Bebek Beslenmesi Lütfen yardım bebeğimin elini kestim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sahipsizada

Bebeğim nerdesin.
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2009
85
0
bebeğim 1 aylık bugün ilk kez tırnağını keseyim derken bi parmağında parmağını kestim çok kanadı çok korktum ağladım bebeğimin canını yaktığım için. bi sorun olurmu benimle aynı şeyi yaşanyan varmı

bende yapmıştım malesef öyle bi hata.benim bebeğim 5 aylık falandı yeni tırnak kesici almıştım minik bebekelr için olanından.ilk denemede bebeğimin tırnak etini kestim.hiç ağlamadı,bende kanı görmesem farketmeyecektim.kanı gördüm ben bayılacaktım resmen çok fena oldum ağladım ,anlıyorum seni.. hemen peçeteyle bastırdım bi süre tuttum bi kaç dk sonra durdu.tırnak kesme makasından önce naskış makasıyla keserdim hep korka korka.o yüzden tırnak makasına geçmiştim.ama artık hep nakış makasıyla kesiyorum benim için daha rahat oluyor kestiğim yeri görüyorum en azından...

canım korkma aynı şey benim de başıma geldi bn de çok kötü oldum ağladım hatta hemen eşimi aradım o da kızdı bana kötü bir şey olduğunu sanmış :) ama bu benim için çok kötü birşeydi!!! oğlum hiç ağlamadı ama parmağı kanadı ben de hemen kolonyalı pamuk bastırdım üfledim. çabuk geçiyor merak etme. umarım bir daha asla başımıza gelmez.. hala çok korkuyorum tırnaklarını keserken... :KK43:

gecmis olsun,uzmeyin kendinizi.bende kizimin tirnaklarini keserken cok korkuyorum ama kesmeden olmaz,cok ciziyor yuzunu.Bu arada tetanoz asisi 2.ay yapilan karma asinin icinde var iciniz rahat olsun o konuda.

ben ılk aylar boyle bır kaza olmasın dıye bebek torpulerıyle torpulerdım.. aklınızda olsun, kendıne guvenmeyenler bunu deneyebılır bıraz zman alıyor ama daha guvenılır. bebedor marka tırnak makası almıstım set seklınde ıcınden cıkmıstı torpuler neredeyse 3. aya kadar torpuledım

:))) aynı şey benim de başıma gelmişti,ben de çok ağlaıştım ama kızım bir damla bile göz yaşı dökmemişti o zaman 1.5 aylık falandı,hemen biokadin ile dezenfekte etmiştim parmağını.

olu mu hiç öyle şey canım bebeklerin tırnakları çok çabuk uzar ve 3 ay bekletirsen rapunzelin saçı gibi olur :) tetanoz aşısıyla alakası yok onun.

zaten bebeğin ilk 3 ay tırnağı kendi kendine kırılıyo dökülüyo valla ben doktorların yalancısıyım kesmek yerine törpüleme tercih ediliyor ilk 3 ay benim bebeğimin uzamada kendi kendine kırıldı zaten yumuşacık oluyo tırnakları kesmekte zor 3 aydan sonra sertleşiyo

zaten bebeğin ilk 3 ay tırnağı kendi kendine kırılıyo dökülüyo valla ben doktorların yalancısıyım kesmek yerine törpüleme tercih ediliyor ilk 3 ay benim bebeğimin uzamada kendi kendine kırıldı zaten yumuşacık oluyo tırnakları kesmekte zor 3 aydan sonra sertleşiyo

canım ya kesersin ya da törpülersin ama bir şekilde kısaltırsın dimi? sen ilk 3 ay tırnak kesilmez diyince ben o lafına karşılık yazdım.bebeklerin tırnakları çok çabuk uzadığı için bir şekilde kesmek lazım kendi kendine kırılmasını beklersen biçimsiz bir şekilde kırılır daha çok canını yakabilir.ayrıca yüzünü çizmemesi için kesmek şart.ben kızımın tırnağını doğduktan sonra hemen kesmiştim halan daha da çok çabuk uzar.

tirnagi uzamayan bebek ilk defa duyuyorum.cok garip geldi bana.ben her hafta kesiyorum benim oglanin tirnaklarini yoksa mazalahh hem kendini hem bizi yolar.cok hizli uzuyolar..

herkese çok teşekkürler arkadaşlar. dünden sonra bugün iyim çok şükür bebeğimde iyi. dün parmağını çok kanarken görünce kötü olmuştum. anne olmak böyle bişeymiş içim gitti dün parmağını kanarken görünce bugün şöyle bir bakıyorumda aslında çok büyük bi kesik değil ama dün o anki durumda çok üzülmüştüm

geçmiş olsun bende kesiyorum hatta dün gece tam gözünün kenarını çizmiş kuzum hemen kestim bugün

ben doğumdan sonra eve gelince kesmiştim hemen , evet yumuşak oluyor tırnakları ama olsun yine de çiziyor yüzünü gözünü...
ben 4-5 güne bir kesiyorum çünkü bizim oğlan parmağını gözüne sokmadan veya burnunu tutmadan uyuyamıyor o yüzden sürekli kesiyorum..asla da uyanıkken kesmem çünkü ben de korkuyorum parmagını keserim diye...

canım seninle aynı gün bende aynı sorunu yaşadım. o kadar kötü oldum ki anlatamam. eşime dedim. seni dövmek istiyourm bana gösterme dedi... sonra kızım acıdığı için dik tutuordu görmüş. bende dedim bi kez vur baride benimde içim soğusun seninde... (bu arada eşim kesinlikle el kaldırmaz) ufaktan bir kez vurdu. biraz olsun üzüntm geçti. gerçekten zor bi durum.

Aaaahh ah yaşamayan bilemez. Bende yavrumun parmağını keserken etinide almışım tırnak makasının içine. Parmağının ucu. Yavrum nasıl ağladı.Uğundu resmen. Ya ben 2 ay geçti hala çok fena oluyorum aklıma gelince. Yavrum ağladı sustu. Beni susturamadılar. Allahım ne kadar zor anne olmak. İçimin yağları eridi onun öyle canının yanmasını gördüğümde. Et tam kopmadı. Birkaç gün sonra kendiliğnden koptu ucu. Zamanlada kapandı. Bende hep uyurken kesiyorum artık. Ve kandimi hiç affedemiyorum.

malesef bende bebeğimin başparmagındaki tırnagı keserken etinide kestim. uyuduyordu ben keserken ağzında emzik gözleri bi açtı başladı üüüüüü lemeye. ne olduğunu anlamadım, canını yaktığımı düşünmemiştim bi baktım barmagı kanıyor. dondum kaldım ne yapacagımı şaşırdım, bizimki sanırım beni sakin görünce tekrar uyumaya başladı. babasını aradım, bi güzel azarı işittik. allahtan görümcem eczacı o krem önerdi ama durmuyoki parmagında anında oraya buraya sürüyor. uyandığındada kesin ağzına sokacaktır süremem. bakalım kendi kendine geçecek inşallah. uyanınca ağlamasa bari :KK43: bebişim 2.5 aylık oldu, bu zamana kadar hep makas şeklinde olanı kullanmıştım hiç bi sorun yaşamamıştım ilk defa bebekler için olan küçük tırnak makasından kullandım böyle oldu. bunu bir daha yaşamak istemem, çok üzücü bi durum :KK43:

Bebeğim 11 günlük tırnağıyla gözünü çizdi ve çapaklandı bende kesmek isterken 2 parmağında kanattım canım çok yanıyo oğluma çok üzülüyorum şu anda çok kötüyüm. ;( alkollü su ile temizledim canı acıdı galiba kaynatılmış ılık su ile temizledim sonra nasıl düzelcek oooof of

X