dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

merhabalar kızlar, bende aranıza yeni katılanlardanım bu konuyu görünce hemen bişiler yazmak istedim daha doğrusu dertleşmek istedim diyelim:KK61: ben 1 senelik evliyim ve Allahıma şükür çokda iyi giden bir evliliğim var tabi bu evliliğe bir güzellik katmak için bebiş yapmaya karar verdik:93: mayısta bi denememiz oldu ama hüsrana uğradık, daha yolun çok başındayız ama olmayınca ben doktora gidip hormon tahlili yaptırdım, herşeyim normal ama prolaktin 25 çıktı, doktor dostinex 2 tb verdi. tabi ben biraz araştırma yaptım aslında çok yüksek değimiş başka doktora gittim ve oda dediki daha önce bana gelseyin ben dostinex kullanmana lüzum görmezdim çok yüksek değil ama ben gittiğimde dostinexi bitirmiştim doktorda şimdilik sadece folıc asit kullan kafi dedi. bizim bu ayda bi denememiz oldu ama galiba tutmuycak çünkü dün leke geldi ve çok erken regl olmama 1 hafta var sizce çokmu kafaya takıyorum kızlar, bana bi akıl verin:44:

öncelikle hoşgeldin canım :) evet ben de 1 yıllık evliyim. benim de senin gibi prolaktinim 30 idi yani çok yüksek değildi. ben de dostinex kullandım ama sonra tahlil yaptığımda çok düştüğünü gördüm ve dr değiştirdim o da kullanmasaydın olurdu ama olsun artık kullanmıssın dedi. bana klomen ve ardından progestan verdi 3 - 4 ay bu tedavi yöntemini kullanıcam. ikimizde sağlıklıyız ancak olmuyor. ama üzülünce de olmuyor stres engelliyor bu yüzden hiç dertlenme ve dua et. elbet olacak ama emin ol zamanı var. sabredicez artık.sonu güzel olucak :)))) bu sürece yeni başlamışsınız. mayıstan beri daha kısa bir süre olmuş. sen içini ferah tut.

öncelikle hoşgeldin canım :) evet ben de 1 yıllık evliyim. benim de senin gibi prolaktinim 30 idi yani çok yüksek değildi. ben de dostinex kullandım ama sonra tahlil yaptığımda çok düştüğünü gördüm ve dr değiştirdim o da kullanmasaydın olurdu ama olsun artık kullanmıssın dedi. bana klomen ve ardından progestan verdi 3 - 4 ay bu tedavi yöntemini kullanıcam. ikimizde sağlıklıyız ancak olmuyor. ama üzülünce de olmuyor stres engelliyor bu yüzden hiç dertlenme ve dua et. elbet olacak ama emin ol zamanı var. sabredicez artık.sonu güzel olucak :)))) bu sürece yeni başlamışsınız. mayıstan beri daha kısa bir süre olmuş. sen içini ferah tut.

saol canım, doktor beni tekrar çağırmıştı zaten regl olursam prolaktın tekrar bakıcak, bakalım sonuç nasıl dediğin gibi stres çok engelliyo bazı şeyleri kafaya takmamak lazım ama dostınex kullanıp hemen hamile kalanları duyunca acaba bende bi sorunmu var diyorum, galiba çok karamsarım:KK43:(( Allah seninde yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda alırsın kucağına bebişini:))) bide kafama takılan bişi var ben yumurtlama günlerimde birlikte oluyoruz ama yumurtlama günlerimde önce yada sonrada ilişkiye girsem yalnışmı yapmış olurum acaba sadce yumurtlama günlerimdemi ilişkiye girsem??

saol canım, doktor beni tekrar çağırmıştı zaten regl olursam prolaktın tekrar bakıcak, bakalım sonuç nasıl dediğin gibi stres çok engelliyo bazı şeyleri kafaya takmamak lazım ama dostınex kullanıp hemen hamile kalanları duyunca acaba bende bi sorunmu var diyorum, galiba çok karamsarım:KK43:(( Allah seninde yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda alırsın kucağına bebişini:))) bide kafama takılan bişi var ben yumurtlama günlerimde birlikte oluyoruz ama yumurtlama günlerimde önce yada sonrada ilişkiye girsem yalnışmı yapmış olurum acaba sadce yumurtlama günlerimdemi ilişkiye girsem??

çok karamsar olma canım. inş.. alırım bebişimi kucağıma Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin. dr dan dr a sistem değişiyor yanlışı doğrusu yok bu işin. mesela bana dr um 11-12-13 ilişki yasak dedi. sadece 14 ve 15. gün önemli dedi. ben de şimdi bu formüle uyacağım. senin dr un ne der bilemem. yanlış oldu falan diye düşünme. dr ne derse onu yap sen. zaten istediğinde dr değiştirebilirsin sorun yok.

Son düzenleme:
ben de hormon yüksekliği nedeniyle 2,5 ay dostinex ve euthyrox kullandım, tedavi sonrasında hormonlar normale döndü ve ben hemen hamile kalmışım.. şu an 6 haftalık hamileyim.. internette araştırma yaparken dostinex kullanımının hemen ardından hamile kalınırsa düşük tehlikesi olabileceği yönünde haberler okumuştum..
bundan korktuğum için endokrinoloji doktoruma ilk bunu sordum ve bu tür haberlerin doğru olmadığını internette okuduğumuz herşeye inanmamamız gerektiğini vs. söyledi.. şu an içim rahat ama yine de hepimiz için her zaman hayırlısı olsun inşallah..

canım senin yazını okudum aynı durum ben de de var yani prolkatinim 45. TSH IM 3.38. progestronum 0.2. PCOS geçmişim de var bu arada
prolaktin için dr um DOSTİNEX verdi.

senin bu hormonların kaç sayısal olarak yani

neler yaptın dengelemek için. sadece ilaçlar mı yanii???

bir de ben türkiyede yaşamıyorum uzun yıllar burada kalacaz. hasteneye gitme durumum ve tedavi vs kıstlı. sizden birşeyler öğrenmeye çalışyorum .kimseye de açılamıyorum...yardımalrınız için teşekkür edrim

canm benim çok teşekkür edrim.. bebeşin de hayırlı olsun çok sevimdim.euthyrox ilacı ne için almıştın troit yüksekliği mi düşüklüğü için mi. beni tsh ım 3.38. yüksek mi

Teşekkür ederim canım..

euthyrox evet troid içindi.. ve şu an yine yüksek bir ara ilacı bıraktım hamile kaldığımı bilmiyordum tabi.. yükselmiş yine.. ve şu an euthyroxa devam ediyorum,

Teşekkür ederim canım..

euthyrox evet troid içindi.. ve şu an yine yüksek bir ara ilacı bıraktım hamile kaldığımı bilmiyordum tabi.. yükselmiş yine.. ve şu an euthyroxa devam ediyorum,

canım senin yazını okudum aynı durum ben de de var yani prolkatinim 45. TSH IM 3.38. progestronum 0.2. PCOS geçmişim de var bu arada

bir de ben türkiyede yaşamıyorum uzun yıllar burada kalacaz. hasteneye gitme durumum ve tedavi vs kıstlı. sizden birşeyler öğrenmeye çalışyorum .kimseye de açılamıyorum...yardımalrınız için teşekkür edrim

Canım, benim test sonuçlarım prolaktinim 43.33, troidim ise 5.73 dü.
bunun için sadece doktorumun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullandım 2.5 ay boyunca. onun haricinde başka birşey uygulamadım. ilaçlar hormonların düzenlenmesi için yetti.
başka bir ilaç kullanıyor musun?
prolaktinin düştüğü zaman rahatlıkla hamile kalabilirsin diye düşünüyorum başka bir rahatsızlık yoksa.
dostinexin dozajı önemli sanırım, doktor ne şekilde kullanmanı önerdiyse o şekilde kullan.
İnşallah en kısa sürede olumlu gelişmeler olur..

Kızlar bir süredir giremiyorum yoğunluktan çekimlerim çok yoğun geçiyorr..nasıl dostinex e devam dimi :)) bu arada ben folic asite başladım günde 3 tane alıyorum..

Merhaba ben de aranıza yeni katıldım. Bu konu da içinizi rahatlatmak için yazmak istedim. Prolaktinim yüksekti dostınex kullandım 1 ay düşünce dr um kesti aynı zamanda polikistik over teşhisi de koymuştu sebebi de gizli şeker çıkmıştı. onun için de kilo vereceksin ve spor yapacaksın demişti ki ben o zaman 170 cm boy 60 kilo idim. Görüntüde de hiçbir kilo problemim yoktu. Sadece biraz göbek yağlanmam vardı. Neyse gizli şeker için de glukophage kullandım 5 kilo verdim. Dostınex i kestiğim arada hamile kaldım. Hamileliğimin 6. haftasında glukophage i de kestik.Şimdi çok sağlıklı bir Defne'm var. Hem de gizli şekerim olduğunu bildiğim için baştan beri dikkat ederek geçirdim hamileliğimi. Toplam 9 kilo aldım. Şu an yine hamile kalmadan önceki kilom olan 55 kilodayım.

Merhaba ben de aranıza yeni katıldım. Bu konu da içinizi rahatlatmak için yazmak istedim. Prolaktinim yüksekti dostınex kullandım 1 ay düşünce dr um kesti aynı zamanda polikistik over teşhisi de koymuştu sebebi de gizli şeker çıkmıştı. onun için de kilo vereceksin ve spor yapacaksın demişti ki ben o zaman 170 cm boy 60 kilo idim. Görüntüde de hiçbir kilo problemim yoktu. Sadece biraz göbek yağlanmam vardı. Neyse gizli şeker için de glukophage kullandım 5 kilo verdim. Dostınex i kestiğim arada hamile kaldım. Hamileliğimin 6. haftasında glukophage i de kestik.Şimdi çok sağlıklı bir Defne'm var. Hem de gizli şekerim olduğunu bildiğim için baştan beri dikkat ederek geçirdim hamileliğimi. Toplam 9 kilo aldım. Şu an yine hamile kalmadan önceki kilom olan 55 kilodayım.

canım çok teşekkür edrim gerçekten bize moral oldu. ben de de prolaktin yüksekti. 5 ci ilacımı dün içtim. hiç yumurtlamam olmuyordu benimde yani PCOS tum gençç kızlığımda ama şimdi ultrasonda gözükmüyor..
üsteşik çok güzel bir şey gelişti bu ay 5.ci lacım henüz prolaktinim düştü mü bilmiyorum ama 4 gün önce dr um ultrasonda sağlıklı yumurtların var dedi. bu demek oluyor ki prolaktin düştü ve artık progesetronum normal seviyelere geliyor ve ymuurtlayabiliyorum....dostinex gerçekten iyi bir ialç

bu arada senin diğer hormonların nasıldı... tek proktin miyidi sorunun. progestron nasıldı hani şu 21 gün bakılan
rabbim isteyen herkese sağlıklı sıhhatli bebekler nassip etsin...seni de defneyi de öpüyorummm

Benim sorunum adet düzensizliğiydi hormonlarım normal çıktı. Düzensizliğimin nedeni gizli şekermiş. Onun tedavisini oldum bu arada prolaktin de yüksek çıkınca bu şekilde hamile kalırsan düşük olma ihtimali yüksek dedi dr. o nedenle dostınex kullandım ben. Ama pkos u gözünde sakın büyütme. yumurtlaman varmış işte ne güzel inşallah en yakın zamanda alırsın mutlu haberi. Sonra da uykusuz geceler ama mutlu günler :))

Benim sorunum adet düzensizliğiydi hormonlarım normal çıktı. Düzensizliğimin nedeni gizli şekermiş. Onun tedavisini oldum bu arada prolaktin de yüksek çıkınca bu şekilde hamile kalırsan düşük olma ihtimali yüksek dedi dr. o nedenle dostınex kullandım ben. Ama pkos u gözünde sakın büyütme. yumurtlaman varmış işte ne güzel inşallah en yakın zamanda alırsın mutlu haberi. Sonra da uykusuz geceler ama mutlu günler :))

inşallah canım RAbbbim bize de Defneler nasip eder inş. çok kafama takmıyorum ama bazen boşa bekleyen insanlar var mesala sorununu PCOS olduğunu zannetip aslında başka hastalıklar olabiliyor ve boşa giden seneler.....

bilmem anlatabildim mi. zaten çoğu dr PCOStan korkmayın diyor

ben tam olarak bu ilacın ne işe yaradığını anlamadım açıkcası.özel bir doktora gittim bana hiç tahlil yapmadan bu ilacı verdi.yumurtalıkta yapışıklık var dedi onu açtı ve sonra bu ilacı kullan dedi.benim göğüslerimden süt gelmiyor adetim de düzenli.ama geçen hafta 22 sinde adet olmam gerekiyordu ve bikaç damla oldum hamile değilim dedim.ama ondan sonra bu güne kadar yarın bir hafta olacak hiç adet olmuyorum.yani bu ilaç bu kadar etkilimi hamilemiyim acaba diye düşünmeye başladım..peki geçen hafta ben neden bir iki damla adet gibi bişey oldum.gerçekten kafam çok karıştı .bu acaba ilacın yan etkisimi.en iyisai sanırım bikaç gün sonra adet olmasssam test yaptırmak.

Kızlar ilacı kullanmaya devam ediyorum p.tesi perşembe ve korunmayı bıraktım gebe olduğunu öğrendiğin anda bırak ilacı dedi dr.um

ben de iki aydır haftada yarım kullanıyorum iki ay önce prolaktin 68 di içerken korunmamama rağmen hamile değilim bugun adet oldum bir yandan da gebe olsam zararı olurmu diye aklım takılıyordu hep, hayırlısı şimdi tekrar ölçülecek inşallah düşmüştür de tekrar kullanmak zorunda kalmam. 4ay önce 8 haftalık bebeğimi kaybettim ozaman hormon ölçümü yapılmamıştı yüksek olduğu içinmi kaybettim diye düşünmekten kendimi alamıyorum:KK43::KK43:

bir ilacın bu kadar etkili olabileceği hiç aklıma gelmezdi.doktorum hemen al kullan yumurtlama günündesin tek bir tane dostınex ilaçla bile hamile kalan hastam var demişti.bende onun gibi oldum inanamıyorum...tek bir tane içmeyle hamile kalmışım bende.bilmiyorum ama hemde bebeklerim ikiz.ben bu ilacın etkisi olduğunu düşünüyorum ikiz olmasında yumurtalıkları çalıştırdığını söylemişti doktor.baya bir çalıştırmış yani.bir sürü kutuda yazdırmıştım.hepsi elimde kaldı.ikiz isteyen bir arkadaşım vardı.ver ne olursun ben kullanıyım benimde ikiz olsun diyor. :KK1:

merhabalar benimde prolaktini 25.9 çıktı ilk doktorum yüksek değil sınırla sorun değil demişti ama bu ay doktorumu değiştirdim şimdiki doktorum biraz yüksek ilaç vericem dedi , dostınex ve klomen kullanıyorum burdaki yazılanları okuyunca bende umutladım inş. en yakın zamanda herkese nasip olur..Allah isteyen istemeyen herkese verir inş :)))):KK52::KK52::KK52:

benim de prolaktinim yüksek
ilk tahlilde tok karnına 96 çıktı
bir hafta sonra aç karnına 35
makroprolaktin 89 çıktı
değişik değerler yani ama neticede yüksek
benim tsh da yüksek
onun için euthyrex kullanıyorum
prolaktin için henüz ilaç vermedi bekliyorum bakalım

valla bende kullandım ilaç bittiği ay hamile olduğumu öğrendim ama duphastonda kullandım acaba hangisini faydası oldu bilemem..

X