Bebek Beslenmesi anne sütüyle muhallebi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

demirim

annesinin lokumu
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
5.383
6
38
kızlar bnm bebeğim 5ay 1 haftasını bitirdi ve 6. ayda ek gıdalara başlicz anne sütüyle muhallebi yapan var mı aranızda geceleri emzirmediğim için sütümü sağıp buzlukta saklıorum

neden gece emzirmiyorsun? ben doktoruma sormuştum. anne sütüyle yapayım mı diye. doktor anne sütüyle yapma emzir bol bol ve mamayı formül sütle yap dedi.

canim sen sutunu sikla en iyisi,benim sutum de coktu kilo kilo saklamistim,ama bebgim buyunce sutum cok azaldi ve iyiki toplamistim ve 13 ayina kadar anne sutu verebildim.
ama mahalebi yapmak istiyorsan,ilk once unu mu pirincimi neyle yapmak istiyorsan suda hasla suyu cekene kadar kaynasin,sonra atesten al ve anne sutunu ekle,artik cesitlendirmek istiyorsan bebegin vedigin meyveyi de katabilirsin.

bence yapılmaz.çünkü buzlukta sakladıgımız sütü bile sıcak su kabının içinde ısıtmayı öneriyorlar, direk ateşte ısıtmak yapısını bozuyor, bu nedenle muhallebi de olmaz .benım fıkrım bu

anne sutu pisirmemesi gerekiyor.mohhalebi hazir olduktan sonra iyidirecen kabiga doktukten sonra anne sutunden eklenir.Anne sutu pisirmiyor yani.

ben bazen corbalarina katiyordum hele son aylarda icmek istemiyordu onun icin az kalmis olan sutumu hep boyle iyidirdim.tabi corba da cok sicak olmayacakvucut isisindan fazla olamlidir.

tşkler kızlar
bende sütün kaynatılmayacağını okudum o yüzden kahvaltısna koymayı düşünüyorum
birde yoğurt yapıcam artık bu şekilde değerlendirmem gerek
fikriyecim önerin için tşkler manatıklı geldi

tşkler kızlar
bende sütün kaynatılmayacağını okudum o yüzden kahvaltısna koymayı düşünüyorum
birde yoğurt yapıcam artık bu şekilde değerlendirmem gerek
fikriyecim önerin için tşkler manatıklı geldi

evet canim kajvvaltida da kullanabilirsin,ben de bunu cok yaptim,mesela bu kasik mamalari normal su ile hazirladiktan sonra benim sutumden de ekliyordum azicik.biskuvi islatmak icin yineden sutumden kullaniyordum.cokacimcoook

milupanın kahvaltısı anne sütüyle ya da devam sütüyle yapılıyomuş

X