Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Yemek odası ile salon koltuk takımı ayrı odalarda olur mu?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Yakamozzz33

Bir kalpte üç aşk ...
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2009
4.417
588
Şimdi kızlar baştan sona anlatıyorum uzun olacak kusura bakmayın...
Ben yeni 106 ekran lcd tv alıyorum bide tv ünitesi yaptırıyorum evim büyük değil malesef ( 165 m kare 4 oda ama odalar küçük) eşyalarım büyük biraz, oyüzden tüm odalar dolu kafamçokkarıştı şu anda salon koltuk takımı ile yemek odası aynı odada oturma odası ayrı bi odada bide çalışma odası var ne salonda ne oturma odasında lcd yi koyacak yer olmadıgı için yemek odasını salondan çıkarmam gerekiyor. Ancak o şekilde salon genişleyecek üniteye yer kalacak ( bi duvarı üniteye ayırmam gerekiyor çünkü ) :eek: şimdi diyorum ki salon ve yemek odası ayrı odalarda olursa tuhafmı olur ? Ben hiç ayrı odada görmedim gittiğim evlerde CADIARZU Kime sorsam onlar bi bütün ayırma diyor güzel olur diyen azınlıkta sizce güzel dururmu ayrı odalarda? bilmiyorumkismile yada evi bu şekilde olanlar fikir verebilirler mi ( resimli olursa daha çok sevinirim alkisalkisalkis ) yerimseniben ay hadi kızlar fikir lütfennn napacamı şaşırdım kafamçokkarıştı

benimde tvm 106 ekran tv ünitem uzun deil tv boyu kadar bence sıgdırabilirsin cunku gercekten öyle cok buyuk sıgmayacak diye bir durum oluşmuyor

benimkide böyle ama en olarak tv nin eni kadar ama eger yemek masasını cıkaracaksan hangi odaya koymayı dusunuosun

benımde ünitem bayaa büyüktü yenı tasındıgım eve sıgmadı yemek odasıyla koltuk takımı bı arada ben ayırdım çok ta güzel oldu her gelen çok mantıklı yapmıssın dedı mısafır geldıgınde masa hazırla masa topla gibi seelerr olmuo onların gözü önunde dagınıklık fln...bence ayırabilirsin ben cok memnunum valla....

canım sadece yemek masasını değil yemek odasını tümden çıkaracam ( konsol yemek masası sandalyeleri vitrin ve gümüşlük ) çalışma odasını iptal edecem orası yemek odası olacak opuyorumnanaktan büyük benimki ya kiradayım taşınınca büyük eve taşınacam diye büyük yaptırdım hem daha şık duruyo diye böyle güzel oldu ama odaları ayırsam nasıl olur

benımde ünitem bayaa büyüktü yenı tasındıgım eve sıgmadı yemek odasıyla koltuk takımı bı arada ben ayırdım çok ta güzel oldu her gelen çok mantıklı yapmıssın dedı mısafır geldıgınde masa hazırla masa topla gibi seelerr olmuo onların gözü önunde dagınıklık fln...bence ayırabilirsin ben cok memnunum valla....

teşekkür ederim canım kullanan birisinden duymak güzel ... opuyorumnanaktan

valla canım bende kıradayken almıstım mobılyalarımı kıralık eve göre snr kendı evımıze cıkınca sıgmadı işte...bizde bi odayı yemek odası yaptık bende gümüşlük fln yoktu sadece konsol masa sandalyelerr ama gayet güzel oldu eskısınden daha kullanışlı gerçekten...misafirin gelince yemegını yee onnlar gecsin salona sen rahat rahat topla gözleri önunde şangur şungur ses çıkmasından çok çok daha ii...bana gelenlerde çok mantıklı oldygunu söyluolar:):)

sevindim canım bende öyle yapacamda çevredeki eleştirilerden kararsız kaldım açıkcası dediğin gibi çok mantıklı opuyorumnanaktan yurt dışında filanda hep öyle evler aslında ...

Boşverin milletin ne düşüneceğini , sizin rahatınız sizin hayatınız sizin eviniz .

Farzetdin ki ilk siz yapacaksınız , ne olur ? bir ilki de siz yapın . Kaldı ki ayrı olan birçok ev var...

Bu arada bence de güzel fikir , ama günlük yemeklerinizi de yemek odasında yiyecekseniz oraya da bir tv gerekebilir :)

ben zaten ayrı koyucam canım adı üstünde yemek odası..
buyurun yemek odasına gecelim..:)
ben gördüm gittigim evde, bence çok daha güzel rahat ferah ferah....

kesinlikle ayrı olsun derim,evimizi ilk döşerken aynı yerdeydi yemek takımı ve salon takımı.badanada oturma odasını yemek odasına çevirdim ve son derece memnunum.istersen masayı bırakıp misafirlerin ile salona geçebiliyorsun aman dağınıklık gözükmesin derdin olmuyor

165m ev küçük mü? akannehir

canınız nasıl istiyorsa öyle yapın. yok o ne der yok bu ne der.. sonuçta sizin eviniz, sizin içinize siniyorsa neden olmasın...

bence olur ben gördüm bikaç evde sonuçta yemek odası takımı 1 odayı dolduracak kadar kalabalık...
165 m2 ev hiçte küçük değil ayrıca

Boşverin milletin ne düşüneceğini , sizin rahatınız sizin hayatınız sizin eviniz .

Farzetdin ki ilk siz yapacaksınız , ne olur ? bir ilki de siz yapın . Kaldı ki ayrı olan birçok ev var...

Bu arada bence de güzel fikir , ama günlük yemeklerinizi de yemek odasında yiyecekseniz oraya da bir tv gerekebilir :)

canım milletin düşüncelerini çokda ciddiye alan bi insan değilim zaten hatta olabildiğince evimi ilginç eşyalar alıyorum herkese tuhaf gelen şeyler benim hoşuma gidiyor sempatiksalakcinni şimdi odaları ayırınca nasıl olacagını da bilmediğim için biraz kararsızım aslında a.s güzel olacagını bilsem kimseyi tınlamam yaparım :1rolleyes: teşekkür ederim yorumun için sositososito

ben zaten ayrı koyucam canım adı üstünde yemek odası..
buyurun yemek odasına gecelim..:)
ben gördüm gittigim evde, bence çok daha güzel rahat ferah ferah....

en çok da o yüzden istiyorum salon genişlesin şöyle ferah ferah oturalım diye eşyaları öyle sıkışık görünce ruhum daralıyo yerimseniben

canınız nasıl istiyorsa öyle yapın. yok o ne der yok bu ne der.. sonuçta sizin eviniz, sizin içinize siniyorsa neden olmasın...

Küçük tabi ya, eşyalar bitişik bitişik duruyo 165 m ama balkonlara fazla yer ayrılmış iki balkon kocaman 4 oda, odalarda küçük gerçi göreceli bi kavram bu ben büyük eve alışık oldugum için de küçük geliyor olabilir ama koltuk takımları da normal çekyat eninde değil onunda etkisi var ...
Bide sordugum insanların bi kısmı odaları ayır diyor bir kısmı ayırma diyor derken kararsızlığımı anlatmaya çalışmıştım bu çevrede evi o şekilde olan birisini görmediğim için fikrimde yok nasıl duracagını bilmiyorum eksi ve artılarını öğrenmek için tecrübeli olanlara sormak istedim, başkalarının fikirlerini yerine getirmek için değil fikir almak için sorar insan ... :umursamaz:

bence olur ben gördüm bikaç evde sonuçta yemek odası takımı 1 odayı dolduracak kadar kalabalık...
165 m2 ev hiçte küçük değil ayrıca

bana göre büyük değilki küçük diyorum, benim eşyalarıma göre de küçük yoksa neden küçük diyeyim herkes niye oraya takıldı anlamadım kafamçokkarıştı yorumun için teşekkürler yerimseniben

Küçük tabi ya, eşyalar bitişik bitişik duruyo 165 m ama balkonlara fazla yer ayrılmış iki balkon kocaman 4 oda, odalarda küçük gerçi göreceli bi kavram bu ben büyük eve alışık oldugum için de küçük geliyor olabilir ama koltuk takımları da normal çekyat eninde değil onunda etkisi var ...
Bide sordugum insanların bi kısmı odaları ayır diyor bir kısmı ayırma diyor derken kararsızlığımı anlatmaya çalışmıştım bu çevrede evi o şekilde olan birisini görmediğim için fikrimde yok nasıl duracagını bilmiyorum eksi ve artılarını öğrenmek için tecrübeli olanlara sormak istedim, başkalarının fikirlerini yerine getirmek için değil fikir almak için sorar insan ... :umursamaz:

ben "niye fikir aldınız" diye birşey sormadım ki zaten. kaldı ki öyle olsa "içinize siniryorsa neden olmasın" diye fikir beyan etmezdim şakkıdı

bu cümle için açıklama yapma gereği duydum neyse yalnış anlaşıldım sanırım ... :1closedeyes:

X