Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğe pirinç unu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu arada bu çocuklar vücutlarındaki protein eksikliği ve sonucunda su birikimi nedeniyle toplu,kilolu tosuncuk bebekler görünürler.tartarak sadece anlayamazsınız bebeğin aslında ne byk eksiklik yaşadığını.

evet vitamin ilaçlarını reçetesiz alıp içenler tanıyorum, cesaretlerine hep hayran kalmışımdır. kızlar olay çok basit doğa bizim büyüyüp gelişeceğimiz şekilde her türlü besin, minarele sahip besinler sunmuş zaten. ilk çağ insanlarınının da olağanüstü sağlıklı ve dinç olmalarını bilim bu şekilde açıklıyor zaten. belki beni çok sığ, basit düşünen biri olarak görüyorsunuz fakat, ben tabiattaki olağan üstü düzene ve altın orana inanıyorum ve dolayısıyla da Allah'a. bu arada bilim dediğimiz olgu her geçen gün değişiyor ve büyüyor, dün günah keçisi olan bir ilaç bugün faydalı sayılıyor ya da tam tersi. bu mantıkla düşünürsek bugün bebeklerinize yedirdiğiniz mamaları yarın doktorlar sakın çocuklarınıza vermeyin derlerse ne düşüneceksiniz?

bu arada kanser gibi hastalıklar hücrelerden ibarettir. bu hücreler her insanın vücudunda mevcuttur. bağışıklık sistemi düştüğü an büyümeye başlarlar. veeee gelelim en can alıcı noktaya bağışıklık sistemini çökerten şeylerden biri de katkı maddleriyle hazırlanmış hazır besinler canım arkadaşlarım.. yani bebeğim mamasını yedi hani bişey olmadı demek ufuk çizgisinin ardını görmeye çalışmaktan başka bir şey değildir. uzun vadede yıllar sonra yaşayacağı bir hastalığın tek nedeni olmak ister misiniz?? anne olmak o kadar basit değil..
:eek:lmaz:

Ben de farklı bir şey söylemiyorum, tıp dediğimiz aslında her gün gelişen, geliştikçe de daha önce bilinen olguların tamamıyla değişmesini sağlayan bir bilim dalı. Elbette bugün sağlıklı denilen mamalara yarın ne denir bunu kimse bilemez, ama gün itibariyle geçerli olan bebeklerin ilk 6 ay anne sütü, yetmiyorsa anne sütüne yakın olan formül mamayla beslenmesi gerektiğidir. Şimdi şöyle bir tez geliştirmek de mümkün senin dediğine göre, yarın mamayı yasaklayabilecek tıp sektörü, aynı yasağı anne sütü için de söyleyemez mi? Olmaz deme, bundan 30 yıl önce de kimse inek sütünün yasaklanacağına ihtimal vermiyordu...Bence bu da ihtimal dahilindedir, bunu kimse bilemez...

Ben kendi çapımda araştırma yaparak bebeğime en iyisini vermeye çalışıyorum, bu konuda katı kurallarım yok, mesela bir inek sütü meselesi var, hiç önyargıyla yaklaşmadım, denilenleri, yazılanları, araştırmaları okudum ve bana mantıklı geleni uyguladım.

Kanserojen olayına gelince...Ben bu konuyu da çok araştırdım, araştırdıkça ve nelere kanserojen dendikçe bu dünyada değil, herhangi bir dağ başında tek başına yaşanması gerektiğine karar verdim. Çünkü günümüz koşullarında eğer denilenlerin doğru olduğunu varsayarsak, yaşamamız ihtimal dahilinde değil, çoktan ölmüş olmalıydık. Ayrıca verdiğin bilgi çok doğru, kanser hücreleri her insan vücudunda var ve çoğalınca kansere yakalanıyor insan. Çoğalma sebebi de bağışıklık sisteminin çökmesi. Ama henüz tıp dünyası bağışıklık sistemini neyin çökerttiğini tam olarak bilemiyor, dolayısıyla sebebini bilmediğiniz hastalığın tedavisinde şu yasak bu yasak demek de doğru değil bence. Doğal beslenmek elbette en güzeli, ama kanserojen demek bana iddialı geliyor. Çünkü bağışıklık sisteminin başlıca çöküş sebebi stres, ve stresin de yiyecekle ilgisi yok. O nedenle kanser hastalarına morallerini yüksek tutması ve bu yolla hastalığı yenebileceği söylenir, çünkü güçlü bağışıklık sistemi kanseri yok eder. Ben çok ağır bir stres geçirdim 5 yıl önce, ve bağışıklık sistemim çöktü, hipertroidi oldum. Doktorum bana kanser de olabilirdin, buna da şükür dedi.

Anne olmak elbette basit değil, ama hadi bugün mama vermedin kanserojen dediler diye, yarın öbürgün iddia edildiği gibiyse herşey, kanserojen bir dünyaya adım atacak. Kimse sonsuza kadar pamuklara sarıp saklayamaz yavrusunu, dolayısıyla Allah korusun ilerde amansız bir hastalığa yakalandığında sebebi mamaya bağlamak da ne derece tutarlı olur bilemiyorum...

bende ek gıdanın erken verilmesinin hasta ediceğini sanmıyorum
ama kontrollü verilmesi şart benim komşum 2 aylık kzına tarhana veriyordu
yazık sindirim sistemi neki daha tarhanayı sindirsin bence pirinç unuda ağır gelir
sizde yazmışsınız işte anne sütüne ek olarak ek gıdaya başlarım
anne sütü var okadar küçük bir bebek en fazla bikaç çay kaşığı yiyip sonrasında
emmek istiyecek anne sütü yoksa mama yiyecek

benimde kafama çok takılıyor bu mevzular önceden inek sütü içiyordu bebeler ben bu sene öğrendim inek sütünün zararlı olduğunu bu zamana kadar zararlıymışta bizlere bişi olmadı bizden sonrakilerede ..acaba mama üreticilerinin oyunumu dersiniz

kayınvalidem yeni doğdugunda annesi ona arpa şehriye çorbası vermiş onla büyümüş kadın taş gibi :)) demekki bişi olmuyor

çocuklarda sindirim sistemi mevcut patır patır :)))

bende yakın bir zamanda doğum yapıcam sütüm yetmiiyecek bende düşünüyorum bu konuyu napsam ne etsem diyee

bencede yorumu yapan arkdaş önce bi doğum yapsın annelik duygusunu tatsın ondan sonra konuşsun kimse çoçuğunun hasta olmasını istemez

tıff tek suçu mamalara atmak ne kadar doğru ve ya yanlış beslenmeye
kanserin tek sorumlusu bunlar değil ki
eskilere göre yaşayın beslenin demişsin
eskilerle şimdiki zaman arasında çok fark var
o zamanlar herşey sağlıklı temiz hormonsuzdu şimdi öyle mi
mamaları hiç mama kullanmayan biri olarak savunmuyorum tabi ki
ama günah keçisi de onlar olammalı bence

tıff tek suçu mamalara atmak ne kadar doğru ve ya yanlış beslenmeye
kanserin tek sorumlusu bunlar değil ki
eskilere göre yaşayın beslenin demişsin
eskilerle şimdiki zaman arasında çok fark var
o zamanlar herşey sağlıklı temiz hormonsuzdu şimdi öyle mi
mamaları hiç mama kullanmayan biri olarak savunmuyorum tabi ki
ama günah keçisi de onlar olammalı bence

Sevgili füsfüs tam değinmek istediğim bir noktayı yazmışsın.
Hep eskiler öylemi yapmış böylemi yapmış bişi olmamış derler ya..Ben bunu hiç anlamıyorum.Eskiden sebze meyveye hormon değmişmiydi?Hava bu kadar kirlimiydi,haberimiz olmadan oksijenin yanı sıra ne kadar karbonmonoksit soluyoruz bunlar birikince sigara içmesek bile ciğerlerimiz yavaş ve sinsice nasıl mahvoluyor?Teknoloji hayatı pratikleştirdi ama kısalttı farkında değiliz.Cep telefonlar internet hormonlu yiyecekler küresel ısınma suların kirliliği hava kirliliği bunların hangisi eskiden vardı acaba.Eskiler meyveyi dalından sütü hormon almamış inekten,yumurtayı doğada beslenmiş tavuktan yiyorlardı.Oysa biz 2 günde civcivlikten tavukluğa geçen hormonlu tavukları ve onların hormonlu yumurtalarını yiyoruz.O yüzden eskileri sürekli söylerken bunlarıda düşünmeliyiz bence.

Ayrıca birde şuna değinmek istiyorum.Babannem olsun diğer yaşlı insanlar olsun hatta kendi annem bile..Eskilerden bebeğini hatta bebeklerini kaybeden çok insan tanıyorum.Önceden köylerde vs bebeklere faydalı diye bal inek sütü tuz şeker bunlar veriliyormuş.Bir kaynakta okuduğuma göre özellikle 1 yaş öncesi bal ani bebek ölümüne sebep veriyormuş.

Yani eskilerin her yaptığı ne kadar doğru.Bizler sağlıklıysakda hormonsuz büyüdüğümüz için.Yoksa pirinçunu ile beslendiğimiz için değil.

casser aynen dediğin gibi arkadaşım bebekler doğup 3 ay sonra ölüyormuş
okadar çok varki neden öldü çok güzeldi nazardan çatladı yada kadında sübyan cini
vardı bebeği boğdu emnim hepiniz duymuşsunuzdur böyle hikayeler asıl nedenleri araştırılmamış
birsürü bebek ölümü var

Bu kadar yazılan çizilenin arsaında ben SUİ arkadaşımı ayakta alkışlıyorum ve fikirlerine tamamen katılıyorum

Geleceğimizin emanetçisi çocuklarımızın sağlığı söz konusu olduğunda üzgünüm arkadaşım biraz agresif oluyorum. Beni anlayan anlamıştır, anlamayanın yolu açık ola..

bu agresiflik değil bencillik burada sadece mama ile besleyen annelerin üzüntülerine üzüntü kattın henüz doğurmamışsın bile sen o zahmeti bile tatmamışsın ki daha neler yaşıcaksın biz yinede anneler olarak sana allahtan yardım dileriz çünkü biz evlat sevgisini çok iyi biliriz sana tek bir sözüm var beyazbuluta bu tarz bir konuşma yapmışsın bende sana söylüyorum inş. bebeğin sağlıklı doğarda seni emer bizde görürüz tamam mı canım inş. bebeğin mamayı bile istemez de bizde seni görürüz inş. verdiğin herşey gaz yaparda bizde bebeğin kıvranırken buralara yardımmmm diye topik yazınca bizde seni görürüz ..selametle kardeşim selametle.. KANSEROJENDE OLSA BİZ VERMEK ZORUNDAYIZ..SEN VERMEZSİN TAMAM MI CANIM

bu aptamil önerenler aptamilden reklam parası alıyor olmaalılar yoksa bu kdar önerip durmazlar bebkelre anne sütü yoksa pirinç unu maması yapabilirler hiç olmazsa doğal hayvan sütüü ve pirinç biraz mantıklı olsak çok iyi olur

..............................................................................

Son düzenleme:
ne kadar dallanıp budaklanmış konu ya...
tff arkadaşın agresif tarzını eleştiriyorsunuz ama önce anne ol,doğur vs... diyerek dahada agresifleşiyorsunuz.
belkide karşınızda anne olamayan biri var ne biliyorsunuz?
bu kadar kırıcı olmak zorundamısınız?
ben oğlumu 5,5 ay emzirdim.daha sonra direk bal ve süt hariç ek gıdalara geçtim.
hiç mama vermedim..
bundanda gurur duyuyorum.
etrafımda ama sütüm yetmiyo diye ağlayanlarıda çok gördüm.
ben saatlerce elimde silikon uçlar,süt sağma makinesi ile dolaşırken 5-10 dakka emizrmeye çalışıp sonra direk mama veriyolardı bunlar.
çocuğum topaç gibide değildi.yaşıtlarının yarısı kadardı.
ama kilosu değil gelişimi önemli idi benim için.
isteyen istediğini verir tabi.
ama bakıyorum herkes kendi yaptığının en doğrusu olduğuna inandırmaya çalışıyor herkesi.

Arkadaşlar!!
Aptamillere, devam sütlerine ne kadar güveniyorsunuz siz öyleee?? Şaşırdım doğrusu hiç mi TV izlemiyorsunuz burlarda fink atıyorsunuz daa, hiç mi araştırmıyorsunuz?? Mamalarda neler var, içlerine hangi katkı maddeleri konuyor hiç biliyor musunuz?? Yazıktır evlatlarınıza!!
Analarımız nenelerimiz bizleri devam sütleriyle, Aptamillerle mi büyütmüş??? Elbetteki sütü yetmeyen bir anne ek gıdalara geçicek! Siz o kansorejenleri bebelerinizin boğazına tıkın bakalım! Hala vicdanınız el verecekse..

Bu arada araştırmak isteyen baksın:
Emülgatör/soya lesitini isimli madde her türlü abur cuburun ve bebek mamalarının içinde mevcut vee en tehlikeli kansorejen katkı maddelerinden biri..
:eek:lmaz:

kimse kimseyi bişeylere inandırmaya çalışmıyor
tiff arkadaşın yazdığı bu mesajdan sonra tepki verdim ben
tabiki isteyen istediğini verir çocuğuna ama bebeğini
mamayla büyüten insanların içine kurt düşürmek neden
ne güzel ki sütün bebeğine yetmiş mama vermedim gurur
duyuyorum demişsin ya sütün yetmeseydi
sütü olan anneler mama karşıtı sanki zehir gözüyle bakılıyor
mama veren annelerede tembel gözüyle

ne kadar dallanıp budaklanmış konu ya...
tff arkadaşın agresif tarzını eleştiriyorsunuz ama önce anne ol,doğur vs... diyerek dahada agresifleşiyorsunuz.
belkide karşınızda anne olamayan biri var ne biliyorsunuz?
bu kadar kırıcı olmak zorundamısınız?
ben oğlumu 5,5 ay emzirdim.daha sonra direk bal ve süt hariç ek gıdalara geçtim.
hiç mama vermedim..
bundanda gurur duyuyorum.
etrafımda ama sütüm yetmiyo diye ağlayanlarıda çok gördüm.
ben saatlerce elimde silikon uçlar,süt sağma makinesi ile dolaşırken 5-10 dakka emizrmeye çalışıp sonra direk mama veriyolardı bunlar
.
çocuğum topaç gibide değildi.yaşıtlarının yarısı kadardı.
ama kilosu değil gelişimi önemli idi benim için.
isteyen istediğini verir tabi.
ama bakıyorum herkes kendi yaptığının en doğrusu olduğuna inandırmaya çalışıyor herkesi.

evet belki biz kırıcı olduk ama sizde bu sözlerinizle bizden aşağı kalmadınız....

arkadaşlar o zaman tartışmanın bir anlamı yok gelin bunu araştıralım. bebeğinize sağlıklı ne yedirebilirsiniz onu araştırın. pirinç unu neymiş, sebzeler çocuklarınızı üzerinde nasıl tepkime verir öğrenelim. ama ben cidden en basit yolun annelerinizi arayıp öğrenmeniz olduğunu düşünüyorum. ya da anneannelerinizin. hasta bir nesil büyüor arkadaşlar. bizim büyüklerimizin zamanında bu kadar yaygınmıydı kanser ve türevleri??? amcamı yakınlarda pankreas kanserinden, dedemi mesane kanserinden kaybettim, annemde miyom var, babam prostat, yakın bir komşumuz sol göğsünü aldırdı, kuaförüm meme kanseri vs, vs,..

her 4 insandan 1 i kanser!!
ve emin olun bütün bunların tek nedeni beslenme düzenimiz. bilim bu kadar ilerledi de neden hala kanserle boğuşuyoruz?? bunda yanlış olan bişey var değil mi? o korkunç canavar ilaç sektörü ve gıda sektörünün size ve bize yaptıkları bunlar. pirinç unu çok mu kötüymüş araştırın. ben şimdi araştırmaya başlıyorum. bu arada henz doğum yapmamış biri olmam empatik olmamı, ve duyarsız biri olmamı gerektirmez..

sana hemen hemen katılıyorum mama konusundaki düşüncelerinde.
yalnız belirtmek istediğim bir şey var.
gerçekten yanlış beslenme çocuklarımıza ileride ciddi anlamda sağlıksız zeminler hazırlıyor..
karşımızda yılların eski bir çocuk doktoru varmış bizden önce.buranın en nezih insanlarından.verdiği öneriye hepiniz şaşar kalırsınız.
kayınvalideme pirinci haşla demiş,tel süzgeçten geçir;inek sütü ile yoğunluğunu alarak yedir demiş.kayınvalidem inanın 4 çocuğunu onunla büyütmüş hepside maşallah akılları fikirleri yerinde,üniversite mezunları bilinçli kariyerli insanlar..herşeyden önemliside sağlıklılar..tabiri caizse domuz gibiler.
benim bu anlamda örnek aldığım sadece bir doktor var.inanılmaz fikirlerine güvenirim.Dr Kadr Tuğcu..mutlaka ama mutlaka kızlar mekalelerini okuyun,fikirlerini öğrenin..hak vereceksiniz..

bu ne yaa böyle.ben de sütüm yetmediği için mama veriyorum bebeğime.moralim bozuldu,benim yediğim,içtiğim hormonlu,katkı maddeli gıdalardan ürettiğim sütümden nasıl emin olacağım peki???

Evet, seneler evvel annelerimiz bizi mamayla büyütmemiş, o zamanlar mama bu kadar yaygın temin edilemiyormuş ülkemizde, onlar da bebekleri aç kalmasın diye yeri geldiğinde süt, yeri geldiğinde başka yiyeceklerle bizleri büyütmüşler...Buraya kadar herşey güzel. Benim anlamadığım işimize gelen şeyleri kabul edip işimize gelmeyenleri kötülemek. Şimdi o zamanki tıp süte karşı değilmiş, bala, tuza da karşı değilmiş, ama şimdi aman vermeyin diyorlar. Buna tepki gösteriyoruz, yok biz böyle mi büyüdük, mama vermeyelim, eskiden nasılsa öyle yapalım diyoruz da, o zaman kanserojen olmayan bir çok besine şimdi kanserojen diyen aynı tıbba, aynı otoritelere güveniyoruz, aman kanserojen bebeğe yedirmeyelim diyoruz. Valla benim mantığım bunu kaldırmıyor, asıl araştırma bunun için yapılmalı. İddia edildiği gibi mamaların içindeki kanserojen maddeyi kaç bebek almış ve onlara nasıl bir zarar vermiş? Bundan dolayı kayıplar yaşanmış mı? Hangisi ispat edildi acaba merak ediyorum...

:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:

Bilmem haberiniz var mı, Amerika'da yapılan son araştırmaya göre C ve E vitaminleri de kanserojenmiş. Ama doğal besinler yoluyla alınan değil de, suni yolla yani tablet yoluyla alınan bu iki vitamin kanser yapıyormuş. Şimdi bebeklere, hamilelere multivitaminler veriliyor, yakında aman haa sakın vermeyin, yasak derlerse hiç şaşırmayacağım. Ama bunu da araştırmadan, bilmeden kabulleneceğiz ya, işte en çok buna yanıyorum...

dediğim gibi benim kızım bebelac yiyor ayda 30 tl mama masrafı var
marka giysi giyeceğine mama yesin 30 tl evinde net olan insan içinde para değil kimse kusura bakmasın
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

bu ne yaa böyle.ben de sütüm yetmediği için mama veriyorum bebeğime.moralim bozuldu,benim yediğim,içtiğim hormonlu,katkı maddeli gıdalardan ürettiğim sütümden nasıl emin olacağım peki???
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

:enbuyukkk:vereliniortak
kimse kimseyi bişeylere inandırmaya çalışmıyor
tiff arkadaşın yazdığı bu mesajdan sonra tepki verdim ben
tabiki isteyen istediğini verir çocuğuna ama bebeğini
mamayla büyüten insanların içine kurt düşürmek neden
ne güzel ki sütün bebeğine yetmiş mama vermedim gurur
duyuyorum demişsin ya sütün yetmeseydi
sütü olan anneler mama karşıtı sanki zehir gözüyle bakılıyor
mama veren annelerede tembel gözüyle

ne kadar garip tepkiler yorumlar var şaşırdım walla
biraz daha makul seviyeli yorumlar yapsak daha iyi olmaz mı
ne demek fink atmak çok biliyorsunuz bilmem ne
benim sütüm vardı 5,5 ay sadece anne sütü verdim
o yazı da nerden alınmış çok merak ettim, 3. aydan sonra anne sütü yetmezmiş
ben buna sadece gülerim kusura bakmasın o yazının sahibi
süt yetmiyorsa 4. aydan sonra ek gıdaya başlatıyor doktorlar
mama da takviye ediliyor
mamaya güvenmekte sakınca görmüyorum hee durumunuz yoktur alamazsınız o ayrı
o zaman yarı yarıya sütü sulandırıp onu verin
her halükarda pirinç unundan iyidir
hiçbir besleyiciliği olmayan çocuğun sadece midesini dolduran pirinç ununu kızıma hiç vermedim vermem de
3 aylık bebeğn beslemesi de googleye çıkıcak.peki doktorlar nıye yarı su yarı süt demıyoda mama önerıyor?bende bunu anlamıyorum

X