Klomenle Hamile Kalanlar Kaçıncı Ayınızda Hamile Kaldınız ve Bebişler İkiz mi?

merhaba arkadaslar bende klomen kullanıyorum bugun ıkıncı gunum bakalım hayırlısıyla inşallah olur.ama doktorum bana ıgne fılan vermedı sadece klomenı ve su tarıhlerde ilişki olmasını onerdı bakalım ınsallah bende hayırlı haberı verırım burdan
bırde benımde bı arkadasım klomenle hamıle kaldı hemde ikiz bebişler. suan 4aylık hamıle
herkesın Rabbım gonlune gore versın:emir_bebek:

kızlar selamlar benim testlerimde fsh:11 çıktı doktorda klomen verdi kısmet olursa adetim 5.günü yani 31 martda başla dedi 5 gün boyunca içiceğim ve 9 nisanda buraya gel dedi ama ilişki falan bişeyy demedi ben ilacı bitirdikten ne zaman ilişkiye girmem gerek acaba:KK43: ayrıca 9 nisan ilacı bitirmemn 5.günü doktora gitmiş olacağım o zamandan sonra mı ilişki diyecek sizce ayrıca iğne falanda bişey demedi.. fsh yüksek çıktı ya o yüzden mi acaba yaa

Merhaba bdroner doktor sana 9 nisanda gel demiş,gittiğinde yumurtalarına bakacak yeterli büyüklüğe ulaşmış mı diye. Sonra iğne vurulursun ve iğneden 36 saat sonra da gün aşırı ilişki önerecektir.Bazı doktorlar da iğne vurmuyormuş, o doktorun vereceği bir karar. İğne yumurta çatlatmak için. Umarım bebeğine kavuşursun ben 2 ay klomen+çatlatma iğnesi kullandım fakat bende işe yaramadı. İnşallah sende işe yarar. Doktor çok stres yapıyorsun dedi ve 2 ay dinlenmeye bıraktı beni. Sen fazla stres yapma. Hayırlı haberlerini duymak dileğiyle. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Umudunuzu kaybetmeyin bence.
Ben de 1 ay klomen kullandım, kontrole gittiğimde doktorum ilacın işe yaramadığını ve yumurtalarımın yeterli kadar büyümediğni söylemişti, 1 ay daha klomen deneyip, beklemeden aşılamaya geçelim demişti. Aşılama daha etkili olduğu için yapmak istiyorlar heralde.
Yumurtaların büyümemiş dediği ay hamile kaldım. Ne 2. kez klomene ne de aşılamaya gerek kalmadı.
Ben inanıyorum ki herşeyin zamanı vardır, neyin ne zaman olacağını kimse bilemez.
O yüzden umudunuzu kaybetmeyin, Rabbim en kısa zamanda nasip etsin inş.

Çok teşekkür ederim. Sanırım çok fazla stres yaptım ben. Cumartesi gittim. 2 ay dinlen dedi doktor. Sonra da tekrar klomen kullanalım dedi. Aşılamadan bahsetmedibu sefer.Ben klomen kullanınca yumurtalarım hep büyüdü,büyümeme gibi bir sorun yaşamadım.Ama neden olmuyor anlamadım. Bir de doktor bana sen de pko yok,multikistik var dedi. Tabi ben anlamadım o da ne gibi baktım yüzüne,merak etme daha iyi bir şey pkoya göre dedi. Sizin adınıza çok sevindim,Allah sağlıkla büyümeyi nasip etsin bebeğinize.Çok doğru demişsiniz her şeyin bir zamanı vardır. Tekrar görüşmek dileğiyle...

Merhaba bdroner doktor sana 9 nisanda gel demiş,gittiğinde yumurtalarına bakacak yeterli büyüklüğe ulaşmış mı diye. Sonra iğne vurulursun ve iğneden 36 saat sonra da gün aşırı ilişki önerecektir.Bazı doktorlar da iğne vurmuyormuş, o doktorun vereceği bir karar. İğne yumurta çatlatmak için. Umarım bebeğine kavuşursun ben 2 ay klomen+çatlatma iğnesi kullandım fakat bende işe yaramadı. İnşallah sende işe yarar. Doktor çok stres yapıyorsun dedi ve 2 ay dinlenmeye bıraktı beni. Sen fazla stres yapma. Hayırlı haberlerini duymak dileğiyle. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

çok çok sağol.. ben çok fazla stres zaten yapıyorum elimden geldiğince kafamı dağıtmaya çalışıyorum ama yok çıkmıyor aklımdan sürekli ağlamak istiyorum.. sürekli dua okuyorum.. ya Allah korusun ama ya büyümemişse ne olucak bana sadece 2 ay denicez dedi sonra yönlendirecekmiş heyecandan nereye diye sormayı unutmuşum :KK43: tüp bebek mi diyecek acaba bu arada ben araştırdım hayıt tohumu çok iyiymiş aldım şifa olur belki sende dene istersen

kızlar siz bliyor musunuz? sağlıklı bir kadında kaç tane yumurta oluyor.. kıyaslama yapıcağım da :KK43: ona göre üzüleyim diyorum..

çok çok sağol.. ben çok fazla stres zaten yapıyorum elimden geldiğince kafamı dağıtmaya çalışıyorum ama yok çıkmıyor aklımdan sürekli ağlamak istiyorum.. sürekli dua okuyorum.. ya Allah korusun ama ya büyümemişse ne olucak bana sadece 2 ay denicez dedi sonra yönlendirecekmiş heyecandan nereye diye sormayı unutmuşum :KK43: tüp bebek mi diyecek acaba bu arada ben araştırdım hayıt tohumu çok iyiymiş aldım şifa olur belki sende dene istersen

Çok stres yapmayın. Ben de stresliydim. Benim yumurtalarım büyümüştü ama gebelik olmadı. Şimdi dinlenmedeyim. Ben doktoruma 2 ay dinlendikten sonra 1 kere daha klomen kullanmak istiyorum dedim. O da tamam dedi. Ben de sürekli ağlıyordum sonuç alamayınca ama şimdi kafamı başka şeylerle meşgul ediyorum aklıma geliyor tabi ama hemen uzaklaşıyorum. Allahım vaktini biliyordur diyorum. Teşekkür ederim hayıt tohumu için. Ben de bal+tarçın+çörek otu karışımına başlayacağım.Bir de incir kürü var sitede okudum,onu da bir araştırın isterseniz. Artık olursa olur diye düşüneceğim. Çünkü doktorum yumurta büyüten hormonlar beyinden salgılanıyor ve sen kendini sıktıkça döllenme olmuyor rahat ol dedi. Bakalım spora falan başlıycam.
Büyümemişse böyle deneyin der. Klomenden sonuç alamayınca aşılama yapılıyor sonra tüp bebek. Valla ben araştıra araştıra her şeyi öğrendim,doktor bana asistan olarak alayım sizi diyor. İşine fazlaca karışıyorum.
Diğer sorunuza da cevap sağlıklı kadında 1 tane yumurta büyümesi gerekiyor. Ancak klomen 1 den fazla büyüsün ve gebelik şansı artsın diye kullanılıyor. Benim yumurtalar büyümüştü. Yani yumurtaların büyümesi de yeterli değil. Çatlayacak ve döllenecek. İnşallah tüm isteyenlerinki döllenir. AMİN. Dualarınızda bizleri de eksik etmeyin. Ben de dualarıma artık tüm herkesi katıyorum.Güzel haberlerinizi bekliyorum. Hoşçakalın.

Çok stres yapmayın. Ben de stresliydim. Benim yumurtalarım büyümüştü ama gebelik olmadı. Şimdi dinlenmedeyim. Ben doktoruma 2 ay dinlendikten sonra 1 kere daha klomen kullanmak istiyorum dedim. O da tamam dedi. Ben de sürekli ağlıyordum sonuç alamayınca ama şimdi kafamı başka şeylerle meşgul ediyorum aklıma geliyor tabi ama hemen uzaklaşıyorum. Allahım vaktini biliyordur diyorum. Teşekkür ederim hayıt tohumu için. Ben de bal+tarçın+çörek otu karışımına başlayacağım.Bir de incir kürü var sitede okudum,onu da bir araştırın isterseniz. Artık olursa olur diye düşüneceğim. Çünkü doktorum yumurta büyüten hormonlar beyinden salgılanıyor ve sen kendini sıktıkça döllenme olmuyor rahat ol dedi. Bakalım spora falan başlıycam.
Büyümemişse böyle deneyin der. Klomenden sonuç alamayınca aşılama yapılıyor sonra tüp bebek. Valla ben araştıra araştıra her şeyi öğrendim,doktor bana asistan olarak alayım sizi diyor. İşine fazlaca karışıyorum.
Diğer sorunuza da cevap sağlıklı kadında 1 tane yumurta büyümesi gerekiyor. Ancak klomen 1 den fazla büyüsün ve gebelik şansı artsın diye kullanılıyor. Benim yumurtalar büyümüştü. Yani yumurtaların büyümesi de yeterli değil. Çatlayacak ve döllenecek. İnşallah tüm isteyenlerinki döllenir. AMİN. Dualarınızda bizleri de eksik etmeyin. Ben de dualarıma artık tüm herkesi katıyorum.Güzel haberlerinizi bekliyorum. Hoşçakalın.

canım benim ya dualarımda hepimiz tanıdığım tanımadığım herkes var.. İnşallah Allah kabul eder.. ya gerçektende takmamak gerek ama yeniliyoruz kendimize yoksa düşünsenize Allah ol derse olacak herşey bünyemzde tastamam da olsa "ol" demezse olmayacak.. herşeyin en hayırlısını kısmet etsin hepimize.. bugun bende doktorumu aradım benim ara kanamam vardı o yüzden gitmiştim doktora testlerde sıkıntı çıkıntı klomeni öylelikle verdi şuanki var olan kanamayı erken adet dedi geçen ayda aynısı oldu ama adetimde kanamadan sonra tam 28.gün geldi şu an yine kanamam var gerçek adetimde 6 nisan doktora göre 6 nisanda ayrıca adet olmıyacağım eee diyorum geçen ay da yok demiştiniz ama oldum ama bu ay olmıyacaksın stresten sadece dyor klomene başlıyorum kısmetse yarın nisan 6 da adet olursam bide herşey boşuna çıkıcak eşimde içme düzene girsin adetlerin diyor doktor iç diyor kararsızım ama içicem heralde.. çok arada kaldım.. :KK43:

selam hamilar.benimde 4 senedir bebegim olmuyor pco hastasiyim ve erkeklik hormonlarim yani androjen ve testesteron hormonlarim yüksek ama minimum seviyede.heray adet oluyorum ama 32-40 günler arasinda.doktorum bu ay klomen verdi kullandim 12.gün ultrasonda 3 yumurtalik olusmustu sagda 2 21 mm büyüklügünde solda 1 oda 21mm.rahim sivisininda cok güzel oldugunu söyledi ikiz olma olasiliginin yüksek oldugunu söyledi.biz o gün iliskiye girdik ama diger günler bisey olmadi esim grip oldu.yani 1 kere iliskiyle tutmusmudur bilmiyorum.suanda duphaston kullaniyorum 25.adet günüme kadar.bakalim ne olacak insallah tutmustur.Birde klomenle hamile kalanlara sorum.süpheli iliskiden sonra karin agrisi oldumu sizde????

selam hamilar.benimde 4 senedir bebegim olmuyor pco hastasiyim ve erkeklik hormonlarim yani androjen ve testesteron hormonlarim yüksek ama minimum seviyede.heray adet oluyorum ama 32-40 günler arasinda.doktorum bu ay klomen verdi kullandim 12.gün ultrasonda 3 yumurtalik olusmustu sagda 2 21 mm büyüklügünde solda 1 oda 21mm.rahim sivisininda cok güzel oldugunu söyledi ikiz olma olasiliginin yüksek oldugunu söyledi.biz o gün iliskiye girdik ama diger günler bisey olmadi esim grip oldu.yani 1 kere iliskiyle tutmusmudur bilmiyorum.suanda duphaston kullaniyorum 25.adet günüme kadar.bakalim ne olacak insallah tutmustur.Birde klomenle hamile kalanlara sorum.süpheli iliskiden sonra karin agrisi oldumu sizde????

Allah inşallah kısmet etmiştir.. inşallahh tutmuştur :) Allah hepimizin gönlüne göre verir İnşallah.. sonucu bizlerle de paylaşın herşeyin hayırlısı olsun.. ya birşey sorucağım doktora gittiğinizde klomenden sonra yumurtladığınızı görmek için doktor ultrasondan mı baktı yoksa vajinal muayene m etti? Bende kısmetse hafta sonu gidiceğimde muayeneyi nerden yapıcak bileymde psikolojimi ona göre hazırlıyayım diyorum :))

arkadaşlar klomen hapım bitti bugun bitişinin ilk günü kısmetse haftasonuna doktordayım.. fakat sormak istediğim birşey var daha önce klomen kullananarkadaşlar hapı içtğimin son gününde ve bugunde yumurtalıklarımda ara ara ağrı geliyor.. bu normal birşey mi? yumurtladığıma dair belirti oluyor mu? çok korkuyorum ben ya.. ya hiç yumurta oluşmadı ise? o zaman ne yapacağım :KK43: çok korkuyorum..

kızlar bir konuyu size danışmak istiyorum.diyelim adetin 5.günü başladık klomene,sonra çatlatma iğnesi olmazsak ilaç bittikten ne kadar süre sonra ilişkiye girmemiz gerekiyor.benim adetlerim çok düzenliydi.çalışmalara başlar başlamaz olur gibi bi hisse kapılmıştım.şimdi sürekli neden bu kadar yıl bekledim diye düşünüyorum.psikolojim bozuldu resmen.gerçi keyfimden beklemedim akademik kariyer en büyük hayalim olduğu için yıllarca erteledim:KK43:
bir de benim en büyük sıkıntım jinekoloğa gitmekten çok çekiniyorum.nasıl bir yol izleniyor.klomeni illa drun mu yazması gerekiyor,eczaneden kendimiz alamıyor muyuz? yumurtaları takibini yaptırmak şart mı,bu yumurtayı iğneyle çatlatmak şart mı? nolur bana cevap verin sabırsızlıkla bekliyorum.

Son düzenleme:
arkadaşlar klomen hapım bitti bugun bitişinin ilk günü kısmetse haftasonuna doktordayım.. fakat sormak istediğim birşey var daha önce klomen kullananarkadaşlar hapı içtğimin son gününde ve bugunde yumurtalıklarımda ara ara ağrı geliyor.. bu normal birşey mi? yumurtladığıma dair belirti oluyor mu? çok korkuyorum ben ya.. ya hiç yumurta oluşmadı ise? o zaman ne yapacağım :KK43: çok korkuyorum..

evet insallah tutmustur insallah seninkide tutar.ultrasonu vajina ultrasonundan yapti.ama her doktorun kendine has muayene sekli var bilmiyorum seninki nasil yapar büyük ihtimalle vajinal olur.karin agrisina gelince ben klomene basladigim ilk günü karnm agridi hafif yumurtladigim zamanlardada agridi hissettim yumurtladigimi.ve agri yumurtladiktan sonrada birkac gün devam etti ama suanda agri yok sadece ara ara batmalar oluyor..oda hergün degil allah hayirlisini versin

kızlar bir konuyu size danışmak istiyorum.diyelim adetin 5.günü başladık klomene,sonra çatlatma iğnesi olmazsak ilaç bittikten ne kadar süre sonra ilişkiye girmemiz gerekiyor.benim adetlerim çok düzenliydi.çalışmalara başlar başlamaz olur gibi bi hisse kapılmıştım.şimdi sürekli neden bu kadar yıl bekledim diye düşünüyorum.psikolojim bozuldu resmen.gerçi keyfimden beklemedim akademik kariyer en büyük hayalim olduğu için yıllarca erteledim:KK43:
bir de benim en büyük sıkıntım jinekoloğa gitmekten çok çekiniyorum.nasıl bir yol izleniyor.klomeni illa drun mu yazması gerekiyor,eczaneden kendimiz alamıyor muyuz? yumurtaları takibini yaptırmak şart mı,bu yumurtayı iğneyle çatlatmak şart mı? nolur bana cevap verin sabırsızlıkla bekliyorum.

dr kontrolünde aliniyor.yumurtlama takibini yapmak tabiki iyi nezaman iliskiye girecegini bilirsiniz.,ben hem dr takibi hemde ovulasyon testiyle takip ettim.yumurta catlatma ignesi daha sonraki asamalarda geliyor sanirim önce hap tedavisi uygulaniyor olmazsa ignede yapiliyor.

dr kontrolünde aliniyor.yumurtlama takibini yapmak tabiki iyi nezaman iliskiye girecegini bilirsiniz.,ben hem dr takibi hemde ovulasyon testiyle takip ettim.yumurta catlatma ignesi daha sonraki asamalarda geliyor sanirim önce hap tedavisi uygulaniyor olmazsa ignede yapiliyor.
hmmm anladım.dra gitmekten korkuyorum.alıp başlasam sonra yumurta takibi için gitsem dedim ama:KK43:

Eva bence doktora gitmelisin. Çünkü klomen kullandıktan sonra birden fazla yumurtan oluşuyor ve eğer kendi kendine çatlayamazsa kist oluşuyor. Doktor benimkini şansa bırakmadı her seferinde iğne ile çatlattı. Çünkü 3 yumurtam olmuştu. Yani çatlatılmasa 3 tane kistim olacaktı.Korkmaya gerek yok. Ama doktor kontrolü mutlaka gerekli. Ben 2 ay kullandım, gebelik olmadı ama doktor 2 ay ara verdi şimdi. Demek ki çok da iyi bir şey değil ve kullanımına dikkat edilmesi gereken bir ilaç klomen.

jinekologdan cekiniyorsan nasil cocuk doguracaksin? klomen oyle gidipta bakkaldan alabilecegin birsey degil. kesinlikle doktor izniyle kullanilacak birsey. bende bu ay ilk defa kullaniyorum. ben 3. adet gunumde icmeye basladim bugun 5. gunumdu bakalim neler olacak sabirsizlikla bekliyorum. ins. Rabbim bizleri gorur ve kucaklarimizi hayirlisiyla doldurur.

sorma yaa hiç sevmiyorum jinekoloğa gitmeyi bilmiyorum nasıl olacak.preseed alırım belki bu ay için bir de öyle denedikten sonra olmazsa klomen için giderim artık doktora.hayırlısı olsun herkes için inşallah

Arkadaşlar doktora gittim yumurtalar olmuş sol tarafta da sağ tarafta da yumurta var sol taraftaki gerçek yumurtaydı nasıl sevndm anlatamam hatta gebe olan kadınları düşündüm de o ultrasonda bebeklerini görmek gerçekten de dünyanın en mükemmel duygusudur eminim.. doktor bu arada çatlatma iğneside yaptırdı ya iğne olurken çok ağladım göbekten olunca çok korktum iğneden de çok korkuyorum ama ne ağladım sinirlerim boşaldı heralde bu arada hiç canımda yanmadı.. çatlatma iğnesinden 1 gün sonrasına ilişki önerdi.. hayırlısı Allah'tan. benim içinde dua edin ne olur..

arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim kloemn tadavisini doktor takibinde oluyorum.doktor 3 klomen içirdi günde.ve 2 adet yumurtam oldu...biri 21 diğeri 19 boyutlarında ...
dün çatlatma iğnesi oldum hemen...doktor bana hemen ilişki dedi.36 saat bekle flan demedi..tüplerde sperm bulunsun dedi..bakalım bu ay pressed de kullandım nasip....işallah gelir bebeğim

X