2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Doktorum bir de magvital magnezyum ilaci verdi. Kullanan var mi? Kan degerim 11,9 cikti kan ilaci kullanmiyorum. 2 doktora gidiyorum su an. Biri ilaca tamamen karsi sadece vitamin veriyor. Digeri balik hapi, vitamin, kan ilaci,magnezyum. Kararsiz kaldim.

Doktorum bir de magvital magnezyum ilaci verdi. Kullanan var mi? Kan degerim 11,9 cikti kan ilaci kullanmiyorum. 2 doktora gidiyorum su an. Biri ilaca tamamen karsi sadece vitamin veriyor. Digeri balik hapi, vitamin, kan ilaci,magnezyum. Kararsiz kaldim.

merhaba arkadaşım bende mart annelerindenim allah nasip ederse..
burayı takip ediyorum ama pek yazmıyorum. benim doktorum da kullandıklarını verdi bana.
ben 3. aydan itibaren yani folik asiti kestikten sonra elevit balık yağı ve kan ilacına başladım üç aydır bunları içiyorum
son gittiğimde bacağımda geceleri kasılma odluğunu söyledim magnezyum ve kalsiyum da verdi
yani şu anda hergün beşini de alıyorum
bence bir sıkıntı yok doktoruma çok güveniyorum sende doktoruna güveniyorsan çok düşünme bence..

Merhaba bende 2 dr gidiyordum artık prof. devam edicem sanırım her iki dr balık hapını önerdi balık yiyemiyorum çünkü hatta bugün sordum hergün almamın bi sakıncası varmı diye hayır dedi.Bunun haricinde elevit,ferrum fort ve ecopirin kullanıyorum magnezyumu da bazen hergüne gerek yok diye düşündüm kasılmalar için iyi geliyormuş.Kan hapını önce bende kullanmıyordum kan değerlerim oldukça iyiydi ama prof.gittiğimde kan değerleri iyi olsada her hamilenin kullanması gerektiğini söyledi.Bence devam et vitamin sonuçta besinlerden alamıyoruz sadece.omega 3 önemli özellikle.

Arkadaşlar bugün şeker yüklemem yapıldı.sonuçları alamadık henüz.Bebeğim elini başının altına yastık yapmış keyfi yerindeydi.25+3 706 gr mış.dr 25.haftayla uyumlu dedi ama bana az gibi geldi.Nasıl sizce?

Arkadaşlar bugün şeker yüklemem yapıldı.sonuçları alamadık henüz.Bebeğim elini başının altına yastık yapmış keyfi yerindeydi.25+3 706 gr mış.dr 25.haftayla uyumlu dedi ama bana az gibi geldi.Nasıl sizce?

Benim bebegim 705 gr. 26. haftaya yeni girdim. Bence bebeginin kilosu normal.

Merhaba bende 2 dr gidiyordum artık prof. devam edicem sanırım her iki dr balık hapını önerdi balık yiyemiyorum çünkü hatta bugün sordum hergün almamın bi sakıncası varmı diye hayır dedi.Bunun haricinde elevit,ferrum fort ve ecopirin kullanıyorum magnezyumu da bazen hergüne gerek yok diye düşündüm kasılmalar için iyi geliyormuş.Kan hapını önce bende kullanmıyordum kan değerlerim oldukça iyiydi ama prof.gittiğimde kan değerleri iyi olsada her hamilenin kullanması gerektiğini söyledi.Bence devam et vitamin sonuçta besinlerden alamıyoruz sadece.omega 3 önemli özellikle.

merhaba arkadaşım bende mart annelerindenim allah nasip ederse..
burayı takip ediyorum ama pek yazmıyorum. benim doktorum da kullandıklarını verdi bana.
ben 3. aydan itibaren yani folik asiti kestikten sonra elevit balık yağı ve kan ilacına başladım üç aydır bunları içiyorum
son gittiğimde bacağımda geceleri kasılma odluğunu söyledim magnezyum ve kalsiyum da verdi
yani şu anda hergün beşini de alıyorum
bence bir sıkıntı yok doktoruma çok güveniyorum sende doktoruna güveniyorsan çok düşünme bence..

Cvplariniz icin cok sagolun arkadaslar. Diger doktora sorucam yine kan ilaci kullanayim mi diye belki bu kez evt kullan der. Kan ilaci ve diger ilaclar hep yanimda aldim hepsini ama cesaret edemedim.

Ben de Turkiyedeki doktorumun tavsiyesiyle Coraspin ve Elevit iciyorum, buradaki Hintli doktor da Magnezyum ve Kalsiyum iceren bir hap verdi onu iciyorum.

Sadece coraspin'i 13.haftada lekelenmem oldugu zaman kesmistim Hintli doktorun tavsiyesiyle. Lekelenme gectikten sonra haftada bir kez aldim Coraspin'i. Gectigimiz hafta basi Subatta dogum bekleyen Istanbuldan arkadasim preklempsi nedeniyle 27.haftada erken dogum yapinca (bebek 990gr dogmus, tam detayi bilmemekle bebek ve anne saglikliymis) endiseye kapildim 2 gune bir almaya basladim Coraspin'i. Cunku Turkiyedeki doktorum lekelenmeden sonra coraspin'i keseyimmi diye sordugumda preklempsiye engel olsun diye icirtiyoruz 32.haftaya kadar demisti.

Aranizda coraspin icen var mi?

Son düzenleme:
Cvplariniz icin cok sagolun arkadaslar. Diger doktora sorucam yine kan ilaci kullanayim mi diye belki bu kez evt kullan der. Kan ilaci ve diger ilaclar hep yanimda aldim hepsini ama cesaret edemedim.

Bende teşekkür ederim cevap için. nette hep 800-1000 gr görünce bu haftalarda panik olmuştum.Kan ilacını genelde çoğu kişi kullanıyor..bence gönül rahatlığıyla kullan.Hatta ilk doktorum kan hapı vermemişti balık hapını da bana söylemeyi unutmuş ben kullanıyım mı diye sorunca vermemişmiydim sana falan dedi.Kan ilacını da 2.dr verdi.Öğretmenim kullanmadığım dönemde kendimi çok yorgun hissediyordum ve konuşurken kalbimde baskı vardı sanki.Bebeğe kan akışı fazla olduğu için kalbimdeki bu sıkışma hissi ondan olabilir.Bilmiyorum bununla ilgili mi ama o şikayetlerim yok şimdi.Aramızda 1 hafta var heralde.Sağlıkla gelsin bebişler inş.kendine ve bebişe iyi bak :)

Ben de Turkiyedeki doktorumun tavsiyesiyle Coraspin ve Elevit iciyorum, buradaki Hintli doktor da Magnezyum ve Kalsiyum iceren bir hap verdi onu iciyorum.

Sadece coraspin'i 13.haftada lekelenmem oldugu zaman kesmistim Hintli doktorun tavsiyesiyle. Lekelenme gectikten sonra haftada bir kez aldim Coraspin'i. Gectigimiz hafta basi Subatta dogum bekleyen Istanbuldan arkadasim preklempsi nedeniyle 27.haftada erken dogum yapinca (bebek 990gr dogmus, tam detayi bilmemekle bebek ve anne saglikliymis) endiseye kapildim 2 gune bir almaya basladim Coraspin'i. Cunku Turkiyedeki doktorum lekelenmeden sonra coraspin'i keseyimmi diye sordugumda preklempsiye engel olsun diye icirtiyoruz 32.haftaya kadar demisti.

Aranizda coraspin icen var mi?

Ben de ecopirin kullanıyorum ikisi de aspirin türevi zaten.Kan sulandırıcı bebeğin daa iyi beslenmesni sağlıyor kalbe de faydalı sanırım.Sağlıklı insanlar bile aspirin kullanmalı diye biliyorum.Ben de bırakıcak mıyım diye sormuştum dr 28.haftaya kadar devam edicez dedi.Bir problemden bahsetmedi ama.Zaten son 3 ay hamileler kullanmamalı diyor.Ben devam ediyorum şuan da.

canım benim bebeklerimin de kilosu aşağıda yazan kilo ile örtüşmüyor ama
doktorum kilosunun haftası ile uyumlu olduğunu söylediği için hiç kafama takmıyorum
sen de takma
sonuçta her bebeğin gelişimi birbirinden farklı
kaldı ki bence normal

kızlar sizleri okuyunca şaşırıyorum
benim doktorum bana hiç ilaç vermediiiiii
hiç ilaç kullanmıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmm

kızlar benim gibi cildi çok kuruyan varmı aranızda? her gun gerilmiş suratla ajda pekkan gibi uyanıyordum:) taaa ki bir krem kesfedene kadar. mothercare body lotion. bebekler icin. su ara indirimde 12 tl den 9 tl ye inmis. komik bir fiyat fakat hayat kurtardı resmen...
su bazlı anti alerjik cilt anında emiyor ve nemli kalıyor. hepinize tavsiyemdir.

Ben almadım. Daha da almayacağım bir beşik bie de şifonyer şimdilik... Gezip tozamadığım için şimdi almak istemiyorum artık 3 aylık falan olunca oğluşumla beraber alacağız. Su gezemediğim 9 ayın acısını cıkartacagız oğlumla:KK76::KK55: şimdiden tembihliyorum onu gezmeye gideceğiz havuza gideceğiz falan diyeee diyeeee.... :KK76::KK9:
ama netten coooook güzel bi yer keşfettim. ben unisex bakıyorum. Daha ilk çocuk old için kız kardeş ihtimaline karşı
Caploonba | 0-24 Yaş Arası Bebek Odası Çocuk Odası Genç Odası Mobilyası bu beğendiğim yerin adresi biraz pahalı gibi ama çok güzel...

Merhaba bu markayı bende nette görmüştüm ve tesadüfen yaşadığım ilde bir mobilyacı bayiliğini almış bu odaların bir çoğu vardı inan insan içeri girince büyüleniyor çok güzel ve şirin odalar vardı.Fiyatlar bazılarının pahalı ama çok ucuk değil ben burda JULİAN model,ini beğendim mağazada da gördüm gerçekten malzeme çok kaliteli kulplar falan hiç basit durmuyor o modelin fiyatı 2000 liraydı pazarlıksız ama 3-3.5 olan takımlarda vardı sade takımlar daha pahalıydı mesela.Mağazadan çıkarken mutlaka bu olmalı diyordum eşimlede gidip bakıcaktık ama başka bir oda beğendim daha büyük dolap ve fiyatı uygun.EVKUR mağazasında markanın adı formini çok oşuma gitti beğendiğim takımın linkli siteye bak kaliteli bir marka ve birçok ilde satışı var il tercih edip bakabilirsin adrese.çok bebek odası çeşidi yok ama beğendiğim takım çocuk odası gibi ve ilerde çalışma masası yatağı da var tamamlanabilir ve fiyatı 13000 bebeğim erkek aslında düz beyaz istiyordum ama bunu çok beğendim hem kıza da gidebilir kırmızısı da var. Formini

Eklentiler

• $125318.jpg
    $125318.jpg
    44,6 KB · Görüntüleme: 34
evet bende de lökasit fazlaydı..monurol dıye sadece bır paketten olusan bı toz ıctım ogun sabaha kadar ıdrara cıkma demıstı.sımdı pazartesı tekrar ıdrar kulturu verıp sonuca bakacaz.sanmıyorum pek gectıgını.. okuyorum yazılanları mıllet enfeksıyona karsı hep vajınal fıtıl kullanmıs.. kabızlıga karsı dupbalak dıye surup kullanıyorum.. omega 3 cok ıyı gelıyormus bebek gelısımı ıcın ama bızım gıbı kan sulandırıcı kullananlara onermıyorlar :KK43: doktor aydan hocanın arkadası seda hocaya gıdıyorum.. benım ayrıntılı ulturasonada aydan hoca bakmıstı

Ben de ecopirin kullanıyorum kan sulandırıcı ama balık kapsülü de kullanıyorum dr sakıncasından bahsetmedi hiç.neden önerilmiyor bilgin var mı bu konuda merak ettim şimdi.

Bende teşekkür ederim cevap için. nette hep 800-1000 gr görünce bu haftalarda panik olmuştum.Kan ilacını genelde çoğu kişi kullanıyor..bence gönül rahatlığıyla kullan.Hatta ilk doktorum kan hapı vermemişti balık hapını da bana söylemeyi unutmuş ben kullanıyım mı diye sorunca vermemişmiydim sana falan dedi.Kan ilacını da 2.dr verdi.Öğretmenim kullanmadığım dönemde kendimi çok yorgun hissediyordum ve konuşurken kalbimde baskı vardı sanki.Bebeğe kan akışı fazla olduğu için kalbimdeki bu sıkışma hissi ondan olabilir.Bilmiyorum bununla ilgili mi ama o şikayetlerim yok şimdi.Aramızda 1 hafta var heralde.Sağlıkla gelsin bebişler inş.kendine ve bebişe iyi bak :)

Ben de ogretmenim. Ben de baski hissediyorum kalbimde.
Evet aramizda bir hafta var. Senin bebisin kilosu benimkine gore cok iyi hatta.

selam herkese inşallah herkes çooookkkk iyidir.
ben bugün şeker yüklemesi yaptırdım. aclık 86 50 gr glikoz sonrası170 çıktı :KK43:
dr cok yüksek dedi 1 hafta diyet sonra 100lük yapılcak dedi.
beyaz ekmek, hamurişi, tatlı, pirinç yeme dedi.
zaten bulgur pilavı yapıyorum hep ama beyaz ekmeği cok yiyodum.
biraz korktum tabi. insallah diyetle düzelir.

hepimize sağlıklı, ağrısız, sancısız, bebişlerinin hareketleriyle dolu günlerrr :)

bir de ben de elevit ve ferrum fort kullanıyorum
balık tüketemiyorum güvenemiyorum burda taze bulmak sıkıntılı
balık yağına mı başlasam dr a bi soriyim :)

Son düzenleme:
Ben de ogretmenim. Ben de baski hissediyorum kalbimde.
Evet aramizda bir hafta var. Senin bebisin kilosu benimkine gore cok iyi hatta.

Meslektaşız ne güzel... Bende çok rahatsızdım bu konudan çünkü hep konuşmak durumundayız ve kalbimin üzerine biri bastırıyomuş gibi hissediyordum kalbim çok hızlı atıyordu.Kalp fazla kan pompalıyor ya herhalde ondandır.Ama şimdi daha rahatım kan hapını mutlaka kullan bence canım.Bende nette araştırdığımda kilosu az gibi geldi sağlıklı olsunlarda değişebiliyormuş zaten son zamanlarda.Seninki de iyi .Güzel bir zamana denk geliyor en azından doğum 2.dönem çalışmıycaz gerçi benim ilk 1-2 hafta gitmem gerekiyor 37. hafta o zaman oluyor ama sezeryan düşünüyorum ve genelde erken oluyor bakalım nasıl olucak izin işleri.Raporda alabiliriz.Bu arada ben aslında sebze ağırlıklı besleniyorum et hiç yemiyorum köfte çook nadir ve bu yüzden endişeliyim aslında ama dr çok önemli değil dedi.Muz çok önemli bebeğe kilo aldıryormuş ve her akşam süt içiyorum.Hatta son zamanlarda 2 bardağa mı çıkarsam diyorum kalsiyum ihtiyacı artıyormuş.

X