çok arada kaldı. Yine de eşime hakkım helal olsun ama diğerlerine edemiyorum Allah ıslah etsin inşallah. Eşimle de bir an önce daha da iyi etsin aramızı. 🙏🏼❤️

-Sabahları bir yumurta, domates, salatalık, peynir zeytin klasik kahvaltı yapıyorum.Bazen bir dilim çavdar ekmeği yiyorum.
-Öğle yemeklerini dışardan çok yememeye çalışıyorum genelde annem sağolsun onun yaptığı evde pişenleri yanıma alıyorum.Ekmeksiz ve genelde karbonhidratsız seçmeye çalışıyorum öğünleri.karbonhidrat olacaksa bulgur pilavı sağlıklı onu seviyorum.
-Günde bi tane kefir içiyorum alabildikçe.laktozsuz olması önemli
-Çiğ kuruyemiş aldık eve onlardan acıktıkça bir avuç alıyorum ara öğünlerde.
-Tatlı niyetine gün kurusu kayısı vb alıyorum 3-4 tane günde.veya granola aldım laktozsuz sütle onu alıyorum tatlı ihtiyacımı kesiyor.Ama açıkçası canım çok tatlı istemiyor benim.
-Akşam bazen yemiyorum yersem de yine evde yapılan ev yemeği veya salata + protein ağırlıklı bişi yiyorum ve az yemeye dikkat ediyorum.rahatsız ediyo yoksa şişkinlik oluyo.
-Paketlenmiş raflarda satılan hiçbişey yemiyorum.
-Su olayı sürekli Wc ye taşıdığı İçin 1-1.5 lt ancak oluyor yoksa çok bölüyor iş yerinde.onda da idrar rengine bakıyorum berrak olursa 1.5 lt de ok benim için.
-günde bi kaç fincan kahve içiyorum biri Türk kahvesi olacak şekilde 🤦🏼‍♀️ bana içme demedi doktor, aslında çok iyi değil galiba ama dayanamıyorum yoksa çok uykum geliyor.
Genel olarak benim böyle hamilelikten önce de böyleydi ama 5 -6 kg fazlam vardı hamile kaldığımda miktarlar ve hareketsizlik etkiliyor kilo almamı.Umarım ilk aylarda çok kilo almam bakalım neler olacak.
Yinede belli bi düzen oturtmuşsun ne güzel,
Kefir iyi geliyormu hiç içmedim tadı nasıl bilmiyorum,
Ben kilo almaya cok müsait degilim de şuan tek derdim yedıklerımın bebegıme faydası olsun ben kılo alayım pek umrumda degil 🥹

Anladm tatlım Allah kolaylık versin 🙂

Ayy cok haklsn güzelimmmm aminnn aminn

Oyyy benim güzel arkadaşım cok sevindim daha iyi olmana
İnşallah cok daha iyi ol.. Rabbim sağlıklı bir
şekilde nasip etsin tekrardan dualarmz sizinle vlla.. Evet yaa sanrm az kalmıştr doktorum saolsun pek bişey demiyor
Bakalm yarn randevum var:)
Azcık kız gibi hissediyorum ama hayırlısı sağlıklısı olsun canım benim haber ver buraya da yaz 😍😍 Amin canım inşallah ❤️

Ne kadar edepsiz kaynanan varmış özür dileyerek söylüyorum o hareketi nasıl yaptı vallahi şok oldum
Öyle ama gerçekten öyle. Vallahi ben de daha üstümden atamadım bu olayları daha beynimin içinde nasıl o hareketi yapabilir, eşim nasıl hiçbir şey söylemez diye diye tükendim. Ki eşimi de katiyen arkadaşı için dahi olsa dolduruşa getirmem öyle biri değilim. Annesini aramazdı ara bak annen o üzülür diyen biriydim.

Biraz anlayış, sakinlik, huzur kendi kendime kalabildiğim bir dönem olsun isterdim de yapacak bir şey yokmuş canım. Kesinlikle öyle tabii ki bana karşı böyle olsalar da kök ailesi atsa atamaz, satsa satamaz, silse silemez. Ben de bunu hiçbir şekilde zaten istemem. Aile kavramı benim için de çok önemli. Ama artık biz de aileyiz zor bir şey geçiriyoruz insan yine de eşini korumalı diye düşünüyorum. O da bunu eminim istiyordur ama çok arada kaldı. Yine de eşime hakkım helal olsun ama diğerlerine edemiyorum Allah ıslah etsin inşallah. Eşimle de bir an önce daha da iyi etsin aramızı. 🙏🏼❤️
canım sen cok cok güçlüsün. inşallah her şey gonlunce olur doğru zamanda sağlıklı bebişin olur. maalesef eşimiz ne kadar iyi olursa olsun ailesi kötüyse o huzursuzluk yaşanıyor illa ki. inşallah bundan sonra daha iyi olur canım🙏🏻🌸

yaa kıyamam sana güzel şeyler bunlar🥹kben de düşündükçe aglayasım geliyor “kızım” demek bile ne kadar güzel🥰
Evet zaten öyle diyip ağlıyorum ve ultrason görüntüsünü hareketlerini videoya aldım ona bakıp bakıp ağlıyorum birde cinsiyetini görecek kadar ilerlemiş olmak çok mutlu ediyor beni maşallah süphanallah 🧿🥰

Evet zaten öyle diyip ağlıyorum ve ultrason görüntüsünü hareketlerini videoya aldım ona bakıp bakıp ağlıyorum birde cinsiyetini görecek kadar ilerlemiş olmak çok mutlu ediyor beni maşallah süphanallah 🧿🥰
maşallah canım.inşallah kucagımıza aldıgımız günler de olur. öğrendigimden beri favorilerim pembiş dantelli cicili bicili şeylerle doldu.emin olur olmaz alacagım kendimi zor tutuyorum 🤣

kızlar beşik olarak ne düşünüyorsunuz ben böyle bir şey düşünüyorum ama kullanışlı olur mu bilemiyorum. tecrübesi olanlr sizi sahneye alalım aydınlatın😅

Eklentiler

• IMG_8998.jpeg
    IMG_8998.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 23
Yinede belli bi düzen oturtmuşsun ne güzel,
Kefir iyi geliyormu hiç içmedim tadı nasıl bilmiyorum,
Ben kilo almaya cok müsait degilim de şuan tek derdim yedıklerımın bebegıme faydası olsun ben kılo alayım pek umrumda degil 🥹
Bende şişkinlik ve göbek çok fazla ona iyi gelir belki diye içiyorum kefiri ama hamileliğimden beri karnım hiç düz olamıyo :KK43:

X