Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi kafa ölçümleri

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
kızlar sağlık ocaklarında bebeklerimizi sürekli kontrol ediyorlar ya benşm anlamadığım bişey var bıngıldağı ölçerlerken kimi 4e 4 diyor kimi 3e3 diyor bu nedemek acaba 3 parmakla ölçülüyor da buda 4 cm mi denk gel,yor. CADIARZU

bıngıldağın ölçüldüğünü ilk kez duyuyorum hani doktor kontrol ediyor kapanmış mı diye ama hiç ölçtüğünü görmedim sağlık ocağında hiç bakmadılar bile bıngıldağına

yok bizdeki ebeler ölçüyor 3e3 falan diyor
birde arada bebeğimin bıngıldağı atarken çöker gibi oluyor herkes normal bu diyor ama ben bi türlü sakin olmıyorum sizlrin bebeklerindede oluyormu

bize yapılmadığı için bilmiyordum ama yapılan yerler varmış benim oğlumunda atarken çöker gibi oluyo sanırım çoğu bebektede oluyodur

ewet benim bebeğim 9 aylık oldu ama bizim de öyle olmuştu.bıngıldağı atıyodu çukurdu ben de endişelenmiştim ama normal we her bebekte olan bişeymiş.şimdi bizim ki kapandı kapanıcak.hemşire çok çok az kalmış dedi ama benim oğlumun da bıngıldağını elle kontrol ediyolar ama kafasını ölçüyolar.hiç bıngıldak ölçülmedi hastanede yapılmıştır da sağlık ocağında bıngıldağı ölçmüyolar ama kafasını mutlaka ölçüyolar

canım bizim ebelerde elle ölçüyor dr da öyle parmakla hafif bastırıp bakıyor açıklığına
ağlarken yada biraz kaldırınca bıngıldak çöküklüğü daha da belirginleşiyor sanırım dediğin gibi her bebekte olan bir şey ama işte ilk bebek olunca tecrübe edene kadar panik oluyoruz sanırım

bıngıldak ölçümü yapılır giderek küçülmesi ve sonra kapanması gerekir o nedenle ebeler ölçüm yapar.yani küçülmeye devam ediyormu diye.bazılarıda direk elini koyar hala yumuşak kapanmamış der ölçmeden ama en sağlıklısı ölçmektir

X