Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

buyuk mutfak robotu almistim 3 yildir hic dolaptan dahi cikartmadim. Cunku buyuk. onun yerine pratik diye braun kucuk mutfak robotunu kullaniyorum.

Henüz evlenmedim ama:

-Kahvaltı takımı

Nescafe fincanlarını çok nadir kullanacağımı düşünüyorum.
İki katlı kurabiye servis şeyisi var ya, onu da çok nadir kullanırım.

-Misafir yemek takımı

Çorba kasesi var ya kocaman. Birisi ben ona çiçek ekeceğim yazmış. Bana da mantıklı geldi. Bir de misafir yemek takımında da 6 tane nescafe fincanı var. Onu da kullanasım yok.
Bir de 24 parça günlük yemek takımı hediye ettiler. Günlük bunları kullancam.

-Misafir bardak takımı

Neyseki kullanılabilir, makinede yıkanabilir bir takım aldım.
12 çay bardağı, 12 çay tabağı var. Onları günlük kullanacağım.
12 kadeh, 12 kısa bardak, 12 uzun bardak var. Kadehler fazlalık.

-Çatal kaşık takımı

12 kişilik sandıklı set aldım. Kepçesi, servis kaşığı olandan. Günlük kullanmayı düşünüyorum. Sandığını annem istiyor, anneme vercem.
Bir de 6 kişilik siyah saplı çatal kaşık setim var. Çeyiz setinde hediye vermişlerdi.

-Nevresim takımları

3 tane çift kişilik aldım. Bir tane de gelin setinin için de var. Daha da almam. Gelin setim de çok süslü olanlardan değil.
Tek kişilik de şimdilik 1 tane var. 4e tamamlasam yeter.

Battaniye 2 tane tek kişilik yeter. Çift kişilik almayacağım.
1 de günlük çift kişilik yatak örtüm var. Daha da almam.

-Küçük elektrikli ev aletleri

sadece
elektrikli süpürge
mikser blender set
çaycı
ütü aldım.
Kendi saç kurutma makinemi kullancam.

Tost makinesi, ekmek yapma makinesi, katı meyve sıkacağı, elektrikli rende, fritöz vs ALMAYACAĞIM.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar çok sağolun ya şuanda besyuz tl lik su takımı 380 tl lik tefal actfry 200 tl lik çaycı ve de daha ekmek kızartma makinesi yumurta haslama makınesi süslü yatak örtüsü tupperware saklama kaplarından vazgeçtim..

aa braunun pestisserie 785 blender setini almayı düşünüyorum onun yerine sadece blender ve tupperware de süper şef mi alsam diye düşündüm ne diyorsunuz blender setleriyle ilgili bir yorum göremedimm En Büyük KK

Valla kizlar bu ceyiz pismanliklari basliklarini hep okuyorum herkes hemen hemen ayni seylerden sikayetci buna ragmen hala hevesle aliniyor hepsi.. Ceyiz konusunda ben cok hassas davrandim. Kullanmayacagim veya temizligi zor hicbir sey almadim. Cunku biliyorum ki sonunda pisman olmak var. Hem para kolay kazanilmiyor + israf gunah.. Kk daki ceyiz tipiklerinin neredeyse hepsini inceledim ve bir coguna hayretle baktim. Cok abartildigini dusunuyorum.. En cok sasirdigim da 10-15 tane alinan nevresimler.. Sanki nevresimlerin uretimi duracak da herkes kapi$ kapi$ aliyor :)))

burada arkadaşların çeyizlerine bakıyorum da tamam çok güzeller ama bazı eşyaları gereksiz bulduğumdan almadım. örneğin dondurma kaşığı, sırf balık yemeklerinde kullanmak için balıklı tabaklar , pasta takımı (kahvaltı, yemek takımlarım yetiyor da artıyor bile) , tost makinesi, mutfak robotu. şimdilik gereksiz olarak aklıma gelenler bunlar. iyi ki de almamışım. temel eşyalarım zor sığdı.

kendimiz için 3 nevresim , 2 pike aldım. üç dört tane de hediye geldi. bir tane battaniye aldım. bir tane yorgan aldım. sabah yıka akşam tak. gerek yok birden fazlasına. inanın bu eşyalarımı bile zor sığdırıyorum.

başka bir konuyada yazmıştım burayada yazayım

tefalin nutricookunu aldığıma pişmanım kapağı çok adi gidin fissler alın daha iyi.

korkmazın tost makinası (tostkolik) ürünün tipi çok güzel ancak çok dikkatli olunması lazım yoksa teflonu hadi bana eyvallah diyip gidiveriyor.

days in colours bambu nevresim seti mel bambu saten modeli tiftiklendi götürdüm değiştirdim yerine aldığım hera pamuk saten modelinde çarşafının rengi değişti.

schafer 9 parça kepçe seti http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/schafer-9-parca-kepce-seti-teflon-39174821 tamda bu ürün. bunu düdüklüyü aldığım yer hediye vermişti paramla alsam ayrı üzülürdüm. bu ürün arkadaşlar tencereye girince eriyor. ne akla hizmet yapmışlar bilemedim eğer elinizde varsa soğuk yiyecekler için kullanın.

kütahya porselen buda ev görme hediyesi olarak geldihttp://www.trendmodeller.com/ev-esya-modasi/kutahya-porselen-6-kisilik-yesil-prizma-yemek-takimi/ köşeli olduğundan mıdır yoksa ürün kaynaklımı bilmiyorum zamanla köşelerinden hafif atmaya kırılmaya başlıyor.

tchibodan aldığım bölmeli yuvarlak http://www.tchibo.com.tr/tasinabilir-kek-kalibi-p400046769.html bu ürüne benziyor aynısının resmini bulamadım. içindeki pastayı üçe bölen aparat paslandı. değişip laptop çantası aldım. fişlerinizi atmayın hanımlar kesinlikle.

birde şu deri sehpalar oluyor ya onları da kesinlikle önermiyorum. sıkıştırılmış kağıttan üretiliyorlar kısa sürede ayakları sağa sola yamuluyor. güzel mobilya sehpalardan almanızı öneririm.

Henüz evlenmedim ama:

-Kahvaltı takımı

Nescafe fincanlarını çok nadir kullanacağımı düşünüyorum.
İki katlı kurabiye servis şeyisi var ya, onu da çok nadir kullanırım.

-Misafir yemek takımı

Çorba kasesi var ya kocaman. Birisi ben ona çiçek ekeceğim yazmış. Bana da mantıklı geldi. Bir de misafir yemek takımında da 6 tane nescafe fincanı var. Onu da kullanasım yok.
Bir de 24 parça günlük yemek takımı hediye ettiler. Günlük bunları kullancam.

-Misafir bardak takımı

Neyseki kullanılabilir, makinede yıkanabilir bir takım aldım.
12 çay bardağı, 12 çay tabağı var. Onları günlük kullanacağım.
12 kadeh, 12 kısa bardak, 12 uzun bardak var. Kadehler fazlalık.

-Çatal kaşık takımı

12 kişilik sandıklı set aldım. Kepçesi, servis kaşığı olandan. Günlük kullanmayı düşünüyorum. Sandığını annem istiyor, anneme vercem.
Bir de 6 kişilik siyah saplı çatal kaşık setim var. Çeyiz setinde hediye vermişlerdi.

-Nevresim takımları

3 tane çift kişilik aldım. Bir tane de gelin setinin için de var. Daha da almam. Gelin setim de çok süslü olanlardan değil.
Tek kişilik de şimdilik 1 tane var. 4e tamamlasam yeter.

Battaniye 2 tane tek kişilik yeter. Çift kişilik almayacağım.
1 de günlük çift kişilik yatak örtüm var. Daha da almam.

-Küçük elektrikli ev aletleri

sadece
elektrikli süpürge
mikser blender set
çaycı
ütü aldım.
Kendi saç kurutma makinemi kullancam.

Tost makinesi, ekmek yapma makinesi, katı meyve sıkacağı, elektrikli rende, fritöz vs ALMAYACAĞIM.

Canım diğer almayacaklarını anladım da tost makinesi almayacaksın sanırım ekmek kızartma makinesini de göremedim tost ya da kızarmış ekmek kullanmazmısınız hiç sevmiyormusunuz meraktan canımcım ben ikisini de alacağım ya :KK31::KK53:

Canım diğer almayacaklarını anladım da tost makinesi almayacaksın sanırım ekmek kızartma makinesini de göremedim tost ya da kızarmış ekmek kullanmazmısınız hiç sevmiyormusunuz meraktan canımcım ben ikisini de alacağım ya :KK31::KK53:

Tost sevmeyiz pek. Ekmeği de tavada kızartıyoruz genelde daha güzel oluyor :)

Tost sevmeyiz pek. Ekmeği de tavada kızartıyoruz genelde daha güzel oluyor :)

Anladım canım o zaman mantıklı ben tost hastasıyım erkek arkadaşımda kızarmış ekmek hastası tost makinesiyle sürekli ekmeği düzgün kızartmayız daha çok uğraştırır diye artı olarak alacağız biz mecbur:KK9:

Anladım canım o zaman mantıklı ben tost hastasıyım erkek arkadaşımda kızarmış ekmek hastası tost makinesiyle sürekli ekmeği düzgün kızartmayız daha çok uğraştırır diye artı olarak alacağız biz mecbur:KK9:

benim sadece tost makinem var onu bile ayda yilda bir cikartiyorum. Belki garip bir soru ama o ekmek kizartma makinesini nasil temizliyorsunuz? Kirintilar hep icine dokulur. Simdi bizim sirkette var ve ici cok pis gordukce tiksiniyorum.

Ben kahvalti takimi almamistim. iyikide almamisim. Simdi kocamla kendim icin servis acip masa susliyecek kadar zamanimiz bile yok. Zaten bir bebegimiz var. Tek hafta sonu beraber kahvalti yapiyoruz. Ev hanimi olupta sabahlari komsularla beraber kahvalti yapilirsa ancak kullanilir bence. Veya yeni evliyken :KK53:

benim sadece tost makinem var onu bile ayda yilda bir cikartiyorum. Belki garip bir soru ama o ekmek kizartma makinesini nasil temizliyorsunuz? Kirintilar hep icine dokulur. Simdi bizim sirkette var ve ici cok pis gordukce tiksiniyorum.

Ben kahvalti takimi almamistim. iyikide almamisim. Simdi kocamla kendim icin servis acip masa susliyecek kadar zamanimiz bile yok. Zaten bir bebegimiz var. Tek hafta sonu beraber kahvalti yapiyoruz. Ev hanimi olupta sabahlari komsularla beraber kahvalti yapilirsa ancak kullanilir bence. Veya yeni evliyken :KK53:

Kahvaltı takımı bende almadım kendim tabaklarla falan takım yaptım söylediğiniz mantıklı çalışanız ikimizde bir hafta sonumuz olacak dediğiniz gibi:KK19:tost makinesi evde çok kullanırız biz kızartmayı da erkek arkadaşım kullanıyor bizim evde yok nasıl iç temizliği bilmiyorum ama kırıntıları için alt tablası var oradan döküp temizleniyor diye biliyorum:44::KK16:

Benim şuanki tek pişmanlığım karaca çelik tencere setim ve tupperwarelere dünyanın parasını verdim onlara boşuna işin içine girdikten sonra anladım alacak arkadaşlara asla tavsiye etmiyorum paralarınızı dökmeyin cam ürünler alınn çelik tencerelerinizide jumbo yada aryıldız almanızı tavsiye ederim.Çeyizime çok fazla ıvır zıvır almadım yok renkli kaşıklar renkli kavanozlar vs bana fuzuli geliyor herşey kararında olmalı bence ıncık cıncık pek sevmiyorum ben az öz olsunn. Birde ucuzcu değilim 1 tane alayım iyisi olsun kaliteli olsun düşüncesindeyim.

Son düzenleme:
Kahvaltı takımı bende almadım kendim tabaklarla falan takım yaptım söylediğiniz mantıklı çalışanız ikimizde bir hafta sonumuz olacak dediğiniz gibi:KK19:tost makinesi evde çok kullanırız biz kızartmayı da erkek arkadaşım kullanıyor bizim evde yok nasıl iç temizliği bilmiyorum ama kırıntıları için alt tablası var oradan döküp temizleniyor diye biliyorum:44::KK16:

aynen canim hafta sonunu iyi degerlendirmek lazim. sanki erkekler anliyor guzel tabaktan.Maksat kahvaltinin guzel olmasi tabaklarin degil.

Evet kirintilar dokuluyorda ama boyle ici yapis yapis olmus. Artik yagli ekmek mi kizzarttilar naptilar bilmiyorum ama ici cok pis gorunuyor.Tost makinesi kolay temizleniyor ama kizartma makinesi nasil temizlenir aklima takilmistida:KK56:

Evlenirken gereksiz birşey aldığımı düşünmüyorum açıkçası. Günlük yemek takımlarına gelince benim beğendiğim bir takım vardı niyetim onu almaktı ama canım annem benden önce davranıp 6 kişilik farklı bir takım almış bulunmuş hemde kaç parça bilmiyorum ama nescafe ve türk kahvesi fincanları falanda var. Evimde fazla olarak bir tek fincanlar var sanırım kahvaltı takımının, günlük yemek takımımın bir de misafir takımımın fincanları :KK1: Başta biraz kızmıştım ben başka istiyordum diye ama olsun severek kullanıyorum şimdi :21:

aynen canim hafta sonunu iyi degerlendirmek lazim. sanki erkekler anliyor guzel tabaktan.Maksat kahvaltinin guzel olmasi tabaklarin degil.

Evet kirintilar dokuluyorda ama boyle ici yapis yapis olmus. Artik yagli ekmek mi kizzarttilar naptilar bilmiyorum ama ici cok pis gorunuyor.Tost makinesi kolay temizleniyor ama kizartma makinesi nasil temizlenir aklima takilmistida:KK56:

Topiğimi gördüysen canım az ve öz almayı tercih ediyorum fazladan birşeyim yoktur yani iyisi olsun az olsun düşüncesindeyim özellikle kullanışlı olsun sonrasında pişman olmayayım mesela süslü kapaklılar varya kahvaltı için onlardan almayacağım dediğin gibi kullanmıycam gereksiz yer kaplayacak ben hem sofraya koyulacak hem kapanıp dolaba kaldırılacak şekilde tercih edeceğim nasipse:21:Bence onlar pis kullanmışlar ekmek kızartmasında yağ olmaz ki yağlayıp koydular herhalde sadece ekmek kırıntıları olur o da alt tablasına dökülecek içinide boşaltıp nemli bir bezle silmek yeterli olurmuş az çok baktım da:KK9:

katı meyva sıkacagı cok gereksiz.. almamalıydım öyle duruyor dolapta. .

X