çamaşır makinalarınız kaç kg.lık ??

benim de beko 7 kilo...çift kişilik battaniye yıkatmaya korkuyorum herkes sakın atma kazanı düşer diyor...tek kişilikleri atabiliyorum 7 kg makine kullanan bayanlar çift kişilik battaniye atıyormusunuz

Siemens 7 kiloluk.. guzel ama bi yandan pisman oldum aldigima ne uyku seti sigiyo nede battaniye...

benim de beko 7 kilo...çift kişilik battaniye yıkatmaya korkuyorum herkes sakın atma kazanı düşer diyor...tek kişilikleri atabiliyorum 7 kg makine kullanan bayanlar çift kişilik battaniye atıyormusunuz

vallahi cnm once kuveti agzina kadar su dolduruyom guzelce islatiom battaniyeyi sinmesi icin sonra atiorum ama cok zorlaniyo makine... bi kac kez yaptim esim kizdi diyoki makineye ne iskence cektirion :eek:lmaz: bence yapma cnm

8 kiloluk.

Yorgan, battaniye yıkama denemesi yaptım hiç bir sorun olmadı.sengözlerimebaksanab

vallahi cnm once kuveti agzina kadar su dolduruyom guzelce islatiom battaniyeyi sinmesi icin sonra atiorum ama cok zorlaniyo makine... bi kac kez yaptim esim kizdi diyoki makineye ne iskence cektirion :eek:lmaz: bence yapma cnm

bende korktum yıkatmaya verdim inşllh güzel yıkamışlardır...

kizlar ya simdi makinenin garantisi varya acaba geri gotursem 8 kiloluk verirlermi? cok zorlaniyorum ya temizlemeyede parami dayanir .

hiç kullanmamış olsaydın bir şansın olabilirdi
ama cnm garantiside olsa kullanılan makinayı değiştirmezler

Siemens 6 kg kapasitesi var çok memnunum bizde fazla çamaşır çıkmaz zaten.bır tek eşimin t-shirtleri yıkanır en fazla.Öyle battaniye felanda hiç kullanmadığım için fikrim yok.

Son düzenleme:
uyku setinin yorganı için sadece 35 tl yıkama ücreti istediler 3 yorgan var 105 tl ciddi bir rakam

8 kıloluk arçelık,menmunum..evet cnım ,battanıye fılan yıkıyor..bır de bugunu düşünme ,10 sene kullanılıyor neredeyse ,çoluk çoçuk düşün onlarında cıkıcak camasırlarını :)

sumak diğer zamanlarda makinayı doldurmak sıkıntı oluyormu yada yada az çamaşırla çalıştığı zaman çok ses çıkarıyormu

benim çamaşır makinem 5 kiloluk bana 7 8 kiloluk makineler çok abartılı geliyor.çok çok kalabalık aileler için daha uygun,ayrıca kilosu yüksek makineler daha çabuk bozulma gösteriyor.ayrıca ona göre su ve elektrik harcıyor.iki kişi için gereksiz.ayrıca uyku seti yorganım ve battaniyeleri ben bi gece yumuşatıcılı suda bekletip sıkıp asıyorum mis gibi oluyor.o kadar para vermek saçma geliyor.tabi maddiyatı çok çok iyi olan varsa onu bilemem.sonuçta yılda 1 kez yıkayacağım şeyler için sürekli aynı suyu ve elektriği niye harcayayım değilmi?*..

benim çamaşır makinem 5 kiloluk bana 7 8 kiloluk makineler çok abartılı geliyor.çok çok kalabalık aileler için daha uygun,ayrıca kilosu yüksek makineler daha çabuk bozulma gösteriyor.ayrıca ona göre su ve elektrik harcıyor.iki kişi için gereksiz.ayrıca uyku seti yorganım ve battaniyeleri ben bi gece yumuşatıcılı suda bekletip sıkıp asıyorum mis gibi oluyor.o kadar para vermek saçma geliyor.tabi maddiyatı çok çok iyi olan varsa onu bilemem.sonuçta yılda 1 kez yıkayacağım şeyler için sürekli aynı suyu ve elektriği niye harcayayım değilmi?*..

aynen ben de böyle düşünüyorum, o yüzden 6 kg.lık aldım.umarım herkes aldığından memnun kalır

Bence bu durum aileden aileye göre değişir.

Tek kişi için 5kg
2-3 kişi için 6kg
4-6 kişi için 7kg

Sık sık büyük parçalar yıkayan aileler için de 8kg ideal bence.

Tabi şimdiki makineler ne kadar çamaşır koyarsan o kadar tüketiyor. Ondan 8kg iyi markalı bir makinede isterseniz 1 gömlek yıkayın. Ama bu durum markadan markaya değişiyor bazıları az doldurunca da birsürü su alıp sonra çevirmeye başlıyor. Bir de büyük makinelerde az çamaşıra özel hızlı programlar da olabiliyor.

Ortalama bir aileye 7kg iyi bence kısacası :)
Ben 6kg kullanıyorum. Yastık ve battaniye yıkıyorum memnunum.

X