Acısız Epilasyon & Emla Krem

bende kullandım üst kısımlar tamam ama alt kısımlar gene acıdı ben sımdı lazer ıstıyorum ama o da acıyormus ya ne yapmak lazım:KK43:

arkadaşlar açıklamak isterim...:KK45:
1- emla kurumlar tarafından ödenmez..
2-kullanırken dikkatli olunmalı muhakkak cilt testi yapılmalıdır..
3-eğer önceden bildiğiniz bir kan hastalığınız(methemoglobilinemi yapabiliyor) yada kullandığınız kalp ilacınız varsa kullanmayın derim zira içindeki prilokain bu tür ilaçlarla (özellikle cardorone) etkileşime girer..,
4- eğer kullanırsanız 12 saat boyunca kendinizi gözlemleyin, başvuran olgularda 12 saate kadar semptomların görüldüğü ortaya çıkmıştır.(zaten bu yüzden artık keyfi olarak reçete edilmiyor, çünkü kişiler gerçek sebebini hekimlere söylemeyip sonra bir semptom görüldüğünde yazan hekime dava açıyor bu hekimler için büyük bir zaman kaybı ve psikolojik sorun oluyor)
5- içindeki prilokain denen madde diş tabiblerinin kullandığı anestezik maddedir.
6-lidokain ise genellikle lokal anestezide kullanılan bir maddedir ve enjekte edilmeden pek sonuç vermez.
7-anestol sadece lokal anestezik olan lidokain içerir. ve %0.1 lidokain sadece enjekte edilerek, anestol pomaddaki lidokain ise açık yara kesik veya yanıklara sürüldüğü zaman etkili olur. yani deriye sürüldüğünde eser miktarda (ki bunu farkedemezsiniz) etkili olur.
8-fiyatları kıyaslarsak emla krem pahalı riskli ve etkili(evet bende kullanıyorum ancak eşimde bende hekim olduğumuz için detaylı bilgiye sahibiz ve bu yüzden rahatça kullanabiliyorum) anestol ise ucuz, reçete edilebilen ancak etkisiz bir ilaçtır.
9-eğer emla kreme ayıracak bütçeniz varsa ve fiyatını 29 tl olarak düşünürsek, kremin miktarının azlığı ve genellikle sadece genital bölgedeki kullanımını düşünürsek lazer epilaston bu konuda daha avantajlı.. örneğin artık bir çok güzellik merkezinin yanında özel klinik ve hastanelerde de lazer epilasyon uygulanmaya başladı(görev yaptığımız yerde bu tür merkezler yok olsada benim maalesef zamanım yok)
10-yılda 6 defa krem alırsak yaklaşık 180 tl eder lazer epilasyonun yaklaşık 4 seansına tekabül eder..genital bölgenin yüzey alanının küçüklüğünü düşünürsek yaklaşık 5 seansta tüylerden kurtulabilirsiniz.. hem acı çekmez hemde kesin çözüm bulmuş olursunuz...
benden şimdilik bu kadar..:KK58:

ben hala emla için cesaretimi toplayamadım ya işe yaramazsa herkesin acı eşiği ve tepkimesi farklı olabilir.bazı yorumları okuyunca tamam diyorum alayım.sonra başka yorumda işe yaramadı acısız epilasyon olmaz yazıyor.birde ben epilasyon sonrası limon tuz yapmayı düşünüyorum kremle yan etkileşime geçer diyede korkuyorum.keşke kremsizde acımasa.

çok merak ettim sorucam :)
epilasyon sonrası limon tuzuyla napıcaksın ve neden :))))

Evet kızlar ...Bu krem Kesinlikle süper...Tarafımdan denendi ve onaylandı..Artık jilete son...Forumda okumuş ve kullanmaya karar vermiştim..bugun denedim...inanılmaz bişey bu ya...bugune kadar çektigim acıya yazık vallahi :KK43: inanın sanki jiletle alıyomussunuz gibi acısız...hatta ben makineyle alıyorum..makinenin derimde gezdigini bile hissetmiyorum..Bazı arkadaşlar kremi sürdükten sonra biraz acı oldugunu soylemişler...ama ben hiçbişey hissetmedim..hala da uyuşuk bi haldeyim :p etkisi gecince kim bilir nasıl agrıcak oralar buralar :Roflol: Süper bişey..emla kremi tavsiye eden arkadaşlara teşekkürlerrr....ayrıca krem sigorta tarafindan da karşılanıyomuş..yazdırıp ücretsizde alabiliyosunuz...

bende denicem arkadaşlar çok merak ettim:KK66:

arkadaşım ben kullandım ama bende bi etki yapmadı nedendir bilmem üst taraflar iyi rahat aldım ama alt kısımlara gelince yapamadım uyuşmamıştı çok üzüldüm

47 milyonmu olmuş ben geçen hafta 27 milyona aldım eczaneden. bence bikaç farklı eczaneye sor. okdar pahalı olmamalı

ilk zamanlar cok güzel kullandım ve gerçekten acımadı ama daha sonra vücudum bağışıklık kazandı sanırım. cok acı hissetmiştim. gerçi şuan kullandıgım epilixir sayesinde azalıp güçsüzleştiği için cok rahat alıyorum.

Ben bugün sırf bu kremi almak için gittim doktora da yazdırdım fakat eczane skk karşılamıyor dedi fiyatı da 30 TL miş :KK43:

aa ben bugün eczaneden 54 tl ye aldım.
önceden 25 filandı dedim devlet 2 kat arttırdı dedi fiyatları
kandırıldım mı acaba ya
eczaneden eczaneye değişirmi ki fiyat

kandırıldım mı acaba ya

valla acı çekerim daha iyi..
zaten benim acıya karşı çok dayanıklı bir bünyem var..makine ya da ağda farketmiyor..çok rahat yapabiliyorum..
ama olmasa da bu kreme bu kadar para veremezdim :KK50::KK50::KK50::KK50:

gecen bende esımı eczaneye yolladım aldırmaya 54 demıkler sasırdım daha yenı 30 a almıstım.

kandırıldım mı acaba ya

bende eczacıyım cnm kandırmamışlar merak etme 54 tl fiyatı.yanılmıyorsam 8 şubatta zam geldi.sigortanın karşılamadığı ilaçlarda reklam yasağı kalktığı için bu tarz ürünlerde fiyat artışları söz konusu. :KK59:

arkadaşlar emlanın fiyatı cidden çok artmış
yurt dışında epilasyona özel bi anestezik sprey var,bu spreyde emla ile aynı içeriğe sahip
adıda "gigihonee",oldukça popüler bir ürünmüş.
fiyatıda çok ucuz,milimine göre değişiyor,değişik miktarlarda ambalajlamışlar.
6 dolardan başlıyor 20 doları geçmiyor,mesela 2 oz 9 dolara olanı gördüm.
ebaydan filan alış yapanlar araştırabilir,emlayı uçurmuşlar bu ne böyle bee
hem bu spreyle streçlemeye gerek yok,fısfıs yapıyorsun tamamdır:)

arkadaşlar emlanın fiyatı cidden çok artmış
yurt dışında epilasyona özel bi anestezik sprey var,bu spreyde emla ile aynı içeriğe sahip
adıda "gigihonee",oldukça popüler bir ürünmüş.
fiyatıda çok ucuz,milimine göre değişiyor,değişik miktarlarda ambalajlamışlar.
6 dolardan başlıyor 20 doları geçmiyor,mesela 2 oz 9 dolara olanı gördüm.
ebaydan filan alış yapanlar araştırabilir,emlayı uçurmuşlar bu ne böyle bee
hem bu spreyle streçlemeye gerek yok,fısfıs yapıyorsun tamamdır:)

türkiyede bulmak mümkün değil mi acaba ya bi bilginiz var mı yada eczaneden alabileceğimiz başka sprey adı?yaza düğünüm var bilgi verirseniz çoook sevinirim

emlayı kullanan arkadaşlar kremin etkisi geçtiğinde acı hissettiniz mi?
epilosyan aleti aldım ben onun yanında bi tane buz poşeti verdiler bi kere koltuk altını onunla yaptım ve makinayla aldım çok felaket acıdı da o yüzden soruyorum :KK61:

rahat ol etkisinin geçtiğini bile anlamıyosun bi bakıyosun uyuşukluk filan kalmamış :KK1:

X