şeker yükleme testi ne zaman yapılıyor

dilmuh

hosgeldin oglum
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
7.490
4
kızlar şeker yükleme testi kaçıncı haftada yapılıyoor.ben 20.haftamı bitirdimde haftaya yaptırsam olurmuki.

canım zaten 20. haftadan sonra yapılıyor.doktorun sana yapılacağı zamanı söyler zaten yanlış hatılamıyorsam 24. haftada yaptırmıştım

bende yanlış hatırlamıyorsan 24-28 haftalar arası yapılıyor diye biliyorum...

Günaydın,

şeker testi 24-28. haftalarda yapılıyor. Doktor uygun gördüğü taktirde 23. haftada da yapılabiliyor. Benim bu hafta 24. haftam ve 2 gn önce yaptırdım.

benımde 21. haftam dun doktoruma sordum 3 hafta sonra gel dedı yapalım suan erken dedı inş 24. haftamda yaptırcam bende.

24.haftada yapılıyo cnm ama bende 22.haftamda yaptırdım bigünde çıktı sonuç 115 çıktı güsel yani

ben konuştum bugün doktorla haftaya yapcakmış.eeeeeee erkenmi şimdi

benim doktorum 23. hafta için erken dedi.Çünkü bu tetkikte ilerleyen safhalarda daha belirleyici oluyormuş.Buna göre doktorum en az 24-en geç 28 de yapmış olmalıyız demişti..
Ama nasıl oluyor onu tam bilemiyorum,tecrübeliler burdan da yazarlarsa memmnun olurum..

arkadaslar benim ilkini 27 haftalıkken yaptı 177 cıktı yüksek cıkınca bi kez daha yaptı 28+1 ken 203 cıktı ve seker testi aldım günde 6 kez ölcüm yapıyorum diyetisyene gittim liste verdi anlıyacağınız moralim cok bozuk allah sağlıkla yavrularımıza kavusmamızı nasip etsin bu arada kızlar ben zayıfım 50 kiloyum doktorum cok sasırdı seker nasıl cıktı diye neyse cok uzattım hepinize sevgiler.

mrb ben yeni üye oldum bende 22+1 haftalık hamileyim doktorum 24.hafta da şeker yüklemesi olacak dedi yani 2 haftam daha var hepimize hayırlı doğumlar

ben 29.haftamdayım bu gün yaptırdım açlık 86 1.saat 50 gr.glikoz da 150 çıktı doktorum sınırda olduğumu söleyip 100 gr.lık glikoz testi istedi yaptıran var mı nasıl oluyor 50 gr.lığı bile o kadar tatlı olup boğazımı yaktı 100 gr.lık nasıldır kim bilir

Valla ben yaptırmadım,sonra da doktoruma yalan söyledim haftasını geçirdim sonra da yaptıramadım dedim.O da şeker yüklemesi yerine açlık tokluğu ölçelim dedi,Onun için de sadece kan verdim,çok şükür iyi çıktı.

X