Mutfak masrafı mı kira mı?

Siz dürüst ve empati sahibi birisiniz onu anladım bilerek yapmazsınız bu gizli bakıcı tutma olayını ama bilinç altınızda yapıyor olabilir misiniz? Eski konularınıza baktım bu adam bir erkek olarak size hiçbir zaman çok hitap etmemiş siz daha dediğim dedik, girişken daha baskın bir tip ararken eşiniz daha sakin mizaçlı kalmış. Adamın sizi sevdiğine eminim çünkü sizin bahane saydığınız şeyler aslında bahane değil zor bir hayat yaşıyor kendi doğasına göre. Bunu ya sizi çok sevdiği için yaşıyor ya da kendince hesapları var onun da.
Ya ne kadar inanırsınız bilmem ama gerçekten beklentim çok düşük. Sadece standart normal bir aile olmak istiyorum. Bir de ben emeğe çok önem veririm. Yani ne bilim bir yerde hizmetli olarak çalışsa ben hizmetli derim. Hani bazıları utanır kariyeri olsun ister ya. Ben asla o zihniyette değilim. Miktarı da önemli değil azla gecinebilirim. İlla bir yere yemeğe gidelim diye derdim yok.. ekmek arası yapıp da bir yere de gidilir. Şu anki çalışma sistemi benim de düzen kurmami engelliyor. İzni belli değil mesaisi belli değil. Bir şey istemesem ondan ben kaldıramıyorum sorumluluğu zorlanıyorum. İstesem sanki çalışmasına engel oluyormusum gibi oluyor işte gunun sonunda. Yani o an öyle demiyor ama bir ay sonra bir yerden tartışma çıkınca senin yüzünden çalışamıyorum ki olsun gardini alıyor.
Ayrılık sürecinde sevdiği için sadece zorlandığını çocukları falan düşünmediğini söylemişti. O boşanmış bir ailenin çocuğu..o yüzden çocuklar konusunda benim gibi kaygılı degil. Ben boşanmamis ama sürekli kavga eden bir ailenin çocuğuydum. Lisedeyken annem bosansin isterdim ama sonra iyi ki bosanmamislar demiştim.
Neticede zorla evlenmedim. Çok isteyerek evlendim. Karakteri o zamanda böyleydi. Karakteri ile ilgili sorunum yok. Hatta ilk başlarda ben onun işini desteklemiştim de. O zamanda bahaneleri vardı. Anne babası ayrıydı..babası ile gorusmuyordu. Maddi sorumlulukları vardı. Sebeplerinden yapamamış demistim. Bir noktadan sonra insanın daha aile odaklı düşünmesi gerekiyor bence. Yani o da yok bu da yok şu da yok olunca benim sabrım tukeniyor. Yoksa böyle bir karakterle düzenli işi olan biri olsa sorun olmazdı. Düzenli işi yok artı diğer konularda da sorumluluk bana kalıyor falan filan derken benim sabrım azalıyor.

Devretseniz ne olacak ki. Parası yok adamın ödemez geciktirir kirayı yine siz ödemek zorunda kalırsınız. Ben anlamadım çocuklar kücükse ve sizin maaş gecime yetiyorsa eşiniz evde oturup ev işi yapsın çocuk baksın madem. Ama bence de sabit maaslı işe girmesi lazım böyle olmaz. Bir yakınım bu durumdayd8 en son bosanacaktı şart koştu. Kadın memur adam issiz ya da para kazanmadıgı saçma işler pesinde sürekli borç var falan. Gece mesaili bir işe girdirdi adamı. Akşam gidip sabah geliyordu. 9glen de akşama kadar çocuklara vakıyordu. O şekilde düzen tutturulmustu.
Yine bence bir cacık olmayan bir evlilik ama o şekilde yürütüyorlardı
İşte o konuda uzlasamiyoruz. Girse mesela düz bir işe. Kendisi de kafa olarak daha rahat edecek. Bu yaptığı iş universiteden beri hayali falan gibi. Hep yapmaya çalışmış bir şekilde. Freelance şekilde yapabilme özgüveni gelince de hepten bağlandı. Hatta ben karşı cikmasam ofis falan da açardı. Ama çok korktum bir de ofis falan açar ordan hafızlık falan oluruz diye..bu sektörde çalıştığı önceki patronu kör topal idare ediyordu mesela ofisini. O kadının da başka meslegi vardı. Hatta eşi de mühendisi ama karı koca bu işi yapiyorlardi asla anlamıyordum onları. Karı koca maaşlı çalışsalar daha rahat edecekken bu işi yapiyorlardi. Hayır ticaret gibi bir iş de değil bence. Büyük paralar kazanıp köşe olma ihtimali de yok. Sadece duygusal tatmin gibi bişi.

Bu adam istediğiniz kadar maddi katkı yapamıyor olabilir ama sizin ve aileniz için çok şey yapıyor ama görmüyorsunuz. Adama sevginizin bittiğinden adımın melatonin olduğu kadar eminim o yüzden gözünüze batıyor yük sayıyorsunuz. Şuan adamı sırf çıkarlarınız uğruna evde tutuyorsunuz. Maddi değil ama çocukların bakımı, bakıcıya anneye mecbur kalmamak, anksiyeteyle uğraşırken bir destekçiniz olması vs. Kusura bakmayın amacım bir hemcinsimi kırmak asla olamaz ama burda 10 yılı geçkin üyeyim ilk defa bir kocanın durumuna kalbim acıdı. Bir insanın emeği bu kadar mı hiçe sayılır, zavallı adam salak gibi mutlu oluyordur bence her sabah size çikolatalı poğaça alırken halbuki karısının gözünde çocukları büyütene kadar katlanılması gereken bir yük..
Anneme de mecbur değilim eşime de. Tek başıma her işin üstesinden gelebilirim bakıcı da tutabilirim. Duygusal olarak o kadar güçlü değilim. Duygusal olarak zorlanirim. Ama diğer türlü kimseden bir çıkarım gerçek manada yok. Hiçbir zorunlulugim yok. Hatta maddi açıdan daha bile iyi olabilirim. Bunlar benim eşimin olumlu taraflarini görme cabamdan artık yağını çıkartıp öne sürdüğüm seyler.

Duygusal olarak ama çok zayıfım. O konuda evet muhtaç olduğum doğru olabilir. Ne bilim aile kalıp sorun yaşamak daha katlanilir geliyor. Diğer türlü mesela boşanma aşamasında çocuklarla tek gezmeye ciktigimda duygusal açıdan çok zorlandım. Ki ben çok da tek çocuklarla tatile bile çıkarım..sürekli çocuklarla tek çok faaliyet yaparım. Ama o ayrılık sürecinde zorundaydım ya. Hem kendimi duygusal olarak baskılanmış hissettim, hem de çok zor geldi tek başıma gezmek. Burda da kendimi korumak anlamında falan da değil. O konularda da iyiyimdir. Duygusal olarak işte. Artık üç kişiyiz. Üçümüz aynı anda çıkmak zorundayız falan gibi değişik bir ruh haliydi..belli her boşanmış kadının yaşadığı geçici bir haliydi ama bu konularda zayıf olduğumu kabul ediyorum.

İşte o konuda uzlasamiyoruz. Girse mesela düz bir işe. Kendisi de kafa olarak daha rahat edecek. Bu yaptığı iş universiteden beri hayali falan gibi. Hep yapmaya çalışmış bir şekilde. Freelance şekilde yapabilme özgüveni gelince de hepten bağlandı. Hatta ben karşı cikmasam ofis falan da açardı. Ama çok korktum bir de ofis falan açar ordan hafızlık falan oluruz diye..bu sektörde çalıştığı önceki patronu kör topal idare ediyordu mesela ofisini. O kadının da başka meslegi vardı. Hatta eşi de mühendisi ama karı koca bu işi yapiyorlardi asla anlamıyordum onları. Karı koca maaşlı çalışsalar daha rahat edecekken bu işi yapiyorlardi. Hayır ticaret gibi bir iş de değil bence. Büyük paralar kazanıp köşe olma ihtimali de yok. Sadece duygusal tatmin gibi bişi.
Bekarken ya da çocuk yokken anlayabilirim hayali falan diye. Ama şuan aklını basına toplaması gereken bir yaş. E demiyor musunuz eve katkın olmuyor diye . Ne diyor cevaben

Sevişmek mi demisim. Kadın erkek ilişkisi sadece sevişmek değildir.
başta öyle düşündüm ama sonraki bitkine yorumunuza rastlayınca eşinizin bir sürü işi üstlendiğini fark ettim. bence evliliğinizde çok büyük bir sorun yok. sadece toplumsal rolleriniz değişmiş. eşiniz sadece yeterince para kazanmıyor ama birçok işi sizden fazla yapıyor

Yani işte kar zarar hesabi dediğim bu gibi şeyler. Ya da ne bilim mesela kampa yada her kampa tek gidemem. Geçen ailecek gittik. Çocuk çadırda ortamizdaydi. Bir babasını öptü bir beni. Ne bilim cocuklarin böyle anlarıni bozmaya deger mi diyorum. Bir diyorum yok tamam katlanirim. Çünkü iş dışında karakter olarak zor biri değil. Aksine kolay biridir. Ama iş konusundaki inadida benim hayatımı başka yönlerden çok zorlaştırıyor. Mesela onun sabit işi olsa ben kiraya çıkmak yerine evimi satip ev alırdım oturduğum yerden. Geçen yılki büyük kavgamız bundandi. Ev sahibi ile kirada anlasamayinca ben büyük bir patlama yaşadım eşimi evden kovdum. Sabit işte calismadan asla devam etmeyeceğim dedim.
Yada işte ne bilim o evi komple gecindirse ben temizlik için ondan destek almak yerine düzenli kadın çağırırım. Ama işte ona güvenemiyorum ki. Dolayısı ile tasarruf için ilk kalem bu oluyor. Şimdi ona bin TL verene kadar biz yaparız modunda oluyorum.
Ama diğer yönden de çok yardımcıdır. Ama bu da işte bana göre artı değil. Bence olması gereken. O da bu yüzden bana bileniyor. Ben bunu artı görmediğim için. O mesela o gün erken toplantısı olsa da kahvaltıyı sorumluluk alır hazırlar gider. Ben mesela isim yogunsa o gün çocukları bile gözüm görmez. O bunu ben fedakarlık yapıyorum sen kıymet bilmiyorsun olarak düşünüyor. Ben ise hayatın esas gerçeğine odakliyim. Gerekirse o gün aç kalicaz, ki kimse aç kalmaz. Ama senin işin varsa işine odaklan. Yani o başarısızlığını kendi çok sorumluluk almasına bağlıyor. Bense bahaneleri olmasına. Böyle anlayış farklarımiz var.
Onda saldırgan bir üslup yok. Geçim ve para konusunda da o saldırgan üslup olmayinca ben deliyorum. Çünkü ben böyle değilim. Ben daha kaygılı olduğum için o olmazsa onu denerim bu olmazsa ötekini.
Biraz yetişme tarzı ile alakalı. Annesi onu öyle yetiştirmiş. Herşeyi önüne getirmiş. Fazla sorumluluk vermemiş. Ben ise cocuklugumdan beri çalışıyorum. Liseden beri kendim geciniyorum diyebilirim. Ailemden para almadım liseden beri. Özel ders verdim, yazları fabrikada çalıştım. Gerektiğinde pazardan parça kumaş aldım terziye diktirdim. Aynı cevvalligi onda göremeyince deliriyorum. Ki olması gereken de o zaten. Anormal olan onun durumu. Pes et işte olmuyorsa pes et ama yok.
şu kar zarar hesabı lafiniz bile zihniyetinizi gosteriyor evlilik konusunda,
ben daha en başından sizin makul olmadığınızı yazmıştım.

Bence bu evlilikten zarar gören biri varsa o da eşiniz, adam ayrılınca işleri bile düzelmiş o derece vaktini alıyor adamın ev vs ama farkında bile değilsiniz.
Suçlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz

Yani işte kar zarar hesabi dediğim bu gibi şeyler. Ya da ne bilim mesela kampa yada her kampa tek gidemem. Geçen ailecek gittik. Çocuk çadırda ortamizdaydi. Bir babasını öptü bir beni. Ne bilim cocuklarin böyle anlarıni bozmaya deger mi diyorum. Bir diyorum yok tamam katlanirim. Çünkü iş dışında karakter olarak zor biri değil. Aksine kolay biridir. Ama iş konusundaki inadida benim hayatımı başka yönlerden çok zorlaştırıyor. Mesela onun sabit işi olsa ben kiraya çıkmak yerine evimi satip ev alırdım oturduğum yerden. Geçen yılki büyük kavgamız bundandi. Ev sahibi ile kirada anlasamayinca ben büyük bir patlama yaşadım eşimi evden kovdum. Sabit işte calismadan asla devam etmeyeceğim dedim.
Yada işte ne bilim o evi komple gecindirse ben temizlik için ondan destek almak yerine düzenli kadın çağırırım. Ama işte ona güvenemiyorum ki. Dolayısı ile tasarruf için ilk kalem bu oluyor. Şimdi ona bin TL verene kadar biz yaparız modunda oluyorum.
Ama diğer yönden de çok yardımcıdır. Ama bu da işte bana göre artı değil. Bence olması gereken. O da bu yüzden bana bileniyor. Ben bunu artı görmediğim için. O mesela o gün erken toplantısı olsa da kahvaltıyı sorumluluk alır hazırlar gider. Ben mesela isim yogunsa o gün çocukları bile gözüm görmez. O bunu ben fedakarlık yapıyorum sen kıymet bilmiyorsun olarak düşünüyor. Ben ise hayatın esas gerçeğine odakliyim. Gerekirse o gün aç kalicaz, ki kimse aç kalmaz. Ama senin işin varsa işine odaklan. Yani o başarısızlığını kendi çok sorumluluk almasına bağlıyor. Bense bahaneleri olmasına. Böyle anlayış farklarımiz var.
Onda saldırgan bir üslup yok. Geçim ve para konusunda da o saldırgan üslup olmayinca ben deliyorum. Çünkü ben böyle değilim. Ben daha kaygılı olduğum için o olmazsa onu denerim bu olmazsa ötekini.
Biraz yetişme tarzı ile alakalı. Annesi onu öyle yetiştirmiş. Herşeyi önüne getirmiş. Fazla sorumluluk vermemiş. Ben ise cocuklugumdan beri çalışıyorum. Liseden beri kendim geciniyorum diyebilirim. Ailemden para almadım liseden beri. Özel ders verdim, yazları fabrikada çalıştım. Gerektiğinde pazardan parça kumaş aldım terziye diktirdim. Aynı cevvalligi onda göremeyince deliriyorum. Ki olması gereken de o zaten. Anormal olan onun durumu. Pes et işte olmuyorsa pes et ama yok.
aslinda sizin olay biraz seye benzemis .ev hanimlari evde bir suru is yapar ama bosanirken adam sen ne yaptin ki bunca yildir der .esinizin emegi sizin istediginiz toplumsal role uygun olmadigi icin gormemeyi tercih ediyorsunuz .

şu kar zarar hesabı lafiniz bile zihniyetinizi gosteriyor evlilik konusunda,
ben daha en başından sizin makul olmadığınızı yazmıştım.

Bence bu evlilikten zarar gören biri varsa o da eşiniz, adam ayrılınca işleri bile düzelmiş o derece vaktini alıyor adamın ev vs ama farkında bile değilsiniz.
Suçlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz
Eril düşünce yapınız olduğu için anlamamaniz normal.

Eril düşünce yapınız olduğu için anlamamaniz normal.
eril düşünce yapısı mi 😂
adam tüm ev işini yapıyor çocuk bakımını yapıyor hala derdiniz düzgün bir işe girmemesi ,
sürekli şikayet ediyorsunuz / yaptıklarını bile 3. sayfada anca yazmışsınız.
ben eril düşünceli değilim siz aynen anneniz gibi kontrolcü birisiniz ;
umarım bunu yakın zamanda fark edersiniz de çocuklarınıza yazık olmaz

aslinda sizin olay biraz seye benzemis .ev hanimlari evde bir suru is yapar ama bosanirken adam sen ne yaptin ki bunca yildir der .esinizin emegi sizin istediginiz toplumsal role uygun olmadigi icin gormemeyi tercih ediyorsunuz .
Tam tersi bence sizin zihninizde erkek yapısından dolayı bu şekilde görüyorsunuz. Siz, eşim, kv falan :) ben evin geçimine katkı sagladigim için ne sizden ne eşimden ne kv den takdir görmedim mesela. Eşim ev işinde benden daha az iş yapmasina rağmen bir anda emeği hiçe sayılmış oldu. Benim emeklerim? İkimiz tam olarak ortak sorumluluk alıyor bile sayılmayız. Terazinin benim tarafi daha ağır. Ben takdir beklemiyorum. Hayatın şartları içinde üstüme duseni yapıyorum. Erkek yapınca neden ovulmesi gerekiyor. Çocuk yemeğini yiyince aferin demek gibi. Zaten yemesi gerekiyor. Yemek yemesi ekstra bir durum olmamalı. Zaten yapması gerekenleri yapiyor. Ekstra altını cizmiyorum. Yok saysam zaten burda da dile getirmem. Anca cevremdekiler der adam bak bunu yapıyor sen görmüyorsun der. Altı çizilecek bir durum olarak görmüyorum sadece. Sizin eşiniz yapsa sizin eşiniz için de aynı şeyi soylerim.

eril düşünce yapısı mi 😂
adam tüm ev işini yapıyor çocuk bakımını yapıyor hala derdiniz düzgün bir işe girmemesi ,
sürekli şikayet ediyorsunuz / yaptıklarını bile 3. sayfada anca yazmışsınız.
ben eril düşünceli değilim siz aynen anneniz gibi kontrolcü birisiniz ;
umarım bunu yakın zamanda fark edersiniz de çocuklarınıza yazık olmaz
Sadece ilk sayfadaki yorumunuzda haklı çıkma çabası içinde tuhaf yorumlarınız var. Okumuyorsunuz bile. Yemek yapmak tüm evin işi mi oluyor. Çamaşır bulaşık ev süpürme silme bunları kim yapıyor. Kaç sayfa yazdım nerdeyse yarı yarıya olduğunu ama hala benzer şeyi söylüyorsunuz. Eril kısmı işte erkeğin yaptığı görünür oluyor. Erkek çocukla ilgilenirse iyi baba. Kadının yaptığı normal annelik. Bunlar zihninizdeki kodlardan kaynaklı.

Sadece ilk sayfadaki yorumunuzda haklı çıkma çabası içinde tuhaf yorumlarınız var. Okumuyorsunuz bile. Yemek yapmak tüm evin işi mi oluyor. Çamaşır bulaşık ev süpürme silme bunları kim yapıyor. Kaç sayfa yazdım nerdeyse yarı yarıya olduğunu ama hala benzer şeyi söylüyorsunuz. Eril kısmı işte erkeğin yaptığı görünür oluyor. Erkek çocukla ilgilenirse iyi baba. Kadının yaptığı normal annelik. Bunlar zihninizdeki kodlardan kaynaklı.
aynen aynen,
başka işim yok çünkü.

Tam tersi bence sizin zihninizde erkek yapısından dolayı bu şekilde görüyorsunuz. Siz, eşim, kv falan :) ben evin geçimine katkı sagladigim için ne sizden ne eşimden ne kv den takdir görmedim mesela. Eşim ev işinde benden daha az iş yapmasina rağmen bir anda emeği hiçe sayılmış oldu. Benim emeklerim? İkimiz tam olarak ortak sorumluluk alıyor bile sayılmayız. Terazinin benim tarafi daha ağır. Ben takdir beklemiyorum. Hayatın şartları içinde üstüme duseni yapıyorum. Erkek yapınca neden ovulmesi gerekiyor. Çocuk yemeğini yiyince aferin demek gibi. Zaten yemesi gerekiyor. Yemek yemesi ekstra bir durum olmamalı. Zaten yapması gerekenleri yapiyor. Ekstra altını cizmiyorum. Yok saysam zaten burda da dile getirmem. Anca cevremdekiler der adam bak bunu yapıyor sen görmüyorsun der. Altı çizilecek bir durum olarak görmüyorum sadece. Sizin eşiniz yapsa sizin eşiniz için de aynı şeyi soylerim.
takdir etmek karsilikli aslinda birbirinizi emeginizi yok saymamalisiniz iki taraf icin dd gecerli .ama derseniz ki cok sikayetciyim o zaman ayrilmaniz lazim madem begenmiyorsunuz bu kadar yapicak bir sey kalmamis o durumda .

Konuyu okuduğumda ilk aklıma gelen benim de buydu. Demek ki bunu sadece erkekler yapmıyormuş diye düşündüm konuyu görünce.

Ben çok keskeleri olan biriyim. Yani hep paraleldeki hayatımı yada seçimi merak ederim. Pişman olmaktan korktuğum için emin olamıyorum aslında. Mesela çok basit örnek nakliyeci seçerken son anda fiyatından dolayı diğerini seçtim. Tavsiye edilen değil de yüz TL daha uygun olan artı armut yorumları iyi olan..ve hiç memnun kalmadım. Sonra diğeri olsa daha iyi olurdu diye hayiflandim. Bir yıl sonra tekrar tasinmam gerekti. Bu sefer hiç başka araştırmadan diğerini seçtim. O daha kötü çıktı. Bunu genel karakterimi anlayin diye söylüyorum. Benim hayatımda da hiç siyah beyaz yok bu sebepten. Hep grili gel gitli. Bir de sonuna kadar dayanma hali de var bende. Eski isimde de oyleydim mesela. Bir sürü sorun vardı ama sonuna kadar dayanmistim. Çünkü yeni iş yerimde daha da kötü olmasından korkuyordum. Ve işimin iyi yanları uğruna devam ediyordum.
Yani kestiremiyorum. Müge anlı kaçan kadınlara diyor ya o zaman hiç birimiz anneli buyumezdik diye. Yani idare etmek mi gerek sonuna kadar, yoksa kendini mi öne koymak gerek..bu sorular tam cevabından emin oldugum ve kafamda net olan şeyler değil. İşte bir kez daha detaylı düşünmek istedim. Henüz düşünmedim. Öfkeyle düşünmek istemedim üzerinden bir kaç gün geçmesini bekliyorum..
Boşansan ne olacak ki şimdi harcadığından çok daha az nafaka verecek Bi de desteği de gitmiş olacak haftada Bi alıp gezdirir başta çocukları sonra onu bile ihmal eder. Adam evde baya işe yarıyor. Çok haksız sayılmaz eşin evde olmasa bu kadar rahat gözün arkada kalmadan çalışamazdın. Az da olsa maddi desteği de var hiçten çalışmıyor değil. Ama evden çalışınca rehavet çöküyor demek ki üstüne erken kalkamıyor. Gün içinde 2 çocuk 3 öğün yemek meyvesi okula götür getir alışveriş yap bunlar valla ev hanımlarının yaptığı şeyler ve bütün günü alıyor zaten. Madem işinde ilerlesin daha iyi kazansın istiyorsun biraz sorumluluğunu azaltıp çalışması için zaman ayarla. Dışarda çalışsa bakıcı tutarım demişsin tamam tutun yine ya da annen gelsin eşin tamamen vaktini işine harcasın Bi kaç ay deneyin bakalım iddia ettiği gibi vakti olursa daha iyi kazanırmıymış.

Boşansan ne olacak ki şimdi harcadığından çok daha az nafaka verecek Bi de desteği de gitmiş olacak haftada Bi alıp gezdirir başta çocukları sonra onu bile ihmal eder. Adam evde baya işe yarıyor. Çok haksız sayılmaz eşin evde olmasa bu kadar rahat gözün arkada kalmadan çalışamazdın. Az da olsa maddi desteği de var hiçten çalışmıyor değil. Ama evden çalışınca rehavet çöküyor demek ki üstüne erken kalkamıyor. Gün içinde 2 çocuk 3 öğün yemek meyvesi okula götür getir alışveriş yap bunlar valla ev hanımlarının yaptığı şeyler ve bütün günü alıyor zaten. Madem işinde ilerlesin daha iyi kazansın istiyorsun biraz sorumluluğunu azaltıp çalışması için zaman ayarla. Dışarda çalışsa bakıcı tutarım demişsin tamam tutun yine ya da annen gelsin eşin tamamen vaktini işine harcasın Bi kaç ay deneyin bakalım iddia ettiği gibi vakti olursa daha iyi kazanırmıymış.
ben adamın işini acaip merak ettim yalnız :KK64:

Sonradan yazdığınız ayrıntılarda eşiniz az buz şeyler yapmıyor yalnız. o saydığınız şeyler zaten günün tamamını tüketiyor. 2 çocuğum var aralarında mekik dokuyorum tüm gün. Hele bir de hasta olduklarında çalışmadığım halde kafayı yiyecek gibi oluyorum. Çocuklarım küçük gerçi. Yemek yapıp yedirme, üst baş değiştirme, banyo, dağıttıklarını saçtıklarını toplama vs. bunlar ufak görünen ama insanın tüm enerjisini alan şeyler. Bir gün eşim çocuklar büyüdü artık sana ihtiyacım kalmadı ama işte çocuklar etkilenmesin diye sürdürüyorum dese, cümlesi bitmeden önüne protokolü koyardım. Ya da eşinizin yerinde olsam hem bu işi hem de mesaili işi birlikte yürütür o parayla bakıcı ve temizlikçiyi ayarlar eve katkıda bulunur. Geri kalan her şeyi sen hallet derdim. Çünkü belli ki bu şekilde saygı görmüyor, görmeyecek. Saygı istenmez kendin alırsın. Yaptığı hata bu görünüyor. Tabi sizin anlattıklarınızı baz alıyorum.

X