ne zman antibiyotik kullansam mantar oluyorum:(

gulmisal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2009
241
0
kızlar ne zman antibiyotik içsem aşırı kaşıntılar başlıyor ve mantar oluyorum:KK43: başına gelen var mı bu durum:gitme:

evet cnm bende kendii mi bildim bileli antibiyotik içtiğimde felaket bi kaşıntı ya neden oluyo yani mantar oluyorum.
ama bunu doktorunla görüş ya allerjin vardır yada iltihabın. allerjin varsa antibiyotiğe karşı yanına ekstra bi ialç daha veriyo ozaman kaçıntım falan olmuyordu.
ama iltihabın varsa doktor ona uygun antibiyotik veriyor. yani hem iltihabını söktürüyor sonra bi daha da olmuyor.

aaaa bende kaç gündür antibiotik kullanıyorum aşırı derecede kaşıntım başladı zaman zamanda oluyodu ama hiç fark etmemiştim ilaç içince olduğunu

aaaa bende kaç gündür antibiotik kullanıyorum aşırı derecede kaşıntım başladı zaman zamanda oluyodu ama hiç fark etmemiştim ilaç içince olduğunu

canım antibiyotik iyi bakterileri de öldürüyomuş o yüzden mantara hazır hale geliyor bazı bünyeler.berbat bişey ya geçmiş olsun:KK43:

canim zaten antibyotigin tek basina kullanilmasi yanlis.eczanelerde bile soyluyorlar.antibyotik kullanirken onunla beraber c vitamini de veriyor bazi doktorlar.bi de nistatin diye bi ilac var onu da yaninda veriyorlar.tek basina antibyotik kasinma,mantar,hatta tuylenme ve s de yapabilirmis.

aynen canım. 2 ayda 3 kere idrar yolları enf. yüzünden üst üste farklı antibiyotikler kullandım. kullandıkça kaşınıyordum. bir krem verdi doktorum, onu sürünce kaşıntıyı geçiriyor...

ya bende faranjıt yüzünden antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.antibiyotik kullanımı mantara sebep oluyormuş,olduda eksik olmasın.2 haftadır faranjıtle boğuşuyordum,tam geçiyo derken bu başladı,uğraşıyoruz bakalım.Doktor bi krem ve bi hap(hap 1 gün kullanımda bitiyor) verdi.Dün başladım kullanmaya çabuk geçermi bu meret.İlk defa olduda bende hiç bilgim yok.:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

Bende de var bu durum. Bu yüzden antibiyotik kullanmaya başlayacağımda ilk antibiyotik ile beraber tek dozluk mantar hapı da alıyorum.

X