2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

o aşıları allah bildiği gibi yapsın işallah bana 10 tane vursunlar ama oğluma dokunmasınlar hiç dayanamıyorum bayılacak gibi oluyorum babasıda gelmiyo benimle kıyamıyo ilk götürdüğümüzde hemşireyi zor aldık babamızın elinden bidahada gelmiyo benimle

kızlar bizim doktor rotanın 2. dozunu yapmadı aşıyla ilgili bişeyler çıktı yurt dışında midem bulandı yapmayalım dedi yaptırmadım bende ama bişe anlamadım bu işten sanki deneme tahtası bizim bebeler

14 Kullanıcı okuyor. (12 Kayıtlı kullanıcı ve 2 Misafir)
ecrin1001, Rylai, *mehlikasu*+, KANKALLI, eylülce, smhsmh+, ogretmenim+, aYca24+, hakoperi, scedcedu, essmeralda+, delf+

ooo bayagı kalabalık bugun ne guzel..
semiha kafan göre kesme bence ilacı.
ayriste terliyor kısa kollu ile yatırdıgım halde.

öğretmenim keşke saçımı toplayabilsem
toplanamayacak kadar kısa kestirdim kulak hizasında:)
ama çok pişmanım mutfakta ne yapıcam şimdi diye
dökülmeye devam ettiği sürece nasıl yemek yapıcam
offfffff keşke eşimin aklına uymasaydım
akşam gelsin de çatayım biraz

ay kızlar çok haklısınız ama ne dıyeyım şimdi uçak biletlerinide almış gidiş dönüş.kevga etsen bu seferde huyusuz uyumsuz oluyorsun. hayır bide erzuruma gidince beni alıp gezdirse koyuyo benı eve kendisi arlkadaşlarının yanına gidiyo gece 12 lere kadar bende kayınvalideyle akşama kadar otur dur o bana ben ona bakıyom iyice sıkılıyom deli oluyorum o zaman ister istemez suratım asılıyo kayınvalidemlerde onlara surat yapıyom sanıyorlar. dedimki ne benım aileme ne senın ailene gidelim bu sene başbaşa tatil yapalım dedım ben tesettürlüyümya sen denize giremedikten sonra ne yapalım denize gidip diyo ya illaki denizemi girmem lazım. ay neyse çok sinirliyim çenem düştü kusura bakmayın. ecrin olamadım valla senın gibi:gitme:
cnm haşemayla girebilirsin,
slm kızlar nasılsınız açtım ama bi türlü yazamadım benim sıpa dün gece göğsümden ayrılmak istemedi hiç çok uykusuzum kendide öle tabi şimdi bayıldı ayağıma aldım yaa kızlar havalar ısındı öykü çok terlemeye başladı hele dışarda sucuk oluyo korkuyorum hasta etmekten sizinkilerde nası ter durumu
beril de çok terliyor,özellikle saçları sırılsıklam oluyor,saçı da çok ve uzun ,ensesi çok terliyor..
smh çim 6.ayda karma ve hepatit B var.agidan dedigi rota olabilir.biseyi kalmamasına sevindim ama antibiyotigi kafana gore kesmemen laim diye biliyoru.minimum bir sure var.sen onu gox onune almişsindir geçi ama demeden geçemedim

delf
o amn yogurt falan ye.ayran iç...yasın gençken yap derim.annem şimdi çok pişman...hadi bugun başla dikkat etmeye :))

evet antibiyotik tedavisini tamamlamadan kesince hastalık tekrarlıyor hemen..

slm kızlar nasılsınız açtım ama bi türlü yazamadım benim sıpa dün gece göğsümden ayrılmak istemedi hiç çok uykusuzum kendide öle tabi şimdi bayıldı ayağıma aldım yaa kızlar havalar ısındı öykü çok terlemeye başladı hele dışarda sucuk oluyo korkuyorum hasta etmekten sizinkilerde nası ter durumu
biz hasta ettik bile terine dikkat etmek bide rüz<garda kalmamak gerekio
bede bişey yedirmiyorum kızlar sadece anne sütü veriyyorum elma suyu verdim bikere kabız oldu bende bıraktım vermiyorum şimdi
kabız derken bizimkide parçalı büyük yapıyo artık
biz geld,k.....
tünaydın kızlar...ne var ne yok bakalım....
nasılsınız......
iyidir canım sizden
haydi geçmiş olsun canım.

6.ayda aşıların 3.dozu var.
ağızdan olan rota herhalde ama ertelenbilen hangisi bilemedim.
sağol canım
biz rotayı bitirdik ama 2 dozdu 2. ve 4. ayda

benimkide aynı canım boncuk boncuk hemde yastığı su içinde kalkıyo
evet yaa yastığı sırılsıklam oluyo
smh çim 6.ayda karma ve hepatit B var.agidan dedigi rota olabilir.biseyi kalmamasına sevindim ama antibiyotigi kafana gore kesmemen laim diye biliyoru.minimum bir sure var.sen onu gox onune almişsindir geçi ama demeden geçemedim
)
canım rota bitti bizim neyse öğreneceğiz bakalım
canım antibiyotiğe geçen cumartesi akşam başladık 8-gün den fazla kullanmış olduk sanırsam o yüzden bıraktım

öğretmenim keşke saçımı toplayabilsem
toplanamayacak kadar kısa kestirdim kulak hizasında:)
ama çok pişmanım mutfakta ne yapıcam şimdi diye
dökülmeye devam ettiği sürece nasıl yemek yapıcam
offfffff keşke eşimin aklına uymasaydım
akşam gelsin de çatayım biraz

cnm mutfakta başına eşarp gibi bişe al,saçına sar,dökülmez o zaman..

semiham geçmiş olsun noldu kaanıma, canım ağızdan olan rota olabilir dediğim gibi 2.dozu yapmadı bizim doktor bakalım seninki ne diycek

o aşıları allah bildiği gibi yapsın işallah bana 10 tane vursunlar ama oğluma dokunmasınlar hiç dayanamıyorum bayılacak gibi oluyorum babasıda gelmiyo benimle kıyamıyo ilk götürdüğümüzde hemşireyi zor aldık babamızın elinden bidahada gelmiyo benimle
canım ağlamasını geçtim o gün akşama kadar kıvranıyolar gıcık oluyorum :dilcikar:
ben annemle gidiyorum hep hatta ilkinde sadece annem girdi ben çıktım
babamız kapıda bekliyo

kızlar bizim doktor rotanın 2. dozunu yapmadı aşıyla ilgili bişeyler çıktı yurt dışında midem bulandı yapmayalım dedi yaptırmadım bende ama bişe anlamadım bu işten sanki deneme tahtası bizim bebeler

bizim dr da rotarix kaldırıldı artık diye başka aşı yaptırdı
sağlık bakanlığı o markayı kaldırmış

bizimki bana kızıyor kızı hasta ettin diye ama kreşteki bebeklerden bulaştı bence çünkü aynı şikayetler başka çocuklarda da var,
hatta bir memurun kızı geçen hafta aynı şekilde hasta olmuştu dr mikrop kapmış demiş,
ilerlemeden dra götürecem bugün..

semiham geçmiş olsun noldu kaanıma, canım ağızdan olan rota olabilir dediğim gibi 2.dozu yapmadı bizim doktor bakalım seninki ne diycek

sağol canım
üştmüş öksrüyodu bide kulak iltahabı olmuştu antibiyotik kullandık
rota nın iki dozuda yapıldı bize 2. ve 4. ayda

:umursamaz:
sağol canım

cnm benim yaa kıyamam , bize yapmadı cnm başka aşı yapalımda demedi allah emanet artık

semiha cım kabız derken3-4 gün yapamadı fitille yaptırdım bizimki daha katılaşmadı bişey yedirmediğim için

aşıda ben daynamıyorum iğne olunca eve gelince ateşleniyo ağlıyo canım kıyamıyorum

delf
o amn yogurt falan ye.ayran iç...yasın gençken yap derim.annem şimdi çok pişman...hadi bugun başla dikkat etmeye :))

canım sağol ilgine. başlayayım yemeye.

canım ağlamasını geçtim o gün akşama kadar kıvranıyolar gıcık oluyorum :dilcikar:
ben annemle gidiyorum hep hatta ilkinde sadece annem girdi ben çıktım
babamız kapıda bekliyo

bizim dr da rotarix kaldırıldı artık diye başka aşı yaptırdı
sağlık bakanlığı o markayı kaldırmış

hadi ya biz rotarix yaptırdık ne olacak şimdi:uhm:

sağol canım

canım çok geçmiş olsunn ya kaçırmışım ben

[

hakoperi anladım canım

delf sağolasın canım
rotarix in ilk dozunu olduk ikinciye gittiğimizde artık kalktı deyip rota başka bişey yaptırdı hatta onun fiyatı 102 mi neydi

ayrıca bi iki daha özel aşı daha var sanırsam kafam karışıyo artık yaptrıracağızmıki
bi arkadaşım bebği 1 yaşında bi aşı olacaklarmış oda daha gitmediğinden tam bilmiyodu 500 lira demişler

haydaaaaaaaaa bixde rotarix olduk.uff uff nasıl boyle oluyor anlamadim.saglik bakanligi mi kaldirmiş sitesine abktim yaxmiyor oyle birsey ama.danişma hatti da yok ki

rylai biiimki de terliyor ustelik kokuyor:KK43:(

haydaaaaaaaaa bixde rotarix olduk.uff uff nasıl boyle oluyor anlamadim.saglik bakanligi mi kaldirmiş sitesine abktim yaxmiyor oyle birsey ama.danişma hatti da yok ki

rylai biiimki de terliyor ustelik kokuyor:KK43:(

cnm bizim doktor kalktı demedi bişeyler çıktı aşıyla ilgili dedi yapmadı,evet ter kokuyo veletler ama onların teri bile güzel babası koklayıp koklayıp duruyo :roflol:

X