kızlar hamilelikte yırtıkları önlemek için neler kullandınız

hangisini kullanmalıyım

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
bunyeyle alakali heralde benim de nasipse 12 gun sonra dogumum hic catlagim olmadi hicbisey de kullanmadim.sadece go:teytey:bek deligi etragfinda hafif tuylenmem oldu.

Eğer ben de çatlarsam genetikmiş diyeceğim.Benim doğumum 20 aralık civarı olacak buraya çatlaklarımın durumunu yazarım:)
Ben öğrendğim günden beri pehlivan gibi yağlanıyorum.Ne bulursam ama!jojoba badem kakao havuç kayısı susam ceviz aklına ne gelirse ama en çok kullandıklarım bunlar
Vazelin de çok kullandım ama kıyafete leke yapıyor.
Ama 10. hafta itibariyle lireac Phytolastil kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere iki kere günde.
Tabi bunun yanında yağlarıma ara vermedim.Göğüslerim dahil diz kapağıma kadar yalanıyorum.
Kremimi de göğüslerime sırtıma karnıma baldırarıma sürüyorum.
Şimdiye kadar bişey olmadı ama annem çatlamış benim kadar hamileyken.Bekliyorum bakalım.ınş hiç çatlağım olmaz.
Dediğim gibi eğer ben de çatlarsam çatlama olayı sadece genetik istediğini yap etkilemez derim
Ama çatlamazsam kremlerin işe yaradığını gösterir.
Bu arada ben sadece 5 kılo aldım 29. haftadayım.Az kilo almanın da etkisi olabilir.

sonuçlarınızı merak ediyorum.

:KK58:
Eğer ben de çatlarsam genetikmiş diyeceğim.Benim doğumum 20 aralık civarı olacak buraya çatlaklarımın durumunu yazarım:)
Ben öğrendğim günden beri pehlivan gibi yağlanıyorum.Ne bulursam ama!jojoba badem kakao havuç kayısı susam ceviz aklına ne gelirse ama en çok kullandıklarım bunlar
Vazelin de çok kullandım ama kıyafete leke yapıyor.
Ama 10. hafta itibariyle lireac Phytolastil kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere iki kere günde.
Tabi bunun yanında yağlarıma ara vermedim.Göğüslerim dahil diz kapağıma kadar yalanıyorum.
Kremimi de göğüslerime sırtıma karnıma baldırarıma sürüyorum.
Şimdiye kadar bişey olmadı ama annem çatlamış benim kadar hamileyken.Bekliyorum bakalım.ınş hiç çatlağım olmaz.
Dediğim gibi eğer ben de çatlarsam çatlama olayı sadece genetik istediğini yap etkilemez derim
Ama çatlamazsam kremlerin işe yaradığını gösterir.
Bu arada ben sadece 5 kılo aldım 29. haftadayım.Az kilo almanın da etkisi olabilir.

sonuç ne oldu çok merak ediyorum ben de aynı dertten muzdaribim nolur cevap yazın:KK58::KK58::KK58:

Canım ben 8. Haftadan badem yağıyla başladım 20. Haftada lierac adlı bi kreme geçtim düzenli kullandım yine de bel bölgemde 3-5 tane çatlama oluştu 29. haftada mustela adlı bi kreme geçtim kaşıntı ve çatlama durdu şuan 33. Haftadayım musteladan gayet memnunum doğumdan sonrada mustelanın çatlak giderici kremi varmış ona başlicam bakalım :)

Bende ilk kakao yağı ile acı badem yağı aldım. Ayrıca ber yağı ve nemlendirici kullandım ilk zamanlar 12. Hafta da mustela kullanmaya başladım. Bir de Bio Oil aldım ama onu iki kere kullandım ilerlyen zamanlarda kullanmayı düşünüyorum . Yalnız benim karnımda bir ameliyat izim var ondan korkuyorum :KK43: inşallah birşey olmaz. Bu arada kullandığım yağlar ve ktemlere erken mi başladım sizce yoksa normal mi

ben 36. haftadayım henüz bacağımda 2 çatlak oldu :) hep arko krem kullandım ben sürekli nemli durdu karnım. geçen watsonsdan vaseline diye kakao kokulu bi krem aldım şimdi onu deniyorum o da gayet güzel .. inşallah fazla çatlak olmaz

X