2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
2013 canım Allah yardımcın olsun umarım sorun neydiyse hallolmuştur.
kızçemin boğazı burnu tıkalı nefes alamıyor dönüp duruyor yatağın içinde.. ateşi çıkmaya başlamıştı yatırırken inşallah çıkmamıştır daha fazla bakıcam şimdi. arkadaşların çocukları hep hasta. benimki iyi geçiriyor buı kışı derken kreşten bi geldi salya sümük içinde boğazım ağrıyo diyor inşallah antibiyotik kullanmadan atlatırız..

Eşimin babası.eşim de istemiyor ayten koyacakmış adını ben babası koysun istiyorum isimini ayten cok yaşlı işi küçük kızımı ben ayten diyemi sevecem

evet canım kıvıırcık arkadaşıma katılıyorum sen hiç oralı olmayacaksın eşin böyle bir muhabbette şakay getirip kendi seçtiğiniz ismi söylesin falan sen hiiiiiiiç araya girme benim annem yengeme hiç karışmaz aralarıda çok iyyidir maşallah ama yengem hamile olunca annem demesinmi erkek olursa dedesinin ismini koyun yengem birşey diyememiş yazık bana anlattılar ben tepki koydum aman anne o neymiş bana böyle dese kayınvalidem koymam herkes kendi seçtiğiismi koysun falan yani annemi ben susturdum anlayacağın bu görevi eşinde yapamıyorsa görümcende yapabilir tabiki aranız iyise sen hiç girme araya

Son düzenleme:
2013 canım Allah yardımcın olsun umarım sorun neydiyse hallolmuştur.
kızçemin boğazı burnu tıkalı nefes alamıyor dönüp duruyor yatağın içinde.. ateşi çıkmaya başlamıştı yatırırken inşallah çıkmamıştır daha fazla bakıcam şimdi. arkadaşların çocukları hep hasta. benimki iyi geçiriyor buı kışı derken kreşten bi geldi salya sümük içinde boğazım ağrıyo diyor inşallah antibiyotik kullanmadan atlatırız..

geçmiş olsun canım ya aman çocuklar hasta olmasında kim hasta olursa olsun demi insanın içi nasıl acıyor:KK43:bol portakal suyu sık bari meyve falan yesin

Off offf nasıl sölicem ona

benim eşimin adı dedesinin adı benim ilk çocuğum erkeke babaannesi demesinmi dedesinin ismini koyalım yani eşimin adıyla çocuğun adı aynı olacak bu nu bile söyleyebiliyorlar ben acıkca dedim yok daha nelerolmaz dedim ki ben bile kolay hayır diyebilen birisi değilim ama çocuğum söz konusu:)

evet canım kıvıırcık arkadaşıma katılıyorum sen hiç oralı olmayacaksın eşin böyle bir muhabbette şakay getirip kendi seçtiğiniz ismi söylesin falan sen hiiiiiiiç araya girme benim annem yengeme hiç karışmaz aralarıda çok iyyidir maşallah ama yengem hamile olunca annem demesinmi erkek olursa dedesinin ismini koyun yengem birşey diyememiş yazık bana anlattılar ben tepki koydum aman anne o neymiş bana böyle dese kayınvalidem koymam herkes kendi seçtiğiismi koysun falan yani annemi ben susturdum anlayacağın bu görevi eşinde yapamıyorsa görümcende yapabilir tabiki aranız iyise sen hiç girme araya

Aynen dediğin gibi şakayla karışık ben söyledim biz isimini koyduk diye normalde kız olursa eşim erkek olursa ben koyacaktım diyo ki bana erkek olursa sen koyacaktın hakkını kaybettın ben koyacam

sizlere iyi geceler arkadaşlar daha uyumaya çalışacağım sabah erken kalkıp oğluşuma bu günlerde pek kahvaltı yapmıyor börek yapayımda değişiklikolsun sonra okula gidecem ve yarın eşim evde yok nöbetci of ama bende hamileyim ben yangelip yatmak istiyorum haaaa pardon o birinci hamilelikte oluyordu demi :KK43::KK43: neyse şükür ben halimden memnunum 2. doğuncca bu günlerimide arayacağıma eminim :):) kendinize iyi bakın tatlı uykularinş.

geçmiş olsun canım ya aman çocuklar hasta olmasında kim hasta olursa olsun demi insanın içi nasıl acıyor:KK43:bol portakal suyu sık bari meyve falan yesin
evet canım öyle valla. kuzuların acı içinde kıvrandığını görüp bişey yapamamak çok fena. allahım dermansız dert vermesin
aslında günde 2 sefer falan meyve yer ama işte kreşe gidiyo ya ordan da kapıyo illaki birilerinden :KK43:

sizlere iyi geceler arkadaşlar daha uyumaya çalışacağım sabah erken kalkıp oğluşuma bu günlerde pek kahvaltı yapmıyor börek yapayımda değişiklikolsun sonra okula gidecem ve yarın eşim evde yok nöbetci of ama bende hamileyim ben yangelip yatmak istiyorum haaaa pardon o birinci hamilelikte oluyordu demi :KK43::KK43: neyse şükür ben halimden memnunum 2. doğuncca bu günlerimide arayacağıma eminim :):) kendinize iyi bakın tatlı uykularinş.
sabah kalkıp börek yapmak? hamaratsın valla bacım :KK34: bende ilk hamileliğimi arıyorum ama bu bebiş doğunca napcam çoook merak ediyorum :KK52: :KK52: :KK37: :KK37: iyi geceler sana

evet canım öyle valla. kuzuların acı içinde kıvrandığını görüp bişey yapamamak çok fena. allahım dermansız dert vermesin
aslında günde 2 sefer falan meyve yer ama işte kreşe gidiyo ya ordan da kapıyo illaki birilerinden :KK43:

evet canım doğrudur büyüyorlar ama nasıl benimkide meyveyi dolaptan alıp görmesem yıkamadan yiyor bneimkide yakındır inş hastaolmazda ben varken yapıyosa bakıcısı nasıl yıkıyormu yıkamıyormu kafam ona takıldıyarın kıza tambihleyeyim bari dikkat etsin tam hastalık zamanı

onların soylarına diycem de neyse. görende hepsini güzellik abidesi sanar. bizimkide ayrı bi tip, ben kardeşimle ikiz kadar benzerim, bir gün oturmuş diyo inş teyzesine yada dayısına çeker.halasıyla amcasıda güzel.aa benim oğlum çirkin mi 5 inden birine çeksin de.tek benim adım yok içlerinde.hastır diyecektim gülüyorrum aklıma geldikçe.kıskansın çatlasın.şımarıklık olmasın ama benimde geçmişte mankenlik deneyimim var, fiziğimede boyumda gerçekten imrenirlerdi aileden geliyo çünkü ananem 1,85 ti.neyse bide beyaz tenliyim.çok özür dilerim yanlış anlaışlmasın güzellik iddiam yokta beğenilmeyecek yanımda yok yani, kusur arasa bulamaz.gerçi dudaklarım çok ince :)) tenimde beyaz tende beyaza bayılır arkadaş, kendi böcek.lan 5 senedir herkese kondurdu da bebeği bi bana benzetmeye konduramadı.eşimde inadına diyo keşke sana benzese.kadın çıldırıyo tabi, bide anlamadığım kardeşime benzesin diyosunda benden çok mu farklı ? mantıksızlar.

neyse kaygana adı geçince cinlendim yazmadan edemedim iyi akşamalar herkese

ablacım sen çok güzelsin çok tatlısın:)yazına bayıldım:)oğluşunda inşallah sana benzerde kaynna çatlar:)

bende gidemedi...bi turlu:KK9::KK9:suna bakin nasil guzel bir resim
$740_364135987016691_1012813149_n.jpg
simdi yata bilirim:KK3::KK3::KK3::KK3:

canım çok geçmiş olsun risklerin hiçbirini yaşamayacaksınız bebeğinle inşallah dua edeceğiz bol bol ALLAH ım korktuğumuza uğratmasın sağlıklıca ve vaktinde kucaklayalım evlatlarımızı :emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:
Amin cümlemizin inşallah. Allah razı olsun duaların için.

canım merhaba nasıl anladınız preeklemsi başladığını ben de ilk kızımda yaşadım aynı risk devam ediyor tansiyonarıma baktırıyorum ve bebek aspirini kullanıyorum ilki 35. haftada başladı şükür kızım gayet sağlıklıydı merak ve korkuyla bekliyoruz bakalım Allah yardımcın olsun yaşadığın sıkıntılarını çok iyi anlıyorum umarım çok ilerlemeden atlatırsın Allah kolaylık versin

Ohh ne güzel inşallah benim bebeğim de 35. Haftayı görür. Ve inşallah bu bebeğinde hiç yaşamazsın. Şimdilik hafif sanırım en azından ben hiç rahatsız değilim. Böyle devam eder umarım. Senin 35. haftada ağır mı başlamıştı, hemen aldılar mı? tutmaya çalıştılar mı?

of canım ya bilgilendir beni sürekli bende çok korkuyorum gebelik hipertansiyonu var bende de :18: bi de benimki 17. haftada başladı o zamandan beri ilaç kullanıyorum ama yinede arada çıkıyor tansiyon korkuyorum bende.. gebelik zehirlenmesi olduğunu nerden anladınız? rutin kontrollerde mi çıktı yoksa sende bi rahatsızlık oldumu?
Benim gebelik öncesi hipertansiyonum da olduğu için gebe kalır kalmaz alfamed'e başlamıştım zaten. İki üç haftadır sınırdaydı tansiyonum. Kontrolümde ödemim olduğunu fark etti doktor. (bacaklarımda. Ellerimde yüzümde hiç bir şey yok, hala alyansımı rahat takıp çıkarıyorum.) 3 haftada 3 kilo almışım ki o zamana kadar toplam 3 kilo almıştım. Ek tahlil istedi. Kan ve 24 saatlik idrar. Trombosit, albumin, protein vs seviyesine baktı. İdrarda protein fazla, kanda ise eksik çıktı. Yani böbreklerim etkilenmeye başlamış. Allahtan henüz karaciğerimde bir şey yok. Bende hiç rahatsızlık olmadı, hala yok.

Bol bol protein yememi, su içmemi ve tansiyonumu sürekli kontrol etmemi istedi. Şiddetli baş ağrısı, karaciğer ağrısı ve gözümün önünde noktacıklar olursa hemen acile gitmemi ve onu aramamı istedi. Onun dışında evde yatış. Tam zamanlı yatmana gerek yok dedi. Sadece yormayacakmışım kendimi. Haftada bir 10 günde bir beni görecekmiş. Değerlerde daha sıkıntılı bir durum olursa hastaneye yatırır muhtemelen.

Sen ilaç ne kadar alıyorsun. İnşallah ikimizde hiç sorunsuz bebeklerimizi kucağımıza alacağız. Sürekli diyorum ki 7 aylık doğum bundan 50 sene önce de varmış, o zaman bile yaşıyormuş bebekler. Şimdi bu tıbbi imkanlar ile Allah izin verirse sorunsuz alırız bebeğimizi kucağımıza. Geçen bir arkadaşla konuşuyorum, o da hamile. Daha 1.100 gr çok küçük, doğarsa kaldıramaz dedim. Kız bana ben de 1200 doğmuşum hiç merak etme dedi :)

selam kizlar pek fazla yazamiyorum ben.:KK16:GECEYIMBEN gecmis olsun canim.ALLAH senide bebeginidekorusun.:KK16::KK16:gecmisi okuyamadim fazla,sorunlari olan herkese RABBIM yardimci olsun.:KK16::KK16:
benzetme konusu acilmis.ben o konuda cok rahatim yani.kaynimin ogluna hep derler amcasina benziyor.ben takmiyorum kafaya amcaya halaya teyzeye anneye babaya,,,,,benziycekler.ama en onemlisi o benim bebegim diyorum .onu ben dogurdum.annesi benim.:KK16:hatta benim kizim kopya babasi .kayinvalidem diyor ust dudagi sensin diyor.bende yalan soyleme anne tipki babasi diyorum.:KK1::KK1::KK1:

Çok teşekkür ederim. Cümlemizinkini inşallah.

Selalmaz evet canim umarim dikkat eder. Olmazsa sen meyveleri yikayip kurulayip koy dolaba aklin kalmaz hem.

Geceyimben sagol canim bilgilendirdigin icin. Benim hamilelim oncesi tansiyon sorunum yoktu ilk hamileligimdede olmadi.ama ben kendimi kotu hissediyodum hep ilkine gore carpintim bas donmem gozlerde kararma yada baloncuklar forme falan oluyodu.evde kendim olcuyodu arasira tansiyonumu 1Rten asagi cikmiyordu ama ozaman boyle bi hastaligin varligindan haberim yoktu tabi. Kadin dogum dr uma soyledimkardiyolojiye gonderdi. Tahliller yapildi holter takildi falan oyle ortaya cikti.17. Haftadan beri alfamed kullaniyorum gunde 2 sefer. Cunku gece cok dusuyormus benum tansiyonum uyurken buyuk 10 a bile susuyormu o yuzden aksam icme dedi dr. Odem bende en basindan beri cok asiri var.1.5 aylik hamileyken yuzuklerimi cikarmak Orunda kaldim. O yuzden heralde biraz daha sissem farketmem.her ay idrar tahlili yaptiriyorum protein varmi diye yaptiklarim bu kadar. Insallah sorunsuz ve zamaninda aliriz bebislerimizi kucagimiza

Gunaydın guzeller
Bugun 12/12/12:KK16:
Hayatınızda ızel olabılıcek kadar guzel mutluluk saglık dolu oldun
Bugun nıkah patlaması ve sezeryan dogum patlaması vardır:KK1:
Ben evdeyim ama7de kalktım eşimi yolculadım banyo yaptım misss pekmezli süt içtim uzandım:KK49:
Dun ogleden sonra oğlum kıpırdamadı sankı
Gecen arkadasın basına gelenlerdende etkılendık esımle
Konusuyoruz sevıyoruz yok:18:atladık hastaneye gıttık ama o yolda ömrümün on yılı gitti.oğlum uyuyomus zaten ordan cıktık başladı hoplamaya:emir_bebek:allah kımseyı korkutmasın evlatlarımızı bize bagışlasın

Amin cümlemizin inşallah. Allah razı olsun duaların için.

Çok teşekkür ederim. Cümlemizinkini inşallah.

Cnm şimdi okudum yazdıklarını..Rabbim den sana sağlıklı ve rahat bir doğum diliyorum. Endişelenmekte haklısın ama erken doğumda artık bebekler çok iyi bakılıyor eskisi gibi değil şartlar.Geçen bir tanıdığım 7 aylık doğdu ve 10 günde 500 g alıyor hızla büyüyor çok sağlıklı bi bebek. Korkulacak bi şey yok..
Sen Allah a sığın ve duanı esirgeme.

Gunaydin kizlar ise geldim ama perisanim resmen gece kizimla ugrastik atesi cikti falan.. Cook uykum var :KK43:

Selalmaz evet canim umarim dikkat eder. Olmazsa sen meyveleri yikayip kurulayip koy dolaba aklin kalmaz hem.

Geceyimben sagol canim bilgilendirdigin icin. Benim hamilelim oncesi tansiyon sorunum yoktu ilk hamileligimdede olmadi.ama ben kendimi kotu hissediyodum hep ilkine gore carpintim bas donmem gozlerde kararma yada baloncuklar forme falan oluyodu.evde kendim olcuyodu arasira tansiyonumu 1Rten asagi cikmiyordu ama ozaman boyle bi hastaligin varligindan haberim yoktu tabi. Kadin dogum dr uma soyledimkardiyolojiye gonderdi. Tahliller yapildi holter takildi falan oyle ortaya cikti.17. Haftadan beri alfamed kullaniyorum gunde 2 sefer. Cunku gece cok dusuyormus benum tansiyonum uyurken buyuk 10 a bile susuyormu o yuzden aksam icme dedi dr. Odem bende en basindan beri cok asiri var.1.5 aylik hamileyken yuzuklerimi cikarmak Orunda kaldim. O yuzden heralde biraz daha sissem farketmem.her ay idrar tahlili yaptiriyorum protein varmi diye yaptiklarim bu kadar. Insallah sorunsuz ve zamaninda aliriz bebislerimizi kucagimiza

İyi bari her şeyin kontrol altında olması güzel. Sürekli tahlilin de yapılıyormuş. İnşallah olmaz.

X