emziğe nasıl alıştırdınız??**

tullayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
61
1
43
ya arkadaşlar 1 buçuk aylık oğluşum dr ların dediğini yapıp şu ana kadar emzik vermedim ama yok olmuyo uyku dışında hep huysuz hep kucak istiyo emzik şart ama hemen bırakıyo.ben geç mi kaldım yoksa..siz nasıl yapmıştınız??:uhm:

valla canım senin gibi bende oldum başta vermedim hava yaptım sağlıksız emzik die sonra 2 aya yakın baktım olmuyor dayanamadım artık kucak kucak kucak..serum emzik aldım damak olanından o attı ben verdim zorla o attı ben verdim zorla o emzik birde yumuşak oluyor diğerlerine göre ve ucunu çok hafiften tatlıya bile batırdım yani artık dayanamıyordum zorla zorla tuttu..acıktığındada verdim emzirmedi memeyi verdim biraz emdi alışsın diye sonra alıyordum ağzından emziriyordum..zor güç bela alıştırdım..alışıyorlar ama biraz zor oluyor..uykusunda verdim mesela birde ben öyle öyle alıştı

Ben emziğe alışsın diye bir hata yaptım sakın siz yapmayın.emziğini pekmeze değdirip verince alıyordu ve sakinleşiyordu şimdi ise eğer emzikte herhangi bir tat yoksa asla almıyor.

Ben emziğe alışsın diye bir hata yaptım sakın siz yapmayın.emziğini pekmeze değdirip verince alıyordu ve sakinleşiyordu şimdi ise eğer emzikte herhangi bir tat yoksa asla almıyor.

bende canım senin gibi çok az aza batırdım ama şimdi benim ki tatsız da olsa nasıl emiyor..çocuktan çocuğa değişiyor demekki

ya bebeğim daha 1 buçuk ayllık çok hata yapıyorum biliyorum da alsın diye bala bile batırdım sanırım alışmak istemiyo.hadi ona razıyım bide uyku da çok zor bizim uyuyo yatağına bırakıyorum arkamdan hemen ağlıyo.şaşkın oldum ben yaaa

ya bebeğim daha 1 buçuk ayllık çok hata yapıyorum biliyorum da alsın diye bala bile batırdım sanırım alışmak istemiyo.hadi ona razıyım bide uyku da çok zor bizim uyuyo yatağına bırakıyorum arkamdan hemen ağlıyo.şaşkın oldum ben yaaa

sakın sakın bal çok zazrlı 1 yaş altındaki bebklere çok çok az bile olsa...sütü damalt bi şekild evermeye çalış...bende hiç vermek istemiyodum ama mümkünmü hep meme istiyo çekmiyodu emzik olarak kullanıyo yine vermicektimde dışarı çıkınca ii oluyo ha diye emziremem dışarda kurtarıcı..ama sonrası var... ya bırakmak istemese..yiğenim 3.5 yaşında zorla bıraktı nefret ettim çocuğum böle olmasın diyodum bakalım

ya canım ya allah aşkına sanki bizde batırıpta pekmeze bala emziğe iyice yağlamıyoruz ya çok çok az minnacık bişi değiriyordum yani bizde biliyoruz hani zararlı olduğunu. benimkide çok zor ne zorlukla tutturdum alışıyorlar ama biraz zaman alıyor

bende reçelle alıştrdm 1 ay sürdü böle daha sponra kendi boş tuttu birazzor oluyo ama
yinede bazı bebekler almıyoo

ya canım ya allah aşkına sanki bizde batırıpta pekmeze bala emziğe iyice yağlamıyoruz ya çok çok az minnacık bişi değiriyordum yani bizde biliyoruz hani zararlı olduğunu. benimkide çok zor ne zorlukla tutturdum alışıyorlar ama biraz zaman alıyor

biliyormuşsun zaten .....nacizane fikrimi söyledim ben ..kızmana gerek varmıydı bilmiyorum bebğin için söylemiştim...

valla sabah akşam ağlayınca bütün gün uğraştım emzik düştü ben taktım emzik düştü ben taktım oda alıştı emmeye başladı. bir hafta falan devam ettim şimdi emiyor. çok düşkün değil ama özellikle uyurken emmek hoşuna gidiyor onu öyle seyretmek benimde hoşuma gidiyor :)

Ben de damaklı ve silikon emzikle alıştıramamıştım, sonra basık uçlu damaksız kauçuk emzik verince alıştı benimki.. Bir de alıştırmak için silikon emzik tercih etmeyin, sert olduğu için almıyorlar, kauçuk emzik daha yumuşak anne memesine daha çok benziyor.

nuk marka emziğin damağına zarar vermediğini duymuştum ondan vardı silikon ama yok sevmiyo galiba eski usul olandan deniyecem biizim emdiklerimizden inş beğenir tşk arkadaşlar

valla canım benim kaynanam köyde saf pekmez yapmıştı armut elma karışımı pekmez içinde ne su ne şeker var yani katkısız azcık ona banıp verdim ilk zamanlar şimdi pekmezsizde alıyo yani alışına kadar öle verdim sonra zaten alışıyo ama emziksiz gerçekten çocuk susturmak zor heleki çok ağlayan susmayan bi bebekse mecbur kalıyosun bi kötü tarafı var oda bırakması zor oluyo ama 1 buçuk yaşından sonra bıraktırabilirsin sadece yatarken verirsen çok alışmıyo bebek ben kızımı uyuturken bide çok ağlayınca emzik veriyorum bazen vermediğimde oluyo sakinse gerek duymuyorum yani bişeyin tadını alıcakki emecek alışacak yoksa almaz

nuk marka emziğin damağına zarar vermediğini duymuştum ondan vardı silikon ama yok sevmiyo galiba eski usul olandan deniyecem biizim emdiklerimizden inş beğenir tşk arkadaşlar

canım bence alışmak istemiyorsa hiç verme zorlama sonra bıraktırması bir dert yere düşmasi sürekli bir dert ee bi yere gidipte memeği bide evde unutursan ki kardeşlerimden bildiğim için susturması bir dert bende çok seviyorum bebek memem emsin ama 2 3 yaşına kadarda bırakmayınca çok kötü duruyor..istemiyorsa bence hiç zorlama..hem meme eğer ağız şekline uygun olmazsa zamanla özellikle dişlerde biçimsizliğe hafifte olsa ilerde dişlek olmasına sebep oluyor...bence hiç verme...alıştırma derimm...

ben bu konuyu açalı çok olmasa da bi süre oldu ozamandan beridir benim tombuş emzik almama konusunda kararlı valla pes ediyorum napayım emziksiz olsun evet arkadaşım dediğin gibi bi de bıraktırmaası var demi tamam vazgeçtim:çok üzgünüm:

Benim kızım da bi ara hiç sebepsiz mızmızlanıyordu yakalarını ellerini hatta kucağıma aldığımda bizim üstümüzü falan yalıyordu emmeye çalışıyordu. emzik vermeye çalıştığımda hep ağladı istemedi tatlı zaralı diye hiç onlara bandırmıyordum ama kayınvalidem bi kere yapalım eğer almazsa bidaha vermeyiz korkma diyerek beni ikna etti çok az reçele bandırıp verdik gene almadı tamam kızım emziğe alışmayacak daha fazla denemeyelim dedik bidaha vermedim evde her marka emzik ve onların her çeşidinden almıştım hatta bakkal emziği bile almıştım ama emmedi... üstünden 1 ay geçmişti bi gün gene böyle mızmızlanırken kucağımda evin içini geziyorduk gözüme emzik ilişti nukun kauçuk uçlu olanı kızımı kucağımda arkası dönük tutuyordum yıkadım elimle ağzına yerleştirdim ama yüzünü görmüyorum hiç ses çıkmıyor emziği fırlatmıyor kayınvalideme doğru ilerledim napıyor diye sordum kızım bu emziği emiyor ya dedi o an anladımki canları ne zaman isterse o zaman bişeye alışıyorlar çok zorlamayın emziği de bişeye bandırmayın çünkü isterlerse şekersiz de emiyorlar sadece arada şansınızı deneyin benim kızım şimdi uyumak istediğinde biraz emip uyuyor yine de her zaman vermiyorum...sizin bebekleriniz de zamanı gelince emzik emerler.....kendinizi ve bebeğinizi bu yüzden strese sokmayın...

valla canım bende dediğim gibi çok zor verdim artık yoruluyordum aşırı derece...hep kucak kucak zorla alıştırdım sadece yatarken emiyor onun dışında kendiside emmiyor uyanıkken kucaktayken falan...şuan da bıraktırsam bırakır yani emziği çok düşkün değil.benim emziği bıraktırmam zor olmucak...ama sen bilirsin tabiii

15 günlüktü damaklı silikon emzik aldım nuk marka

emzirdikten sonra verdim ben pek istemedi zorladım diek sokunca agzına midesi bulanıyodu yavaş yavaş veriyodum öyle öyle aldı sonra uyku öncesi verdim uykuya daıyodu ama uyku sırasında emziğe hakim olamayınca düşüyodu emzik ve ağlayarak uyanıyodu birdahada almıyodu emziği ve susmuyoduda ama inat ettim 1 ay boyunca böyle uğarştım şimdi şükür şap şap emiyo

ilk verdiğimde istemiyo biraz tutuyorum elimle ağzında sonra ben almak istesem o vermiyo böyle maskot bişiy benimkisi biraz zorlanıcaksın ama sonunda rahatlık var :)) hiç öyle bal pekmez vs batırmadım batırmanıda tavsiye etmem

X