Mutfak masrafı mı kira mı?

Sizin gibi kadınlar boşanma. senelerce maddi manevi sömürülüyor, kendini maddi manevi bitirir, kocası bir şekilde parayı bulursa ancak sizi o boşar. Üstelik sizin senelerce maddi manevi kendiniz i bitirme bizi, kadınlığınızı unutmanızı sizin kusurunuz görür. Sizde artık bir ömür terapi alıp, öz değerinizi tekrar kazanmaya çalışırsınız.
Ayy keşke parası olsa da bosasa. Zaten var ya nasıl gecinecek diye onu dert etmekten de uzun zaman bosanamadim. Geçen yıl bir ay arkadaşlarinin yanında süründü ev tutamadı. Evden eşyalarını almadığı için tam bir ayrılık olmadı. Bu sefer kredi cekcem toplu para vercem evini kursun. Krediyi ben öderim diyor ödemese de ev ve eşyalarda illaki hakkı var onu vermiş olurum. Hep öyle diyordim kabul etmiyordu ben ceketimi alıp cikicam diyordu. Ama çıkamıyor da. Bu sefer kabul etti.

Beklentileriniz gerçekten hiç uymuyor. Her şeyi anladım da evdeki badanayı niye yapmadı?
Beceremiyor. Bir de akıl edemiyor. Ben ara verdim annemlere geçtim. Kestirmeleri yap ben gelene kadar dedim. Yaptı zannediyorum. Biraz yapmış bırakmış..boya da kurumaya yüz tutmuş. O gün de çok delirdim yok dedim bundan olmaz. Her aşamayı söylemem lazım ki yapsın. Bu arada ben de ilk kez badana yapıyorum. Ben bilmediğim her şey için kafa yorup öğreniyorum. O çaba göstermek istemiyor.

Ya ben size yaptığım yorumdan çok pişman oldum hakkınızı helal edin. Siz hem evde hem işte uğraşıp didiniyorsunuz. Sizin sorumluluk sahibi ve iş bitirici olmanız eşinize rahatlık vermiş, ben eşinizin bu kadar kendini bırakıp boş verdiğini düşünemedim. Nasılsa cemre halleder diye düşünüyor sanırım ama cemre'nin de canı var insaf.

Beceremiyor. Bir de akıl edemiyor. Ben ara verdim annemlere geçtim. Kestirmeleri yap ben gelene kadar dedim. Yaptı zannediyorum. Biraz yapmış bırakmış..boya da kurumaya yüz tutmuş. O gün de çok delirdim yok dedim bundan olmaz. Her aşamayı söylemem lazım ki yapsın. Bu arada ben de ilk kez badana yapıyorum. Ben bilmediğim her şey için kafa yorup öğreniyorum. O çaba göstermek istemiyor.
Ooof bu ne ya? Siz koca almamışsınız evlat edinmişsiniz resmen. Eşitlikçi olayım diyorum, klasik kadın erkek rollerine takılmayayım diyorum ama yok yahu. Bu adamda beceri olmasını geçtim çaba da yok. Ben kimseye boşan boşanma demem. Size de sadece kendinizi unutmayın diyorum. Siz her şeyi sırtlanmak zorunda değilsiniz. Birlikte yürümek için yola çıktınız, eli ayağı tutan koca adamı sırtlanmak için değil.

Ekleme: pardon evlat da edinmemişsiniz. Çocuk zamanla emekle büyür, gelişir, destek olur. Siz görev edinmişsiniz. Benim buradan sinirimi bozdu.

Yok ya bir gün bile çekilmez .Kendinize bir iyilik yapın ve beklemeden bu adamı sepet yapın.Sizin evlilikte ağır basan bir artısı kalmamış maalesef

Bu yazdıklarınızı konunuzda kısa da olsa yazsaydınız keşke, eminim yorumlar daha farklı olurdu.

Bu anlattıklarınızdan kocanızın koca çocuk olduğu anlaşılıyor. Eşiniz daha çok 13-14 yaşlarında annesine ufak tefek işlerde yardım eden çocuk gibi. O yüzden ayrılmanız sizin hayriniza olur gibi.

Bu yazdıklarınızı konunuzda kısa da olsa yazsaydınız keşke, eminim yorumlar daha farklı olurdu.

Bu anlattıklarınızdan kocanızın koca çocuk olduğu anlaşılıyor. Eşiniz daha çok 13-14 yaşlarında annesine ufak tefek işlerde yardım eden çocuk gibi. O yüzden ayrılmanız sizin hayriniza olur gibi.
Evet aynen öyle maalesef. Çok detaya girmek istemedim çünkü son kez bir de böyle bakayım dedim ama maddi durumdan ziyade bu ara bu durumda beni çok etkiliyor. Aramız bozulunca daha bir beceriksiz daha bir akılsız oluyor. İsteksiz yaptığından öyle. Yoksa isteyerek yaptığı işlerde bu kadar beceriksiz degil.

X