Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Kızlar yarın saat 11 gibi doğuma gireceğim..
Dualarınızı esirgemeyin ne olur.. Kandil yarın güzel bir günde kavuşacağız kızımla inşallaah...
Domestekus sorarım canım aradığım zaman..

darısı hepimizin başına, kolaylıkla paniklemeden doğum yaparız inşallah ve bu sıkıntılarımızın geçmesini diliyorum Allah'tan

Dualarınızı esirgemeyin ne olur.. Kandil yarın güzel bir günde kavuşacağız kızımla inşallaah...

Arkadaşım hayırlı doğumlar inşallah cümlemize, İnşallah hayırlı sağlıklı bir şekilde yavrunu almışsındır kucağına.. Cümleten hayırlı kandiller, Allah' ım bu mübarek günde bütün korktuklarımızdan emin eylesin bütün umduklarımıza da nail eylesin inşallah.

Ben dogumdan once annemlerde kalirken sadece uykusuzluk problemim kalmisti yani diger bütün sıkıntilarim baya bi hafiflemisti ilaci doguma yakin birakmistim zaten biliyorsunuz olaaylari kalan ufak tefek sikntlarida gebelige bagliyordum iki gundurde hastanede en ufak skntı hissi gelmedi hep bebegime odakliydm ama eve gelir gelmez basti fena bi skntı ayni bu hastaliga ilk yakalandigim gunlerdeki gibi oldum bi anda yine :KK43:

Suanda vücudumda bir uyusma ameliyat agrim olmasina ragmen yatamiyorum ya oturuyor ya ayakta duruyorum buda beni yoruyor canim aciyor oysa hastanede hic kalkmadan yatabildim
Esim canim benim ya hamileligim boyunca yanimdaydi iki gundur benimle aci cekti resmen bugünde simdi duramayan halimi gôrdükce benimle agliyor oda :KK43:
Simdi bide emzirme olayi var ne yapmaliyim ne ôneriyirsunuz lutfen yardim edinn

merhaba sevimcim ...yanlis anlamadiysam ilacini doguma yakin birakmissin ..butun bu olanlarin sebebi odur ... bence ps'k'yatristinle gorusup tekrar baslamanda fayda var .. paxil in anne sutune en az gecen antidepresen oldugunu biliyorum ... Muhtemelen senin bile farkinda olmadigin bilinc alti endiselerin tum bunlari tetikliyor.. zaten bebek yuzunden yoruluyorsun .. cokta zorlama kendini derim .. cunku uykusuzluk bebek aglamalari yeni annelik ve vucudun su anda yeniden bir hormonal degisiklik geciriyor ..Tum bunlar o yasadigin huzursuzlugun sebebi ... yada ilac kullanmak istemiyorsan psikoterapi oneririm ama cok pahaliya mal oluyor .. sakin moralini bozma birde yazdiklarindan sanki dogum olunca butun paniklerin bitecek inancinin sarsildigini hissettim .. bence inanmaya devam et .. bitevcek tabiki ama bu illlet oyle bicakla kesilmis gibi bitmio .. ara ara bu sekilde savaslar olacak .. kaybetmen yada kazanman onemli deil .. don bak .. hic yapamam dedigin dogumu yaptin .. bebegin var .. bence sen hala 1- 0 ondesin panik ataga karsi ...Kacma panik ataktan .. uzandin ve sikintin artmaya m i basladi ..birak artsin ..inan bana sana fiziksel olarak bir zarar veremez o sikinti .. verseydi zaten veririrdi .. tamammen sahte bir korku .. takilmamaya calis o korkuya .. birde bebgine bakip aglaman bence annelik duygusundan ... belkide mutluluktan ama endiselerin bu surecte cok yuksek oldugu icin farkedemiyor olabilirsin ... yola devam .yilmak yok :)))

melek sana bol sans dogumda umarim hersey yolunda gider .. goz acip kapayincaya biter ...Mutlu muytlu evin yolunu tutarsin bebeginle ...

bende 10 haftalık hamileyim ve panık atak krızlerınden cok yoruldum dısarı cıkamıyorum cıksam hemen kosarak eve donmek ıstıyorum bebegımede bısey olacak diye korkuyorum belkı bu 3 ay bıtınce tekrar panık atak ılaclarıma baslayabılırımm tabıkı doktor kontrolunde olarak Allah hepımızın yardımcısı olsun :KK43:

bende 10 haftalık hamileyim ve panık atak krızlerınden cok yoruldum dısarı cıkamıyorum cıksam hemen kosarak eve donmek ıstıyorum bebegımede bısey olacak diye korkuyorum belkı bu 3 ay bıtınce tekrar panık atak ılaclarıma baslayabılırımm tabıkı doktor kontrolunde olarak Allah hepımızın yardımcısı olsun :KK43:

selam .. hayırlı olsunnn hamıleleıgın .. hangı ılacı kullanıyordun bundan önce

Sevim korkma şu an o duyguya çok yoğunlaştığın için geçmedi korkusu yaşıyorsun. Bak bebeğinde doğdu baktınki başedemiyosun o zaman tedavi edici bir ilaca başlarsın Allah'ın izniyle tabi bu sırada bebeğini emziremeyebilirsin ama önce sen sağlıklı olacaksınki bebeğine yetebilesin. Rabbim en hayırlı olanı nasip etsin sana ve hepimize arkadaşım

merhaba sevimcim ...yanlis anlamadiysam ilacini doguma yakin birakmissin ..butun bu olanlarin sebebi odur ... bence ps'k'yatristinle gorusup tekrar baslamanda fayda var .. paxil in anne sutune en az gecen antidepresen oldugunu biliyorum ... Muhtemelen senin bile farkinda olmadigin bilinc alti endiselerin tum bunlari tetikliyor.. zaten bebek yuzunden yoruluyorsun .. cokta zorlama kendini derim .. cunku uykusuzluk bebek aglamalari yeni annelik ve vucudun su anda yeniden bir hormonal degisiklik geciriyor ..Tum bunlar o yasadigin huzursuzlugun sebebi ... yada ilac kullanmak istemiyorsan psikoterapi oneririm ama cok pahaliya mal oluyor .. sakin moralini bozma birde yazdiklarindan sanki dogum olunca butun paniklerin bitecek inancinin sarsildigini hissettim .. bence inanmaya devam et .. bitevcek tabiki ama bu illlet oyle bicakla kesilmis gibi bitmio .. ara ara bu sekilde savaslar olacak .. kaybetmen yada kazanman onemli deil .. don bak .. hic yapamam dedigin dogumu yaptin .. bebegin var .. bence sen hala 1- 0 ondesin panik ataga karsi ...Kacma panik ataktan .. uzandin ve sikintin artmaya m i basladi ..birak artsin ..inan bana sana fiziksel olarak bir zarar veremez o sikinti .. verseydi zaten veririrdi .. tamammen sahte bir korku .. takilmamaya calis o korkuya .. birde bebgine bakip aglaman bence annelik duygusundan ... belkide mutluluktan ama endiselerin bu surecte cok yuksek oldugu icin farkedemiyor olabilirsin ... yola devam .yilmak yok :)))

Tesekkur ederim insani anlayan birilerinin olmasi biraz daha normal oldugumu hissettiriyor
İste hepsinde haklisin hergun sıkınti hissi geliyor simdi bebek icin misair geliyor siknnti gelince benim bu durumumu bilenler disinda kimseyi gormek bile istemiyorum
Uyku kabus gibi basimi yastiga koymamla basliyor endiselerim normalmi bu:KK43:( kendime bisey olacagindan korkmak degil ama farkli bi his kimse uyumasin hel uyanik duralim istiyorum

Bide hic iyi olamayacakmisim gibi gliyor suanda yorgunluktan ve uykusuzluktan bitap haldeyim ama beynim uyuma uyuma diye direniyor
Bide daha 1 seneyi yeni gecti evleneli esime sarilmadan uyuyamazdim simdi yani aylardir ayri yataktayiz ve daha genciz bundan sonra hep boyle mi olacak:KK43:(((((((

Size surekli anlatiyorum ilaclar bu sorunlarimi cozebilirmi sizce ya
Kaygi giderici ilac aldigimda uyuyordum iki gundur aliyorum ama yine tik yok
Buda bana ilacla bile uyuyamayacakmisim inancini olusturuyor
Delirdigimi düsünüyor agliyorum
Asyama kim bakacak kocami cok seviyorum boyle bi esi olsun istermi bu yasta

Sevim korkma şu an o duyguya çok yoğunlaştığın için geçmedi korkusu yaşıyorsun. Bak bebeğinde doğdu baktınki başedemiyosun o zaman tedavi edici bir ilaca başlarsın Allah'ın izniyle tabi bu sırada bebeğini emziremeyebilirsin ama önce sen sağlıklı olacaksınki bebeğine yetebilesin. Rabbim en hayırlı olanı nasip etsin sana ve hepimize arkadaşım

Saol cnm yaAynen dogum yapinca kurtulcam hissi ve gecmedigini gorunce yine ayni kabuslar:KK43:

Suan emziriyorsun dimi arkadasim belki biktin sorulardan ama ne iciyorsun emzirme programin nasil yani

Suan yine o sikınti geldigi icin durmadan bisey yazip kafa dagitmaya calisiyirum
Ben yeni yakalandigim icin eskiyi özleyip kabullenemiyorum korkuyorum
Anlayamiyorum olanlari
Zevk almiyorum hayattan hicbiseyden hersey bos geliyor:KK43:

Tesekkur ederim insani anlayan birilerinin olmasi biraz daha normal oldugumu hissettiriyor
İste hepsinde haklisin hergun sıkınti hissi geliyor simdi bebek icin misair geliyor siknnti gelince benim bu durumumu bilenler disinda kimseyi gormek bile istemiyorum
Uyku kabus gibi basimi yastiga koymamla basliyor endiselerim normalmi bu:KK43:( kendime bisey olacagindan korkmak degil ama farkli bi his kimse uyumasin hel uyanik duralim istiyorum
çok normqal canım benimde sıkıntılarım çok yogun olduğu dönemlerde bu sorunların benzerlerını yaşıyorum .... endişelerinin yatakta başlamasıda normal çünkü düşüncelerine daha çok uzuandığında yoğunlaşıyorsun ....işte sadece o kafandan geçen anlamsız düşünceler (ki büyük ihtimalle sıkıntın yüksek olduğu için sana hepsi gerçek ve doğru ve anlamlı geliyordur )bütün bu sıkıntılarının sebebi .. çok zorlama kendini misafir gelince idare etsinlerseni uyuyo yorgun filan desinler ... sen kendini toparlayınca zaten bebeğini alıp gidersin onları gezmeye ...ama mutlaka psikiyatrist veya psikolağa görün .. Biz burdan ne kadar yazsakka bu anksiyete ve panik bozukluk çok kişiye özel .. yani senin endişe ve korkularını profesyonel birinin anlayıp seni ona göre yönlendirmesi gerekiyor ... ben 10 yıldır paxil kullanıyordum .. gebelikte bıraktım ... şu anda kullanmıyorum ama her sali psikologumdayım (maddi olarak çok fena :))) çok fazla faydasını görüyorum nerdeyse 2 aydır hiç panik atak geçirmedim ... korkularım sıkıntılarım geliyor ama psikologunda önerdiği yöntemlerle savaşıyorum ..ama senin şu anki ruh halini çok iyi anlorum 2 ay önce filan ben öyleydimm zor atmıştım kendimi psikolağa .. o yüzden yıpratma kendini çok .. atla taksiye git ama ne olur iyi bir tanesine eğer psikolog düşünüyorsan ..çünkü işe yaramayanda çok var piyasada .. ilaç başlıcaksan hiç önemli deil herhangi birine gitsende olur . yada eski kullandığın ilacı az az dozla başlıyorsun psikiyatrist sadece doz ayarlamanı yapıyor ama esas olan davranışsal bilişsel terapıler ...bunuda daha çok psikologlar yapıyor .. çok az psikiyatrist terapi yapıyor ....

Yaşadıkların çok çok çok normal. Gerçekten normal. Doğumdan sonraydı bi akşam başım ağrıdı. Ama ne ağrı. Uykusuzluktan. Eşime "bana bişey olmıycak dimi?" diye sordum. Öyle korktum ki! Şunu sormak isterim; hamileliğinde ölüm korkusu yaşadın mı? Ya da bişeyleri-birilerini kaybetme korkusu? Uyumamak bana bunu hatırlattı. Sanki uyuyup uyanınca bişeylerin değişmiş olacağından korkuyorsun?

Biliyorsun 2 günde bu tarz ilaçların etkisini göremezsin. Biraz sabır ve biraz sükunet. Zor ama imkansız değill. Hep böyle sürmeyecek tabii ki. Eşinle yatmaman, haatta onu istememen de normal. Yorgunsun, uykusuzsun, ağrın var, var da var... Lütfen eşin de olsa bir kenara bırak. Önce kendini ve bebeğini düşün. Sakinleştiğinde her şey yoluna girecek. Her şeyin zamanı var. Daha çok yeni doğumun. Be de eşimle ilgili tereddüte düşmüştüm. Sonra düzeldi her şey.

Bebeğine bakacaksın, eşinle eski günlerine döneceksin, evinin işini yapacaksın, misafir ağırlayacak, misafirliğe gidecek, gezeceksin. Az sabır. Hormonlarının eski düzenine girmesi ve ilacın etki etmesi için az sabır. Mübarek günün hürmetine Allah hayatını düzene sokmayı ve endişelerinden kurtulmayı nasip etsin (Amin)

ilaçtan ilaca değisir dogru ilaç verilmesi lazım canım .. hepsi antidepresanda olsa kişden kişye işe yarayan değişiyor ... birde şunu söyliyim bir kaygı giderici ilaçlar var bunlar tedavi amaçlı değil ..şey gibi düşün ağrı kesici ateş düşürücü yani kaygın çok yüksek panik atakmı geçiriyorsun .. yeterli dozda aldığın anda rahatlatıp sakinleştirir ama geçicidir .. yani ertesi gün sorun tedavi edilmemişse yine olur yine bu ilacı alman gerekir .. birde antidepresan gurubu var bunlar düzenli ve uzun süre kullanılır bazen yıllarca ... antidepresan dada sana uygun olan .. uygun dozda verildiğinde yaklaşık 1 ay içinde eskisi gibi olursun ....genelde ilk başlarda kaygı giderici ve antidepresanlar aynı anda kullanılır hasta rahatlasın diye .. sonra kaygı gidericiler bıraktırırlır ve antidepresana devam edilri ... ama ne olur benim yaptığım hatayı yapma birde terapine başla ilaç kullanırken .. ben terapiye gitmemiştim çünkü ilaç acaip düzeltmişti .. ama ilacı bırakınca tedavin tam olmadığı ,için hoooop başa dönüyorsun ...::))) birde şöyle bi şey var DELİRSEYTDN gerçekten şu and burada bu sıkıntılarına çare bulmaya çalışmazdın .. bizim gibiler istesede deliremez korkma çünkü bizler aşırı kontrollü insan gurubundanız yani mükemmelliyetçi hersey tam olsun aman ayrıntıları atlamayalım dersen sinir sistemimizi mahfediyoruz .. sonra başlıyor sıkıntılar .. delirmen tıbben imkansız .. asya da sen bakıcaksın tabiki ... şu anda zorlama kendini .... her şey mükemmel olmak zorunda değil ...

Suan emziriyorsun dimi arkadasim belki biktin sorulardan ama ne iciyorsun emzirme programin nasil yani

Hayır bıkmadım. Lütfen yaz. Yeter ki faydam olsun. Evet emziriyorum. Cipram içiyordum, asıl ilacım Paxil. Süte çok çok az geçiyormuş. Paxil'e başladım. Bebeğim hastaneden geldiğinde en az 2 en fazla 4 saat arayla emziriyordum. Sonra büyüdükçe emzirme işlemi sıklaştı. Acıktığında ağladı, emzirdim. Uyumadan önce, uyandığında, mızmızlandığında, her istediğinde emziriyorum. Artık saati yok. Gün içinde özel hazırladığım çorbadan veriyorum. Yerse yoğurt ve meyve veriyorum. Ama ağırlık süt içiyor.

Sütün gelmese de, az olsa da emzir. Bebeğin emdikçe sütün gelir, birbirinize alışırsınız, bebeğin seni sakinleştirir. Süt konusunda dışarıdan söylenenlere kulak asma. Emzirirken kendine güven. O senin bebeğin. Bol bol sarıl...

Cok tesekkur ederim en azindan caresi oldugunu düsünmek bile umut isigi oluyor

Bahsetmistim hamileligimin 6. Ayinda ananem hastaneye kaldirildi yanindayken bi ona bi karnima bakip dunya duzeni ne bos biri doguyor birleri ölüyor demistim icimden
Ananeme bisey olmasi dusüncesi siranin annememi geldigi düsüncesini uyandirdi
Ardindan bikac hafta sonra aniden bir panik atak nobeti
Ve 28. Haftada anlik care rivotril kaygi giderici baslandi
Yani benim oncesinde herhangi bir ilacim yok cnm
Simdi dogumu yaptim evdeyim sikayetlerim devam ediyor bide arti basimda uyusma ve bosluktaymisim hissi olmaya basladi buda yorgunluktan ve uyuyamamaktan olabilirmi acaba???
Uykuya gelince yatinca ozel olarak düsündügüm bisey yok sadece dalamiyorum birturlu endise ve sıkinti bastiriyor sonra aglama krizleri
Ameliyatliyim ve dinlemiyorum uzanamiyorum
Bu mubarek gunde dualarinizi esirgemeyin benden
Rabbim sizlerede sifa versin safi adiyla

Hayır bıkmadım. Lütfen yaz. Yeter ki faydam olsun. Evet emziriyorum. Cipram içiyordum, asıl ilacım Paxil. Süte çok çok az geçiyormuş. Paxil'e başladım. Bebeğim hastaneden geldiğinde en az 2 en fazla 4 saat arayla emziriyordum. Sonra büyüdükçe emzirme işlemi sıklaştı. Acıktığında ağladı, emzirdim. Uyumadan önce, uyandığında, mızmızlandığında, her istediğinde emziriyorum. Artık saati yok. Gün içinde özel hazırladığım çorbadan veriyorum. Yerse yoğurt ve meyve veriyorum. Ama ağırlık süt içiyor.

Sütün gelmese de, az olsa da emzir. Bebeğin emdikçe sütün gelir, birbirinize alışırsınız, bebeğin seni sakinleştirir. Süt konusunda dışarıdan söylenenlere kulak asma. Emzirirken kendine güven. O senin bebeğin. Bol bol sarıl...

Yani ilaci ictikten ne kadar sure sonra emziriyorsun sagip döktugun oluyormu
Bnm gittigim psikiyatr sana ilacla emzirme programi uygulayacaz falan demistide oyuzden sordum
Baska bi psikiyatra gitmistim oda ilac veririm ama emziremezsin dedi
Bende hangisine gitsem acaba diye düsünüyordm
Bide yara yerim gecsin biraz gitcem hemen

X