Saç Kesim Şekilleri Şekilsiz dalgalı saçlar için öneri

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
kızlar benm saçlarımda dalgalı üstleri düz uç kısımlarında dalga var ama çoookk kabarık aslan yelesi gibi aynı saçımı ıslakta bırakamıyorum baş ağrısı oluyor kurutmam lazım

selam,
benim de saçlarım senin gibi dalgalı
ben şekil vermek için önce saçlarımı tarıyorum daha sonra havluyla üzerindeki ıslaklıgı alıyorum ve ellerimle sıkıp dalgalı şekil verir gibi bırakıyorum ıslakken daha sonra elime bi parça jole alıp aynı dalgalandırma işlemini elimle uyguluyorum ve ardından kurutma makinesinin hacim difüzörü bölümüyle tamamen kurutuyorum saçlarım çok hacimli ve güzel dalgalı oluyor tabiki maşa kadar pürüzsüz olmuyor ama bence mutlaka denenmeli =)
zemuszemus

canim merahaba benimde saclarim dalgali(her ne kadar dalgalar fönden(?) dolayi bozulmus olsada).
Dalgalari belirginlestirmek icin yaptiklarim sunlar:

1. Dustan sonra saci kurulama olayi kesinlikle yok. Saclarimdan su damlamasin diye havluyla bir iki saniye islakligini aliyorum. Sactan su damlamayacak ama kesinlikle kuruda olmayacak.
2. Saclarimi dustan sonra taramiyorum, dolasmis yerleri parmaklarimla aciyorum.
3. Kafami asagi egip, dipten uclara kadar köpük sürüyorum. Köpügü sürerken parmaklarimla saclarimi düzlestirerek sürüyorum.
4. Bütün saca köpük yedirildikten sonra, avucuma tekrar biraz daha köpük aliyorum ve saclarimi avucumun icinde sIkIyorum yukari dogru.
5. Sac kurutma makinalarinin yuvarlak baslari oluyor tabak seklinde:) adini bilmiyorum ama umarim ne demek istedigimi anlarsin canim. Onunla saclarimi azar azar alip o yuvarlak bas yardimiyla yukari dogru toparlayarak kurutuyorum, ama fazla degil her tutami 15 saniye kurtuyorum.
6. Sonra jöle yardimiyla toparlanan dalgalari avucumun icine alarak yukari dogru sIkIyorum. Jöle sacimin dalgalarini daha cok belirgin yapiyor, köpükte saclarimin cok kuru olmamasini sagliyor, o yüzden ikisini birlikte kullaniyorum.
7. Tekrar kurutma makinasiyla her tutami 15-20 saniye kurutuyorum.
8. Cok nadir spray kullaniyorum. Spray kullandigim zamanlarda kafami egiyorum yine, ve alttan yukari dogru cok az sIkIyorum. Sonra saclarimi arkaya atiyorum ve tekrar cok az spray kullaniyorum. Ama genelde spray tercih etmiyorum, jöle ve köpük saci tutuyor zaten.

canım saçın gürse katlı ve kısa kesimden kaçın derim.nemlndirici bir saç kremi kullanki dalgaların kabarmasın.saçının boyu ve şekli nasıl belirtirsen yorum ypmak daha kolay olur

bu öneriyi çok duydum ama aksine benim saçlarım kısa, katlı ve farklı bi modelde..dalgalı saçla çok hoş duran bi model. yanları uzun simetrik bi şekilde, önler daha kısa, dalgaları belirgin bi şekilde şekillendryom, çok havalı oluyokaydirigubbakcemile2
tabi renk de önemli modeli iyi göstermek için..
herkes çok beğeniyo..bence kalıplara takılıp kalmayın, farklı modellere yöneleblrnsz..hatta asla olmaz senin saçına denilen modelleri deneyin. belki, yakışır denilen kişilerden daha çok yakışcak..:lepi: hep böyle yaptım ben:lepi:

kızlar benim saçlarım çok kuru kabarık böyle hiç bişi sürmesem sanki kirpi gibi oluyor birde çok kırılır ve dökülür

ben fön çekince günlerce fönlü durur bazende malum evliyiz gece yarılarında banyo yapıyoruz vede o saatte saç kurutma makinası açamıyorsun bende havluya sarıyorum ve öyle yatıyorum ertesi gün harika oluyor iri iri dalgalı maşalanmış gibi ama yinede dışarı çıkmam öyle ya fönlicem yada maşalamam gerekiyor

arada bir üşendiğimdede elidor 7 24 sürer iyice kurutur hatta kabartırım saçlarımı ben bunları yapıyorum

benimde gür değil ama dalgalı.. ama maalesef jöle ile yada fırça ile biraz şekil vermeden evden çıkamıyorum.. geçen gün bir şey keşfettim.. artık havalar sıcak.. akşam duş alınca havluyla biraz bekletip nemini aldım.. ve sonra saçımı at kuyruğu yapar gibi toplayıp sonra kalan saçımı topuz yapar gibi etrafında topladım.. ve lastik toka ile sabitledim.. sabah uyandığımda saçımı açtım.. dalgalar söz dinler haldeydi... makine ile kurutmadan giyinip hazırlanana kadar zaten kurudular.. sadece önlerine makine ve fırça ile fön çektim.. çok havalı oldu... h.sonu evde bir dene istersen :)

arkadaşlar bnmde acayip kabarıodu hiç bi şekl weremiodm banyo yaparkn jiletle saç tarar gibi kesdm we kayarısını aldm şuan saçım çok gsl oldu herker çok beyenio

bnmde saçlarım dalqalı ama bi şkle qrmiyo nefrt ediyorum .s çok kat var hrlde o yzdn bnayodan snra uzun uğraşlar snucu sokabiliorm b şkle ama o da istediğim qibi olmyo :çok üzgünüm:

arkadaşlar benim saçımda dalgalı ve kurutma makinesiyle kurutunca aynı szin dediğiniz gbi tiftik tiftik oluyo kbarıo ve yrısı düz yrısı hafif dşa dnük yarısı içe dnük fln sçma bişiy oluyo kaydirigubbakcemile3
mavi su denen bişiy var bna kuaförüm önermişti besleyici bi sprey ama o bildiğiniz gibi sertleştiren fln değil tamamiyle yumuşatıyo nemlendiriyor ve parlaklaştırıyor :KK66:kaydirigubbakcemile3
ben banyodan sonra kuruduğunda saçıma bundan sıkıyorum ıslatacak kadar ) ve sonra ikiye ayırıp saçımı buruyorum :)) arada bir tarayıp tekrar buruyorum akşamleyinde tam ucuna bir bigudi bğlayıp döndürüp tutturuyorum ve yatıyorum sabah kalktığınızda gözlerinize inanamayacaksınız aynı maşa yapmış gibi duruyorr kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 zemuszemus
eğer talep olursa ayrıntılı anlatırım ve son halinin resmini de koybilirim =))

3senedir aralıksız bir şekilde düz saç kullanan kıvırcığa yatkın dalgalı saçlara sahip olan biri olarak saçlarımın düzleştirmezsem asla güzel duramayacağına inanırdım.. son zamanlarda saçlarımın yanıdğını farkettim.. okul biter bitmez düzleştiriciyi bırakcam yazın dinlendircem saçımı dedim.. niyetim okul başladığında tekrar başlamaktı ama şu anda okula da bu haliyle gidebilirim diyorum.. çünkü çok güzel ve doğal bukleler elde ediyorum..
yaptığım şu:
banyoda saçımı tarıyorum.. havluya sarıyorum suyu gidiyor 5 dk kadar.. 5 dk sonra havluyu kurutup tekrar sarıyorum saçıma.. ama bu sefer havluyu sanki bir başörtü gibi sarıyorum.. üstleri kabarmamış oluyor böylece.. sonra saçımın suyu gidipte nemli kalınca -ki 15 dkyı buluyor- bu arada maskelerimi falan yapıyorum,giyiniyorum.. bi parça köpüğü tüm saçıma yediriyorum.. ama çok az bir parça.. fazla olursa yağlandırır,ağırlaştırır.. elimle hafifçe kıvırcıklaştırıp havluyla tekrar sarıyorum.. kendi kendine kuruyor.. dışarı çıkcaksam eğer ojelerimi sürüp,makyajımı yapana kadar geçicek sürede saçlarımda tamamen kurumuş oluyor zaten.. ve ertesi gün bile çok güzel bukleler oluyor..
tekrar söyleyeyim çok güzel kıvırcıklarım vardı benim ama düzleştirici sayesinde bozulmuştu.. doğal haline bıraktım ve tekrardan güzel bukleler elde ettim..

bnm de saçlarım upuzundu dalgalıydı ama çok kırıktı bugün kestirdim ama herzaman olduğu gibi pişman oldum ya çok da yavaş uzuyo saçım kısalınca kabardı uff kendimi çok berbat hissediyorum:KK43:(((((

dalgalı saçların boyu sırtı geçmiş olmalı.bele gelmemeli.çok uzun olmamalı kısa hiç olmamalı kabarır

uzayana kadar sabretmek gerekio mecbur.uzunken kullanması en gusel saç şeklidir havalı durur...ne düz saç gibi söner ne kıvırcık gibi tepene çıkar..

kıvırcık saçın düz halini popişe kadar uzatmak şart zaten anca uzadığı belli olur...

an ii saç dalgalı saçtır ama belli bi uzunlukta olmalı

Dün burda okumuştum ve uyguladım. Yatmadan önce saçlarımı ikiye ayırıp döndüre döndüre büktüm ve tokalarla sabitledim. Sabah kalkıpta saçlarımı açtığımda çok doğal ve hoş dalgalarım oldu. zemuszemus

benmde saçlarım dalgalı belmde sayılır bu zamana kadar hep düzleştiriyodum saçımı sevmiyodum dalgalıyı taki saçımın yandığını görene kadar şimdi düzleştiriciyi kaldırdım :hulya: dalgayı sevmeye başladım banyodan sonra ne kurutuyorum ne de tarıyorum taradığım zamn dalgası kayboluyo ve kabarıyo bonus gibikaydirigubbakcemile3 saçlarım kat kat olduğu için ıslaklığını aldıktan sonra biraz tepeden topluyorum 15 20 dk sonra açıyorum ve şahane oluyo dalgalarımopuyorumnanaktan

sabah duştan sonra biraz saçlarımı kurutup,4parçaya ayırıp sosis bigudilerle sararım zemuszemus
ara ara kurutma makinası gezdiririm
hazırlan giyin makyaj felan derken 20-30dak geçer bayanssulusmile
en son evden çıkmadan açar sprey ile sabitlerim
hem doğal hem de güzel dalgalar oluşuyor
yerimseniben

Tatlılarım, perçemlerinizi uzatmalısınız. Dalgalı saça perçem kullanımı çok zor..Şekil almaz..

X