Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Hoşgeldin canım :)

Bu başlığın demirbaşısın sen, iki günde hemen özlettin kendini
:KK19:

Hoşgeldin canım :)

Bu başlığın demirbaşısın sen, iki günde hemen özlettin kendini
:KK19:

:KK16::KK16::KK16: uruz bende özledim cnm sizleri
sizler olmadan diyet olmuyor valla yahu:KK43:
susuz zordu ya ..

sabah 6da yürümeye gittim giderken makinaya çamaşır attım
geceden buaşık makinasını çalıştırdım
iş güç hiç bitmiyor ya çocukla ruyyunca bende uyumuşum öglen:KK53::KK53::KK53::KK53:

uruz sen bekarsın sanırım. bekarlık sultanlık valla ya

:KK16::KK16::KK16: uruz bende özledim cnm sizleri
sizler olmadan diyet olmuyor valla yahu:KK43:
susuz zordu ya ..

sabah 6da yürümeye gittim giderken makinaya çamaşır attım
geceden buaşık makinasını çalıştırdım
iş güç hiç bitmiyor ya çocukla ruyyunca bende uyumuşum öglen:KK53::KK53::KK53::KK53:

uruz sen bekarsın sanırım. bekarlık sultanlık valla ya

Evet, bekarım. Umursamazlığım çok mu belli oluyor :KK9:

hangi tarif ben kaçırmışım kızlar?

Biberler doğranır teflon tavaya konur. Üzerine az su ve yarım yemek kaşığı ayçiçek ya da zeytinyağı konur. Kapağı kapatılır. Biberler suyunu çekince kapak açılarak haşlanan biberler karıştırılarak kızarması sağlanır. Yoğurtla servis edilir.
yemek tarifi malzemeleriniz ve kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Ayçiçek Yağı 0.5 YEMEK KAŞIĞI 42
[2] Biber 200 gr 44
[3] Yoğurt (tam yağlı) 125 GRAM 85
Toplam : 171 kal.

tarif bu :) biber yerine istediğin sebzeyi kullanabilirsin kızartma niyetine :KK70: :KK16:

öğlen 3: 2 adet haşlanmış yumurta
akşam7: bir kase ezogelin çorbası
1 tabak zeytinyağlı salata
3 tane ızgara hazır köfte
3-4 kaşık salçalı makarna

bol su

kaç kalori yaptıgını bilmiyorum. bu saatte sonra kiraz ya da kahve içerim ancak.

öğlen 3: 2 adet haşlanmış yumurta
akşam7: bir kase ezogelin çorbası
1 tabak zeytinyağlı salata
3 tane ızgara hazır köfte
3-4 kaşık salçalı makarna

bol su

kaç kalori yaptıgını bilmiyorum. bu saatte sonra kiraz ya da kahve içerim ancak.

1000 kalori bile yok canım.

acabaa elma sirkesi içmeye başlaasam mı ???????????

Elma sirkesidir, su içine limon sıkıp içmedir... Hiçbirini yapmam, yapamam ben. Midem hassas, hemen dokunur :) İçenlerin midesine nasıl dokunmuyor hala da anlayabilmiş değilim :)

Sabah: 22 badem, 1 armut

Ara: 1 fincan Türk kahvesi, yarım dilim kek, 1 kupa yeşil çay

Öğle: 1 haşlanmış yumurta, bol salata (göbek salata, domates, salatalık, maydanoz, havuç, azıcık zeytinyağı)

Ara: 1 fincan Türk kahvesi, yarım dilim kek (1 dilim keki yarım yarım iki ara öğünde tükettim ki ikinci ara öğünde de nefsim körelsin :KK14: )

Akşam: 1 dilim ekmek, 2 tane közlenmiş kırmızı biber, 1 bardak light kola (evde ne peynir ne de yoğurt kalmamış, olsaydı kırmızı biberin yanında yicektim)

Toplam: 1035 kalori

Bugün fazla su içmedim, uyuyana kadar en azından 2 lt ye tamamlamaya çalışıcam.

5 km yürüyüş yaptım. :KK55:

merhaba kızlar....
bugün yediklerim.

1 çay bardgı süt

kahvaltı
1 dlm kızarmş denge ekmek
1 yumurta
domates salatalık
peynir

öglen
haşlanmış tavuk gögsü
salata yagsız

ara
sade nescafe

akşam
tavuk ızgara
salata
1 bardak ayran

3fincan mısır püskülü,yeşilçay ve kiraz saplı çay
2.5 lt su
1 saat spor

kaç kalroş hesaplamadım kızlar
bi süre bu şekild ebeslenicem umarım etki eder yeniden 64-65 leri görürüm

günaydın hanımlar dün akşam döndüm gelir gelmez tartıldım 11 günde sadece 700 gram düşüş olmuş yediklerime dikkat etmedim sık sık bol yağlı salçalı makarna yedim:).yine de hiç yoktan iidir.yürüyüşe tekrar başlayacağım inş.

Sabah: 22 badem, 1 armut

Ara: 1 fincan Türk kahvesi, yarım dilim kek, 1 kupa yeşil çay

Öğle: 1 haşlanmış yumurta, bol salata (göbek salata, domates, salatalık, maydanoz, havuç, azıcık zeytinyağı)

Ara: 1 fincan Türk kahvesi, yarım dilim kek (1 dilim keki yarım yarım iki ara öğünde tükettim ki ikinci ara öğünde de nefsim körelsin :KK14: )

Akşam: 1 dilim ekmek, 2 tane közlenmiş kırmızı biber, 1 bardak light kola (evde ne peynir ne de yoğurt kalmamış, olsaydı kırmızı biberin yanında yicektim)

Toplam: 1035 kalori

Bugün fazla su içmedim, uyuyana kadar en azından 2 lt ye tamamlamaya çalışıcam.

5 km yürüyüş yaptım. :KK55:

menün gerçekten çok iyi ya üstüne 5 km yürüyüş :) maaşallah :)

Son düzenleme:
merhaba kızlar....
bugün yediklerim.

1 çay bardgı süt

kahvaltı
1 dlm kızarmş denge ekmek
1 yumurta
domates salatalık
peynir

öglen
haşlanmış tavuk gögsü
salata yagsız

ara
sade nescafe

akşam
tavuk ızgara
salata
1 bardak ayran

3fincan mısır püskülü,yeşilçay ve kiraz saplı çay
2.5 lt su
1 saat spor

kaç kalroş hesaplamadım kızlar
bi süre bu şekild ebeslenicem umarım etki eder yeniden 64-65 leri görürüm

tebrik ederim bnde bugün böyle tutmaya çalışıcam menümü inş :) ama grip olmuşum ağrıyo her yerim :KK14: biraz şu ilaçlar bişey yapmaz umarım

Masum - Güzel bir protein günü olmuş, afiyet olsun canım :)

Askmyns - Tekrar hoşgeldin :) Tam gaz kaldığın yerden devam :KK55:

S08m - Yürüyüş yapmazsam kilo vermem imkansız benim :) Sen spor yapıyor musun?

her gün değil bu hafta 2 gün yaptım dün de çıktım yürümek için arkadaşlarla ama malum pek hızlı yürünmüyo :) yapmaya çalışıyorum ama bakalım bu arada 4 dilim patates kızartması ortalama kaç kaloridir ?

her gün değil bu hafta 2 gün yaptım dün de çıktım yürümek için arkadaşlarla ama malum pek hızlı yürünmüyo :) yapmaya çalışıyorum ama bakalım bu arada 4 dilim patates kızartması ortalama kaç kaloridir ?

Canım o kadar detaya inme. 4 dilim kızarmış patatesin (bildiğimiz incecik kızarmış patateslerin) kalorisine takılma bence, tamam kalori hesabı yapacağız ama obsesyon halini de almasın sonra, Allah muhafaza :)

Son düzenleme:
MERHABA KIZLARR

uruzcumm ro günleri beni bekler artık bi süre böyle gitsin en azındna kilom biraz iner ve bu bana moral olur
sebze yiyorum, sabahları 1 dlm kızarmış ekmek yiyorum ama meyve yemiyorum sadece
64-65leri yakalrım umarım yeniden manasız bi artış oldu kilomda:26::26::26:

bekralık sultanlık valla ya özlemiyorumd esem yalan olmaz
çocuk olduktan sonra hayat daha zor sabah 6 d abi kalkıyorum motor takmış gibiyim..

yemek tarfii için tşkler .. bend eyapıyorum böyle biberleri üzerinede domates rendeleyip bol baharatla güzel oluyor.
yaz günleri kabaklı yumurta yiyebilirsin arkadaşlar kabakları küp küp dograyıp az yagda kavurun üzerine
yumurta kırın pul biber serpin afiyet olsun. peynirde katabilirisniz içine:KK56::KK56::KK56::KK56:

Canım o kadar detaya inme. 4 dilim kızarmış patatesin (bildiğimiz incecik kızarmış patateslerin) kalorisine takılma bence, tamam kalori hesabı yapacağız ama obsesyon halini de almasın sonra, Allah muhafaza :)

haklısın da baktım bir dilim on beş kaloriymiş :)

haklısın da baktım bir dilim on beş kaloriymiş :)

Elma dilimi şeklinde olanlar mı acep? :26: Diğer incecik olanlarda da mı bu kadar kalori varmış? :2:

Allahtan patates kızartması ile hiç aram yok :)

Elma dilimi şeklinde olanlar mı acep? :26: Diğer incecik olanlarda da mı bu kadar kalori varmış? :2:

Allahtan patates kızartması ile hiç aram yok :)

çok özeniyorum patates kızartmasını sevmeyenlere :) benim kilolarımın sebebi makarna ve patates kızarması bence :KK43: aslında bu konuda okudum orta sayfalarda galiba bi bakayım da yazarım :)

X