Çocuk Hastalıkları bebeğimin bir gözü mavi bir gözü ela...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

melek_law

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
518
20
Bebeğim 3 aylık kızlar gözlerine bakıyorum sol gözü masmavi, diğer gözü ise resmen ela yeşil gibi bir renk. Görenler sol gözüne bakarak aaa maviş bu diyorlar sağ gözü görünce aaa mavi değil ela bu diyorlar. Canım sıkılmıyor değil:KK43: Acaba benim gibi olup bebeğinin göz rengi sonra düzelen var mı? Yoksa böyle mi kalacak.

benim bir arkadaşım da öyle,yani düzelmeyebilir,ama 3 aylıksa değişme ihtimali yüksek

Her gün kontrol ediyorum değişen bir şey yok :KK43: yakından bakılınca anlaşılıyor. Maviyi benden elayı da babasından aldı galiba. Umarım değişir kızlar, sadece merak ettim böyle olupta düzelen var mıdır diye?

Benim kuzeniminde bir gözü mavi diğer gözünün yarısı mavi yarısı kahverengi :) böyle şeyler oluyor ve düzelmiyor sanırım.Önemli olan görmesinde problem olmaması .

3 aylıksa değişebilir ama benim bir arkadaşım var onun bir gözü yeşil diğeri mavi.

benim kızımında bir gözü mavi diğer gözü ela şuan 7. aya girdi değişmedi değişeceğinide sanmıyorum aslında çok fazlada takmıyorum allaha şükür gözleri görüyor görmesinde bir problem yok o yeter bana

Bir aylıkken kızımın gözlerindeki renk farkını farkettim ışıkta bakılınca farkediliyordu benden başaka kimse farkettmemişti buna ragmen, doktorunu aradım bize hemen gelmemizi söyledi. Bir kac sendom var ondan şüphelendi ancak kızımı görünce saglıklı oldugunu sadece kromozomdan dolayı oldugunu söyledi ama yine de içinizin rahat etmesi için bi nörologa götürün dedi henüz götürmedik cünkü bu sendromlu bebeklerin kulakları duymazmış ancak ben bebegimin duydugundan eminim. Şimdi 2 bucuk aylık renk farkı biraz daha ortaya cıktı. Tabii farklı bir şey olması korkuttu bizi ancak renk farkıda olsa cok güzel gören gözleri var cok şükür. İnternetten araştırdım heterochromia diye bi kromozom bozuklugu buna yol açıyor. Alışılmış bir sey degil ama az da olsa bilinen bir şey, arkadaşımında bi gözü kahve bir gözü elaydı.

Ben de oğlumun kulaklarının duyduğundan eminim şükür allaha, Ama benim doktora söylediğimde aile de vanlı yoksa gözleri farklı olmaz dedi kendince espri yaptı. Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim araştırdım gözleri farklı olan artistler bile varmış.Allah yavrularımıza sağlıklı uzun ömür versin.

yakın bir arkadaşım göz doktoru...bebeklerin göz renginin 8. ayda tam olarak oturduğunu söylemişti benim bebişim için bence biraz sabret.

oola olan insanlar var vallah benim bi arkadasim vardi bi gözü kave bi gözü yesildi korkucak endiselecek bisi yok allahi vergisi

insallah düzelir görmesinde problem yoksa üzülmeyin cok düzelmessede cok üzülme ya ikiside güzel renk
böyle bir kız var cok güzel hollywood yıldızı adını hatırlayamadım

Evet böyle bir hollywood yıldızı var cokta güzel bir kız adı Kate Boswoth yönetmende kızın gözlerindeki farklılıga vurulmuş zaten. Hatta ekleyebilirsen size fotolar yollayayım. Gördügünüz gibi güzellige hicte engel degil farklı göz renklerine sahip olmak. Güzel herzaman güzeldir kaydirigubbakcemile5

Eklentiler

• $kate-bosworth[1].jpg
    $kate-bosworth[1].jpg
    24,1 KB · Görüntüleme: 272
  • $Kate%20Bosworth%20(1)[1].jpg
    $Kate%20Bosworth%20(1)[1].jpg
    53 KB · Görüntüleme: 333
  • $61486_f520[1].jpg
    $61486_f520[1].jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 269
benimde kuzenimin gözlerinin biri ela diğerinin yarısı kahve yarısı mavi çok güzel duruyo göze batmıyo sağlık sorunu yaratmıyosa problem etme bence

Bebeğim 3 aylık kızlar gözlerine bakıyorum sol gözü masmavi, diğer gözü ise resmen ela yeşil gibi bir renk. Görenler sol gözüne bakarak aaa maviş bu diyorlar sağ gözü görünce aaa mavi değil ela bu diyorlar. Canım sıkılmıyor değil:KK43: Acaba benim gibi olup bebeğinin göz rengi sonra düzelen var mı? Yoksa böyle mi kalacak.
Merhaba benim kızımda 1 aylık olcak bende böyle bişi farkettim. Sizin düzeldimi acaba :KK43: bilgilendirirseniz sevinirim

Ben çocukken tanıdık bir ailenin çocuğunda görmüştüm. Bir gözü mavi, diğeri elaydı. Çok hoşuma gitmişti. Bence çok hoş bir özellik.

X