7. haftada kalp atışı görülmedi, lütfen yardım...

sağ ol arkadaşım, allah gönlünün muradını versin,bebeğine sağlıkla kavuş inşallah!hayırlı dualarınız bana güç veriyor. çarşambayı bekliyoruz, sabah 9'da randevumuz var. zaman geçmek bilmiyor. 7 hafta 5 günlük olacak. inşallah güzel haberlerle gelirim. tek korkum artık göğüslerimin ve karnımın gergin olmaması ve hiç acıkmamam. umarım sadece üzüntüdendir. kalbi atmıyor dedikleri günün akşamından beri böyle.

Son düzenleme:
benimde göğüslerim gergin değildi,adet belirtisi sandım ilk zaman göğüslerim şiştiğinde
ama hamileymişim,sonrasındada öyle şişliğim olmadı 2. ayımdan sonra şişti gerildi
sen yinede 1 doktorla sınırlı kalma,en azından farklı 2 doktora git
dualarımız seninle

canım öncelikle geçmiş olsun benim bebeğiminde kalp atışını duyamamıştık ama doktorum alalım falan demedi bazı doktorlar ne kadar insafsız oluyor 5 sene özlemle beklenen mucizeni elinden almak bence kalbinin sesini bu hafta içinde duyacaksın hamilelere malum olur çünkü allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin babannenin dediğini bizin büyüklerimişzde der kız ağır olurmuş erkek hemen canlanırmış yada kız etten erkek kemikten derler yani kızın hareketleri kalp atışları geç başlayabilir benimde kızım olaccak aynı şeyleri yaşadım sabırlı oıl yemene içmene dikkat et çünkü o senle besleniyor bak nasıl hızla büyüyor kalbi atmassa büyürmü sadece sesini duyamıyorsunuzdur onu duyduğunuzdada size hediye vermek için sessiz kalıyor olabilir yani ben elma çekirdeğimin öyle yaptığını düşünerek avutmuştum kendimi

gönlü güzel arkadaşlarım, sağ olun. yarın sabah 9'da bakılacak. zaman geçmiyor... beni gerçekten anladığınızı biliyorum, bu bile rahatlatıyor beni innın. allah gönlünüze göre versin.

biz de kalp atışlarını 8.haftada duyduk.benim ilk gebeliğim boş gebelikti.onda kese de düzgün değildi.içini ferah tut yarın eminim göreceksin.hayırlı haberlerle gelirsin inşallah.

canım inş duyulur kalp atışı bizimde 7+2 de duyulmuştu geç döllenme olabilir iyiki dr güvenip aldırmamışsın bu drlar çok insafsız sen 5 yıl neler çekmişsin kimsenin umrunda değil....
yarın güzel haberlerini beklicez canım...

yazilanlari okuyunca cok etkilendim ve sanki yarin guzel haberlerle geleceksin
diye dusunuyorum insallah canim allahim yavrunu sana bagislasin
benimde zorlu tedavilerden sonra mucize bir bebegim oldu dogdu da sukur
su an 9 aylik seninde insallah kollarinda olur mucizen.....
moralde cok onemli derdi doktorum biliyorum cok zor ama olabildiginin
en iyisi en pozitifi olmaya calis bebegin hissediyordur......
yarini sabirsizlikla bekliyoruz hepimiz kutlama bile yaparizzzzzz merak etmeeeee

Merhaba

İnşallah güzel haberlerle dönersiniz...bizleride sevindirirsiniz

Benim geçen seneki hamileliğimde 8.hafta başında bebeğin kalp atışı yoktu ve gebelik kesesi bozulmuştu..
bebeğimi aldırdım ama o anki duygularımı anlatamam
Aynı yazılanlar gibi dedim ki " Rabbim bana verdiğin şu minnacık damla için bu kadar ağlıyorsam ya evladını kaybedenler ne yapar nasıl acı çeker...sabır ver onlara Rabbim" dedim

İnşallah inşallah inşallah mutlu haberlerle gelirsiniz...bende dört gözle bekliyorum...

arkadaşlar, sabahtan beri evde internet yoktu, şimdi nasıl olduysa geldi.
değişen bir şey yok gibi... kese sağlam, embriyo yerinde, kanama yok, kalbi atmıyor. sarhoş gibiyim. şimdiye dek hep gününde çıkıyordu, şu an 7 hafta 5 günlük ama ultrasonda 7 hafta 2 günlük çıktı. dr. kesede bozulma yok, istersen pazartesiye dek bekleyelim dedi. ama hiiiiç umudunun olmadığını da ekledi inşallah bizi yanıltır dedi. elimi kaldıracak halim yok, içimde bebeğim, hâlâ içimde ama kalbi atmıyor.elimden gelse de onun o 11,9 mm'lik bedenini hep taşısam....ne diyeceğimi, ne düşüneceğimi bilmiyorum ve beni bir tek siz anlıyorsunuz. herkes tutturmuş daha gençsiniz, yine olur... belki haklılar ama şu an bana batıyor. içimde yüreciği atamayan bebeğiyle gezen benim, ya atarsa umuduyla yaşayan,ultrasonda yıkılan benim. herkes doğal bir olay diyor da yaşamayan o hissi anlamıyor...hele ki şu belirsizlik...allahım sizlerden razı olsun destek olduğunuz için. herkes o daha insan taslağı ne olacak ki dedi bugün. o insan taslağı dedikleri, yaşasa benim yavrum olacak... anlamıyorlar. geçen hafta bugün dünyanın hakimi gibiydim, trilyon bağışlasalar gözümde değildi,kraliçeydim, dünyanın en güzel kadınıydım... öyle mutlu hissediyordum kendimi...şimdi boşluk içindeyim...canımın içinde bir can var mı yok mu bilmiyorum. kimse umut verici değil... belki yine bebeğim olur, belki... ama şu an hayattan soğudum inanın. çok abartıyorsun dediler bugün bana, eltim, kaynım... ne ki daha dediler. rabbim ne olduğunu kimseye öğretmesin, düşmanım bile yaşamasın bu acıyı. allahım,isteyene aratmasın, buldurup yitirtmesin. tekrar tekrar teşekkür ederim, iyi ki varsınız yoksa şu an daha beter olabilirdim.

Son düzenleme:
Seni anlıyorum benimde ilk bebeğimde olmuştu.6 haftalık alamadı dr.kalp atışını 8.haftaya kadar bekledik ama olmadı.Ardından 2 ay sonra tekrar hamile kaldım ve şimdi 2 yaşında dünyalar güzeli bir kızım var.Umarım seninki hayata tutunur ama şunu unutma tutunamasa da onu veren Allah tekrar verir.Her ne sonuç olursa bilki o hayırlıdır.

evet, inancım tam. hayır da şer de allahtan ve neyin şer neyin hayır olduğunu da tek o biliyor. sadece şu an içim yanıyor.sanki bu acı hiç geçmeyecek gibi... allah sana ve bebeğine uzun ömür versin.beni şu an bu belirsizlik mahvediyor. elimde değil, dr. umut yok da dese bekledikçe umutlanıyorum.umutlandıkça acım büyüyor... rabbim hayırlısını versin.

çok üzüldüm şimdi yaaa
ama umutsuzluğa kapılma bence,doktorununda dediği gibi pazartesiye kadar bekle,bekleyelim,dua edelim bol bol
hayırlısıyla olsun inşallah
bende hamileliğimin başında çok kötü günler geçirdim,kanamam çok geldi hastaneye gittik doktor umutlanma dedi daha gençsin dedi sonra bi baktı bebek orda,kalp atışlarını göremedi ama keseyi gördü
düşmemiş dedi
2 gece hastanede kaldım ama neler çektiğimi anlatamam,odaya temizlikci kadın geliyordu o bile ya nolur ağlama gençsin yine olur diyodu
ne sinir bozucu bir laf
kimse kötü niyetle tabiki söylemiyor ama işte o an onların dedikleri gençsiniz yine olur lafı sen umutlanma düşecek bebeğin bunu unut gibi geliyor
sen kimseyi duyma,rabbine kendini duyurmaya çalış
he birde şunu unutma sağlıksız bebek gelişim bozukluğu gösterir yada düşmek istermiş
rabbim sağlıksız bir bebekde vermesin o da çok zor
bizler bakarız bizim için sorun olmaz ama onlarda büyüyüp oynamak isteyecek,okumak evlenmek isteyecek
onları düşünerek bencil olmayalım
hayırlısını isteyelim
Allah yardımcın olsun gerçekten ben çok üzüldüm,iki gündür girip önce sen yazdınmı diye bakıyorum

Amin canım inş.Seni gerçekten anlıyabiliyorum ama dediğim gibi şunu düşün eğerki gelişimi gerçekten durduysa zaten sağlıklı bir bebek olamayacağı için.Dikkatini dağıtmaya çalış kendine bir meşgale bul bence.Dr.lar tabiki belirli standartlara göre tahminlerde bulunuyorlar ama o tahminlerin tutmadığı çok vakalarda var.

Ayrıca bende çok ağlamıştım o zaman kaynım bana ne varki bu kadar ağlayacak yine yaparsınız gibi basit bir cümle kurmuştu.O yüzden takma insanların tavırlarını.Kimse yaşamadan anlayamıyor.

arkadaşlar, sabahtan beri evde internet yoktu, şimdi nasıl olduysa geldi.
değişen bir şey yok gibi... kese sağlam, embriyo yerinde, kanama yok, kalbi atmıyor. sarhoş gibiyim. şimdiye dek hep gününde çıkıyordu, şu an 7 hafta 5 günlük ama ultrasonda 7 hafta 2 günlük çıktı. dr. kesede bozulma yok, istersen pazartesiye dek bekleyelim dedi. ama hiiiiç umudunun olmadığını da ekledi inşallah bizi yanıltır dedi. elimi kaldıracak halim yok, içimde bebeğim, hâlâ içimde ama kalbi atmıyor.elimden gelse de onun o 11,9 mm'lik bedenini hep taşısam....ne diyeceğimi, ne düşüneceğimi bilmiyorum ve beni bir tek siz anlıyorsunuz. herkes tutturmuş daha gençsiniz, yine olur... belki haklılar ama şu an bana batıyor. içimde yüreciği atamayan bebeğiyle gezen benim, ya atarsa umuduyla yaşayan,ultrasonda yıkılan benim. herkes doğal bir olay diyor da yaşamayan o hissi anlamıyor...hele ki şu belirsizlik...allahım sizlerden razı olsun destek olduğunuz için. herkes o daha insan taslağı ne olacak ki dedi bugün. o insan taslağı dedikleri, yaşasa benim yavrum olacak... anlamıyorlar. geçen hafta bugün dünyanın hakimi gibiydim, trilyon bağışlasalar gözümde değildi,kraliçeydim, dünyanın en güzel kadınıydım... öyle mutlu hissediyordum kendimi...şimdi boşluk içindeyim...canımın içinde bir can var mı yok mu bilmiyorum. kimse umut verici değil... belki yine bebeğim olur, belki... ama şu an hayattan soğudum inanın. çok abartıyorsun dediler bugün bana, eltim, kaynım... ne ki daha dediler. rabbim ne olduğunu kimseye öğretmesin, düşmanım bile yaşamasın bu acıyı. allahım,isteyene aratmasın, buldurup yitirtmesin. tekrar tekrar teşekkür ederim, iyi ki varsınız yoksa şu an daha beter olabilirdim.

okurken gözlerim doldu kendi yaşadıklarım geldi aklıma.ilki boş gebelikti yıkılmıştım.ikincisinde herşey yolunda gidiyodu 20.haftada sorun çıktı ve 21.haftada gebeliğim sonlandırıldı.düşün artık eli ayağı herşeyi olmuş bikaç hafta sonra doğsa yaşayacak belki ona rağmen bana olsun yine olur gençsiniz dediler.sanki pazardan domates almışız çürük çıkmış yine alırsınız der gibi.öye diyenleri boğmak istiyodum.herkes bi şekilde teselli etmeye çalışıyo tabi.zaman geçtikçe acına daha da bi alışıyosun.allah daha beterini yaşatmasın diyecek başka bişey yok.ama inşallah bebişin doktoru yanıltır da pazartesi kalp atışını duyarsın.dualarımız seninle.

X