Bebeğinizin banyosu ve uyku pozisyonu nasıl? Bebeğinize yastık kullanıyor musunuz?

H

hiliba

Ziyaretçi
CADIARZUselam kızlar.
kaç güne bir banyo yaptırıyorsunuz ?
ve uyku pozisyonu nasıl?
uyurken yatarken yastık kullanıyor musunuz ?
ben hafta da bir yıkıyorum.havalar soğuk oldugu için hasta etmek istemiyorum.
uyku pozisyonu ise sırt üstü yatıyor.yastık kullanmıyorum.

ben 2 güne 1 yıkıyorum doktor havalar soguk oldugu çin 2 güne bir yıka dedi.
sağ veya sola dondurerek yatırıyorum yastıkta kullanmıyorum kayıyo battanıyenni altına sokuyo kafasını

2 güne bir.bu fazla değil mi.çok korkuyorum hasta olur diye.acaba ben mi çok bekletiyorum hafta da bir yıkıyorum

bana doktor gelişimi için sık yıkaman iyi dedi.yaz olsaydı hergun yıka derdim havalr serin ankaradayız dedi 2 güne 1 yıka dedi oturdugumuz odada elektrıklı sobayıda acıp yıkıyorum eşimle sonrada giyinene kadar saç kurutma makınasıyla süreklı ısıtıyoruz yanı üşümesine fırsat vermıyorum banyodan sonrada mutlaka uyumasa bile beşiğine koyuyorum sallıyorum yanı içeri dısarı gezdırmıyorum.ben bu hafta ası oldugu için 1 hafta yıkamadım kızım bide cok kusuyo.çk kırlendı bir haftada dun yıkadım resmne beyazlastı kız:KK70:

ya cnm ben 1 gün yıkayım 1 gün yıkamıyodum ama dediğin gibi havalrs oğumaya başladı 5 günde 4 günde bir yıkmayamay başladm ve suyu çok seven oğlum artık suyu hiç sevmyor değişk bişi gelio galba ona eskden alışmştı şimdi ara vernce kötü oldu çığlıklar içinde banyo yapıosss:KK43:((

aaaaaaa kızzlarr yıkayınn minnoşlarıı yaaa zatenbebek olduğu için evleriniz sıcak değilmi yahuu sıcakk bişicik olmaz allahın izniyle gelişiminde yıkanmanın çok büyük rolü var dr öle demiştii ve ben doranın uyku düzenini banyoyla oturttuğuma inanıyorum

benim bıcır düz yatıyo kusuyo diye ben yan yatırıyom uykuda olsa bile uyanıyo illa düz yatacak beyfendi

yastıktaa incek yastıkla yatıyo varlığı yokluğu bir ...

kizlar gecen gun bi tv programinda bir prof.bebekleri cok fazla yikamayin.ciltlerini kurutur egzama yaparsiniz dedi.yazin gun asiri, kisin 3 gunde 1 yikayabilirsiniz dedi.biz havalar soguk die 3 gunde 1 yikioruz

ben yastık kullanmıyorum. yan yatırma yastıgında yan yatırıyorum ama istedigi zaman sürt üstü döniyor artık.

banyoda haftada iki kere yaptırıyorum. kızımın bacaklarında alerjik egzama var soyuluor cildi. ondan fazla yıkamak istemiyorum simdilik

ben de 1 ay öncesine kadar hergün yıkıyordum ama artık 3 güne bir yıkıyorum..diğer günler normal temizliğini yapıyorum nemli tülbentle siliyorum bogazının altını yüzünü falan misss olsun tosunum diye:)))opuyorumnanaktan benimki düz yatmayı hiç sevmiyor yatar yatmaz kafa hemen yana cevrilir eller birbirne bağlanır emzik istenir yalanarak emzik de gelince agza hoooop gözler kayar işte tatlı bi uyku:))))

yaztık kullanıyorum ama coook ince bi yaztık adı var kendi yok yani:)))

bende havalar soğumaya başladığından buyana haftada bir kez yıkıyorum, oda çığlık çığlığa zaten...
hergün siliyorum ama silerken bile yaygarayı basıyo...
yaklaşık 15gündür ipince bi yastık var uyku setinin onu koyuyorum başının altına ama dümdüz oda pek bi etkisi yok, yatırırken sağ yada sola yatırıyorum ama kendisi sırt üstü çevriliyo ve öle yatmayı seviyo kafasının arkası düzleşir diye tırsmıyo değilim :KK43:(
artık kalın yastık koyucam kafasının altına kendimden pay biçiyorum dümdüz yatamıyorum oda sanki uyurken arada tıkanıyo gibi sırtüstü yattığı için...

ben 3 günde bir yıkıyorum. benimki sırtüstü yattığı zaman sıçrıyor ve kendini uyandırıyor o yüzden yan yatırıyorum. başının altına da bebek yastığını koyuyorum. bi elini yastıgının altına sokuyor öbür eliyle de sarılıyor yastığına bu şekilde derin ve güzel uyuyor. sırtüstü asla uyumaz.

ben de 2 yada 3 günde bir yıkıyorum ama buna ragmen pişiyor koltuk altları ve gıdığı arada tülbentle siliyorum. sırtüstü yatırıyorum ben de epeydir yan yatsa da dönüyor artık.

Ben nerdeyse her gün yıkıyorum. Bazen haftada 1-2 gün yıkamadığım oluyo. Ama öyle hergün şampuanlı köpüklü falan değil, küvetini sıcak suyla doldurup onun içinde yüzdürüyorum, bazen de suyun içinde yağla masaj yapıyorum çok rahat ediyo. Gazı varken başlamıştık bu yüzdürmelere alışkanlık oldu :)
Benim oğlum da doğduğundan beri sırtüstü yatıyo. Yan yatırma yastığında bile dönüyodu. Yastığı da hiç sevmiyo öyle dümdüz yerde yatıyo....

bende haftada 2 kere yıkıyorum geçen tv de bir doktor yeni bebekleri hergün yıkamanın doğru olmadığını söylemişti cilt kuruluğu yapabiliyormuş artık yastık kullanmaya başladım ama kayıyor başı yastıktan yorganın altına giriyor oyüzden yastıksızda yatırdığım oluyor

bende bı gun yaptırıyorum diğer gün yaptırmıyorum..yastıkla yatırıyorum genelde sırt üstü yatıyor bazaen arkasına destekle yan yatırıyorum..

Ben uykusu sorunlu olduğu için,geçen hafta hergün yıkadım..
Ama düzldi artık 2-3 günde bir yıkıyorm..
Sırt üstü yatıyo genelde artık,kafasını kendi çeviriyo sağa sola..
Yastık ise,alt açma setlerinin yastıkları var onu koyuyorum..
Eğer tıkanıklığı varsa filan büyük yastık koyup oldukça yukarya yatırıyorum oğlumu..dik yattığında rahat uyuyoo..

Sık yıkadığı halde bebeği pişen hanımlar,evleriniz çok sıcak olabilirmi ? yada çok giydiriyo olabilirmisiniz?

Son düzenleme:
oglum yan yatmayi hic sevmiyor. degisirken yana cevirdigimde bile sirtini geri geri itikliyor yan durmamak icin. Kusar diye uyuyunca yan ceviriyorum ama yine hemen sirt üstü dönüyor sipa. Yastik kullaniyorum ama incecik kafasi hafif yukarda olsun diye.
Banyosuda düzensizdi simdiye kadar ama artik düzen koydum. 3ünde bir. Birinde köpüksüz legeni su dolu banyo keyfi, diger 3. gün ise yikama.

hmmm birde hergün mutlaka yüzümüzü, basimizi ve ellerimizi islak bezle siliyoruz.... kulaklarimizi temizliyoruz. benim bebis cok terlediginden elleri eksi eksi kokuyordu birde toz birikiyordu parmak aralarinda önceden. farkedince hergün silmeye basladim.

bende oglumu bir sefer saga bir sefer sola olacak sekilde yan yatiriyorum rahat etsin diyede arkasina destek koyuyorum..birde cok kustugu icin daha iyi oluyor yan yatmasi bogulmasini engeller.zaten seviyor yan yatmayi sirt ustu yatirinca kafasini saga yada sola ceviriyor hemen...rahat ediyor yan yatinca ve daha uzun uyuyor :)) bende 3 gunde bir yikiyorum kuzumu...yazin daha sik yikarim tabi...

Son düzenleme:
ben kızımı geceleri yan yatırma yastığıyla yatırıyorum. sabah olunca yastığı alıp sırtüstü yatırıyorum, biraz da öyle uyuyor. yatağının kafa kısmını yaklaşık 45 derece açı olacak şekilde yükseltik, çok kusuyor çünkü kızım.

2-3 günde bir yıkıyoruz.

başının altına uyurken yastık koymuyorum. sadece emdikten hemen sonra altını değiştirmem gerekirse kusmasını nispeten azaltabilmek için ince bir yastıkla destekliyorum.

X