Dikkat!!! Anne sütünü kesinlikle attıran yiyecek...

bide arkadaslar ben emzirme kursuna gitmistim, bir kerelik bi kurstu, ebe sütü arttiran yiyecekler arasinda malt in adini da verdi... bunun haplari varmis eczanede, malt icerikli haplar, sütü arttiriyormus... bira icmeyin tabii :KK70:

ya kızlar iyi hoş diyorsunuzda sizin bebişlerde gaz sorunu yokmu hiç?
ben bulgur yersem kızım gazdan çatlar kesin.
bu söylenilenler hep gaz yapan şeyler.
valla benim kızım bunları yemememe rağmen gazlı birde yersem ne olur acaba
ama irmik gaz yapmaz sanırım.irmik helvası yapıp denicem bugün.
benimde ihtiyacım var süt artmasına.
4 aylık oldu kızım.2 haftadır sanki sütüm azaldı.
korkuyorum biter diye:KK43:(

bende yoğurt çikolata bile gaz yapıyor.anlamadım gittiii:bbo:

canım irmik de bulgurun incesi olduğundan o da gaz yapabilir dikkat et

bu sıtede bir arkadas bır bardak suya bir çay kaşıgı çörekotu yagı ekle iç .hem kabızlık için hem de süt arttırır demişti.bugün aç karna yapıp içtim.benim gögüslerım pek dolmazdı ama bugün çok şükür maşallah dolu..
ılk günlerde çörekotunu kaynatıp suyunu içiyordum o da süt yapıyor.ama sonra üşenip yapmamıstım baktım sütüm azalıyor gıbı çörekotu yagına devam.
ayrıca suya kimyon karıştırıp için gazı azaltıyor ..

arkadaşlar 7 aylık bebeğim var annemle 4 aya yakın beraber kaldık hep sütüm oldu çok şükür ben annemin yaptığı lezzetli yiyeceklere bağlıyordum ta ki annemle uzun süre görüşmeyene dek.her zaman menümde mutlaka bulgur pilavı ya da kısır hazırlardı annem ne zaman gitti sütüm azaldı diyordum kendi kendime annemin yemekleri iyi geliyordu...derken 3-4 gündür yine annem yanımda çok şükür bugün kısır partisi yaptık hihoyyyt kızlar memelerim taş gibi oldu meme uçlarım doluluktan yamuldu akannehirakannehirakannehir saat 17.00 da yedik 2 saat sonra esila yı emzirmeme rağmen oldu.yani ne yapın edin bulgur yiyin bizzat denedim resmen memelerim şişti arkadaşlar:1shok:..sütüm nasıl fışkırdı anlatamam kesin çözüm işte budur mucize BULGUR...

maşallah tebarekallah de kardesım kendı kendıne nazarın deyecek :teytey:bende duydum ama ınanmamıstım bende denıycem 12 gunluk bebegım var bnmde sutum ıyı ama daha cok olmasını ısterım tabı zemuszemusnazar deymesın sana arkadasım ..sütünün cok olmasınada ayrıyetten sevındım cunku bı anne ıcın sutunun az olması cok uzucu bunu bılıyorum ,,sezeryan oldugum ıcın ılk ıkı gun sutum cok azdı halıyle bebegım doymuyordu sureklı emmek ıstıyrdu ve uzuluyordm :gitme:neysekı sımdı ıyı.....

bide arkadaslar ben emzirme kursuna gitmistim, bir kerelik bi kurstu, ebe sütü arttiran yiyecekler arasinda malt in adini da verdi... bunun haplari varmis eczanede, malt icerikli haplar, sütü arttiriyormus... bira icmeyin tabii :KK70:
vitamalt diye bir içecek var o da süt arttırıyormuş.

benim sütümü bulgur falan değil de ıhlamur acayip artırıyordu, bir arkadaşınkini de salep artırmış, herkese göre değişiyor demekki, bulgur ben de işe yaramadı,

olana belki ama olmayana naparsanız yapın olmuyo. benim zavallı kuzum 15 günlüktü sütüm kesildiğinde zaten hp azdı ama 15 günde bıçakla kesilir gibi bir gitti gidiş o gidiş.denemediğim hiç bişey kalmadı.son çare koca karı işi sülük tutmayı bile denedim sırf bi damla daha olsa gelsin diye.göğüslerim bütün yara oldu ama ne gelen oldu ne giden. siz siz olun üzüntüden stresten uzak durun hatta canınızı sıkanı direk dışarda bırakın kim olursa olsun,ben yapamadım şimdi kendime kahredip duruyorum.

vitamalt diye bir içecek var o da süt arttırıyormuş.

ben kullandım vitamaltı tadı cok kötü tanesi 7 ile 5 tl arasında değişiyor eczeneden eczeneye farklı fiyata veriyorlar bende bir işe yaramadı...ve kızlar galiba kendi kendime nazar değirdim :bbo: kızım cok güzel ek gıda alırken anne sütüm şakışakırken bugün hiç yemedi hep emmek istedi ve tataaamm sütüm azalmış - ya da bana öyle geldi -cok huysuzlandı öyle içim sıkıldı ki anlatamam 20 güne kadar calışmaya baslayacağım yemek yemezse ne yaparım kuzum ne yapacak offf offfffff senağlama

X