Saç Uzatma Yöntemleri Benim saç uzatma günlüğüm(Fotoğraflı,ayrıntılı açıklamalı)

bir kere canım kafaya takınca uzamıyor,stres yapmayacaksın bu bir
ikincisi şimdi yaz gün aşırı yıka ama kışın haftada 2'ye düşür tamam mı?
yağ bakımlarına aynı devam et.
ve saç dipleri çok önemli bu aldığım aletten alıp her akşam saçlarına 15 dk masaj yap.

kızlar selam:KK54:
2 aydır falan adam gibi bakım yapamıyorum saçlarıma:bicak: biraz dinlendi iyi oldu ama devam edemeyeceğim sanırım. bir süre en azından.
şu an sadece dökülmeye odaklandım:110:
inanılmaz bir dökülmem var kızlar,son 1 aydır özellikle. diyet yapıyorum muhtemelen bu yüzden.
şu kilolardan kurtulup saç dökülmemi durdurunca yeniden buradayım:olamaz:
upuzun yapacağım saçları:KK51:

yine de ay ay rutin paylaşmaya devam edeyim. dökülmeyi durdurursam size de yardımcı olurum belki.

EYLÜL AYI BAKIM RUTİNİM
-şampuan olarak priorin,masaj tarağı ile yıkamak.(günaşırı yıkıyorum sadece)
-sabah+akşam priorin tablet kullanmak.
-dökülmem olduğu için saç kremlerini vs bıraktım. sadece duş sonrası tararken 1 pompa saç serumu sıkıp öyle tarıyorum.

bunun dışında besleyici yağ bakımları falan yapmıyorum.çünkü onlar da çok dökmeye başladı :olamaz: saçımın yarısı gitti sanki kızlar,neyse ki gür saçlarım var kel kalmadım:KK1:
zaten dökülme problemi olan biriydim zor durdurmuştum,diyetle coştu tabii.
priorin hakkında birkaç bir şey söyleyeyim. tüylenmeyi priorin yapmıyor biotin hapı yapıyor diyordum ama ikisi de yapıyor. hatta sivilcelenme de yapıyor. bana sadece biotin yapıyor gibi gelmişti ama priorin'in içinde de zaten var biotin:110:
karnımda tüylenme oldu,kollarım coştu. diğer yerlerimde bir değişiklik gözlemlemedim.
bunlara rağmen kullanmak zorundayım çok zor durumda kaldım çünküo_O
sonra lazer mazer bakarız artık.
dökülme için başka önerileriniz varsa beklerim:KK42:

yine de ay ay rutin paylaşmaya devam edeyim. dökülmeyi durdurursam size de yardımcı olurum belki.

EYLÜL AYI BAKIM RUTİNİM
-dökülmem olduğu için saç kremlerini vs bıraktım. sadece duş sonrası tararken 1 pompa saç serumu sıkıp öyle tarıyorum.

bunun dışında besleyici yağ bakımları falan yapmıyorum.çünkü onlar da çok dökmeye başladı :olamaz: saçımın yarısı gitti sanki kızlar,neyse ki gür saçlarım var kel kalmadım:KK1:
priorin hakkında birkaç bir şey söyleyeyim. tüylenmeyi priorin yapmıyor biotin hapı yapıyor diyordum ama ikisi de yapıyor. hatta sivilcelenme de yapıyor. bana sadece biotin yapıyor gibi gelmişti ama priorin'in içinde de zaten var biotin:110:
karnımda tüylenme oldu,kollarım coştu. diğer yerlerimde bir değişiklik gözlemlemedim.

Canım bende spor yapıyorum, kilo vermek istiyorum ve diyet demeyelimde sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, yediklerini çokmu kısıyorsun acaba da bu kadar dökülmen var? Meyve sebze yiyormusun?

Canım bende spor yapıyorum, kilo vermek istiyorum ve diyet demeyelimde sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, yediklerini çokmu kısıyorsun acaba da bu kadar dökülmen var? Meyve sebze yiyormusun?
canım benim zaten saç dökülme sorunum hep vardı maalesef,zaten zor durdurmuştum. yine başladı
acaba ondan mı dedim kan verdim zaten, sadece demirim eksik çıktı onun da takviyesini alıyorum. meyve ve sebze yiyorum hep zaten :KK70: ama bu tarz destek alınca,kaliteli şampuan kullanınca geçiyor. böyle devam bir süre.

canım benim zaten saç dökülme sorunum hep vardı maalesef,zaten zor durdurmuştum. yine başladı
acaba ondan mı dedim kan verdim zaten, sadece demirim eksik çıktı onun da takviyesini alıyorum. meyve ve sebze yiyorum hep zaten :KK70: ama bu tarz destek alınca,kaliteli şampuan kullanınca geçiyor. böyle devam bir süre.

Kilo vermek istiyoruz diye herseyden kismayalim canim.

Canım bende spor yapıyorum, kilo vermek istiyorum ve diyet demeyelimde sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, yediklerini çokmu kısıyorsun acaba da bu kadar dökülmen var? Meyve sebze yiyormusun? [/QUOTE
sevgili eclecticvegan
Canım meraba biotin i bırakma. priorin i tam bilmiyorum ama eğer diyette yapıyorsan biotin daha iyi. bende kullanıyorum. Bende şeker düşmesi vardı alakasız bi yerde şekerim düşüyordu biotini doktor tavsiye etti. ani açlık krizlerini önlemede çok iyi. bende kendimi bildim bileli diyetteyim. dediğin gibi sürekli diyette olunca tabi ki saçların uzama hızı daha yavaş oluyor. bende uzatyorum ama elimden geleni yapsam da sanırım bu ayda 1 cm i geçmiyor. Bari bakımlarla kırılmaz da olanı uzatırız

sevgili eclecticvegan
Canım meraba biotin i bırakma. priorin i tam bilmiyorum ama eğer diyette yapıyorsan biotin daha iyi. bende kullanıyorum. Bende şeker düşmesi vardı alakasız bi yerde şekerim düşüyordu biotini doktor tavsiye etti. ani açlık krizlerini önlemede çok iyi. bende kendimi bildim bileli diyetteyim. dediğin gibi sürekli diyette olunca tabi ki saçların uzama hızı daha yavaş oluyor. bende uzatyorum ama elimden geleni yapsam da sanırım bu ayda 1 cm i geçmiyor. Bari bakımlarla kırılmaz da olanı uzatırız

sevgili eclecticvegan
canım çok sağ ol:)
priorin kapsül saç için multivitamin gibi bir şey,içinde biotin de var.ama biraz pahalı bir vitamin,aldıklarım bitince biotinle devam ederim o zaman teşekkürler:KK200:

EYLÜL AYI BAKIM RUTİNİM

Benimde saç uçlarımda dökülme var neden bıraktınız saç kremlerini falan, bırakmak mı gerekiyor öyleyse bende bırakayım :))

Benimde saç uçlarımda dökülme var neden bıraktınız saç kremlerini falan, bırakmak mı gerekiyor öyleyse bende bırakayım :))
canım sende koparak dökülme var o yüzden sen asıl kullanmalısın :) benim diyetten ötürü kökten gitti hep maalesef.

canım sünme falan da var mı saçında,lastik gibi? yanmış olmasın ya :KK43:(
Ya önceden yanmıştı şu anda azda olsa uçlarda en fazla 5 10 cm kalmıştır ama baya yumuşak saçlarım diplerim çok sağlıklı buna rağmen uzuyor, çok kestirdim artık kestirmek istemiyorum :KK43:

Keratin bakım falan kaç kere yaptırdım yani düzeldi baya evdede bakımlar maskeler keratin bakımı hepsini yapıyorum yağlar kürler zaten ayrı:)) o yüzden takmıyorum kafaya artık uzamasına bakıyorum

Valla çoğu kişi yazmış sivilce yapıyor diye. Solgarın başka ürünleri de var formula snh yi önerenler çok. Bende onu denemeyi düşünüyorum. Şu sıra c vitamini kullanıyorum. Bitince 1-2 ay ara verir ona başlarım diye düşünüyorum. Benimde bu konuyla alakalı konum var bakabilirsin canım
Bende var formula Shn ıse yaramıo canım Alopecia 1000 lik biotin yada GNC saç takviyeleri sadece yarıyor

X