Klomenle Hamile Kalanlar Kaçıncı Ayınızda Hamile Kaldınız ve Bebişler İkiz mi?

merhabalar bende pco nedeniyle klomen kullandım.daha ikinci ayında 4 tane folikül olgunlaştı..başka hiçbir ilaç kullanmadım üç tanesi tuttu 12.haftada bir tanesini sonlandırmak zorunda kaldım.şu an 20 haftalık ikizlerim...darısı başına ve tüm bekleyenlere inşallah hayırlısıyla

Merhabalar, ben de klomenle hamişliğe uğraşıyorum, 1 sabah 1 akşam olmak üzere 2 doz kullanıyorum. Bu 3. ayım. Acaba siz günde kaçar tane sabah/akşam kullandınız?
Sevgiler...opuyorumnanaktan

Herkese selam ben de geçen ay klomen ve çatlatma iğnesiyle hamileliğe uğraştım ama maalesef :1no2: bu ay da kist tedavisi görüyorum. Önümüzdeki ay yeniden klomen kullanıcam. Ama bende sadece bir yumurta gelişmişti. Bu kötü bir şey mi acaba? bilmiyorumkismile Ben eskiden ikizi düşünmek bile istemezdim ama artık ikiz istiyorum. Çok güzel bir duygu olmalı. Allah isteyen herkese nasip etsin. :Saruboceq:

merhabalar bende bu ay bebek işini ertelesekmi derken karar değiştirip klomen kullandım. tabi hızlandırmak amaçlı,bir sorum yoktu. hepsi hemen hemen aynı boyutlarda olmak üzere 4 yumurtam oluştu. çoğul gebelik olma ihtimali var. tabi tutarsa... bakalım bekliyoruz şubatın ilk haftası belli olur o zaman yazarım muhakkak.

ekarhan bende senle aynı durumdayım hiçbir sorunum yokken klomene başaldım bir an önce gebelik oluşması iin doktorum iğne olmam gerekmediğini normal yumurtalarım zaten çatladığı için kendi kendine herşeyin gelişeceğini söyledi bakalım benimde şubatın ilk haftası belli olacaka.s.

ekarhan bende senle aynı durumdayım hiçbir sorunum yokken klomene başaldım bir an önce gebelik oluşması iin doktorum iğne olmam gerekmediğini normal yumurtalarım zaten çatladığı için kendi kendine herşeyin gelişeceğini söyledi bakalım benimde şubatın ilk haftası belli olacaka.s.

aslında çatlatma iğnesi olsan iyi olurdu bazen klomenle kist olabiliyormuş iğne bu riski ortadan kaldırıyormuş. ben radyolojide çalışıyorum onun için tedbir almam gerekiyordu. inşallah ikimizde bu ay kavuşuruz bebeklerimize hayırlısıyla. bak haberlerini bekliyorum. bende yazarım muhakkak.

arkadaslar bende ikiz erkek bebegim olsun cok isterim benim 1 kizim var bende tedaviye baslicam klomen ve igne ile benim problemim yok ama ikiz icin yapacam size bir sorum var gunde kactane aldiniz ben iki tane alacakmsiim az degilmi sizce ikiz anneleri siz gunde kactane aldiniz

az olur mu ben bir tane kullandım. ayrıca dr um klomenle ikiz olması çok düşük bir ihtimal dedi. bu senin genetiğinle alakalı yani.

az olur mu ben bir tane kullandım. ayrıca dr um klomenle ikiz olması çok düşük bir ihtimal dedi. bu senin genetiğinle alakalı yani.
benim sulale hep ikiz dayimin ikiz halamin ikiz kuzenlerim min 3 tanesin ikiz daha ne olsun yumurtaliklarim normal ben sirf ikiz olsun diye 4 alim diyorum

ya o zaman senin kuvvetli bir ihtimal. genetiğinde varsa olur allah ta istedikten sonra. bir problem yoksa yumurtalıklarında normalinden fazla oluşuyor zaten ilaçla yumurtan. yani ikiz şansın da artıyor tabi. ben bir tane kullandım 4 tane oluştu. inşallah seninde dilediğin gibi olur. hepimiz için hayırlısı olsun. buraya yaz sonucu oldu mu?

ya o zaman senin kuvvetli bir ihtimal. genetiğinde varsa olur allah ta istedikten sonra. bir problem yoksa yumurtalıklarında normalinden fazla oluşuyor zaten ilaçla yumurtan. yani ikiz şansın da artıyor tabi. ben bir tane kullandım 4 tane oluştu. inşallah seninde dilediğin gibi olur. hepimiz için hayırlısı olsun. buraya yaz sonucu oldu mu?

ok canim yazazrim ben yurtisinda oturuyorum tr de gecen yil doktora gitmistim bu ihtimalle ikiz ve erkekolma olasilini oyledi gunde 3 tane al adetin da 5 gun 11 yada 12 gun aci 36 saat sonra iliski dedi bakalim ilacrari kendim alip ignemi vuracam kalcadan vuruluy deilmiigeler preng ignesi senin ikizmi oldu ikzleremi hamilesin?

yok canım ne ikizi. keşke olsa... bende klomen ve iğne kullandım ben beklemedeyim henüz. benim dr um yumurtalarımın hepsinin(4 tane oluşmuştu) aynı boylarda olması ve ailemdede ikiz olması sadece olabilme ihtimali oluşturuyor ama çok isterdim olmasını. benim meslek sıkıntılı bir kerede iki tane olsa sevinirdim. ama hayırlısı olsun tabi öncelik bu.

benim sulale hep ikiz dayimin ikiz halamin ikiz kuzenlerim min 3 tanesin ikiz daha ne olsun yumurtaliklarim normal ben sirf ikiz olsun diye 4 alim diyorum

bence doktorunuza sormadan öyle ilaç almayın genetiğinizde zaten varmış zararlı olabilir

canım öncelikle tedavin hayırlı olsun..inşallah tez zamanda olumlu neticelenir..
ben ilk klomen kullandığımda sadece 1 tane döllenebilecek nitelikte,kaliteli yumurtam oluştu..çatlatma iğnesi oldum ve doktorumuz birlikte olmamız için gün ve saat verdi..fakat eşim ağır bir grip oldu ve tam o güne denk geldi ve biz olması gereken saat aralığında birlikte olamadık malesef..
doktorum klomen i üstüste kullanmamı istemedi ve 1 ay ara verdik..
sonraki ay yine klomen içtim fakat bu sefer de hiç yumurtam oluşmadı..doktorumuz hemen bir iğne verdi ve 1 hafta göbeğimden o iğneyi oldum..kontrole gittiğimizde 5 tane istenen olgunlukta kaliteli yumurtam oluşmuştu ve çatlatma iğnemi oldum..doktorumuz yine birlikte olmamız için gün ve saat verdi..bu sefer çatlatma iğnesini olduğum gün dahil üstüste 5 gün birlikte olduk..
doktorum çatlatma iğnesini olduğum günden 15 gün sonra test yapmamı istedi..yaptım fakat çok belirgin değildi..hemen kan testi yaptırdım..o da ne bu sefer olmuştu..
bunun üzerine de bazı badireler atlattık fakat şimdi Allah kısmet ederse bir kız bir erkek evlat sahibi olmaya adayım..
darısı senin başına, inşallah Allah gönlüne göre verir..yardımcı olabileceğim ne olursa her zaman paylaşabiliriz...

çok sevindim senin adına.darısı bana seninki gibi olur inş benimkide
bu ay klomen kullandım günde 3 tane.ama yumurta oluşmadı.bi ay daha kullanıcaaam galiba.olmazsaiğneye geçiceez.hayırlısıyla kucağına alırsın inş.
allah analı babalı büyütsün.maşallah

Merhaba Canım,
Ben de klomen kullanıyorum, iğne olmuyorum. Bu ay 4. ayım, hayırlısı ile artık ben de anne olmak istiyorum...
Hakkımızda hayırlısı canım...a.s.

merhaba arkadaşlar
benim bir yıldır çocuğum olmuyordu daha önce birkaç defa hamile kaldım ama düştüler, bu ay dr gittim klomen+glukofen+aspirin ve 14. gün çatlatma iğnesi verdi.
umarım benim de ikizlerim olurr:CüvCüv:kaydirigubbakcemile5alsanaalsanasmile

bu arada anne ve anne adayı olan herkesi kutluyorum opuyorumnanaktan
bizim için de dua edin noluuuurr:Saruboceq:

bnde klomn kulandım ilk kullanıgmda hiç olusmadı hatta kist oldu ikinci kullanısımda yani bu ay 2 yumrtam olustu bu seferde bri catladı ama dün test yaptım bu yada oladı malesef bnde cok merak ediyorum kacıncı ayınızda kaldınız bn ikiz degil tekede razıyım ama olmuyo işte :KK43:

bende klomen ve catlatma ıgnesı kullandıgım ılk ay hamıle kalamadım ıkıncı ay ıgneyıde bıraktım ılacıda o ay hamıle kaldım suan 10 bucuk haftalık ıkızlerıme hamıleyım allah herkese yasatsın bu mutlulugu ben cok dualar ettım ve sonunda oldu allah butun ısteyen kardeslerıme versın rabbımden bunu ısterım saglıkla kucaklarımıca alalım ıns.uzulmeyın kızlar o bebıslerde vaktınıbeklıo ben tam 2 buuck sene bekledım

X