2011'in İkiz Anneleri NereLerdesiniz? Buradan devam edelim

NuRuM_29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
399
3
Merhaba arkadaslar 2011de doğum yapmıs anneler hemen hemen hatırlar beni. Hamilelikte oldugu gibi tabi sık uğrayamaz olduk. Önceki topiğimiz hamilelikti ya, şimdikide doğal olarak ANNEler oluyoruz :).Dağılmışız dedim bu topik altında toplanalım ki baqalım annelik nasıl gidiyor bebişlerimiz nasıl, kaç aylık oldunuz, gelişimleri, kiloları, kaç haftalıkken doğumlarınız oldu, ek gıda süreciniz nasıl gidiyo vs. vs..... birbirimizle paylaşalım tecrübe edinelim.. Hatta ona göre şurda bi tabloda oluşturayım anneler ve bebeklerimizle alakalı....

Biz 8.ayımıza girdik ama hala oturamıyoruz emeklemede yok bi oğlum iki dişini çıkaralı bir ay oldu diğeri 8.ayımız bitecek hala birşey yok.
Yeme içmemiz iyi sayılır. Siz bebekleriniz neler hazırlıyorsunuz? Emzireniniz var mı?

NoKullanıcı AdıD.TarihleriH.DoğdularD.KilolarıCinsiyetleriY.İkiziA.Yaşı
1NuRuM_2902 Haziran33+01900-20802 erkekÇift24
2moontorrnet28 Ağustos30+01260-14651kız 1erkekÇift28
3ilaybrs27 Aralık34+32210-24702 erkekÇift27
4rudi25 Kasım36+62700-30001kız 1erkekÇift29
5mugebuca14 Agustos36+52650-30002 erkekÇift25
6yasemin241317 Ekim35+02000-20001kız 1erkekÇift32
7cerenmerteren13 Haziran35+52500-29002 erkekTEK34
8IKIZLERI17 OcaK8aylık2400-23001kız 1erkekÇift26
9arzum3408 Ağustos36+02530-25802 erkekÇift32
10NURSIN198109 Aralık34+02580-28001kız 1erkekÇift31
11Gül_nur09 Mart38+03200-33402 erkekÇift28
12firmament3404 Kasım35+62080-21302 kızÇift26
13yelisss09 Mayıs37+12080-32502 kızÇift34
14selendefne19 Aralık36+52640-26402 kızÇift37
15kardelen08620 Aralık39+03000-31002 kızÇift26
16bilgen3502 Mayıs30+01340-14201kız 1erkekÇift30

Son düzenleme:
burdayım cnm daha yeni yeni takip etmeye başladım forumu hatırladınmı şimdi işteyim daha müsait olduğunda yazarım ayrıntılı benimkiler 4,5 aylık oldular......çok şükür iyiyizz

burdayım cnm daha yeni yeni takip etmeye başladım forumu hatırladınmı şimdi işteyim daha müsait olduğunda yazarım ayrıntılı benimkiler 4,5 aylık oldular......çok şükür iyiyizz

meraba hosgeldin evet seni çook iyi hatırladım. ya dediim gibi 2011in hamileleri doğumdan sonra hep dagıldık, bende dha yenı yenı basladım formu takıp etmeye ve topik actım oyuzden:)
iyi olmanıza sevındım masallah büyümüşsnüz enson oglunlA ılgılı problem vardı nasıl saglık durumu gayet iyi mi?

Merhabalar Nurum,

Böyle bir topik iyi oldu diğer topik baya sessiz kalıyordu.
Benim bebişlerde neredeyse 2 aylık oldular.
Şükürşimdilik her şey yolunda, sadece mama veriyorum sanırım bu gidişle ek gıdalara 4.ay da başlarız.senin bu alar için tavsiye edeceklerini dinlemek isterim deneyimlisin nede olsa..

kızlar sizin sarılık testindeki değerleriniz kaçtı,paylaşır mısınız..biz bugün bir haftalık olduk..değerleri şöyle..biri 15 e yakın diğeride 12 ye yakın çıktı..nasıl sizce...iki gün sonra tekrar istediler..o kadar zor bi durum ki..kanda yok zavallılarda..ne hallerle aldılar..

ALLAH a şükür iyi oğlum İNŞALLAH dahada iyi olacak
meraba hosgeldin evet seni çook iyi hatırladım. ya dediim gibi 2011in hamileleri doğumdan sonra hep dagıldık, bende dha yenı yenı basladım formu takıp etmeye ve topik actım oyuzden:)
iyi olmanıza sevındım masallah büyümüşsnüz enson oglunlA ılgılı problem vardı nasıl saglık durumu gayet iyi mi?

Merhaba galibRudi a senide az ço hatırlıyorum Moontorrent arkadaşımız gibi seninde bir oğlan bir kızdı galiba:KK34:
Evet bende 3ay bittikten sonra artık anne sütü veremez olmuştum emmemişlerdi e sağmaklada nereye kadar süt dvam eder. Hala üzülüyorum anne sütü alamadıkları için.
Bizim doktorumuz 4.aydan sonra başlatmıştı ek gıdalara mamayla beslendikleri için. İlk yoğurtla baslamıştım mamayla mayalıyordum sonra meyve rendesinde elma suyunu veriyordum birde muhallebiydi ilk bu 3üyle. Ek gıda süreci aslında çokta zor değilmiş. İlk ozamanlar ayy nasıl yapacağım diye korkardım ama çok şükür şimdi iyiyiz.

buglem bebeklerin hayırlı olsun arkadasımda benimkiler o süreci küvezde geçirdikleri için bilemiyorum.
Sağlık ocağına topuk kanını imzalı dilekçemle verdirmemiştim. Hastanede almışlardır dedim almadıysalarda gereksiz gördüğüm düşüncesiyle aldırmamıştım.
şimdi kanları yok deyince oradan aklıma geldi bu:KK1: Üzülme arkadasım ya elbetteki iyi olurlar inşaAllah. Geçmiş olsun

Moontorrent Kafasında bir alet varmı şuan? Hemen çalışmaya baslamışsınsın yaa, özel sektörde calısmıyorsun galiba?

var canım şant diyolar aksine özel sektörde çalışıyorum malum çok zor günler geçirdik oğlum 2 kere beyin ameliyatı oldu tabiki bunların hepsi borçla olan şeyler özel hastanelerde koşturduk durduk bizim prof özle de yqpıyo ameliyatları 4 ay evde kaldım ki çalışmak istemezdim ama şartlar maalesef sadece benim aldığım maaş oğlumun aylık fizik tedavisini karşılamıyo ne yazııkki eve getirtiyoruz ne kadar erken başlanırsa okadar iyi gelişimi için ALLAH a şükür şuan herşey yolunda oğluma kendi annem bakıyo bana taşındı kızımada kayınvalidem zaten aynı evde altlı üstlü oturuyoruz....
Merhaba galibRudi a senide az ço hatırlıyorum Moontorrent arkadaşımız gibi seninde bir oğlan bir kızdı galiba:KK34:
Evet bende 3ay bittikten sonra artık anne sütü veremez olmuştum emmemişlerdi e sağmaklada nereye kadar süt dvam eder. Hala üzülüyorum anne sütü alamadıkları için.
Bizim doktorumuz 4.aydan sonra başlatmıştı ek gıdalara mamayla beslendikleri için. İlk yoğurtla baslamıştım mamayla mayalıyordum sonra meyve rendesinde elma suyunu veriyordum birde muhallebiydi ilk bu 3üyle. Ek gıda süreci aslında çokta zor değilmiş. İlk ozamanlar ayy nasıl yapacağım diye korkardım ama çok şükür şimdi iyiyiz.

buglem bebeklerin hayırlı olsun arkadasımda benimkiler o süreci küvezde geçirdikleri için bilemiyorum.
Sağlık ocağına topuk kanını imzalı dilekçemle verdirmemiştim. Hastanede almışlardır dedim almadıysalarda gereksiz gördüğüm düşüncesiyle aldırmamıştım.
şimdi kanları yok deyince oradan aklıma geldi bu:KK1: Üzülme arkadasım ya elbetteki iyi olurlar inşaAllah. Geçmiş olsun

Moontorrent Kafasında bir alet varmı şuan? Hemen çalışmaya baslamışsınsın yaa, özel sektörde calısmıyorsun galiba?

bende başka bir başlık açmıştım ama sizler bizlerden bir adım daha öndesiniz,daha tecrübelisiniz..en iyisi burdan devam etmek..
cevabın için teşekkürler nurum..
iki üç gün daha bakıcaz,artarsa götürmeyi düşünüyoruz doktora..bol bol emziriyorum..inşallah sarılıkları artmaz..

siz ilk günlerde kaç gün yattınız,sezeryan yerinizin ağrısı kaç günde geçti..bebeklerin altını filan nasıl değiştirdiniz..yardımcınız var mıydı..
bebekleriniz yeni doğduğunda kaç cc mama verdiniz..

moontorrent peki şant ne zamana kadar başında duracakmış? Sizin prof. iyi para yiyor desene şuna cx cx. Üniversite hastanesinde prof. okadar para almıyor. Bu doktorlar yokmu habire yiyicileeer. Neysee allah acil şifalar versin borçlarınızı ödemede yardımcınız olsun oğlunuzun canı sağolsun en önemlisi buzaten. Dünürler hergün biarada torunlarına bakıyorlar e maşallah :)

buglem80 ay çok komiksin:KK1: iyi baqaLım hadi buradan devam edin, elbette yardımcı oluruz. Sezerynla 3gün kendi istediğimle yattım ağrılarımdan 20gün boyunca düzelemedim zaten ben bebeklerimi eve getirdiğim zaman 15günü geçmişti ki. Yardımcım kırkları çıkana kadardı sonrasında hep yalnız baktım ve bakmayada devam ediyorum.
Seninkiler galiba 2,5kg geçikler yoğun bakımdaki doktorlarımız 3kg yakın cocuklara 45cc 3saatte bir veriyordu. Zaten anlarsın bak eğer doymuyorlarsa artırırsın ölçeğini.

Son düzenleme:
cnm inşallah çıkarda ömrü varsa ömrü boyunca kalır çünkü bunu nbile bile takıyolar 3 yaşına kadar çıkarsa çıkar beyin emilimi gerçekleştirir se yani RABBİM inşallah bize o günleri gösterir bizim prof zaten uludağ üniv. öğretim üyesi özeline gittik üniversitede ameliyat yapmıyorki özel hastanede yapıyor işine gelirse yani üniversitede gün veriyorlarmış amma 3 ay sonrasına en az yani sağol cnm inşallah ben bu günleri gördüğüm için şükrediyorum aklıma gelmezdi inan erken teşhiş çok önemli dünürleri sorma zaten tam komedi eve gidince film çeviriyolar sanki gülüyorum gün gün ajanda tutuyorum kim ne verdi kaÇ CC YEDİLER DOKTOR KONTROLLERİ FALAN 2 tane olunca deftere bakıcam diyorum kim ne kadar ama vermiş kaç kere beslemiş bide eltimin 2 yaşında oğlu var kopuyorum yani anlayacağın ALLAH a şükürler olsun gerçekten herşeyin başı SAĞLIK .....bide buglem ben hemen ertesi gün kalktım yatmak nerde doğum yaptığımdan beri de hiç git geller bitmedi hep koşturma içerisindeyiz benim yardımcım çok eşim dahil yani zorlanmadım fazla kızım 2200 kg çıkmıştı ilk önce mamayı zar zor veriyodum 3 saatte bir akıtıyodu şimdi birbuçuk saate varmıyo valla hemen istiyo büyünce taparlıyolar yani....:nazar::nazar::nazar:
moontorrent peki şant ne zamana kadar başında duracakmış? Sizin prof. iyi para yiyor desene şuna cx cx. Üniversite hastanesinde prof. okadar para almıyor. Bu doktorlar yokmu habire yiyicileeer. Neysee allah acil şifalar versin borçlarınızı ödemede yardımcınız olsun oğlunuzun canı sağolsun en önemlisi buzaten. Dünürler hergün biarada torunlarına bakıyorlar e maşallah :)

buglem80 ay çok komiksin:KK1: iyi baqaLım hadi buradan devam edin, elbette yardımcı oluruz. Sezerynla 3gün kendi istediğimle yattım ağrılarımdan 20gün boyunca düzelemedim zaten ben bebeklerimi eve getirdiğim zaman 15günü geçmişti ki. Yardımcım kırkları çıkana kadardı sonrasında hep yalnız baktım ve bakmayada devam ediyorum.
Seninkiler galiba 2,5kg geçikler yoğun bakımdaki doktorlarımız 3kg yakın cocuklara 45cc 3saatte bir veriyordu. Zaten anlarsın bak eğer doymuyorlarsa artırırsın ölçeğini.

cnm bebişlerinin iyi olmasına çoook sevindim, kötü günler geride kaldı inşallah günden güne herşey çok daha iyi olacak.
Dediğin gibi her şeyin başı Sağlık, sağlık yerinde olsunda başka bir şey önemli değil.
Ben de biraz kendimden bahsedeyim.
benimkiler 2 aylık olacaklar 1 gün sonra.
90 cc civarı mama veriyorum 3 saat aralıklarla ortalama.
maksimum 3 saat uyuyorlar, gündüz sürekli tv açıyorum sese alışsınlar diye, gece ışık ve ses yok ne derece etkili olur bilmiyorum.
ben ilk günden itibaren tek bakıyorum ikizlerime, arada annem geliyor haftada 1 -2 gibi ama nazlanarak sonuçta herkesin bir düzeni var bozmak istemiyorum ama isterdim ki kendi can-ı gönülden gelsin kalsın,

vallahi gün kavramım kalmadı gece gündüz sürekli ayaktayım, maksimum 2 saat kesintisiz uyumusumdur doğumdan bu yana.
günlük ne yediler ne çıkardılar not almaya çalışıyorum. tek bakmak gerçekten çok zor. 2 bebek, ev işi, yemek, kocaya karşı olan sorumluluklar bazen çıldıracak gibi oluyorum.
ve ben yüklendikçe sanki her şey daha çok sırtıma biniyor. kısacası bn yardım istemeyi,iş buyurmayı beceremeyen biriyim bu nedenle binen çok oluyor..
biras uzun oldu çook sıkılmışım ben çoook

canım kolay gelsin işin zor yani ama kesinlikle tv yi hayından çıkar radyo kullan benimkiler erken doğdular gelişimlerini pedegog takip ediyor ve televizyona kesinlikle çok karşı bizde radyo kullanıyoruz sakın ihmal etme erken doğması gerekmez tv nin açık olması için sonuçta ilk 3 yıl tv yi yasaklıyor pedegoglar özellikle ses olsun istiyorsan radyo kullan bize bu şekilde söylendi hatta sesi takip etmesi açısında 4 köşeye koy 1 kiösede 5 dk mesela 2.köşede 5 dk bakalım sesi bulabiliyorlarmı dikkatini çekiyomu anlayormu farklı yerden geldiğini ben şahsen tv bakmasından nefret ederim izlemem açıkcası çok güzel mama alımları canın çok sıkılmıştır eminim ama şükretmeliyiz hergünümüze halimize takipleri için üniversi hast. gidiyoruz neler var neler gergün hasta olup eve geliyodum inanki beterin beteri var iİNŞALLAH EN kötü günümüz böyle geçer :nazar::nazar::nazar:
cnm bebişlerinin iyi olmasına çoook sevindim, kötü günler geride kaldı inşallah günden güne herşey çok daha iyi olacak.
Dediğin gibi her şeyin başı Sağlık, sağlık yerinde olsunda başka bir şey önemli değil.
Ben de biraz kendimden bahsedeyim.
benimkiler 2 aylık olacaklar 1 gün sonra.
90 cc civarı mama veriyorum 3 saat aralıklarla ortalama.
maksimum 3 saat uyuyorlar, gündüz sürekli tv açıyorum sese alışsınlar diye, gece ışık ve ses yok ne derece etkili olur bilmiyorum.
ben ilk günden itibaren tek bakıyorum ikizlerime, arada annem geliyor haftada 1 -2 gibi ama nazlanarak sonuçta herkesin bir düzeni var bozmak istemiyorum ama isterdim ki kendi can-ı gönülden gelsin kalsın,

vallahi gün kavramım kalmadı gece gündüz sürekli ayaktayım, maksimum 2 saat kesintisiz uyumusumdur doğumdan bu yana.
günlük ne yediler ne çıkardılar not almaya çalışıyorum. tek bakmak gerçekten çok zor. 2 bebek, ev işi, yemek, kocaya karşı olan sorumluluklar bazen çıldıracak gibi oluyorum.
ve ben yüklendikçe sanki her şey daha çok sırtıma biniyor. kısacası bn yardım istemeyi,iş buyurmayı beceremeyen biriyim bu nedenle binen çok oluyor..
biras uzun oldu çook sıkılmışım ben çoook

canım kolay gelsin işin zor yani ama kesinlikle tv yi hayından çıkar radyo kullan benimkiler erken doğdular gelişimlerini pedegog takip ediyor ve televizyona kesinlikle çok karşı bizde radyo kullanıyoruz sakın ihmal etme erken doğması gerekmez tv nin açık olması için sonuçta ilk 3 yıl tv yi yasaklıyor pedegoglar özellikle ses olsun istiyorsan radyo kullan bize bu şekilde söylendi hatta sesi takip etmesi açısında 4 köşeye koy 1 kiösede 5 dk mesela 2.köşede 5 dk bakalım sesi bulabiliyorlarmı dikkatini çekiyomu anlayormu farklı yerden geldiğini ben şahsen tv bakmasından nefret ederim izlemem açıkcası çok güzel mama alımları canın çok sıkılmıştır eminim ama şükretmeliyiz hergünümüze halimize takipleri için üniversi hast. gidiyoruz neler var neler gergün hasta olup eve geliyodum inanki beterin beteri var iİNŞALLAH EN kötü günümüz böyle geçer :nazar::nazar::nazar:
tv için yazdıklarını dikkate alacağım canım,teşekkür ederim.
önemli olan sağlıkları dediğin gibi Allah tüm bebeklere sağlık versin korusun tüm bebişleri.
bu arada diğer ikiz anneleri nerede ...

sağolun kızlar cevaplarınız için..sizde epey zorluk çekmişsiniz..yarın iki haftalık olacaz..bugün annemler gelip banyo yaptıracaklar..dünde göbekleri düştü..benim ağrılarım hala devam ediyor..
süt olsun diye fazla mı yiyorum acaba..hoşaf içiyorum,rezene çayı ,helva ,pekmez derken sindirim sistemim bozulacak diye korkuyorum...dün çok kötü karnım ağrıdı..
siz nasıl beslendiniz ilk zamanlar..yahu ben çok çocuk büyüttüm ama onlar tekti..sütüm yetiyordu..şimdi mama da veriyorum..
mama verdiyeseniz iki haftalıkken kaç cc verdiniz..
bebeklere rezene veya şekerli su filan da verdiniz mi..
birde korseyi ne zaman taktınız..
bebekler bana hiç büyümüyormuş gibi geliyor,en kısa zamanda sağlık ocağına götürüp tarttırmak aslında..
cevaplarınız için şimdide tşkrler..

valla canım koşturmaktan korseyi kim takcak zaten kilo falan kalmadı herkes görünce inanmıyo ikizlerim olduğuna hele hastanede görünce bakıyolar benim deyince banada ilk başta büyümüyomuş gibi geliyolar hele kızım hala öle yani mama bence 30-45 cc içerler gibi ben düzeltilmiş 2 haftalıkken 45 cc veriyodum anlayacağın şekerli su verdi anane babaanne hatta azcık ballı su bile veriyolar hafif öksürük olduğunda çok az bal doğal tabiki 1 yaşına kadar yasak ama iyi geliyo sanki rezene papatya çayı verdim gaz döneminde çok şükür yeni yeni geçti...
sağolun kızlar cevaplarınız için..sizde epey zorluk çekmişsiniz..yarın iki haftalık olacaz..bugün annemler gelip banyo yaptıracaklar..dünde göbekleri düştü..benim ağrılarım hala devam ediyor..
süt olsun diye fazla mı yiyorum acaba..hoşaf içiyorum,rezene çayı ,helva ,pekmez derken sindirim sistemim bozulacak diye korkuyorum...dün çok kötü karnım ağrıdı..
siz nasıl beslendiniz ilk zamanlar..yahu ben çok çocuk büyüttüm ama onlar tekti..sütüm yetiyordu..şimdi mama da veriyorum..
bebekler bana hiç büyümüyormuş gibi geliyor,en kısa zamanda sağlık ocağına götürüp tarttırmak aslında..

Merhabalar,
Benim minislerim de acele etti. Şuyum gelmeye başladı, 27 Ocak Cuma gunü 32 haftalik dogum yaptım.
Ben yavaş yavaş iyileşiyorum.erkek bebeğimde sorun yok, kızımda biraz solunum sıkıntısı var geçecek inşallah.
Yeni doğan yogun bakimdalar, hergun kamerayla izleyebiliyorum onları. Malesef henüz süt yok,gelmiyor.Bebeklerle temas etmeden gelirmi bilmiyorum:KK43:

Dualarınızı esirgemeyin..

Merhaba arkadaslar 2011de doğum yapmıs anneler hemen hemen hatırlar beni. Hamilelikte oldugu gibi tabi sık uğrayamaz olduk. Önceki topiğimiz hamilelikti ya, şimdikide doğal olarak ANNELer oluyoruz :).Dağılmışız dedim bu topik altında toplanalım ki baqalım annelik nasıl gidiyor bebişlerimiz nasıl, kaç aylık oldunuz, gelişimleri, kiloları, kaç haftalıkken doğumlarınız oldu, ek gıda süreciniz nasıl gidiyo vs. vs..... birbirimizle paylaşalım tecrübe edinelim.. Hatta ona göre şurda bi tabloda oluşturayım anneler ve bebeklerimizle alakalı....

Biz 8.ayımıza girdik ama hala oturamıyoruz emeklemede yok bi oğlum iki dişini çıkaralı bir ay oldu diğeri 8.ayımız bitecek hala birşey yok.
Yeme içmemiz iyi sayılır. Siz bebekleriniz neler hazırlıyorsunuz? Emzireniniz var mı?

No
Kullanıcı Adı
D.Tarihleri

Cinsiyetleri
bende geldim...şimdiye kadar girmeye pek vaktim olmamıştı..ama şimdi fırsat buldiukça girmeye çalışıcam..bizde 27 aralıkta olduk...ege ve mertimle 1 ayımızı doldurduk..tabi gerçekten zor...şimdiye kadar annem burdaydı yardım etti 2 gün önce belçikaya geri döndü..rabbim inşallah kolaylığını verir...şimdilik sanki biraz gaz sancılarımız var...benim ameliyat sonrası çok şükürki ağrım olmadı...şimdilikte gayet iyiyim...bizde yarısı anne sütü yarısı mama devam ediyoruz...3-4 saatte bir yaklaşık120 cc falan içmeye başladık...

bende rezene içmeye çalışıyorum...süt tek olsa yine yeter diye düşünüyorum...mesela öğünde 3-4 saatte bir yaklaşık 120 cc içiyorlar..ben sağıyorum tek göğüste 60-7süt cc çıkıyor...kalanı 60 lık mama yapıyorum...2 haftalıkkken 2 saatte bir 30 cc içiyorlardı...hafta geçtikçe sütte arttıyor sanki...bebeklere bir kere rezene verdim ama içimrahat etmiyo..gerçi gazları olup kıvranmalarını görmektense versem mi diyorum...korseyi sezeryan olduğum gününün akşamına takmaya başladım.hem toparlasın hemde belime destek olsun diye..hala ara ara takıyorum...

ikiz anneleri nerelerdesiniz????bebişler yoruyor değil mi?? bizimde gaz sancılarımız başladı..yavrularım sadece kıvranıyodu...Pazartesi dr.a gittik..dr. normal dedi..bebişlerimiz erken olduğu için diğer haftasında doğan bebeklere göre daha çok yaşarmış gaz sancılarını..ve mama almak zorunda oldukları için gaz sancısı daha da artabilirmiş..dr.SAB Simplex diye gaz ilacı verdi..kullanımın bi sakıncası yok dedi...kullanıyoruz..sanki biraz işe yaradı...kıvranmalarımız azaldı...sizin bebişlerde de oluyor mu..ayrıca mama olarak istersen bebelac AC veya aptamil conformil kullanabilirsin dedi...

Son düzenleme:
X