Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydin canlarimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
hepinize ii zayiflamalar

moralim bugün biraz bozuk ne yaparsam yapayim kimseye yaranamiyorum
neyse

bugün ve dün tari beni 62,1 gösterdi

pazar günü tarti 62,4 göstermisti ya hani cumartesi günü yedigim mercimekten sonra neyse anlamadigim konu ise daha cumartesi sabahi ve ondan baya öncesine kadar hep tarti 61,8 gösteriyordu.

nlduda birden gördügüm kiloya bile düsemedim hatta ben 61,2 yi bile görmüstüm mayis sonu.

anlayamadim gitti. neyse yediklerimi yazayim

dün

sabah 1dilim kepekli ekmek
biber
2 zeytin
sürme peynir

ara
4 bisküvi

ögle
6 kayisi

ara
1 meyveli yogurt

1 dondurma mc donaldstan yedim 290cal yapiyomus

aksam yemegi
salata ve tavuk
1 dilim ekmek
1 bisküvi

2 fincan kahve, light cola
2litre su

böyle kizlar

herzamanki gibi menü güzel:nazar:bazen vücut kilo vermemekte direniyor..ben de sebebini bilmiyorum..bu menülerle 60a inmen gerekirdi..olsun sen devam et böyle..zamanla istediğin rakamları göreceksin.illa ki:)bu beden uzun süre direnemez ya:))
kimseye yaranamıyorum demişsin..yaranma da zaten:))bi tanem bu dünyaya gönderiliş amacımız insanlara yaranmak değil ki...tek övgüye layık olana yaranmak...gerisi hikaye..şu kilo verme çabalarımız bile..çok değil 100 sene sonra ne gülnihalin ne de suzn'ın bırak adını tozu bile kalmayacak bu dünyada..

Son düzenleme:
Haklısınız baya hızlı ve kolay kilo verdim ama 2 haftadır kilom sabit. Genel de 4 5 öğün yiyorum dün kahvaltıyı geç yapınca öyle oldu ve en büyük sorunum kötü karbonhidratlar kilo verdiğim 2 ay içinde de muhakkak bir dondurmam yada çikolatam oldu ama sadece 1 adet benim için o bile büyük başarı, özellikle öğlen yedikten 2 saat sonra resmen krize giriyorum tatlı diye.

Ne demek kızmak uyarıların için teşekkür ederim menülerimi yazmaya çalışıcam bugün yine pek iyi değil ama

Sabah

70 gr peyaz paynir
4 zeytin
2 domates
1 kızarmış ekmek
3 çay bardağı şekersiz siyah çay

Ara

4 adet ceviz
1 fincan 5i biryerde çayı

Öğlen

150 gr kırmızı et
100gr yogurt
1 domates, 1 salata 4 kornişon turşu ile salata (yağsız, tuzsuz,limonlu)

Ara

20 adet sarıleblebi
1 türk kahvesi 10 gr çikolata ile
60 gr dondurma

Akşam

1 baget mantarlı beşamel soslu tavuk
5 yemek kaşığı kısır

şu vakte kadar 2 lt su içtim

kısıra kadar iyi gitmişsin..keşke onu öğlen yeseydin..genelde akşamı hafif atlatmaya çalış canım..yemekten 2 saat sonra çok tatlı istiyorsan mutlaka tokluk kan şekerine baktır..karnını yeni doyurmuşken tatlı istemek..hem de çok istemek normal değil..aile hekimleri tokluk şekerine bakıyorlar canım..

Son düzenleme:
2karısık tost-850kkal
makarna-553kkla
2buzlu dondurma-160kkal
dıet kola-0kkal
seftali19kkal

Karnım açççççççç....

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:galiba yeni geldin aramıza:))bence hafif bişeyler yemelisin..ilk zamanlar böyle olur..bi türlü yediklerini ve saatlerini ayarlayamazsın:))kaç kilosun canım..

Aceba o makarnayi yemesemiymiymisim yaaaa sizce bisi olurmuuu ?Hasladim yogurtladim yedim oooooooooooffffffffffff

Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[2] Sarımsak 1 DİŞ 4.5
[3] Yoğurt (tam yağlı) 100 GRAM 68
[4] Makarna (kuru) 1 105 gr 390
[5] siyah zeytin 10 adet (3gr) 80
[6] Kivi (76gr) 1 adet 46
[7] Kepekli Ekmek 3 DİLİM 165
[8] yumurta 3 adet 240
Toplam : 1004.5 kal.

makarnaya takma...yemişsin geçmiş..ne demiş hazret.....

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi,
Her gün bir yere konmak ne güzel
Bulanmadan,donmadan akmak ne hoş,
Dünle beraber gitti cancağızım;
Ne kadar söz varsa düne ait,
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım."

Mevlâna Celaleddin-i Rumi

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

yarına bakalım biz..sulu sebze yemeklerinin tam zamanı şimdi..taze fasülye,bezelye,patlıcan......bakalım yarınki menün nasıl olacak........

Son düzenleme:
bugünkü menüm.......
sabah:
1 yy üçgen peynir
1 dilim kepek ekmek
saat 11:
1 salatalık
öğle:
1 tabak patatesli sulu mantar yemeğiydi galiba:))
salata
1 kase yoğurt
saat 3:
3-4 dilim acur
saat 5:
1 magnum mini
akşam:
1 tabak bezelye yemeği
1 kase yy yoğurt
saat 9:
1 porsiyon kiraz

kalorisini yine bilmiyorum..idare eder sanırım:))

Çok zorlandım ama saat 2 gibi uyumayı başardım :)

Çok şükür hiç kaçamak da yapmadım :KK1:
iyi bari kaçamak yapmadan dayanmışsın.ben çok aç olursam dayanamıyorum:KK17:
2karısık tost-850kkal
makarna-553kkla
2buzlu dondurma-160kkal
dıet kola-0kkal
seftali19kkal

canım bence de çok karbonhidrat ağırlıklı olmuş.makarnaya ben de takmadım ama 2 tost çok fazla olmuş.o tostn yanına salatalık domates söğüş yapsan daha az kalori alırsın.

ben 2 gündür hiç kalori saymıyorum.şimdiden gına geldi:KK17:ama fazla kaçırdığımı da düşünmüyorum.bugün şunları yedim
sabah:2 dilim uno denge
1 dilim peynir
4 tane yeşil zeytin
domates salatalık

öğle :6/7 kaşık bulgur pilavı,1 bardak zero,yeşil salata

ara :2 top dondurma

akşam:6 yemek kaşığı taze fasulye,1 kase yoğurt

bugünkü menüm.......
sabah:
1 yy üçgen peynir
1 dilim kepek ekmek
saat 11:
1 salatalık
öğle:
1 tabak patatesli sulu mantar yemeğiydi galiba:))
salata
1 kase yoğurt
saat 3:
3-4 dilim acur
saat 5:
1 magnum mini
akşam:
1 tabak bezelye yemeği
1 kase yy yoğurt
saat 9:
1 porsiyon kiraz

kalorisini yine bilmiyorum..idare eder sanırım:))

abla bende senin su tatli yememene bayiliyorum dondurma haric oda tatli sayilmaz....menülerin ne güzel öyle hep imreniyorum ama illa agzima bi tatli aticam

ben 2 gündür hiç kalori saymıyorum.şimdiden gına geldi:KK17:ama fazla kaçırdığımı da düşünmüyorum.bugün şunları yedim
sabah:2 dilim uno denge
1 dilim peynir
4 tane yeşil zeytin
domates salatalık

öğle :6/7 kaşık bulgur pilavı,1 bardak zero,yeşil salata

ara :2 top dondurma

akşam:6 yemek kaşığı taze fasulye,1 kase yoğurt

:KK1::KK1:dur bakalım..işin başındasın daha:KK1:ama menü güzel canım..

abla bende senin su tatli yememene bayiliyorum dondurma haric oda tatli sayilmaz....menülerin ne güzel öyle hep imreniyorum ama illa agzima bi tatli aticam

:KK1::KK1::KK1:yemez miyim hiç..kandilde 2 gün niyetliydim..iftarda 2şer kase sütlaç yedim:KK53:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:galiba yeni geldin aramıza:))bence hafif bişeyler yemelisin..ilk zamanlar böyle olur..bi türlü yediklerini ve saatlerini ayarlayamazsın:))kaç kilosun canım..

makarnaya takma...yemişsin geçmiş..ne demiş hazret.....

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi,
Her gün bir yere konmak ne güzel
Bulanmadan,donmadan akmak ne hoş,
Dünle beraber gitti cancağızım;
Ne kadar söz varsa düne ait,
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım."

Mevlâna Celaleddin-i Rumi

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

yarına bakalım biz..sulu sebze yemeklerinin tam zamanı şimdi..taze fasülye,bezelye,patlıcan......bakalım yarınki menün nasıl olacak........

cok guzel soz gercekten bende konyaliyim tam adamina yazdiniz bu sozleri yaniii:)))tesekkr ederim onumuzdeki gunlere bakicaz artik:) :KK49:

:KK1::KK1:dur bakalım..işin başındasın daha:KK1:ama menü güzel canım..

:KK1::KK1::KK1:yemez miyim hiç..kandilde 2 gün niyetliydim..iftarda 2şer kase sütlaç yedim:KK53:

evet canım başındayım da sıkıldım hemen saymaktan.mesela o bulgur pilavını bilmeden yedim.hala da bakmış değilm kalorisine:KK53:

cok guzel soz gercekten bende konyaliyim tam adamina yazdiniz bu sozleri yaniii:)))tesekkr ederim onumuzdeki gunlere bakicaz artik:) :KK49:

hemşer imiyiz:KK53:ben de konyalıyım:21::21::21:

evet canım başındayım da sıkıldım hemen saymaktan.mesela o bulgur pilavını bilmeden yedim.hala da bakmış değilm kalorisine:KK53:

:KK1::KK1:bence bakma...diyete ilk başladığımda bizim kurumda lokma döktürdüler..denizlide adettir..neyse bir tabak sıcak lokmayı indirdim mideye....akşam eve geldim..kalorisine bakınca..şok tabi:KK9::KK9::KK9::KK9:

yarın mesai var..uyumam lazım..malum erken kalkılacak..iyi geceler kızlar......

:KK1::KK1:bence bakma...diyete ilk başladığımda bizim kurumda lokma döktürdüler..denizlide adettir..neyse bir tabak sıcak lokmayı indirdim mideye....akşam eve geldim..kalorisine bakınca..şok tabi:KK9::KK9::KK9::KK9:

şimdi meraklandım bak bakıcam bulgur pilavına:KK9:kesin çok kalorili:18:

iyi geceler canım benim:KK54:

EWED BENDE KONYALIYIM sIZE ARTIK HEMSERIM DIYEBILIRMIYIM:)

1 porsiyon bulgur pilavı 291 kaloriymiş.ben 6/7 kaşık yediğime göre 2 porsiyon aman allahım:KK53:cidden canım sıkıldı şimdi:KK19:

Herkese günaydın :KK3:

Ben yokken koyu muhabbet olmuş burda, kaçırmışım :KK31:

Bu sabah +100 gr gördüm tartıda. Her gün az da olsa bir şeyler eksilirdi, bugün artıdayım. Bakalım yarın ne olacak :)

Herkese günaydın :KK3:

Ben yokken koyu muhabbet olmuş burda, kaçırmışım :KK31:

Bu sabah +100 gr gördüm tartıda. Her gün az da olsa bir şeyler eksilirdi, bugün artıdayım. Bakalım yarın ne olacak :)

anlık olarak fazla gösterebiliyo içtiğimiz su lavabo ihtiyacı vs :) ama eksi gösteren gerhangi bi etken etken yok maalesef :KK43:

sanırım bende ilk yarım kilomu vermişim :)

anlık olarak fazla gösterebiliyo içtiğimiz su lavabo ihtiyacı vs :) ama eksi gösteren gerhangi bi etken etken yok maalesef :KK43:

sanırım bende ilk yarım kilomu vermişim :)

Tebrik ederim canım. Daha nice yarım kilolara inşallah :KK19:

X