Akşama Ne Yemek Var ?

Bende bu akşama fırında kuzu kuşbaşı+patlıcan güveç , pilav,salata ve muhallebi yapmayı düşünüyorum.

biz hala babamlardayız..
akşama kıymalı ıspanak,ezogelin çorba ve makarna var..miss miss:lepi:

hemen mutfağa gidiyorum:eek: anca patatesler pişer
sen nasıl yapıyosun.. ben şöyle yapıyorum..
patatesleri yıkayıp fırın tespsisinde fırına atıyorum arada ters çeviriyorum.. pişince
büyük olanları ortadan bölüp kaşıkla içlerini çıkartıyorum. diğer küçüklerin şekilleri bozulsada olur.. onlarında içlerini kaşıkla çıkarıyorum (daha pratik oluyo kaşıkla). ben bunları fırın kaplarının içine çıkarıyorum.. sonra (tereyağ sevmiyoruz) normal kahvaltılık ekmek üstü margarini ve rendelenmiş kaşarı, tuzu güzelce ezerek karıştırıyorum.. bi miktar büyük patateslerin içine doldurup üzerini düzlüyorum.. kalanlar tesside kalıyo (tabi sonra oda bitiyo hemencik) üzerine evde ne varsa, o an canım ne isterse koyuyorum.. tabiki ketçep ve mayonez de.. aynı şeyi tepsiyede yapıyorum. tek fark tepside oluşu..
ben böyle yapıyorum ya sen

peki patatesler köz gibi mi pişecek, yani kaç dk falan fırında pişiriyosun?

bizim evde de bu akşam
tavuk sote- şehriyeli pilav var yanına salata-cacık filan yaparım
çorba yapsam mı acaba CADIARZU

bende uzun süre düşündüm ama buldum ne yapcağımı şimdi başlıycam:)

yıldız şehriyeli domates çorbası
taze yeşil etli fasulye(bahçeden annem gönderdi)
pilav
salata:nazar:

Ay kıyamam niye küstün sumakcım.
Benim evde taze yeşil fasülyem ,kırk yılda bir yaptığım pirinç pilavım ve cacığım var.
Yarın için biber dolması yapmayı düşünüyorum

Ay kıyamam niye küstün sumakcım.
Benim evde taze yeşil fasülyem ,kırk yılda bir yaptığım pirinç pilavım ve cacığım var.
Yarın için biber dolması yapmayı düşünüyorum

selam kızlar... hihoyyyt
bugün bizim evde; buyrunnnnnnnnn
tarhana çorbası cokacimcoook
havuçlu kıymalı patates yemeği cokacimcoook
dumanı üstünde tereyağlı kaşarlı çubuk makarna cokacimcoook
salata cokacimcoook
ayran..... cokacimcoook
bize buyrun hep beraber afiyetle yiyelim... buyrunnnnnnnnn
yeter heralde, tatlım yok ama canım çok istiyor... :sinifsinif:
ama yapmam sanırım malum kilo yapıyor...
yerimseniben

peki patatesler köz gibi mi pişecek, yani kaç dk falan fırında pişiriyosun?

evet canım tepsiyle fırına veriyorum.. patateslerin büyüklüğüne göre değişiyo arada kürdan batırarak kontrol ediyorum ama genelde 1-1buçuk saatte pişiyo (patatesleri bavul fırında pişiriyorum. onun ısısını bilmiyorum :1no2:)

kizlar ben genelde tek cesit yapiyorum..yaninda ya corba yada salata olur en fazla..bizde bir sorun mu var acabaaakafamçokkarıştı

Henüz evimde yiyecek birşey yok.
Öğlen dışarda işimiz vardı. Öğle yemeğinde köfte yedik.
Ben de köfte yapmak niyetindeydim. Şimdi o kıymayla ne yapsam diye düşünüyorum.
Hiçbirşey yapmamak en ağır basan fikrim şu saniye. Kekim var çikolatalı-üzümlü.
Çayın yanında onu tıkınmakla meşgulumdelikafadulden

dsc4239g.jpg

Son düzenleme:
kizlar ben genelde tek cesit yapiyorum..yaninda ya corba yada salata olur en fazla..bizde bir sorun mu var acabaaakafamçokkarıştı

Hayır güzelim en iyisini siz yapıyorsunuz.alkisalkisalkis Aç biilaç insanları unutup sofralarımızı donatıyoruz. Genelde bizde de öyle olur eğer misafir özel gün vs yoksa

akşamki menüm kızlar
zeytinyağlı barbunya
közlenmiş patlıcan (sarımsaklı yoğurtlu)
pirinç pilavı
çoban salatacokacimcoook

bende kışları 3 çeşit yaparım kendim için çorba yaparım....çorba sulu yemek ya makarna yada pilav yaparım

yaptım yaaptım kıyamadım kocama,

yayla corbası,salata,pilav,patlıcan oturtma..

bende üç cesıt yaparım hep..salata cacık harıc ..

maşAllah hepinize... çok hamaratsınız

ay ben evlendikten sonra bu kadar yemek yaparsam, oturur hepsini yer ve 1 ton olurum kesin..
inşAllah benimki istemez.. :sinifsinif:

bende aynen valla ana yemekten sonra mutlaka makarna veya pilav yaparım..
çorbayıda elimden geldiğince aksatmam ama her soframızda tatlı olmaya biliyo.. yazın genelde kavun karpuz kışınsa salata ve turşu mutlaka olur..
eşim vejeterjan olduğundan çok yemek seçiyo.. yani içinde et ve et ürünü(et suyu veya kaşar ve peynir dahil) varsa onu yemiyo.. buyüzden öğle yemeklerini pek düzgün yiyemediğini düşünüp akşam yemeğimize özen gösteriyom..
kahretsin kocişlerimizi çok seviyoz..:asigim:
sende evlenince kociş için daha fazlasını yaparsın inan.. ahhh aşşşşk:asigim:

benim dün yaptığım yemekler olduğu gibi duruyor bugün yemek derdim yok

X