hamileliğin ilk haftalarında karın şişliği olabilirmi??

benimde karnım çok şişti ve bende kabızım.5 haftalığım ve oruç tutuyorum.sizler tutuyormusunuz kızlar.sevgiyle kalın.

canım hayırlı olsun bebeğin bende yeni öğrendim ve bende oruç tutuyorum ama gerçekten bilmiyorum psikolojikmi devamlı karnım gurulduyo ve acıktığımı hissediyorum bu yüzdende yatağımdan çıkamıyorum.Benimde karnım çok şiş ve heran regl olcakmışım gb geliyor
ara ara şişlikten ağrıyor.Neler yiyorsunuz yeni hamile arkadaşlar nasıl besleniyorsunuz?

kabızlık için günde 1 tane actıvıa,bolca meyve( sulu meyvelerden),mutfağa girdikçe bir tane kaysı yada incir atıyorum ağzıma..oldukça rahatladım kabızlık konusunda..
bunun dışında günde 2 bardak süt,1 kase yoğurt mutlaka yiyorum..hergün semizotu veya brokoli..ve haftada 3-4 kez balık(somon yada konserve ton balığı)..1 kez tavuk ve bir kez ciğer..
ama günde sadece bir dilim kepekli ekmek..başka yok..kızartma,yağlı,hamurişi,tatlı,aşırı tuzlu,abur cubur,dondurma,çay,kahve,sigara,hiiçç biri yok hayatımda..daha nelere dikkat edebilirim bilmiyorum..önerileriniz varsa sevinirim..

canım hayırlı olsun bebeğin bende yeni öğrendim ve bende oruç tutuyorum ama gerçekten bilmiyorum psikolojikmi devamlı karnım gurulduyo ve acıktığımı hissediyorum bu yüzdende yatağımdan çıkamıyorum.Benimde karnım çok şiş ve heran regl olcakmışım gb geliyor
ara ara şişlikten ağrıyor.Neler yiyorsunuz yeni hamile arkadaşlar nasıl besleniyorsunuz?

teşekkür edrm.seninde bebeğin hayırlı olsun.bende acıkıyorum ama susuzluk daha ağır basıyor.doktora henüz gitmedim.haftaya gidecegm.o zaman oruç olayını sorucam tutmaya devam.onun dışında henüz çok iyi beslendiğimi söyleyemem.akşam iftardan sonra birde çay içiyorum oh karın davul.meyve yemeye süt içmeye yer kalmıyor vallla.sahurda süt içmeye haşlanmış yumurta yemeye dikkat edicem.su içmeye çalışıyorum.folik asit ve badem fındık falan yiyorum.işte bunlar sevgiyle kal.

kabızlık için günde 1 tane actıvıa,bolca meyve( sulu meyvelerden),mutfağa girdikçe bir tane kaysı yada incir atıyorum ağzıma..oldukça rahatladım kabızlık konusunda..
bunun dışında günde 2 bardak süt,1 kase yoğurt mutlaka yiyorum..hergün semizotu veya brokoli..ve haftada 3-4 kez balık(somon yada konserve ton balığı)..1 kez tavuk ve bir kez ciğer..
ama günde sadece bir dilim kepekli ekmek..başka yok..kızartma,yağlı,hamurişi,tatlı,aşırı tuzlu,abur cubur,dondurma,çay,kahve,sigara,hiiçç biri yok hayatımda..daha nelere dikkat edebilirim bilmiyorum..önerileriniz varsa sevinirim..

slm maviruya bebeğin hayırlı olsun.valla güzel besleniyosun ben hiçbir öneride bulunamam ancak feyz alabilirim.inşallah böyle devam edersin.ben hala olayın idrakında değilim galiba.:1no2:

canım çok teşekkürler actıvıa iyi, fikir hiç aklıma gelmemişti hemen başlıyorum beslenme düzeninde harika bende bol bol süt içip yoğurt meyve falan yiyorum ama abur cuburda yiyorum malesef ama bende dikkat edicem bundan sonra özellikle sebze yiycem hergün bir avuç badem ve ceviz yiyorum bide haşlanmış yumurta balığı sürekli yiyorum zaten ama bunların hepsini senin gibi bi düzene sokmam lazım özellikle sebze yemiyodum onuda yemem lazım bide folik asit marulda çok varmış dr. marul ye hergün dedi bu arada dondurma ve çayın zararı varmı bunu bilmiyodum ben çay içiyorum eğer zararlıysa içmiyim arada dondurmada yiyodum
teşekkür edrm.seninde bebeğin hayırlı olsun.bende acıkıyorum ama susuzluk daha ağır basıyor.doktora henüz gitmedim.haftaya gidecegm.o zaman oruç olayını sorucam tutmaya devam.onun dışında henüz çok iyi beslendiğimi söyleyemem.akşam iftardan sonra birde çay içiyorum oh karın davul.meyve yemeye süt içmeye yer kalmıyor vallla.sahurda süt içmeye haşlanmış yumurta yemeye dikkat edicem.su içmeye çalışıyorum.folik asit ve badem fındık falan yiyorum.işte bunlar sevgiyle kal.
canım bende 4,5 haftalık hamileyim dr.oruç kesinlikle yasak dedi ilk haftalar olduğu için çok önemliymiş zaten ben tutsamda dayanamam acayip acıkıyorum sen sor yinede ama tut diyeceğini zannetmiyorum

kabızlık ve şişkinlik problemi olanlar için marulu tavsiye etmiyorum..2 yıl önce yine bağırsaklarımla ilgili sorun yaşadım,hatta kolon filmi de çektirmiştim..doktor marulun şişkinlik yaptığını söyledi..fazla tüketme demişti..semizotu ve brokoliyi mutlaka yiyin..günde 1 tane cevizi unutmayın..

valla bilmiyorum bu oruç olayı kafamı karıştırıyor.ama bu tutmadığımız 1 ayı bir daha tutamayız bence.ben yıllardır regliden dolayı tutmadıklarımın yerine bile tutmadım bunu hiç tutamam heralde.neyse ya bu karnım canımı çok sıkıyor.davul gibi görünüyor.acaba kilo mu aldım diyorum.fazla birşeyde yemiyrm aslında.:bbo:

slm kızlar ben daha çok yeni hamileyim keseyi görmeye yarın gidicem
ama ilk haftalarım olmasına rağmen karnımda şişlik var hemde baya pantalonlarım bile olmuyo gaz gibi beni çok rahatsız ediyo
internetten araştırdım normal diyo ama bide hamilelere sormak istedim daha yeni hamileyken şişkinlik olabilirmi
benimle aynı durumda olan varmı

merabalaar :80: bende yeni hamileyim aynen senin durumundayım arkadaşım inanılmaz bir şişkinlik ve sonu olmayan gazla karşı karşıyayım :KK30: bundan öncede bi düşük yaşadım çok üzüldüm :KK59: ve peşine tekrar hamile kaldım yine bi düşük yaşıycam pisikolojisindeydim ama çok şükür iyi gidiyo bende bu gaz ve şişkinlikten dolayı endişelerim oluyordu fakat burdan araştırdım gayet normal olduğunu öğrendim buryada yeni üye oldum :) şeker biyer şimdi çok mutluyum :KK16: şimdi inşallah bebişlerimiz sağlıklı bi şekilde gelişip büyür ve kucağımıza alırız.

merhaba kızlar benim ilk hamileliğimde ve şimdiki hamileliğimde karnım ilk an nasıl şişti herkes acaba üstüne adet mi gördün dediler. şimdikinde tecrübeliyim ama nasıl şişim karnımı içeri çekemiyorum çeksem de gene de çıkıyor. benim ilkinde 3 ay devam etti sonunda zaten karnım şişti:KK1: ilk zaman çok hoştu hemen karnım çıktı diye seviniyordum ama şimdi belli olmasın diyorum bir değişiklik olsun di mi?:KK9: yine de gaz felaket bir şey. yediklerimize dikkat gerekiyor. bol hareket. ayrıca spor yapmaktan vazgeçmeyelim bebek için tehlikeli değil bebek inş öyle olmaz ama düşecekse zaten doğa doğmasına engel oluyor ve hamilelik sonlanıyor:2: sadece dikkatli olalım bu gaza iyi gelecektir.

Ben 2 aylık hamileyken millet beni 4 aylık felan sanıyordu.
Karnım o derece şişti yani.
Sonradan öğrendim ki hamileliğin ilk aylarında vücut su topluyormuş ödem oluşuyomuş.

ben 6 aylık hamıleyım benımde yenı yenı sısmeye basladı.midemde şişiyo resmen patlıcak gibi oluyorum.dokununcada acıyo özellikle güldüğümde acıyo.ayaklarımı ısıtamıyorum birtürlü sanırım ondan şişiyo

ya kızlar bu sorun bende de var karnım kocaman oldu:KK43: nefes almakta zorlanıyorum artık.nasıl bi gaz bu böyle yaaa:KK14:yarın doktora gidicem ama şu an için yapabileceğim bi şey var mı?yardım edinnn

off benim de midemde çok birikiyor. bişi yediğim zmaan tıpkı bebek gibi gaz çıkarmam lazım yoksa mide bulantısından ölüyorum. karnımda şişlik var. hatta ne çabuk şişti yahu diyodum ben de. ama çok da rahatsız değilim. sorunum midemle. ha bir de daha önceki postları okudum. off maşallah insanlar ne güzel besleniyo. ya ben hiçbişi yiyemiyorum. aslında zorlasam belki de... bebeüğin gelişimini olumsuz etkielemem inşallah:KK43:

valla bilmiyorum bu oruç olayı kafamı karıştırıyor.ama bu tutmadığımız 1 ayı bir daha tutamayız bence.ben yıllardır regliden dolayı tutmadıklarımın yerine bile tutmadım bunu hiç tutamam heralde.neyse ya bu karnım canımı çok sıkıyor.davul gibi görünüyor.acaba kilo mu aldım diyorum.fazla birşeyde yemiyrm aslında.:bbo:

yıllar önce yazılmış bi mesaj ama şu anki sıkıntılarımı birebir özetlio :KK61:

hemde nasıl şişkinlik olmuştu bende, ilk 3 ay kabızdım zaten. dar birşey giydiğimde de bilenler hamileliğin belli oluyor diyordu. Hatta öyle ki gece üstüne yatamıyordum. Ama 3. aydan sonra yaz meyvelerinin ve yürüyüşün etkisiyle geçti. Öyle bir şişkinlik ve kabızlık hatırlamıyorum hayatımda

kızlar merhaba bende hamile olduğumu düşünüyorum. göğüslerim şişti ve yeşil damarlar belli olmaya başladı aşırı mide bulantım var çok ayakta kaldığımda belim kopacak gibi oluyor. ve karnım şişti resmen karnımın içinde gaz ordan oraya hareket ediyor . karnımda adet olacakmışım gibi etimi kesiyolarmış gibi sancılar giriyo. geçen günde arkadaşım çok baygın bakıyosun ne bu halin hamilemisin dedi daha bi umutlandım. gel gelelim evde yaptığım test negatif. Çok merak ediyorum çokkk

birde böyle mide kısmım değil kasıkların üst kısmında göbek deliğine doğru şişmeeye başladı. nolur bi akıl veriiin çalıştığm için hastaneye gidemiyorum henüz

ben de 7. haftama giricem. 5. haftadan itibaren nasıl bir şişlik var anlatamam. sanki nefes alamıyorum gibi. elimde iğne olsa karnıma batırıp o havayı boşaltacakmışım gibi hissediyorum. geceleyin ne sağıma ne soluma yatabiliyorum. eşim elini karnıma koyuyo hemen itiyorum nefes alamıyorum diye. otururken de arkama yaslanıp oturmam lazım başka şekilde acı çekiyorum. karnımı gören 6 aylık hamileyim zanneder. bir de karnım taş gibi. yani biraz masaj yapayım diyorum hem şiş hem taş gibi. bi de mide yanması yok mu..... bir de bi tartılıyorum 3 kilo almışım bi tartılıyorum o 3 kiloyu vermişim. önceki zamanlarıma göre abur cubur yağlı sağlıksız şeyler yemiyorum ama ona rağmen kilo aldım. çok enteresan... ama bu gaz beni mahvedecek ben onu anladım.....:2::2:

Kızlar hepinize teşekkür ederim üşenmeden herkes bişeyler yazmış gerçekten spora falan gitmeyi düşündüm hatta egzersiz videoları izliyorum sürekli nasıl bir gaz nasıl bir şişkinlik bende 5 haftalık hamileyim size anlatamam mandalina süt falan yapıyo sanıyordum keramet bebişteymiş salonu kızlar...

slm kızlar ben daha çok yeni hamileyim keseyi görmeye yarın gidicem
ama ilk haftalarım olmasına rağmen karnımda şişlik var hemde baya pantalonlarım bile olmuyo gaz gibi beni çok rahatsız ediyo
internetten araştırdım normal diyo ama bide hamilelere sormak istedim daha yeni hamileyken şişkinlik olabilirmi
benimle aynı durumda olan varmı

ya bayanlar bende 29+4 gunluk hamıleyım ıkı gundur karnımda acayıp sıskınlık var bebegın hareketlerını zor hıssetmeye basladım sıskınlıkten napsam sasırdım

X