Doğuma Hazırlık Oğluşum düşündüğüm isim sizce nasıl teyzeleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Tuyann

Varlığın öyle bi sevinçki
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
145
35
17 haftalık hamileyim. Eşimin 10 yaşındaki yiğeni rüyasında beni görmüş. Bir sabah yenge senin oğlun olacak adıda kutay olacak dedi ki o zaman cinsiyeti belli değildi. Rüyamda oğlum kutay gel annecim diye onu yürütüyordun dedi. Çocuk deyip geçersin işte. Şuan oğlum olacağını öğrendim. Ve kutay ismi çok hoşuma gitti. Araştırdım 2 anlamı var. 1. Mübarek ay 2. Bir adadaki sultanlığın adıymış. Yani anlamı da hoş geldi. Sizce nasıl? Yada önerebileceğiniz başka isimler var mı?

yiğeniniz ne güzel bir rüya görmüş
bende oğlumun ismini rüyamda gördüm ve koydumda
sizde koyun derim kutay hoş bir isim
Allah sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin küçük Kutay'ı
Adıyla büyüsün inşallah

kutay guzel bir isim bana hep asil gelmiştir küçükken .mahallemizde kutay amca vardı çok asil bir adamdı..

çok beğendim kulaga çok hoş geliyor.
benimde oglişim olucak inşallah 16 haftalıgım bende.
efe düşünüorum ama her an degişebilir

Allah hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin Kutay'i ; ) ..Ben Ruyamda rahmetli Ozal'i gormustum o soylemisti bana senin oglun olacak ismini Teoman koy diye ama esim istemedi.Oglumun ismi Sabri Kagan.(dedesinin ismini koyduk ikinci isim olarak ama oglum hic memnun degil bu durumdan : )

Kutay ismine bayılırım beeen delikafaduldenÇocukken aşık olduğum ilk erkeğin adıydı kaydirigubbakcemile3Çok hoş bir isim

Çok sevindim beğenmenize. Eşimin ailesinde de dedenin ismini toruna verme geleneği var. Kutay Ahmet olacak. Ama kutay ismini kullanıcaz. Hayırlısı bakalım. Allah sağlıklı hayırlı evlatlar versin hepimize. Sınamasın yavrularımızla...

KUTAY allah anneliği bana nasip eder de oğlum olursa koyacağım isim
evleneli 1,5 sene oluyo ve mart gibi bırakcam korunmayı
bence süper bir isim asil bir isim
kızın olursada nilay koyarsın ya da miray :) ben öyle düşünüyorum

hakkaten güzel bi isimmiş beğendim ben kulağa hoş geliyor

Teşekkür ederiz. Çok az kaldı doğuma. Acaip heyecanlıyım. :)

bende okadar çok beğendimki isim arayan arkadaşlarada söyledim anlamıda çok güzel.sağlıklı doğsun inşallah

Bencede cok guzel bı ısım arkadasımın oglunun ısmı mehmet kutay bende ogluma esımın babasının ısmıyle beraber koymak ıstedım ahmet kutay veya ahmet kaan ama esım yanasmadı.alperen deyıp duruyodu sonradan sen aklıma soktun babamın ısmnı gonlunu almıs oluruz dıye sımdı ahmet alperene karar verdı kendılerıalsanaalsanasmile

Değişik farklı bir isim.Sizin içinize sinmesi önemli.Seslendiğinizi düşünün.

X