Çok çaresizim lütfen beni dinleyin

Ben de İç Anadoluda yaşıyorum . Bir seküler biri islami hassasiyetleri olan 2 vakıfta aktifim. Burda konu güneydoğu ve doğu bölgeleri . Türkiyede Baba beni Okula gönder , haydi kızlar okula , okuma seferberliği gibi bir çok proje yapıldı burda feministlerin katkıları yadsınamaz . Şimdilerde ise politik tandanslı söylemler ön planda. Bizzat o bölgeden çıkan genç kadınlar istanbılda anlarada feministçilik oynayıp kendi bölge gerçeklerini unutuyorlar .
Çok doğru sorsan en müslüman doğulular ama tüm pisliklerde burda inanın yAşayıp görmeniz lazım ancak

Bende doğuda bulundum bir dönem benim anlamadığım okumuş bir makama gelmiş erkekler eşlerini aldatıyorlardı metresleri vardı. Yani bunu ben bu halimle biliyorsam eşleride biliyordur diye düşünüyorum. Ama hiç biri boşanmıyordu duymadım . Kürt erkeklerin kadına düşkünmü , kadınmı seviyor , çok eşlilik hoşlarına mı gidiyor ama bilmiyorum . Eşlerine aldatan çoktu doğuda

Bende doğuda bulundum bir dönem benim anlamadığım okumuş bir makama gelmiş erkekler eşlerini aldatıyorlardı metresleri vardı. Yani bunu ben bu halimle biliyorsam eşleride biliyordur diye düşünüyorum. Ama hiç biri boşanmıyordu duymadım . Kürt erkeklerin kadına düşkünmü , kadınmı seviyor , çok eşlilik hoşlarına mı gidiyor ama bilmiyorum . Eşlerine aldatan çoktu doğuda
Doyumsuzlar çünkü ailelerinden öyle görmüşler

Merhaba biraz uzun olacak ama lütfen dinleyin ben 17 yaşında evlendim 10 yıldır evliyim akrabayla benim babam iki evlilik yapmış annemden 8 üveyde 7kardeşiz altlı üstlü otururduk tabi her kadın gibi annem dayanamadı annem erken yaşta öldü annem hastaylken ablalarım beni akrabamıza verdiler üvey anne eline kalmayayım diye tabi çocukluk başta kabul etmedim istemediğim biriyle evlenmek ama beni korkuttular üvey anne zulüm yapar babam zaten onu tutardı . Korktum kabul ettim etmez olaydım . Evlendim annem tam 40gün sonra öldü . Çok zordu tabi biraz psikolojik olarak etkilendim çocuktum hem . Neyse ben evlendiğim günden belli aldatılıyorum doğuda yaşıyorum doğuluyuz ben çok çekim kimse sahipte çıkmıyor iki çocuğum var biri 9yaşında biri 2ye girmemiş . Artık bu iki senedir gözümün içine baka baka yapıyor . Dayanamıyorum 2 senedir tam zıvanadan çıktı yapmadığı etmediği hakaret kalmadı inkar ediyor görüyorum ama kabul etmiyor adımı deliye çıkarttı . Takıntılıymışım bn . Ramazandan önce yine yakaladım çok büyük kavga ettik aileer girdi araya babasının bana ettiği hakaretleri düşman düşmana yapmaz ha bide alkoliktir 1 gün içer 1 gün içmez . Babası bana ailemin yanında hakaret etti ailem sesini etmedi haklısınız dedi . Susturdular beni boşansan kim bakacak sana çocuklara otur çek dediler . Yine korktum kabul ettim ama bu ay içinde 2kadın yine mesaj atıyo benim bu gözler görüyor artık dayanamıyorum intihar etmeyi düşünüyorum ben çıkış bulamıyorum çocuklarımla bu adama katlanaöıyotum artık bana yardım edin bi yol gösterin gidecek hiç bir kapım yok . Bu arada maddi durumları iyi ev eşimin üstüne ama hiçbi bişey vermezlermiş boşanırsam ben napacam iki çocuktan nere gidem
Merhaba ben sizin yerinizde olsaydım size herhangi bir şiddet oluyor mu eve polis çağırıp uzaklaştırma kararı alabilirsiniz sizin yanınıza dahi yaklaşamaz zaten boşansanız mal varlığı otomatik olarak ikiye bölünmek zorunda ayrıca çocuk olduğu için nafaka da talep edebiliyorsunuz ve vermek zorunda. Ama şöyle bir husus var evlendikten sonra olan mal varlığı ikiye bölünür evlenmeden önce eğer ki mal varlığı varsa onu da hak talep edemezsiniz. Biraz para biriktirip iyi bir avukat tutarsanız ve aldatma kanıtlayıcı nitelikte belgeler sunabilirseniz çok iyi olur sizin lehinize mahkeme sonuçlanır ki zaten çocuk olduğu için kesinlikle nafaka vermek gibi bir zorunluluğu var.

Allah yardımcınız olsun.
Çocuklarınıza tutunun. Siz olmasanız onlarında yaşayacağı sizin durumunuz olur bu babayla. Gider evlenir kısmetlerine kim çıkar bilinmez. Adi kocanızın yaptıklarına göz yumun. Başka çare yok bunu söylemek çok üzücü ama boşanmak bu şartlar altında çok ütopik. Mümkün olmayacağı belli. Çocukların ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? Şiddet var mı? Umarım yoktur. En azından maddi olarak rahattasınızdır.

Kpss çok zorlu bir sınav gerçekçi olmak gerekiyor bu ekonomide bugünün koşullarında yalnız bir anne ve 2 çocuk çok zorlu. Allahım adi kocanıza akıl fikir versin.

Sana 4 ihtimal söylim ; ya o evde kalmaya devam edip bi işe girer para biriktirip o adamı boşarsın , yada ailen abin ablan vs.kim varsa maddi durumu iyi biri ,seni ve çocuklarını yanına alıp bakar . Yada bir kadın sığınma evine çocuklarınla gider yerleşirsin . Yada o evde oturup kocanın parasını çatır çatır yer ,kocanıda görmezden gelip çocuklarına bakarsın . Şu hayat şartlarında ayrı ev çok zor hem kirası hem geçimi zor bacım Allah seni feraha çıkarsın🙏

Calisamazmisiniz bu sorun olurmu bir işe girip ufak ufak birikim yapsaniz lütfen intahari düşünmeyin olan size olur olan çocuklara olur psikolojik sorunluydu der geçer böyle insanlar önce bı kendinizi toplayın onuda boşverin ne hali varsa görsün üyeler daha akılcı çözümler yazacaktır ama lütfen intahar çözüm değil Allah elbet bir yol açacaktır .

Merhaba biraz uzun olacak ama lütfen dinleyin ben 17 yaşında evlendim 10 yıldır evliyim akrabayla benim babam iki evlilik yapmış annemden 8 üveyde 7kardeşiz altlı üstlü otururduk tabi her kadın gibi annem dayanamadı annem erken yaşta öldü annem hastaylken ablalarım beni akrabamıza verdiler üvey anne eline kalmayayım diye tabi çocukluk başta kabul etmedim istemediğim biriyle evlenmek ama beni korkuttular üvey anne zulüm yapar babam zaten onu tutardı . Korktum kabul ettim etmez olaydım . Evlendim annem tam 40gün sonra öldü . Çok zordu tabi biraz psikolojik olarak etkilendim çocuktum hem . Neyse ben evlendiğim günden belli aldatılıyorum doğuda yaşıyorum doğuluyuz ben çok çekim kimse sahipte çıkmıyor iki çocuğum var biri 9yaşında biri 2ye girmemiş . Artık bu iki senedir gözümün içine baka baka yapıyor . Dayanamıyorum 2 senedir tam zıvanadan çıktı yapmadığı etmediği hakaret kalmadı inkar ediyor görüyorum ama kabul etmiyor adımı deliye çıkarttı . Takıntılıymışım bn . Ramazandan önce yine yakaladım çok büyük kavga ettik aileer girdi araya babasının bana ettiği hakaretleri düşman düşmana yapmaz ha bide alkoliktir 1 gün içer 1 gün içmez . Babası bana ailemin yanında hakaret etti ailem sesini etmedi haklısınız dedi . Susturdular beni boşansan kim bakacak sana çocuklara otur çek dediler . Yine korktum kabul ettim ama bu ay içinde 2kadın yine mesaj atıyo benim bu gözler görüyor artık dayanamıyorum intihar etmeyi düşünüyorum ben çıkış bulamıyorum çocuklarımla bu adama katlanaöıyotum artık bana yardım edin bi yol gösterin gidecek hiç bir kapım yok . Bu arada maddi durumları iyi ev eşimin üstüne ama hiçbi bişey vermezlermiş boşanırsam ben napacam iki çocuktan nere gidem
Benim bir tanıdığım var doğuda büyümüş zorla 16sinda evlendirmisler aynı anlattiginiz gibi dayak yemiş ailesi git kocanın evine kocandir sahip çık demişler her seferinde 2 çocukla açıktan liseyi bitiyor sonra kpssye giriyor kazanıyor boşanma davası açıyor çocuklarıda alıp çıkıyor atandığı şehire ailesi hala konuşmuyormuş ilk zamanlar eski eşi tehdit ediyormuş vs o da benim ailem çocuklarım sadece diyor.
O dayak yiyen aldatılan kadın 2 çocuğunuda okutuyor şuan ve kendide boş zamanlarinda dansa spora trekkinge gidiyor öyle güçlü ki hayatı öyle dolu dolu yaşıyor ki çok uyuyamam ben diyor benden çaldıkları yılları yaşamam lazım diye hayat enerjisi dolu
Yani olmaz diye birşey yok imkansizda yok sadece zor çok zor diye bişey var inşallah sizde çıkarsınız o evden çocuklarınızla...

Benim bir tanıdığım var doğuda büyümüş zorla 16sinda evlendirmisler aynı anlattiginiz gibi dayak yemiş ailesi git kocanın evine kocandir sahip çık demişler her seferinde 2 çocukla açıktan liseyi bitiyor sonra kpssye giriyor kazanıyor boşanma davası açıyor çocuklarıda alıp çıkıyor atandığı şehire ailesi hala konuşmuyormuş ilk zamanlar eski eşi tehdit ediyormuş vs o da benim ailem çocuklarım sadece diyor.
O dayak yiyen aldatılan kadın 2 çocuğunuda okutuyor şuan ve kendide boş zamanlarinda dansa spora trekkinge gidiyor öyle güçlü ki hayatı öyle dolu dolu yaşıyor ki çok uyuyamam ben diyor benden çaldıkları yılları yaşamam lazım diye hayat enerjisi dolu
Yani olmaz diye birşey yok imkansizda yok sadece zor çok zor diye bişey var inşallah sizde çıkarsınız o evden çocuklarınızla...

Maşallah allahım ayağına taş değdirmesin, her zorluğu kolaylıkla çözülsün. Evlatlarıyla mutlu huzurlu sağlıklı olsun

X