Saç Rengi ve Saç Boyama Saça Kına Yakmak

Ben de kına yakmak istiyorum ama saçlarımın dökülmesinden korkuyorum. Daha önce yalnızca bir kez yakmıştım ve çok döküldüğünü hatırlıyorum. Boyaların saçıma yaptıklarını gördükten sonra yeniden kınaya dönmeye karar verdim. Ne yapmalıym?

Saç dökülmesi konusu çok geniş. Beslenme bozukluğu, vücudun bazı değerlerinde anormallik (vitamin eksikliği derler) veya dışarıdan kullanılan bir ürün buna sebep oluyor olabilir. Araştırmanı tavsiye ederim.
Kına mı boya mı diye sorarsan da, kimyasal karşıtı biri olarak sana cevabım "tabii kına"dır!
Ama "boya daha parlak, renk seçeneğim var, daha pratik" falan dersen de saygı duyarım. Sen bilirsin.
Ben kınayı tercih ederdim. Kına dökülmeye yol açmaz diye biliyorum, hatta ninelerimiz hem baş ağrısına karşı hem de saça sağlık kazandırmak için yakarlardı kınayı...

kızlar merhaba
yazdıklarınızı okuyarak bende saçıma kına yakmaya karar verdim , saçlarım boyadan şekle girmez olmuştu ve tülermişti , çok sertleşmişti ve şekle girmiyordu (saçım kalın telli ve çok sık) kalan çay deminin içine ceviz yaprağı , soğanın dış kabuğunu koyarak kaynattım , kınanın üstüne bu suyu döktüm , içine biraz zeytinyağı ve biraz rastık koydum , karıştırdım ve iki saat beklettim , sonra saçıma sürdüm akşam 18:00 ' de , poşet geçirip , bir örtü ile bağladım , kınanın kıvamını katı yaptım ki yatarken akmasın , sabah 07:00 de yıkadım , saçlarım süper oldu , yumuşacık ve şekle giriyor artık , ne düzleştirici ne de köpük , krem kullanıyorum artık , parlak yumuşak ve şekilli saçlar
saçlarım koyu renk olduğu için güzel bir kızıl tonu oldu :KK34:

kızlar merhaba
yazdıklarınızı okuyarak bende saçıma kına yakmaya karar verdim , saçlarım boyadan şekle girmez olmuştu ve tülermişti , çok sertleşmişti ve şekle girmiyordu (saçım kalın telli ve çok sık) kalan çay deminin içine ceviz yaprağı , soğanın dış kabuğunu koyarak kaynattım , kınanın üstüne bu suyu döktüm , içine biraz zeytinyağı ve biraz rastık koydum , karıştırdım ve iki saat beklettim , sonra saçıma sürdüm akşam 18:00 ' de , poşet geçirip , bir örtü ile bağladım , kınanın kıvamını katı yaptım ki yatarken akmasın , sabah 07:00 de yıkadım , saçlarım süper oldu , yumuşacık ve şekle giriyor artık , ne düzleştirici ne de köpük , krem kullanıyorum artık , parlak yumuşak ve şekilli saçlar
saçlarım koyu renk olduğu için güzel bir kızıl tonu oldu :KK34:

güle güle kullan canım..

saçlarında boya var mıydı ?
benim saçlar da boyalı ,koyu kahveye..ben de kına yakmak istiyorum ama tutar mı diye düşünüyorum...

kou kına olunca yazmadan edemedim:))bende yıllardır saçıma sadece kına uygulayanlardanm kınanın içine hiç su koymadan sadece demlenmiş süzülmüş çayı koyuyodm sonra aynı miktarlarda badem yağı zeytinyağı hintyağı ceziz yağıda katıyodum bazen koyuluk için rastık da katıydm hepsini birden iyice bi karıştırp bir gece bekletiyodum ertesigün yakıyodum ha elim alışıktı artık önceleri annem yapardı sonra kendim yakmaya başladm ama nasıl güzel bir renk oluyodu ya anlatamam böyle siyah içinde capcanlı parlak ışıl ışıl bi kızıl gölgede baya koyu bir renk güneşte pırıl pırıl şarap kızılı hiçbir boyada yok o ton bütün gitiğim kuaförler okuldaki arkadaşlarım hiç taımayanlar bile pardon diye yanaşıp soruyodu saçrenginin ismi boya markası vs.ben kına deyince şöyle bi kalıyolardı:))evet baya bildiğiniz yeşil el kınası diyodm bu kadar güzel oluyomuymuş ya diye şaşırıyolardı bide saç rengiyle alakalı benim koyu kahve kendi rengim mesela başka saçta yapısı ve renkten dolayı çok fareder kişiden kişiye ama kına saçı mükemmel besliyo yumuşacık yapıyo ama iyi düşünmek gerek ortaya çıkan rengi beğenmediğinde dönüş yok çünkü kına hemen saçı terketmiyo üzerine tekrar boya kabul etmiyo uzamasını bekliceksin mecbur yapmak isteyenler iyi düşünmeli sevgiler kızlar:)))

güle güle kullan canım..

saçlarında boya var mıydı ?
benim saçlar da boyalı ,koyu kahveye..ben de kına yakmak istiyorum ama tutar mı diye düşünüyorum...

evet hayatım , saçımda çikolata kahve boya vardı koyu idi , kendi saç rengim siyah , 3 yıkama oldu renk daha da oturdu ve hala yumuşacık , artık saç kremi kullanmam heralde :)

evet hayatım , saçımda çikolata kahve boya vardı koyu idi , kendi saç rengim siyah , 3 yıkama oldu renk daha da oturdu ve hala yumuşacık , artık saç kremi kullanmam heralde :)

sağol canım ya...
ben de senden cesaret alıp yaptım .
poşet geçirdim ve tülbent ile sardım ..

güzel hem de çok güzel oldu...kahve kızıl gibi oldu..benim saçlar koyu kahve boyalıydı,kendi rengide koyu kumral..ama super oldu valla..
ben çok beğendim...

eskiden anneannem yapardı ve çok güzel olurdu..sonra boya denen şeye bulaştım ..neyseki artık doğru yolu buldum..

yaşasın kına :))

Son düzenleme:
ben hep yakarım sana biraz bilgi veriyim canım :)
tek sefer yaptığında çok az belli olur. ben 5 gün aralıkla 3 kez yapıyorum çoğu zaman.
o zaman harika oluyor. ve kınanın şöyle bir özelliği var asıl renk yıkadıkça ortaya çıkıyor.
3 işlem de bittikten sonra , saçlarının 5-6 yıkamada çok güzel bir renge kavuştuğunu göreceksin :))

ben de senin dediğin gibi yaptım canım..2 kez yaktım 3 gün ara ile,1 kez daha yakacağım şimdi renk otursun diye..şu an çok güzel ve belirgin bir kızıl kahve oldu..içine çay demi,ceviz yaprağı ve soğan kabuğu suyu,zeytinyağı,yumurta sarısı,zerdeçal ve badem yağı ile birazcık sirke kattım..kaloriferin üzerinde 1-2 saat bekletip saçıma sürdüm ve 4 saat tutup yıkadım..

çok güzel oldu rengi ve yumuşacık ve hacimli saçlarım..:nazar::nazar::nazar:
saçlarım boyadan mahvolmuştu..en son koyu kahve boyalı idi..ve boyalı saçın üstüne gayet de güzel tuttu..

Son düzenleme:
ben bu yaz yakmıştım saçıma kına çokta hoş oldu ve boya gibi saç rengini de bozmuyor dipten gelen saç kendi saçınızın renginde oluyor... Yazın günde 4-5 avuç saç toplardım geçtiğim yerlerden şuan 10-15 saç teli anca çıkıyor.. Ve saçlar gerçekten iyi besleniyor... Benim kendi saçlarım kumraldı yakarken de içine zeytin yağı ve yumurta sarısı koydum şuan saçlarım kızılın garip bir tonu oldu güneşte bakır tonlarında gölgede ise ay ışığı dedikleri tona benzer bir şey oldu okuldaki herkes hasta oldu rengine bende çok sevdim .. Çok hoş bir renk oldu önümüzdeki hafta yine yakıcam ama bu sefer sadece köklerine uçları çok turuncu olucak yoksa . İlk 1 hafta falan abzürt bir turuncu oluyor ama sonra yıkadıkça rengi oturuyor çokta hoş oluyorr ..

İyi günler,
Benim saçımda yıprandı boyadan dolayı ve artık boyamak istemiyorum.Saçımı kestirip kına sürmeyi düşünüyorum ama saçımdan boya tam olarak çıkmayacak.Saçım şuan sarı tonlarında bir renk çok açık sarı da değil acaba kına yaptıktan sonra hangi rengi alırım.Ayrıca saçımın çok kızıl olmasını istemiyorum.Bunun için kınaya ne katmam gerekiyor.Normal kahve tonlarında ya da kızıl olduğu fazla belli olmamalı.Yaşımdan dolayı kızılın bana gitmeyeceğini düşüyorum.Lütfen bana cevap verin.Şimdiden teşekkürler.

İyi günler,
Benim saçımda yıprandı boyadan dolayı ve artık boyamak istemiyorum.Saçımı kestirip kına sürmeyi düşünüyorum ama saçımdan boya tam olarak çıkmayacak.Saçım şuan sarı tonlarında bir renk çok açık sarı da değil acaba kına yaptıktan sonra hangi rengi alırım.Ayrıca saçımın çok kızıl olmasını istemiyorum.Bunun için kınaya ne katmam gerekiyor.Normal kahve tonlarında ya da kızıl olduğu fazla belli olmamalı.Yaşımdan dolayı kızılın bana gitmeyeceğini düşüyorum.Lütfen bana cevap verin.Şimdiden teşekkürler.

Rastık veya ceviz yaprağı suyu ile saçlarınızı bir nebze koyultmanız mümkün, aslında. Küllü açık kumral gibi bir renkse çok dikkat çekici bir kızıl olmaz. Kahve de ekleyebilirsiniz veya ıhlamur... Koyu tabanlı şeyler eklerseniz kınanız da ona göre bir renk verecektir. Çay, kahve ve ıhlamur daha kahve tonlarına çaldırır. Ceviz yaprağı suyu daha siyah tabanldır. Kolay gelsin!

kınayı suyla değil de çay demiyle kararsanız biraz daha tok bi renk elde edersiniz.
içine biraz zeytinyağı, biraz şeker biraz da sirke koyun, ışıl ışıl olsun saçlarınız.
ortaokulda, lisedeyken çok yakardım.
koyu renk saça güneşte kızıl bir parlaklık veriyor sadece.

Şu anda saçımda kınamla bekliyorum. Saçlarımda sarı röfleler vardı turuncu olmazsa iyidir:) saç rengimi çeker yüklerim. Kına yakmak isteyem arkadaşlara yol gösterir

sacmda kahve boya var.daha önce rengni acmstm boya bya acldı yaptgm snemaki kürüde daha ck actı.gündzleri günes görmdgi zman kahwe günes dynce truncu gbi oluo.uclarna kına yaktm oda hafif kzlmsı truncu arası bîrenk oldu.günes glmese beli olmuo.bn biraz daha koyu olsn istyrm siyah gbide dgl ama.csart edmyrm ama yne bu ddklrnzî uylyp tkrar yakmaya.rengi truncu gbi olur dye.

$GetAttachment.jpg $GetAttachment.jpg
Sarı gölgeli saçlarıma yaktığım kına sonucu ortaya çıkan renk

ben çayla ve zeyt,nyağı ile karıştırdım. Saç rengim açık olunca baya bi kızıl oldu bakır gibi oldu hatta.bir süre sonra rastık koyup tekrar kına yakıcam koyulaşsın diye

Ben de çok uzun zamandır kına yakmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Bir de korkum cildi boyayıp uzun süre öyle kalması. Kına yakarken cildinize bulaşmıyor mu, alnınıza yanağınıza vs. onları nasıl çıkartıyorsunuz?

X