Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar zeytinyağlı sarımsak!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar bende dün akşam yaptım şöyle yaptım 2 hafta önce sarımsakları soyup sütte kaynattım sonra süzüp onları bir güzel havanda dövdüm soguk sıkım zeytinyağın içine koydum dün akşam benmari usulü eritip saçlarıma sürdüm sabah yıkadım şampuan olarakda sarımsaklı şampuan kullandım koku filan kalmadı saçlarıma ipek gibi yumuaşcık oldu

Merhaba bayanlar,
Sarı saç kullandığım için sürekli dip boya yaptırmaktan ve şekillendiriciler yüzünden saçımda çok fazla dökülme oldu. Yaklaşık 2 ay önce başladığım zeytinyağı ve sarımsak kürünün sonucundan oldukça memnunum. Cam bir şişenin içine bi kaç sarımsağı bıçağın yan tarafıyla ezerek zeytinyağıyla demlenmesi için koyup 3-4 gün beklettikten sonra haftada 2 gün olmak üzere kullanmaya başladım. Yağı saç diplerime masaj yaparak uyguladıktan sonra sarımsakları saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgelere sürüyorum ve saç bonesiyle muhafaza ediyorum. Ortalama 45 - 60 dk bekletip normal şampuanla yıkayıp, nemlendirici krem uyguluyorum. Koku konusuna gelince, yıkarken koku geliyor evet ama saçınız kuruduktan sonra hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sonuç oldukça memnun ediyor.

Sağlıklı günler diliyorum :)

arkadaşlar dün yakın bir dostumuzu gördüm ,en son gördüğümde saç dökülmesi sorunu yaşıyordu ama öyle böyle değil ,o azcık saçları olan insan 3 ayda sarımsakları dövüp içine 1 çay bardağı zeytinyağı koymuş bekletmiş saçına maske yapmış 3 ay haftada 1 sürkeli yapmış inanın saç dipleri gözükmüyordu.cesaret edemiyordum sarımsak sürmeye ama onu gördükten sonra herşeye değer bence.
sizinlede paylaşmak istedim.:teytey:
Arkadaşlar biraz fazla sarımsak doğrayın mikserde geçirince bir kavanoz zeytinyağı içinde 15 gün bekletin süzün ve kullanın. Muhteşem oluyor.

Merhaba kızlar benimde bi saç dökülme probelmim oldu ve sarimsak zeytinyagi bi kapak badem bi kapak sisenin kendi kapaklari hint yılan yağını karistirip haftada iki kere yaptım sarımsak ve zeytin yağını robottan geçirdim sarimsagin tüm yağı mükemmel şekilde cikiyor ozman faydasına gelirsek dökülen saçlarım mükemmel şekilde çıktı sac kökleri ölü olmadığı surece de cikar zaten ama sarımsağı çok kullanmayın iicnde bi madde varmış oda sac köklerini yakabiliyormus3 4 dış sarimsaga yarım çay bardağından biraz daha fazla yeterli olur

Merhabalar!
Ben de bu mucizevi kürü biliyordum hatta bir kaç kez uygulamıştım içine yumurta sarısı da dahil ederek. Ancak devamlılığı sağlayamadığımdan etkisini gördüm diyemem.
Şu an işimde yıllık iznime çıktım ve bi cesaret had~ bunu değerlendireyim diyerek hakiki zeytinyağına 4 kocaman diş sarımsagı bölüp ağzını kapatarak karanlık bi dolapta 2 gün beklettim açtığımdaki koku berbattı ama başka bişey de beklenemez sonuçta sarımsak bu:) daha sonra içine bir yumurtanın sarısını da ilave ederek saçlarıma uyguladım ancak streçlemedim hava zaten sıcak yahu artık akar da akardı o yağ:KK66: ve yıkadım evet biraz döktü yıkandıktan sonra koku falan kalmıyor ancak yine de tırsıyorum işe başladığımda kokar diye:KK43:
Bu sefer düzenli yapnakta kararlıyım hatta not bile aldım haftaya bugün yine :))

X