prolaktin zaman zaman orataya çıkıyormu?

denizyz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
17
0
50
Selam arkadaşlar
Bundan 2 sene önce prolaktin tedavisi gördüm İlaç kullanarak geçmiş idi.
Fakat şu sıra sağ göğüsümde ağrı olduğu için dr. gittim kontrol oldum.
Ağrım sadece sağ göğüsümde solda herhangi birşey yok.,Bu sefer sağ göğüsümde süt geldi .Tek taraflı ağrı çeken varmı?Bu prolaktin herzaman ortaya çıkacakmı? bilgisi olan varmı?

geçmiş olsun maalesef prolaktin hormonu bi yükseldimi kurtulamıyorsun benim 4 senedir var prolaktin sorunum ilaç içince düşüyor bırakınca yükseliyor yanlız şunu bilmeni isterim bu hormonun diğer adı da stres hormonu zorda olsa stresten uzak durman gerekiyor sana tavsiyem prolaktin seviyen düşse bile 2 ayda bir ölçtür kontrol altında tut en kısa zamanda bu hormona alışmanı dilerim ( doğum yapana kadar düzelmiyormuş bu hormon)

cevabın için tşk ederim.Stres hayatımızda hep var o zaman prolaktinde hep var olacak
göğüs sancıların da çok varmı?

slmcanim,benimde senelerdir prolaktinim cok yüksek ama bende ne süt geldi nede gögsüm sanciyor,aynen canim bendede stres cok inermi diyordum ama tedaviyle düsürdük simdi ne durumda bilmiyorum

benimde yüksek prolaktinim ama göğüslerimden süt gelmiyor sadece çok hassas göğüslerim. Adet gecikmesi olunca testlerd farkedildi. 4 ay ilaç kullandım. Bu ay sonu kontrole gideceğin düşmüşmüdür bilmiyorum ama seneye çocuk düşünen biri olarak kafamı kurcalıyor. Doktor tavsiyeleri ile brşeyler uygulayacağım sanırım o zaman yükselirse ilaçla düşürüp hemen hamile kalmak gerekiyor..

slmcanim,benimde senelerdir prolaktinim cok yüksek ama bende ne süt geldi nede gögsüm sanciyor,aynen canim bendede stres cok inermi diyordum ama tedaviyle düsürdük simdi ne durumda bilmiyorum

slm cevabın için tşk ederim.vala sanırım ben çok hassasım başağrım(sol tarafım)dişetlerime ve gözlerime vuruyo neyse ki bugün ilaç kullanmaya başladım
bence tedavin bittiyse kontrol altında tut derim kib melissa 78

benimde yüksek prolaktinim ama göğüslerimden süt gelmiyor sadece çok hassas göğüslerim. Adet gecikmesi olunca testlerd farkedildi. 4 ay ilaç kullandım. Bu ay sonu kontrole gideceğin düşmüşmüdür bilmiyorum ama seneye çocuk düşünen biri olarak kafamı kurcalıyor. Doktor tavsiyeleri ile brşeyler uygulayacağım sanırım o zaman yükselirse ilaçla düşürüp hemen hamile kalmak gerekiyor..

slm siz şanlısınız yada ben çok hassasım.bende başağrısı yapıyo ayrıca neyse ki bugün ilaç kullanmaya başladım.İnş düşmüştür.inş iyi haberlerini alırız.tez zmanada hamile kalman dileğiyle.. kib dejavu

geçmiş olsun maalesef prolaktin hormonu bi yükseldimi kurtulamıyorsun benim 4 senedir var prolaktin sorunum ilaç içince düşüyor bırakınca yükseliyor yanlız şunu bilmeni isterim bu hormonun diğer adı da stres hormonu zorda olsa stresten uzak durman gerekiyor sana tavsiyem prolaktin seviyen düşse bile 2 ayda bir ölçtür kontrol altında tut en kısa zamanda bu hormona alışmanı dilerim ( doğum yapana kadar düzelmiyormuş bu hormon)

slm cevabın için tşk.oo işim zor desene doğum yapıncaya kadar çekeceğiz :)
kib

X